Kdy koupit kojící podprsenku?

sim007
5. únor 2015

Ahojte.
Kdy je tak nejlepší cas koupit kojici podprsenku? Cekala bych az po porodu, ale pochybuju ze se mi bude chtit potom nekde litat po obchodech 🙂

eldrag
5. únor 2015

nekdy nemas na vybranoul protoze ti prsa muzou vyskocit az po porodu o cislo nebo dve
doporučuju si koupit takovou tu sportoni cariwell ta pojme cislo min a vic takze jako zachrana dobre, pokud chces klasickou podprdu musis asi pockat az se ti prsa 100% naliji, jinak je to hop a trop

evulina77
5. únor 2015

@sim007 nekupuj si kojící podprsenku před porodem a před koncem šestinedělí. Doporučuji ty sportovní bolerka, né moc tuhé. Po porodu se prsa nelejou třeba až 10 den pořádně. V šestinedělí budeš mít na prsou stále plínku, bude se ti spouštět mlíko a budeš jinak furt mokrá. Třeba... Po šestinedělí se to více méně ustálí a ty budeš vědět, zda vůbec kojíš a taky jakou velikst budeš potřebovat.
Já používám ty bolerka a jsem spokojená. Ty sportovní i dobře drží tvar a kojení je taky jednoduché. Normální kojící podprsenky mám taky, ale lépe se cítím v těch bolerkách

baffiny
5. únor 2015

ty sportovní jsou sice fajn, ale já mám třeba velká prsa a jsou mi na prd... bud si je kup před koncem těhu nebo klidně i ted, ale minimálně o číslo větší... třeba si kup jen jednu dvě na doma a pak si kup nějakou lepší až po šestinedělí 🙂

elana
5. únor 2015

@sim007 ona se bude hodit už v porodnici, s tou obyčejnou je to opruz a bez ní úplně je to taky naprd, většinou je potřeba nějak ohlídat unikající mlíko a to jde bez podprsenky dost těžko.

klidně bych koupila, ale moc bych do ní neinvestovala (levný má třeba Canpol Babies), je fakt za pár kaček, čistá bavlna a na první dny službu udělá. Pak až uvidíš jak se prsa nalily, jestli vůbec jde kojení atd. tak se dá investovat do opravdu kvalitní podprsenky, která udělá na x měsíců mnoho služby. Dobré kojící podprsenky jsou Carrivel, HotMilk, Anita, s kosticema pak Baby Comfort od českého výrobce Úpavan.

betelgeuzz
5. únor 2015

těžko radit. Já si kupovala před porodem, v obchodě mi radili, ať si koupím trochu větší, že se mi prsa ještě nalejí a prd. 😀 nenalily se, žádnou plinku jsem na prsách nenosila, vložky do podprdy jsem měla jen kvůli tomu, aby mi přes tu tenkou jojící podprdu netrčely bradavky 😝 pak jsem si koupila ještě jednu asi měsíc po porodu, tu už jsem si koupila akorát. Stejně jsem pak při kojení hubla a byly mi větší obě.

beditha
5. únor 2015

@sim007 Kupovala jsem den po porodu, dole v porodnici (Podolí). Tak si zjisti, zda se u vás v porodnici dá taky koupit.

sim007
autor
5. únor 2015

Všem vám moc děkuju...ty sportovní budu mít na doma, ale mám větší prsa a na ven chci nějakou inteligentní ve které nebudu mít placatý prsa a navíc jsem zvyklá nosit ty vyztužený, protože nesnáším když jdou vidět bradavky 🙂
Dívala jsem se na C&A a H&M a Lindex a ceny celkem jdou. Tak asi těsně před porodem (pokud budu rodit v termínu).

polaks
5. únor 2015

Ja som si kupovala v 9. mesaici a košíčky som si vybralala o číslo väčšie.Je vhodné vziať si ju už do pôrodnice...

ladie
5. únor 2015

@sim007 v prvním těhu jsem dala na rady a koupila si podprsenku chvilku před porodem, jen o kousek větší košíčky. A měsíc po porodu jsem ji mohla vyhodit. Ke konci těhotenství se mi totiž zvětšil objem, který se během šestinedělí vrátil do normálu a podprda mi byla velká.

Ve druhém těhotenství jsem si koupila podprsenku asi v půlce a vzala si normální velikost, co nosím (jen zase o trochu větší košíčky) a sedí perfektně.

Jinak jsem kupovala v HM a v Lindexu. Takovou tu obyčejnou bavlněnou kojící bych na sebe nikdy nevzala 😝 A na doma a na noc jedině bolerka.

vodnici
5. únor 2015

Kupovala jsem cca mesic pred porodem, protoze mam velka prsa (cca 80F-G), cca o cislo vetsi, v bolerkach bych to nedala. Objednala jsem si mekkou Cariwel a pak jsem si koupila s kosticema od Upavanu. Vzhledem k velikosti jsem mela omezeny vyber :-/ Ted po 6-nedeli budu kupovat jeste jednu, aby se mi to lepe pralo v Cariwell hlavne spim, prece jenom ty prsa moc nedrzi a nerada bych po odstaveni malyho mela prsa az k pupku...

guinea
5. únor 2015

Holky, poradíte, kde sehnat kojící podprsenku s kosticemi obřích rozměrů? Mám momentálně 80 G-H, a to jsem teprve ve 20 tt. Na den nosím sportovní s kosticema Panache, ta i v tomhle rozměru drží pěkný tvar. Ale jak je bytelná (takový tvrdý krunýř), tak na kojení nepůjde použít, to bych se z ní musela vždycky svlíknout do naha. Mám samozřejmě ještě Hotmilk bez kostic, ale ta je dobrá jen na spaní. Při téhle velikosti potřebuju opravdu oporu, a bez kostic to nepůjde ani náhodu. Dívala jsem se na toho českého výrobce Úpavan na podprsenku Baby comfort, ale dělají se jen do velikosti košíčků F, to je na mně opravdu malé.

guinea
5. únor 2015

Jo a prodejny H&M, Lindex atd. mají kojící podprsenky sice pěkné s kosticí, ale na mně zoufale malé ☹

alboo
5. únor 2015

@guinea já nosím normálně většinou velikost 80G (H) a vyhovuje mi značka Chantal, sice drahá,a le nebolej mě záda. Kojící sem si koupila od Anity vel.80I, ale ta co sem koupila je bez kostic, ale vůbec nepoužila, nekojila sem. Budu jí prodávat, tak kdyby si náhodou měla zájem. Já do podprsenek jsem zvyklá investovat a dle mě se investice vyplatí, teda pro ty co majl velký prsa. A dle mých zkušeností obchody s prádlem jako Calzedonia a podobně tenhle větší sortiment skoro vůbec nemaj a blbě koukaj, když se to po nich chce a to mě teda pěkne štve, protože ty částky co nechám v obchodě jsou nemalý. Ale Anita by měla mít v týhle velikosti i s kosticema. Já to tenkrát dost řešila a byla sem rozhodnutá, koupit si jednu bezkostic už do porodnice a pak bych si koupila další s kosticema. Oni kostice jsou fajn, ale těsně po porodu moc teda ne. I v obchodě kam chodím mi radily at si na doma a těsně po porodu vezmu zatím jednu bez kostic a pak uvidím a další koupím dle toho jak na tom budu a lepší s kosticema mezi lidi 😀

guinea
5. únor 2015

@alboo Já jsem si podprsenku pod litr nikdy nekoupila, většinou tak za 1400 - 2000, a to ne že bych byla rozhazovačná, ale protože opravdu kvalitní podprsenky v naší velikosti se levněji nevyrobí - takže počítám, že to něco stát bude 🙂 Ta Anita s kosticema a Chantal je dobrý tip - v jakých obchodech se prodává?
Co se týká tvé nabídky kojící Anity 80 L, tak pokud jí neprodáš dřív, tak bych se ti pak ozvala, podle toho jak se mi ještě zvětší prsa...

hanivasi
5. únor 2015

@sim007 ja podprsenku kupovala asi mesic pred porodem. Musim ale rict,ze jsem ji mela na sobe tak 2x. Vic mi vyhovovala sportovni. Pohodlnejsi,levnejsi,jednodussi a navic na dlouhou dobu. Velikost prsou se ti bude menit. Po par mesicich urcite nebudes mit stejna prsa jak po porodu. Sportovni ti sedne vzdy,coz u klasiky se rict neda. Tak jen jsem chtela poradit. Jinak preji prijemny a stastny porod.

fillipepi
5. únor 2015

Já jsem zainvestovala do značky Bravado, a i když jsem se po koupi proklínala, že jsem se nechala unést, tak teď rozhodně nelituji. Kromě toho, že je neuvěřitelně pohodlná, se dá přetvořit na normální podprsenku (má takové háčky), jsou k ní vycpávky, které se dají snadno vyndat, či nandat, takže pod oblečením nevypadá špatně. Jinak podprsenku z H&M moc nedoporučuji. Koupila jsem si ji s vidinou, že ušetřím, a nakonec mě vyšla ještě dráž, protože jsem se v ní hrozně zapotila (vůbec nedýchá) a obarvila si při té příležitosti tričko. Takže pokud H&M, rozhodně ne černou!

vodnici
5. únor 2015

@guinea před porodem jsem mela 80 F-G, abych vůbec sehnala nějakou podprsenku na kojeni s kosticema, musela jsem jít do BabyComfort od Úpavanu, ve velikosti 85F. Jako kompromis dobry, sedi celkem dobre, opora prsa dobra... Spis bych volila specializovany obchod, tak mesic pred porodem, tam by měli poradit. Já už jezdím kupovat prádlo pouze do http://www.lechaton.cz/ je to sice pecka, ty ceny, ale mají i kousky okolo 1.000,- a ty ženský tam skvěle poradí, prádlo perfektně sedí a při správné péči vydrží (mám kousky staré i 7 let a vypadají pořád dobře a to jsou nošeny celkem dost). Plánuju výlet, ale teď teprve končím šestinedělí a čekám až se mi prsa ustálí... :-/

alboo
6. únor 2015

@guinea 80i 😎

guinea
6. únor 2015

@vodnici No vidíš, le chaton mě nenapal, už jsem tam asi dvakrát kdysi byla. Teď jsem se dívala na jejich stránky a mjí kojící podprdu s kosticema v mé velikosti (větší !) Sice za děsivou částku 2200 Kč, ale bez podprdy být nemůžu. Jupí a díky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru