Kdy si mám udělat těhotenský test?

mrnous81
11. led 2011

S manželem jsme se asi před 1,5 měsícem rozhodli,že budeme mít 3 dítko 😉 Doma máme 2 kluky (skoro 3 roky a skoro 6 let),tak co kdyby to byla ta holčička 🙂 První menzes od snažení jsem dostala v termínu,i když měla slabší a kratší průběh než obvykle. Další se má dostavit opět kolem 24.1.,ale už něco kolem týdne pozoruji,že mi není zrovna OK,citím takový tlak v podbřišku, někdy i v celém břiše a občas se dostavují mírné nevolnosti.Chtěla bych se zeptat,zda mám vydržet do toho 24,jestli se dostaví nebo ne ? Nebo má smysl si udělat těhu test i dříve ? Jsem 6 DPO. Předem děkuji.

andy80
11. led 2011

Můj názor je vydržet, test by zřejmě ještě nic neukázal. I ty nejcitlivější testy dokážou ukázat těhu první den spoždění MS, takže máš ještě čas. Ale zas na druhou stranu, když měla předchozí MS kratší průběh, tak už si mohla být těhotná. Při obou dětech jsem měla MS, která trvala jen den (při prvním) , dva (při druhém). Tak jsem poznala, že jsem těhu, v autobuse na cestě do práce jsem sebou málem sekla, tak jsem šla do lékárny pro test, hned v práci se testovala a měla jsem tam //.

terinda
11. led 2011

Radím nedělat si test před očekávanou menstruací. Počkej tak aspoň na 2 dny meškání 😉

dlabinecka
11. led 2011

No, já nevim, myslim, že když si ho uděláš tak maximálně přijdeš o pár korun, ne?

jenniffer001
11. led 2011

já jsem teda do MS ani náhodou nevydržela a testovala už na 8DPO (o čemž jsem moooc dobře věděla, že je brzo) a nic se neobjevilo, test byl sněhobílý, ale na 10DPO už čárečka byla, slabounká, ale pouhým okem dobře viitelná, hodně záleží na typu testu, co jeden ukáže, druhý nemusí 😉
6DPO (pokud to víš jistě) je skutečně brzo... počkej aspoň na těch 10DPO a pak testuj
aspoň já bych se dýl neudržela 😝
a držím moc palce ať to dopadne 😵 (i s tou holčičkou 😉 )

elitera
11. led 2011

Není pravda, že test nemůže nic ukázat, existují ženy (a konkrétní těhotenství), kdy hladina hCG stoupá rychleji, takže druhá čárka je vidět už před vynecháním MS. Sama jsem takhle měla pozitivní test 7DPO. Takových případů je ale málo. Při druhém pokusu jsem radši vydržela a počkala s testováním až do vynechání MS.
Osobně radím počkat, i kdybys těhotná byla, je pravděpodobný, že nic vidět nebude (a ano, přijdeš o pár kaček, při ceně testů to není taková katastrofa samozřejmě 🙂 ale ušetříš si to zklamání), kdežto když vydržíš, tělo ti vynechanou MS naznačí, že to zkusit máš 😉
Přeju ti, ať (nejen) ten test dopadne podle tvých představ 🙂

mkr
11. led 2011

dělala jsem si test 3 dny před MS a vyšel pozitivní, lehce, ale byl 🙂

lu777
11. led 2011

dva tři dny před ms se test už dá udělat, dřív to asi nemá smysl... radím koupit si Mamatest, měla jsem x značek a tenhle jediný ukázal vždycky jak to pak bylo (těhu nebo netěhu)....a ten Mamatest ani není drahý zrovna... měla jsem mnohem dražší a před ms mi nic neukázaly, nevím jak je to možné, ale už jsem to tu četla i hodně na MK...

ale záleží, u někoho je ta čárka až třeba týden po ms...

delapa
12. led 2011

Ptala jsem se gynekoložky a ta nevěří na pozitivní test 7 dní po ovu. Prý se to ještě neprojeví ani v krvi, natož na testu. Nevím, nikdy mi to tak brzy neukázalo, nemůžu soudit. U prvního mimi jsem měla jediný styk v měsíci, takže tam jsem měla 100% jistotu kdy k oplodnění došlo a ještě 9.DPO jsem měla mamatest negativní. Až 13.den byl pozitivní. A stejně tak u dalších dvou těhu - 12.DPO jsem měla po limitu slaboulinkatého ducha.
Obecně se asi úplně nejdřív vyplatí testovat 10.DPO a to i tehdy musíš mít štěstí. Raději v den očekávané MS a to už by ukázat mělo (ale nemusí). Prostě koupit testy a obden to zkoušet a to by bylo aby nebylo. 🙂

alcatko.j
12. led 2011

Po oplodneni vajicko potuje pomalu vejcovodem do delohy, tam dorazi asi tak 4. - 5. den po ovulaci.Pak se musi teprve uhnizdit. To se taky muze stat az treba 11. den po ovulaci. Do te doby telo vubec nevi, ze je tehotne🙂
Az PO uhnizdeni telo zacne uvolnovat HCG.
Podle me nema cenu si test delat driv, nez nejaky 11. DPO, kdyz nekdo testuje driv, jasne ze muze mit //, a je to v poradku a prosperujici tehotenstvi, ale taky muze dojit k velkemu zklamani, protoze vajicko se v delozni sliznici neudrzi, prijde opozdene ms, nebo hladina HCG nebude dost vysoka, // se neukazi a zase zklamani a dalsi testy a vyhozene penize🙂

ada22
24. bře 2011

První náznak slaboulinké tenoulinké čárky jsem měla 10 DPO spíš jsem si myslela, že test je falešně pozitivní. 11DPO to už byl tlustý duch a 12DPO zas o malinko silnější vše mamatest 10. Co mi překvapilo, že ten 12DPO jsem si dělala i mamatest 25 ze stejného vzorku a na tom ta čárka byla mnohem lépe vidět než na 10 tkovém. No trošku testomaniak 🙂 Takže za mě tak ten 12DPO byla vidět neduchovská čárka.

veruska007
25. bře 2011

Mela jsem ruzne tehu testy s citlivosti 25, // ukazaly cca od 12 DPO.

elgreco
1. dub 2011

Ahojky holky, MS jsem měla 12.3., ale měla jsem jí zpožděnou o 5 dní, to normálně nemívám. Proto jsem pozorovala také ovu dřív a to 20.3, dneska jsem nevydržela a udělala si test, vyšel ale negativní ☹ , je to 11 den po ovu. Dělala jsem si klasický test mamatest, kdy myslíte, že už by mohli být čárky vidět? 😉 😉 😉

veronikaprostenika
1. dub 2011

Mne se ukazaly // 10 DPO. Mam cyklus 25 dni

katka37
15. kvě 2011

taky mi ukázaly testy mamates 10 10DPO dvě čárečky 🙂

ladenka
15. kvě 2011

Mě se taky ukázaly // 10DPO - dva dny před očekávanou MS. Ale byla to jen slaboučká čárečka, takový spíš duch, dva dny poté, v den očekávané MS už byla hezky viditelná. Použila jsem nějaký citlivější test za 75 Kč a současně i mamatest za pár kaček, a lépe ukázal ten mamatest. 😉

hansed
15. kvě 2011

určitě počkej do MS, i když mě test ukázal // už 2 dny před očekávanou MS, byl to mamatest s citlivostí 10.... ale 6 DPO je hodně brzy 🙂

leus20
10. lis 2014

Ahoj, s přítelem se snažime už pul roku o ditě. Asi 14 dni mám tlaky v podbříšku a pobolíváni. Mám 15 dni po ov. 8.11 jsem mela dostat MS. Dnes je to 3 den co se MS nedostavila. Nikdy se mi nestalo že se nedostavila. Vždy prisla přesne na den a vzdy rano. Mám take bolave prsa. Chci se zeptat zda už si mužu udelat tt nebo mám jeste pockat. dekuji

elisek111
12. lis 2014

Ahoj,
potřebovala bych pomoct. Bolí mě prsa a bolí mě svaly na nohou. měla jsem dostat menstuaci ale nedostala jsem jí.. Měla jsem se svým přítelem chráněný sex, ale bojím se jestli nemůžu být těhotná :'(

nonacek
19. lis 2014

vym,že diskuze je staršího data ale přesto,to zkusím.... poraďte ❤
Můj cyklus je 25-26dni. ovulace 13 den cyklu nyní jsem 9 den po ovu. a tt negatyvni. myslíte,že je to definitivní výsledek?
Děkuji

janulakokos
19. lis 2014

nonacek ja mam zpozdeni od pondeli, a dnes rano mi tt dal taky jen jednu, cekam jeste do patku a uvidi se

lona12
30. lis 2015

Ahoj potrebovala bich pomoc nevim mela jsem sex z pritelem menstuaci 24.11 mam nevolnosty gdi si mam udelat test porad te my dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru