První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

hamalovi
28. kvě 2015

@alen_ka tak snad to vyjde uz ted uz 2dny jsem to nedostala 🙂 za jak dlouho je dobry si udelat testik????? Mam strach 🙂 🙂

michalka_n
28. kvě 2015

pobolivávání v podbříšku-občasné a bolení prsou trochu po stranach a z vrchu 🙂 2 dny zpoždění mi to už ukázalo 🙂

vlaxyz
28. kvě 2015

@hamalovi tak jsem dnes prubla test a pořád / :'( ale MS pořád nikde... Asi bude někde chyba ☹

alen_ka
28. kvě 2015

@hamalovi klidně hned, ale jistotu budeš mít asi až pár dní, tak dej pak vědět, jak to vypadá! 🙂

hamalovi
28. kvě 2015

@alen_ka odpoledne si koupim testik a dam hnedka vedet ale ja bych asi jeste chvilku pockala treba tak tyden aby to bylo 100% ala vazne ae ho bojim udelat treba tam bude jen jedna carka a me omejou vazne se tesime na miminko a tobe Michalko-n to ukazalo po 2dnech a v kolikatem jsi uz???

hamalovi
28. kvě 2015

@vlaxyz tak to me mrzi ze nic ty jo ja urcite take nebudu nedavam si moc velke nadeje ale byla bych moc rada a muj manzel take

hamalovi
28. kvě 2015

Akorat na co se nejmin tesim je to nakupovani od znova vsechno jsme dali pryc jediny co my zbylo je jedno jediny povleceni do postylky jinak vubec nic 🙂

michalka_n
28. kvě 2015

já zatím 6tt, a uz tam byli dost viditelné čárky 🙂

hamalovi
28. kvě 2015

@michalka_n tak to gratuluji a pak musis dat vedet jestli je to holcicka nebo chlapecek . tak ja uz doma mam jak holcicku 6let a chlapecka 4roky a chcem jeste do 3tice vseho dobreho doufam ze to nebudou trebas dvojcata 🙂 🙂

michalka_n
28. kvě 2015

noo toho se taky obavam, jen doufam ze bude vsechno v pořadku, ale zaraží mne že semnou hazí hormony jako blazen, pořad bych pri konfliktu bulela :D

hamalovi
28. kvě 2015

@michalka_n tak je jasny tehotenstvy hormony jsou mechy hele ja jeste ani nevim jestli jsem nebo nejsem twhotna a hormony take semnou hazeji hele bud bez obav ty aspon vis ale ja ne .a ja brecim i kdyz jen tak koukam do blba 🙂)))

michalka_n
28. kvě 2015

no ja sem uplne hystericka to ti povim 😀 a citim se strasne dotcena a litostiva 😀 ten muj mi rika nebudes mi tu brecet ze ne 😀 no konec 🙂 to jo uz abych mela 12tt a byla v klidu ze nejhorsi je za nami 🙂 ja si porad delala teddty driv a tedka sem rikala ze stejne nejsem ze na to prdim a hle zacli me bolet prsa uplne ja si rikam joo dostanu to a pak se mi udelali ze smadu zle a rikam no radis udelma tedt a bylo to tam 🙂 kjinak nevolnosti zatim nemam 🙂) ale hystericka sem požehnane :D

hamalovi
28. kvě 2015

@michalka_n tak to me taky boli v podbrisku,prsa,kdyz si zmacku bradavku tak my vyteka i to mlezivo takovy zluty tak ja ti nevim miluju cerny caj a ted v tom caji citim zvratky a hlavne me boli nohy jako s...e🙂 no mae pejska a uz je starsi tak vzdycky na me dychne a ja ji musim dat pryc protoze se mi zveda zaludek z toho takze uz si bylau doktorky a ta ti rekla 6tt to je hezky no ja se na sebe take zvedava jestli jo nebo ne ale spis to necham na rano no a nebo vezmu jak tam jsou dva a skusim jeden vecir a druhy rano a uvidime no ja uz predtim zkousela jeden asi pred tydnem a nekdo tady take ukazoval testik ze slabouckou uplne nevyditelnou carkou a presne tak jsem to mela take tak uvidime ted no 🙂)) ale prave kdyz si se poradne nepodivala tak bych nic nevidela ale pak tam byla no ale nejak jswm to nechala a ted jsem to pred 2dnema nedostala tak uvidime a rano dam 100% vedet jestli ano a nebo ne

michalka_n
28. kvě 2015

no to mi dej vedět a dělej test co dva dny pokud byl duch 🙂

hamalovi
29. kvě 2015

Tak je to tam holky cekame konecne miminko vcere tam byli 2 silne carky 🙂

michalka_n
29. kvě 2015

juuu gratuluju 🙂

hamalovi
29. kvě 2015

@michalka_n dekuji Misko 😀

alen_ka
29. kvě 2015

@hamalovi no vidíš, tak už těhotná dokonce jsi 🙂 gratuluju! 🙂

hamalovi
29. kvě 2015

Jo jo a jsem strasne rada konecne se to povedlo 🙂

kimikk
31. kvě 2015

Gratuluji 🙂 my ted mame ovulaci, tak snad nam to vyjde 🙂

hamalovi
31. kvě 2015

Dekuji =) budu drzet palecky aby vam to vyslo???? 😉

takasi
1. čer 2015

Ahoj,já jsem se nějak nseledovala ale bolest prsou jako před MS ale ta nepřišla a bolest stále přetrvává,je to divné ale mám jakoby pořád tvrdé bradavky 😀 MS jsem měla mít před 14dny.Tak si to tady pročítám a pár věcí vypadá že bych mohla i očekávat 😉 Jen se bojím zklamání když nebudu,tak že test jsem si ještě nedělala.

kimikk
2. čer 2015

Jen si udelej a napis, jak si dopadla 🙂
Dekuji, uvidime za 14 dni 🙂

hamalovi
2. čer 2015

@kimikk souhlasim jen si ho udelej a sup sem s novinou =)

takasi
2. čer 2015

ahoj tak test negativní,jen teda nebyl udělaný hned ráno ale až asi po 3h po probuzení tak nevím ale už je to dlouho po MS tak naděje moc není.Prsa,hlava bolej,bradavky mám pořád jakoby v pozoru,břicho nafoukle.Tak počkám asi do neděle a pak šup za pánem doktorem.

kimikk
2. čer 2015

Mne se tehotensky test pri prvnim tehu neukazal vubec, az gynekolog mi to z diagnostikoval, bohuzel to nevyslo. Ale jsem ta vyjimka, co jsou tehu testy k nicemu, a byla jsem 6ty tyden. Tak drzim palecky a zkus to jeste s ranni moci 🙂

takasi
2. čer 2015

@kimikk Aha to ani nevím že je možné aby test nereagoval.Já si to ani neuvedomovala,prsa mě boleji vždy před MS (mám 4) ale vždy den dva a dobrý,ale teď už je to asi 14dni.Tak to zkusím tedy ráno.Jen jestli nebudu moc vlezla-proc to nevyšlo??☹

kimikk
2. čer 2015

Asi priroda nechtela... Tak pak napis, jak jsi dopadla, my se snazime 2 mesic, uz se nemuzu dockat, az to bude pozitivni...

takasi
2. čer 2015

@kimikk To my se ani nesnažím,prostě to necháváme osudu,jelikož teď vyřizujeme bydlení a to nás teď zaměstnává až moc.Ale určitě by jsme měli radost a do nového už by jsme byli tři 😀

kimikk
2. čer 2015

Ale mimco chcete, ne? Taky muzes byt unavena, pretazena a mas opozdenou MS, tak uvidis rano 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru