Spánek na pravém boku v těhotenství. Je to nebezpečné?

laura77
16. bře 2009

Ahoj. Prosím o radu. Jak moc může být nebezpečné spaní na úravém boku? Jsem ve 24 tt a nevydržím spát jen na levém boku, jak se doporučuje. V noci se občas probudím na pravém boku a mám úplně "mrtvou" levou ruku, tedy tu, na které vlastně neležím. Když se otočím, tak se to spraví. Ale děsí mě, jestli skutečně nedošlo tím ležením na pravém boku k přerušení odtoku krve, když se mi z toho odkrvila ruka a jestli to nemohlo nejak negativně ovlivnit mimčo. Nemohlo se udusit nebo mít z toho něajkou srdeční arytmii nebo něco? Mám hrozný strach. Děkuju moc.

marketazam
16. bře 2009

ahoj já teda spím na obou bocích i na zádech- nedokázala bych ležet jenom na levém boku. To že si při ležení snížíš kapacitu dolní duté žíly poznáš např. podle brnění nohou- rozhodně se neboj, že by si mimču zarazila přívod krve aniž bys to poznala... pokud ti ležení na boku nevadí tak to nebude vadit ani mimču... ruka se ti odkrvila asi spíš proto,že sis ji přeležela ne?

laura77
autor
16. bře 2009

No mě se právě odkrvila ta druhá ruka (levá), na které jsem vůbec neležela, takže proto se bojím, jestli to stlačení pravého boku nemohlo zastavit oběh krve a uškodit mimču. Přece jen nevím, jak dlouho jsem na tom pravém boku ležela a jestli jsem se probudila včas.

wsmoulinkaa
16. bře 2009

ajoj.....taky spíše ležím na levém boku a když už toho mám dost tak na zádech. Na pravém mi to jako vadí, páč mě malá kope,asi se jí to nelíbí, ale taky proto, protože mě tlačí pod žebrem.

petruna26
17. bře 2009

ahoj holky, já spala celé těhu na pravém boku, na levém mi ležet nešlo a mimčo je naprosto Ok 🙂 Myslím, že vaše tělo pozná, co je v pohodě a co ne... 🙂

wacinka
17. bře 2009

ahoj holky já se včera ptala doktora protože jsme četla že se nesmí ani na zádech a on mi řekl, ať moc nečtu a nestuduji a vnímám prcka co s emu líbí a co ne, že to sama intuitivně poznám co mi vyhovuje.... 😉

zuzanic
17. bře 2009

jak píše wacinka. taky myslím, že to samy poznáme. já teda ležím na pravém i levém, na zádech už jen chvíli s pokrčenýma nohama. prostě to, co je pohodlné. 😉

aluskas
17. bře 2009

Tak já spím spím asi nejvíc na pravém boku. Na levém mě bolí kyčel a na zádech mi tvrdne děloha ☹
Ale jak píší ostatní....myslím, že každá sama pozná, co je pro ni nejpohodlnější.

andara
17. bře 2009

Tak me ted Dr primo doporucila spat na pravem boku,pac tam ma moje mimi zadicka 😉 Jinak na zadech mi taky brisko tvrdne, to same na koze u Dr. 😀

xkolie
17. bře 2009

Ahoj, vím že moje otázka se nejsíš nepatří, ale chcii se zeptat jestli vás vaky bolí třísla? Při každém pohybu cítím jako by mě tam někdo nakopl a nevím jestli je to normální nebo ne. Jsem ve 37tt, ale mám to už asi 2 měsíce a je to dost nepříjemný. ☹

lucie.krajcarova
6. dub 2009

Taky spím na obou bocích, jen to převalování mě už docela bolí ☹ ale ty boky střídám. zato na zádech dlouho nevydržím, třeba monitory to je utrpení..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru