• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Múžu brát Ascorutin v těhotenství?

3. ledna 2017 
ahoj holky, mám často brnění nohou. Dávám si je nahoru atd....Doktorka mi předepsla ascorutin 3 krad denně. Máte někdo s ním v těhotenství zkušenost. v příbalovém letáku se píše že těhotné ho nesmí, tak nevím. Díky pa :wink:
12. pro 2007 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
brnění nohou je ná druhé stránce,jsem si všimla,že tam něco takovýho řeší,ale nečetla jsem to,tak mrkni tam :wink:
12. pro 2007 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a na jake strance asi jsem slepa a nebo natvrtdla :slight_smile: :frowning2: :grinning:
12. pro 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak teď si na těhotenství - 1.str a tak si dej 2. :wink:
12. pro 2007 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo uz chapuuuuuuuuuuuuuu :wink:
12. pro 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. pro 2007 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ascorutin se bere na kvaceni / spineni v tehu normalne, i kdyz je v letaku napsano neco nijeno. Na krece v nohou brat ascorutin jsem zatim nic neslysela. Nicmene Dr. vi co dela, navic jsi uz skoro ve 3. trimestru, nemelo by to extra vadit plodu. :slight_smile:
12. pro 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...mě předepsal Ascorutin sám můj gynekolog. Jsem v 8 týdnu těhotenství a bolelo mě břicho jako při menstrulaci a začla jsem krvácet. Bylo to z čípku. Snědla jsem jednu krabičku a po kontrole mi řekl, že pokud už nekrvácím abych ho hned vysadila...ale že by těhotným nepředepisoval nic nebezpečného-to mi říkal ještě když psal recept.
20. pro 2007 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tiez som dnes od doktorky dostala doporucenie uzivat ascorutin a skoro ma slak trafil ked som si na letaciku precitala ze sa v tehu nesmie. noooo, ale po vasich prispevkoch ho teda zacnem brat asi :grinning:
5. čer 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,budte v klidu.Me predepsal Ascorutin take doktor primo v nemocnici u Apolinare.Jela jsem tam vecer na pohotovost,protoze jsem zacala krvacet. Predepsal mi 3x 2 denne,ale vzhledem k nevolnostem jim jen 3x 1 a zatim zadne problemy nemam a krvaceni ustalo.
5. čer 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já ho brala na začátku těhu. už nevím jak dlouho, ale brala jsem ho.
5. čer 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
...prase aby se v tom vyznalo co se teda smí a co ne :rolling_eyes:
5. čer 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja do toho ascorutinu idem! boooze, skoro som ho vyhodila do kosa, ked som precitala ze nieje pre tehu...este ze som tak nespravila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim,ze doktori vedi co muzou a nemuzou predepsat.zvlast kdyz jsou to gynekologove nebo porodnici.tolik bych jejich rozhoduti nezpochybnovala.
5. čer 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky jsem jedla ascorutin týden, 3x1, předepsali mi ho v nemocnici, když jsem tam ležela se špiněním. Ještě i Pambu, i ta se nesmí podle návodu brát v těhotenství. Jenže když jsem byla přijata pro hrozící potrat, tak logicky těhotná jsem a přesto mi ho napsali. Určo to miminku nevadí, jinak by to nepředepisovali. O tom, že by se bral na brnění taky nevím.
5. čer 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky neda mi to, abych nenapsala - ja brala ascorutin na zacatku tehu skoro cely mesic a je to v pohode..je to obycejny vitamin C a rutin tj. na posileni zilnich sten proti krvaceni, takze se neni ceho bat...v nemocnicich ho davaji bezne a je to jen prevence, tak verte dr. a budte v pohode!! :dizzy_face:
5. čer 2008 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já měla na začátku těhu hematom, takže jsem brala Utrogestan a Ascorutin a dobrý...doktoři vědí, proč to předepisují :wink:
5. čer 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to taky měla jak Sarihy... Takže asi vědí, proč to dělají :wink:
5. čer 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
7 dni jsem spinila, pred tremi dny jsem podle vas nasadila ascorutin a prestalo to. Tak uvidim, jestli to je zamlkle nebo jen cevky :slight_smile:
10. čer 2008 ve 02:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mužu užívat Ascorutin ve 21tt?Začala jsem špinit, slabě(mám s tím problémy neustále).K dokrotce chodit nechci, byla jsem tam před dvěma dny na kontrole a Ascorutin mám doma-předepsala mi ho sama dr. na to špinění.Ale už 3 týdny jsem měla klid a dnes se mi to vrátilo.Co myslíte?Protože kdesi jsem četla, že po 20tt se užívat nesmí, tak nevim.
28. srp 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
evulikab já bych pro jistotu k doktorovi začla, taky mám od začátku problémy se špiněním až doted ale nedala bych si něco bez doktora a hlavně pro svůj klid bych tam šla at zkontroluje miminko
28. srp 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ascorutin se může brát po celou dobu těhotenství....to, co je v příbalovém letáku, není vůbec směrodatné. Farmaceutické firmy se pouze brání...kdyby se něco stalo, tak aby se to nesvedlo na ascorutin.

Jinak na brnění nohou není ascorutin,ale magnesium :grinning:
28. srp 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mě dnes dr. také předepsala ascorutin a duphaston, samozřejmě jsem hned začala číst letáky, začala jsem na netu hledat něco k tomu ascorutinu, ještě že tu ja tahle diskuze, hned jsem klidnější a jdu si zobnout první tabletku aby se mrňouskovi dařilo!!! :grinning:
28. srp 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky, i já jsem dnes dostala Ascorutin od gynekologa, protože mi teď hodně krvácí z nosu i dásní, i takové kusy krve, a když jsem si pak četla příbalový leták tak mě málem švihlo :grinning:. Naštěstí jsem objevila vaší diskusi :wink:
3. zář 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky,jsem v 6tt a protože jsem špinila,tak mi doktor taky napsal Ascorutin a taky Utrogestan.Špinění mi zmizelo,tak jsem ho ani nezačala brát,navíc jsem se lekla toho,co je napsaný v letáku.Beru jen Utrogestan,ale s tím už mám z předešlého těhotenství dobrou zkušenost,takže mi stačí.Jinak s tím Ascorutinem jsem si myslela,že se asi gynekolog spletl,ale dostali jste ho i vy,takže snad neublíží.
16. zář 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoja holky, na začátku těhu jsem špinila v době MS, teď už 4 dny o.k. (jsem asi 5+3tt), od začátku špinění beru ascorutin 2xD. Myslíte, že už ho mám vysadit??? Bojím se, aby se špíno nevrátilo :unamused:
16. zář 2008 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zirafik nevysazuj, já ho brala na začátku v kuse 2 měsíce......
16. zář 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak se mi špinění opět vrátilo a začala jsem ten Ascorutin brát.Doktor mi řekl,že je třeba ho brát minimálně 3dny,aby měl ten správný účinek.Ale asi ho budu brát i když špinění zmizí,vždycky se mi po několika dnech zase vrátí,takže je asi lepší brát ho pravidelně.Jinak jsem teď v 7tt a bojím se o mimi,akce byla ok,ale to špinění mě znervozňuje.
26. zář 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky.Jsem moc ráda,že jsem tu našla odpovědˇna Ascorutin.Užívám ho také?Krevní test mi vyšel pozitivní,TTtaké,ale v den menstr.jsem hodně krvácela.O mimi se snažíme už 4roky a tedˇmám ze všeho strach.zatím pa :slight_smile:
11. pro 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky mi předepsali Ascorutin na gyndě v Motole, jsem ve 12. tydnu a také jsem začala krvácet. V tom příbalovém letáku je to napsáno, protože se klinické studie nesmí dělat na těhotných ženách. Proto je všude raději napsáno, že se lék nesmí užívat.
3. dub 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně taky gynekolog řekl, ať se nelekám, že v letáku je napsané, že to není pro těhotné, ale že je to tím, že nebyly provedené klinické testy... Jinak je to C a rutin (ten je v pohance a nikde jsem nečetla, že by se pohanka v těhu nesměla :wink: ), takže je to OK...
25. dub 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek