Kočárek pro vyšší rodiče, poradíte značku a model?

inkognita
23. dub 2015

Ahoj holky,

potřebuji koupit kočárek pro mé první miminko. Měl by být vyšší (manžel má dva metry), lehčí (ježdění spíš po městě, MHD), skladný (do auta, do bytu), měl by mít 4 kola, teleskopickou rukojeť (raději koženou, ne takový ten pěnový materiál)... nejlépe trojkombinaci, v hezkém provedení.

Můžete mi, prosím, poradit nějakou značku a model? Vůbec si nevím rady :(

Moc děkuji!
Renáta

celaskon87
23. dub 2015

ahoj, já mám 2metrového manžela a máme kočárek quinny speedi. Je to teda trojkolka, ale jsme s ním spokojení, je lehký, dobře se skládá. Zabere 1/2kufru octavie. Je to 2kombinace a pasuje tam i autosedačka maxicosi, takže je vlastně 3kombinace. Rukojet se dá nastavit dle výšky. Jezdíme s ním do všech terénů - město s kočičími hlavami až po procházky v přírodě v terénu.

hapovab
23. dub 2015

Ja merim 165 a koupili jsme si tako baby haeven exclusive ,cernobily,ja jsem za nim jak trpaslik,tak si myslim ze patri k tem vyssim,i sportak je vysoky oproti jinym,rukojet ma kozenkouou a vsechno bile je take z kozenky.Vypada ve skutecnosti krasne, hezci nez na fotce.V terenu zatim nevim jaky je,vyzkousim ho az v cervenci :o),.Tak se na nej mrknete a pisnete jaky se vam zda.

petulka88
23. dub 2015

Ahoj, miminko teprve čekáme, oba jsme s manželem vysocí (já 178, on 182 cm) a vybrali jsme Adamex Jogger, trojkombinace, cca 11.500,- komplet. Je krásně vysoký narozdíl od všech těch prťavých kočárků...

inkognita
autor
23. dub 2015

@petulka88 Ahoj, to je polský kočárek? Asi se tam skočím podívat... tady v ČR asi k vidění není, že?

inkognita
autor
23. dub 2015

@celaskon87 Ahoj, mě právě všichni doporučují tříkolku.. jsou vyšší.. ale já si prostě na ni nemůžu zvyknout, ráda bych tradiční 4 kolečka :(

inkognita
autor
23. dub 2015

@hapovab Děkuji, skočím se podívat - myslím, že tako je taky z Polska? Asi to vezmu při jednom 🙂

hapovab
23. dub 2015

@inkognita jojo je polsky,ale nevim jestli ho tam budou mit,je to nejaky novejsi tip a v moc obchodech ho nemaji.,vsude na objednani.

veronicka89
23. dub 2015

MUTSY IGO 🙂 nomad 🙂 - mam

veronika182
23. dub 2015

@inkognita Ahoj, jsme oba dost vysocí a vyhovuje nám Lonex Speedy V-light...klasická trojkombinace v pěkném provedení..je lehký a skladný 🙂

elekthra
23. dub 2015

mnažel i já měříme okolo 186cm a pořídili jsme si Adamex jogger
http://www.baby-car.cz/cz-detail-278879-adamex-...
a jsme maximálně spokojení - i korba je uložená vysoko (vidím to hlavně, když jedu tramvají a vedle mě je nějaký jiný kočárek, který má okraje korby tam, kde má naše korba spodek 🙂 )

inkognita
autor
23. dub 2015

@elekthra O Adamexu jsem taky už slyšela.. teď mají nějakou novou kolekci Barletta myslím...

inkognita
autor
23. dub 2015

@veronicka89 Ten je hezoučký, skočím se na něj mrknout... 🙂 děkuji.

inkognita
autor
23. dub 2015

@veronika182 Mrknu, děkuji.

petulka88
23. dub 2015

@inkognita ano, kočárek je polské výroby. Ale kupovali jsme ho v kamenné prodejně Babiez (Hradec Králové).

dapele
23. dub 2015

Měla jsem hodně podobné požadavky jako ty (vyšší, čtyři kola hlavně kvůli eskalátorům a aby byl lehký a dobře se s ním manipulovalo kvůli MHD ... a taky jsem chtěla aby sporťák šel dát co nejvíce do lehu, protože v cca 6 měsících miminka bude začínat zima, takže do korbičky už s fusakem mimčo nedáme, ale na sezení bude ještě brzo). Do úzkého výběru se mi dostal MUTSY IGO a PEG PEREGO BOOK PLUS S POP UP. Nakonec jsme vybrali Peg Perego, testovat na ostro sice začneme až za cca tři týdny (mimčo se má narodit každým dnem), ale doma už jsem si ho sestavila a testovala všemožné vlastnosti kočárku a zatím jsem na něm nenašla nic co by mi na něm vadilo.

inkognita
autor
23. dub 2015

@dapele To jsme na tom podobně :D taky se mi líbil Peg Perego Book Plus S Fiat verze, ale zdá se mi příliš nízký a ta ručka není teleskopická - podle čeho ses nakonec rozhodla pro něj? 🙂 Děkuji.

dapele
23. dub 2015

Ručka není teleskopická, ale výška se přizpůsobuje přes takový dva čudlíky, takže se dá dát víš a níž (testoval to manžel má přes 180 cm a neměl s tím problém). Finálně jsme se rozhodli kvůli tomu, že se mi sporťák zdál takový uzavřenější, že se autosedačka umístila vysoko v D-testu a taky rozhodl vzhled (oboum se nám víc líbil). Přiznám se, že výšku jsme nakonec neporovnávali, takže nevím, který je od země výš, ale na první pohled mi přišli zhruba podobné (peg perego má dno korbičky cca 55 cm od země).

bambullkaa
23. dub 2015

Taky doporučuju Peg-pérego Book Plus S. Ty budeš z 90% jezdit s kočárkem ne chlap. Pro mě je PP Book srdeční záležitost. 🙂

inkognita
autor
23. dub 2015

@bambullkaa a co ta hladká kolečka.. Nevadí to do sněhu? Děkuji 🙂

veruska007
23. dub 2015

Cam pulsar 🙂. Nedám na něj dopustit, byl to nejlepší kočárek, co jsme kdy měli. Je docela vysoký, lehký, do MHD super, sněhem projížděl v pohodě, trojkombinace. Super bylo ovládání brzd a aretace na rukojeti, jedno negativum: v podstatě nehoupe a nepruží - ale dětem to nevadilo.
Teleskopická rukojeť má teda jednu malou nevýhodu: hůře se pak vyjíždějí schody zdola nahoru.

socialm
23. dub 2015

ma nekdo zkusenosti s I'coo Peak Air ? Koukala jsem ze je sice mohutnejsi ale prave diky velikosti vyhovuje vyssim rodicum a nasledne pak vetsimu mimcu..

inkognita
autor
23. dub 2015

@socialm Na I´coo jsem se byla koukat... paní mi doporučila spíš I´Coo Pii - je prý lehčí variantou než Peak Air.. tak nevím.. je tolik možností, že se nedokážu rozhodnout :( Kdysi byl jeden a hotovo 😀

ada22
23. dub 2015

Celkem vysoko jde nastavit rukojeť u gesslein F4 verze buggy ma něco kolem 9 kg. Lze dokoupit korbicka i autosedacka. Mela jsem ho az jako sportak do města a to jsem byla moc spokojena. Krásné se ovládá a je super odpruženy na zadních koleckach.

socialm
23. dub 2015

@inkognita naprosto chapu.. s manzelem jsme se domluvili, ze si je nejde pujdem obhlidnout a zkusit. Ja mam 187 a mu 193cm, neni to jenom o te rukojeti ale o tom jak nizko/vysoko je pak mimco ulozene a jak s nim bude manipulovat.. urcite do vyberu zaradim Adamex jogger jak rikala @elekthra

inkognita
autor
23. dub 2015

@socialm Přesně jak píšeš.. U některých vypadáme jako u hraček 😀 sepíšu si to a někam sjedu.. Škoda, že nejsou všechny kočárky na jednom místě, takhle to bude více objíždení. Já už to řeším od začátku těhu a mám pocit, že jsem se nehla z místa :( děkuji za rady a snad si už konečně vyberu 😉

ikarkulka
23. dub 2015

Nejvyšší kočárek na trhu je asi Stokke Xplory - jak madlo, tak korba/sedačka.

lostakova
23. dub 2015

@inkognita Mrkni i na Camarelo Granada. Krom toho, co požadujes, ma i dlouhou korbicku, takže jestli bude i mimi dlouhan, určitě se vam tam vejde 😉

ada22
23. dub 2015

@inkognita tak to chce fakt vyzkoušet ☺jeste tfk joggster a baby jogger maji vysoko rukojeť a i spor tak je pak prostorný.

bambullkaa
23. dub 2015

@inkognita ne nevadí. A navíc už si nepamatuju kdy naposledy byly 2 metry sněhu v nížinách 😀 s Bookem se jezdí parádně a navíc si k podvozku Book Plus S můžeš dokoupit Off Road kola 🙂

bambullkaa
23. dub 2015

A ještě tu někdo zmínil Stokke pokud i ty jsi vysoká, tak Stokke je ideální. Book je nižší kočárek...