Magnesium v těhu🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, berete magnesium v těhu?Já jsem ho nebrala a doktorka mi ho předepsala až v 35tt protože jsem měla bolestivé tvrdnutí břicha☹a beru jich 6xdenně.je to normální??nemá někdo stejný problém??

luciejadr
20. říj 2008

Leni, já bych se i nebála, ale na vitamínech pro těhu, co jím, píšou, že vše dostávám v max. dávkách..tak se nějak bojím předávkování 😅

Campi - tak to jsem zvědavá, s čím ve středu přijdu. teda zda vůbec ještě přijdu do práce.. a proč vlastně se to stává a to bříško tvrdne????

lenkaaa
20. říj 2008

no, tak to jsem se ted celkem vydesila, ja uz to magnezko beru tyden. Doktorka mi totiz na tvrdnuti predepsala sumive magnezko, ktere mi ale doslo ☹ a moje doktorka je takova nepristupna ze se i bojim i zavolat ze ci si mam prijit pro novy recept...tak jsem si to chtela vyresit sama a nasadila si magnezko v tabletach... takze jsem si nejak mohla ublizit??? ☹ nebo miminku? ☹

luciejadr
20. říj 2008

Leni nestresuj. panikařka jsem tady já 😀 když už ti jednou magnézko dala, tak víš, že ho brát můžeš 😉

bershka
20. říj 2008

ahojte kočky. chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť, ktorá potravina obsahuje veľa vápnika... nechcem aby sa mi pokazili zúbky. ja zubára neznášam, tak radšej sa budem kŕmiť vápnikom. ja som niečo počula, že mak je super, ale nie som si celkom istá

holly1
20. říj 2008

Holky, myslím, že si tablety klidně můžete začít brát samy, je to volně prodejné a na tvrdnutí břicha rozhodně nejlepší. Já jsem ho začala brát taky sama, nejdříve na křeče v nohou, pak na tvrdnutí břicha, v podstatě jsem to oznámila gyn. a ten jen kývl, jakože ať beru. Pak mi ho už v poradně v porodnici zvýšili na 3x 2tbl. a pomáhal. Ale bere se jen do 36. týdne, pak už nee. Luciejadr, do středy bych nečekala, klidně si ho vezmi sama a buď gynekologovi zatelefonuj nebo mu to ve středu řekni, ale je blbost do středy čekat. Břicho takhle často v tomhle týdnu myslím tvrdnout nemá.

holly1
20. říj 2008

bershka, mák určitě, pak taky meruňky a mléko.

lenkaaa
20. říj 2008

bershka - jo, v maku je hooodne vapniku

luciejadr - diky moc za radu 🙂

majulienka32
20. říj 2008

ahojte
bershka, vela vapnika je aj v mlieku, mala by si vypit aspon pol litra denne.. 😉

bershka
20. říj 2008

majulienka: keby si ty vedela ako ja nenávidím mlieko 😀
pila som ho naposledy keď som mala 6

campi
20. říj 2008

luciejadr.: nejsem odborník, ale dr. mi kladla na srdce, at se okamžitě hlásím, když přesáhne počet tvrdnutí 10x denně. Podívej se, kolik mg je v tom tvým vitamínu pro těhotné. Já beru ted 3x2 tablety magneB6, to je 2820 mg denně. Puvodně mi gyn. doporucila Magnosolv, ze je silnejsi, ale je mi po nem spatne, pali me zaha.

Nenechej se odbyt, urcite si nechej cipek zmerit pomocí UTZ, at muze dr. pri pristi navsteve porovnavat délku. Oni to samozrejme pohmatem poznaji, že je kratší než má být, ale uz nepoznaji, jestli a o kolik se zkrátil do dalsi kontroly.

Tvrdnutí samo o sobě asi neznamená paniku, ale jak jsem to pochopila, tak jsou to jakési kontrakce, které zapřičiňují zkracování čípku a potom dojde na otevírání hrdla, z čehož já mám teda strach.

Bershka: firma Weleda prodává Podpůrný vápník, který může pomoci omezit i křeče v lýtkách. Jinak mák je prý super.

majulienka32
20. říj 2008

bershka, akurat som si nalistovala knizku co mam, takze vapnik je aj v tvarohu, sardinkach, tvrdom syre, ale neudeny, a aj v orechoch...hadam z tohto uz nieco lubis 😀 😀
ja by som zas mlieka vedela vypit nalitre 🙂

lenkaaa
20. říj 2008

holky, vim ze to sem moc nepatri, ale muze se v tehu cervena repa? vcera jsem delala stavu z repy, jablek a mrkve a pak me napadlo jestli se repa muze - kdysi jsem totiz cetla ze ma nejake procistujici ucinky...

campi
20. říj 2008

Bershka: mlíko nepij, když ho nemáš ráda, já mám po něm pocit na zvracení už od dětství.
Mléčné výrobky určitě s co nejkratším datem spotřeby. Čerstvě nadojené mléko (hygienicky ověřené) je zásadotvorné, tedy prospěšné a je velkým zdrojem vápníku, ale jakmile se průmyslově zpracuje, stává se kyselinotvorným - proto myslím, že je po něm hodně lidem špatně od žaludku. Řeším to tak, že kupuju co nejčerstvější jogurty, tvaroh, podmáslí - bez cukru a s minimem konzervantů. Sýry také čerstvé a tvarohové (v Čechách se prodává lučina nebo žervé), cottage sýr. Minimální výživovou hodnotu mají sýry tavené.

majulienka32
20. říj 2008

lenkaa jasne ze sa repa moze, ta je v tehu zdrava 😉 , ale mrkvy bysi vela zjest nemala, tam je A vitamin a ten sa v tehu vela nema brat...

lenkaaa
20. říj 2008

majulienka - dekuji, jo, na mrkvicku si davam pozor, te si davam mene 🙂 spis davam vice jablicek 🙂 mamka me nabalila hodne jablek ze zahradky, tak by mi to bylo lito nespapat ...

majulienka32
20. říj 2008

lenkaaa jasne jablcka su velmi zdrave.. 😉 a od mamky duplom 😉

petka_s
20. říj 2008

to fakt sa nesmie mrkva???to som riadne soknuta..?

luciejadr
20. říj 2008

tak jsem se ted vrátila z těhu cvičení a ani to nepomohlo. to břicho mě fakt štve. jdu volat paní doktorce ☹

lenkaaa
20. říj 2008

petko - mrkev obsahuje moooc vitaminu A, ktery ve velkem mnozstvi v tehu skodi - ale uz nevim cemu ☹
samozrejme mrkev jim, ale s mirou....

petka_s
20. říj 2008

no ja zase nejem mrkvu az tak vela,ale niekedy mam az taku chut ze surovu hryziem ako zajac :D

danae
20. říj 2008

mrkev je úplně v pohodě 🙂 Obsahuje PROVITAMIN A (betakaroten). Vitamin A je třeba v játrech, takže ty nejíst, i z jiných důvodů. Vitamín A ve velkých dávkách te teratogenní (může způsobit vývojové vady). V ovoci a zelenině je ale vždy pouze betakaroten. Jen v potravinách živočišného původu je vitamin A. A taky je dobré brát rovnou multivitamin pro těhotné, kde je jen betakaroten.

Ještě se chci zeptat, zda jste měli po tom magneziu i potíže s trávením... 😕

campi
20. říj 2008

Danae: po magneB6 bez problémů, ale po magnosolvu (prášek - sype se do vody, taková trochu citronová příchut) joo. Pálí mě po něm žáha a je mi po něm blujno.

petka_s
20. říj 2008

ja mam tiez magneB6,a ziadny problem...

ejusa
20. říj 2008

Som mimo,tak sa len pytym,na co to pouzívate Magne B6?Mne to min.tyzden dali na vysoky tlak a proti otváraniu...

petka_s
20. říj 2008

ja som mala obycajne magne,ked mi tvrdlo brucho..a magneB6 mam teraz aj kvoli tvrdnutiu brucha a aj kvoli trpnutiu prstov...

majulienka32
20. říj 2008

petka aj tu si 😀 a kolko toho beries denne? aj ti tvrdlo brusko a odkedy?

petka_s
20. říj 2008

no tvrdlo mi asi od 22-24tt..uz si nepametam..hned mi dala doky 3x po dve tabletky...ked som ich zacala hned jest,tak pomohli,no o mesiac mi zacalo zase,a teraz mi aj tie prsty trpnu..hrozna bolest teda..

majulienka32
20. říj 2008

😒 petka tak to ti nezavidim... hadam ti to magne pomoze...

petka_s
20. říj 2008

no troska ano,ale dake velke zmeny som si nevsimla.. :(

jasminka
20. říj 2008

ahoj kocky, co sa tyka mrkvy danae ma pravdu, mozte ju jest kolko vam chuti, je tam betakaroten, ktory je prospesny a neskodi...

ja mam otazku na tie , co berete magne b6 od sanofi aventis..v pribalovom letaku sa pise, ze tehotne mozu len v obzvlast zavaznych pripadoch, tak teraz sa trochu bojim, lebo ja mam len nocne krce v lytkach, brusko mi netvrdne.. tak teraz neviem...a to tvrdnutie bruska sa ako prejavi? lebo ja mam sem tam obcas niektore casti take tvrdsie, ale zda sa mi, ze to sa len dietatko presuva...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru