Levný nebo drahý kočárek? Je zbytečné kupovat drahý?

medoureknaty
11. bře 2015

Ahojky , chci se zeptat jak to všechny vidíte jestli kupujete radši levný kočárek a zastáváte názor , že je to na chvíli . A je to jedno ....Nebo kupujete levnější kvůli financím a kdyby byli peníze brali byste ten dražší ? Nebo kupujete dražší (kvůli kvalitě) ? 😉

heduska82
11. bře 2015

@medoureknaty Na prvního jsem narychlo sehnala hluboký z bazaru (vyšší pořizovací cena),ale jako nový a za slušné peníze a pak koupila nový sporťák za cca 7000.

sim007
11. bře 2015

@medoureknaty koupili jsme levnejsi ale vzali jsme autosedacku cybex a ne tu co byla ke kocarku.
Penizky by byly, ale proste nam to prislo zbytecne....na vadny a vrzajici kus muzete narazit i u kocarku za dvacet tisic a u tech se vetsinou plati za znacku (jako o vseho znackoveho).
A ja bych nikdy nekupovala z druhe ruky, takze proto jsme koupili takovy jaky jsme koupili - Maked Lucky Dots

klaire22
11. bře 2015

Pro první dcerku jsem si koupila levnější kočárek, ale nadávala jsem u něho jako špaček. Takže jsem ho prodala, sporťák jsme skoro vůbec nevyužili, raději jsem si koupila kvalitní golfky z druhé ruky a opravdu nelituji. U druhé dcerky jsem si pořídila drahý kočár - sice z druhé ruky, ale myslím si, že budu spokojená moc. Využila jsem ještě sportovní verzi pro starší dcerku a je to prostě nebe a dudy. Takže si myslím, že s hlubokou korbičkou to bude to samé 🙂 Je lehoučky jak pírko, jízdní vlastnosti jsou úplně o něčem jiném, o vzhledu ani nemluvím.
Za sebe říkám - raději si koupit z druhé ruky drahý kočár, než levný. Ať tu nemluvím neurčitě - první kočárek jsem měla DORJAN PRESTIGE BUTTERFLY 2012 (ráda jsem se ho zbavila), pak jsem si koupila golfky MACLAREN TECHNO XT (luxusní, miluju je, lehoučké, skladné, IN), a třetí BUGABOO CAMELEON 2 - parááááááda všech parád!!!!!

zmrz_lina
11. bře 2015

@medoureknaty my třeba máme z druhé ruky Cama (ale kupovaného v prodejně) z důvodu, že jeho předchozí majitelka otěhotněla a přešla na Donkey (sourozenecký) - dala ho do krámu protiúčtem, oni jí ho vzali, protože byl v parádním stavu (kdyby nám ho prodali jako nový o 1/3 dráž, nepoznala bych to).

lu777
11. bře 2015

na první dítě jsem měla dražší kočárek, ale nakonec nám nevyhovovala vůbec sportovní korbička a kupovala jsem jiný...
na druhé dítě jsem si koupila jiný kočárek, z bazaru, udělal super službu...

nekupovala bych nějaký šunt, ale zase je zbytečné do kočárku investovat horentní sumy... z korbičky je dítě někdy rychle venku (moje obě děti v 5 měsících šíleli, že nevidí a nedalo se jít doslova nikam, takže šli do sportovní korbičky a dala jsem lehký sklon, abysme jezdili jen s kňouráním a ne s řevem 😝 )....
a mladší tak ta měla hezké golfky a v roce a 3/4 kočárek začala bojkotovat a bylo...
je to trošku nepředvídatelné 😉

curdibilka
11. bře 2015

@medoureknaty Paní, od které jsem kočár kupovala mi říkala, že bydlí v kopcích a že s kočárem moc nejezdila, že kdyžtak nosila a je fakt, že ten kočár je jak nový, i šasí, kola nejsou vůbec ojetá. Dokonce se se mnou můj otec hádal, že nevěří, že není nový. Paní mi ještě říkala, že ho měla především na balkoně a když měl chlapeček půl roku, koupila si lehké golfky do lehu. Původní cena byla kolem 18 000, a to bych nedala za kočár.

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@curdibilka Já bych se bála, že je to právě kvůli tomu že kočár ji nevyhovoval . Což když ho chce prodat neřekne . Ale nemusí to tak být .

zmrz_lina
11. bře 2015

@medoureknaty tak ono 100 lidí, 100 chutí. Co nevyhovuje jednomu, může vyhovovat druhému. Takže i důvod prodeje - nevyhovuje mi, protože XYZ, je podle mě legitimní a ještě to neznamená, že nebude vyhovovat kupujícímu 🙂

pistalinda35
11. bře 2015

Koupili jsme českou Libertu za 7500 Kč a maximální spokojenost! 😉

cabadajovimah
11. bře 2015

My koupili používaný ale ve výborném stavu a těch 9 měsíců, které jsme v něm odvozili jsem si užila. Před následným opětovným prodejem jsem ho pořádně vydrhla a dali jsme ho na servis podvozku, prodal se během chvilky a za penízky jsme koupili lehký sporťák, jen tak na odpolední spaní, protože malý brzy chodil...Takže za mě, na co dávat deset tisíc za kočárek, který budu mít ani ne rok...

curdibilka
11. bře 2015

@medoureknaty Tak já se celkem v těch kočárech pohybuju, takže myslím, že jsem věděla, do čeho jdu. 🙂

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@curdibilka tak to jo to je pak výhoda 🙂

lv
11. bře 2015

Moje zkušenost:
1.dcerce jsem koupila novej, pořizovací cena 7000, Takko, strašně těžký monstrum, blbe ovladatelný, neskladny
- tedy úplně spatne, po 7mes prodán za závratných 900kc, nepatrala jsem po informacích, mohla jsem mít za ty prachy mnohem lepší.
2.dcerce bazarovy PegPerego Classico - úžasný, super jezdil, funkce, lehký, ovládání výborné.. A ještě jsem ho prodala dal. Chvíli jsem mela pujceny X-lander trikolku, v zimě super.

A mít prachu na rozhazování, koupim si Joolz nebo Stokke nebo podobný novinky, jsou nádherný 😵

zyoma
11. bře 2015

Tezko rict, mela jsem jako prvni kocarek od chicca i- move za 25000 a hruza... Pak jsem si koupila levny od britaxu i-motion a je urcite lepsi nez ten drahy. Vyssi cena neznamena vzdy lepsi... Jinak co se tyce polskych, do takovych jako firkon nebo camarero nebo jak se to pise, bych asi nesla, ale zase spousta maminek chvali baby design. Zase takovy opevovany kocarek bugaboo cameleon fakt nechapu, jeste za takovy penize. Vzdycky kdyz s tim maminky jezdej za mnou, tak uz poznam podle rachotu prednich kolecek o co jde. Navic se zaseknou skoro vsude zatimco ja projedu s nafujkacimi koly skoro vsechno... no nic, hlavne ze tam jde dokupovat doplnky za silene prachy. Fuj, to jsem si ulevila 🙂

konidana
11. bře 2015

Jednak kvůli financím (tisíce za kočárek mi přijdou vyhozené peníze) a zároveň kvůli kvalitě , jsem měla snad 20 nebo možná i 30 let starý kočár. Lehký, nerozbitný a zadarmo. Vozila jsem v něm děti až do jejich 1+3 let. Od půl roku mladýho i obě najednou:D

ladenka
11. bře 2015

Na tohle má každý odlišný názor. Já bych třeba za kočárek víc jak 10 tisíc nedala, i když bych i mohla, ale prostě mi to přijde zbytečné.
Nepotřebuju módní novinky v kočárcích, kočárek jsem vybírala podle mých požadavků na praktičnost a aby se mi líbil.
Už pro první dítko jsme koupili trojkombinaci Baby Smile Alu Neo v černobílé kombinaci (stál 7,5 tisíce) a ač tu spousta lidí na polské kočárky nadává, já na něj nedám dopustit. Nechtěla jsem klasiku pevná čtyři kola, ale ani tříkolku, takže jsem si vybrala přední aretovací, kočár má 13 kg, což není málo, ale ani moc, nikdy jsem neměla problém ho někam složit nebo vynést do schodů, má nafukovací kola, což je pro mě k nezaplacení, ať na kostky ve městě, silnice k babičce nebo na výlety do terénu. Chtěla jsem velký košík, a to má maximálně. Hluboká korba má 88 cm, takže se mi tam vešly děti na 7mi měsících i s fusakem, pak už šly do sporťáku; sporťák je obousměrný. Odjezdila v něm dcera do 3 let, vešla se a to měla na 3 letech 100cm. Teď v něm jezdí i syn a po něm už půjde do kytek, protože od něj dostává fakt zabrat, dělá v něm neskutečné psí kusy a tak občas dotahujeme konstrukci nebo uchycení stříšky, ale za tu cenu je zlatej a za tu službu několikrát zaplacenej. 😉 Manžel třetí dítko zavrhnul, ale kdyby bylo, rozhodně bych koupila zase levnější kočár, pro mě je drahý kočár zbytečná investice. Ale každého věc. 😉

ayenkas
11. bře 2015

@medoureknaty No na Joolz jsem slyšela jen samou chválu🙂 Tak ono s tím košem to je takové... Na velký nákup s kočárem stejně nepojedeš, to jedině autem. A pár blbostí ze sámošky dáš i do koše menšího🙂 Já měla většinou s sebou (na výletech atd.) ještě přebalovací tašku, takže další úložný prostor🙂 A v koši jsem měla stabilně deku, pláštěnku na kočár kdyby zašlo pršet a dávala sem si tam třeba mikinu nebo bundu. Potřeby pro malou jsem tam zas moc nedávala, max. pití, když jsem nebrala tu přebal. takšku a šly jsme fakt jen kousek na procházku...

januchovic
11. bře 2015

@medoureknaty ja tedy mela nemeckou Teutonii v komplet vybave, a porad jsem z toho kocarku nadsena. Koupili jsme bazarovy, rok pouzivany za 17 tisic, s veskerou vybavou, 3 fusaky, muf na ruky, clonu, proste vse co jsem potrebovala.. Jenom ted mu skoncila zaruka. Jinak jsem litovala ty maminy s caramellem nebo chickem, vrze to spatne se ridi. Ten muj jezdi sam i s malou a to vazi 13 kilo. Nemenila bych, za me pouzity ale kvalitni.

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@ayenkas No tam se do koše vejdou tak akorát vlhký ubrousky 🙂)Ten by se bazarový koupit dal. pokud najdem dobrý inzerát 🙂

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@januchovic teutonie nebo Hartan jsem měla taky v hledáčku 🙂 Jezdila jsem s Hartanem a na mě je prostě těžký :(

jolima
11. bře 2015

Ja se rozhodla pro nový kočárek pro své první děťátko, chtěla jsem trojkombinaci, značku jsem vybírala relativně dlouho, chtěla jsem něco sportovního, ale do města a třeba i na polňačku. Máme x - lander move africa, byť stál 18 tis., tak jsem maximálně spokojená. Už jsme vytáhly sporťák, do hluboké korby se mi malá už nevejde (má 74 cm a Dr. mi řekla, že je v 8 měs. dlouhá jak roční dítě). Podvozek i korba se mi vejde do malého auta a také je to vše, včetně té konstrukce s kolečky, lehké. Každému vyhovuje něco jiného, záleží na požadavcích a fin. možnostech rodičů. Přeju šťastnou ruku při výběru.

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@jolima na Xlander jsem koukala podle mě je super , ale ta váha neni nic pro mě :(

blka
11. bře 2015

Na první dítko jsem si koupila nový nějaký polský, tuším Carmen. Uchvátil mě velikostí korby (červnové miminko jsem chtěla odvozit celou zimu v hluboké korbě) a houpáním. Když jsem ho kupovala, nebyla jsem si jistá sportovní verzí - přece jenom na tady těch podvozcích ty sportovní verze nejsou nic moc. A taky, že ne. Jakmile došlo na přeměnu hluboké verze na sportovní, tak jsem ho odmítala a koupila nový lehoulinký sporťák s otočnýma kolama.
Teď plánuju na miminko koupit opět houpací. Měla jsem v hledáčku bebecar, ale je opravdu strašně těžký, jak se na diskusích píše, takže jsem se s ním rozloužila a chci roan. Koupím bazarový a poté opět nějaký lehoulinký sporťáček - klidně taky bazarový. Takže i takhle se vejdu s cenou do relativně levnějších kombinací. Na těch kombinacích mi vadí to, že je buď super hluboká verze a sporťák naprd, nebo naopak.

lucinka58
11. bře 2015

Ahojky, já chtěla taky pro první miminko nový kočár. Vybrali jsme Inglesinu a už se moc těším až budu miminko v něm vozit. Rozhodně nebyl levný - 24.000,-, ale za mě určitě vyhrálo to, že je rychle skladný (složí se jednou rukou), je lehký (i s hlubokou korbou váží cca 12 kg) a hlavně, že se složí a je velmi skladný. Kámoška si kupovala Takko, ale já osobně bych do něj nešla....

78marcela
11. bře 2015

@medoureknaty ahoj, my jsme se teď byli dívat na kočárky v Rakousku, mají samé německé značky, ale já byla děsně zklamaná, korba jak pro panenku, naše malá se narodí v září, takže bude celou zimu určitě v hlubokém a ve fusaku, což bych do těch korbicek, co jsem viděla u německých kočárku v Rakousku, neměla šanci ji tam dostat.
A asi bych polské kočárky úplně nepodcenovala. Všude je dobré a špatné zboží, dvě moje kolegyně z práce mají polské kočárky a jsou s nimi naprosto spokojené. Nic nevrze, jsou úplně v pohodě. Jedna má Tako, jedna Jedo fyn. Já se rozhodla jít do Jedo, na to doporučení, nová trojkombinace stojí cca 15tisíc, zvlášť poté, co jsem viděla u Rakousku. Přeji dobrou volbu.

evulina77
11. bře 2015

já mám Roan Marita a jsem spokojená, vozím v něm už třetí dítko a vše ok. Kupovala jsem ho hlavně kvůli hluboké korbě, sportovní taky docela jde. V zimě projede vše. Od roku a půl až dvou let jezdíme s golfkama, který jdou polohovat do lehu. Osobně mi příjde víc než 12-15 tisíc za kočárek prostě moc peněz. Ale je pravda, že nepotřebuju dávat kočár do auta a jezdím nízkopodlažními tramvajemi a autobusy a to ještě né moc často...

januchovic
11. bře 2015

@medoureknaty proc resis tu vahu? Budes kocarek tahat do schodu? Ja tedy nemela s vahou kocarku nikdy problem a to jsem jezdila hromadkou porad

antoinet
11. bře 2015

Mně se drahé kočárky strašně líbí (bgb, m&p), ale ty peníze se mi dát nechtěly, i když jsem je měla. Mám krásné tako, trojkombinace za 10 500 Kč, jsem s ním naprosto spokojená a v ceně byly veškeré doplňky (pláštěnka, rukávník, 2 tašky, nánožník, slunečník).

januchovic
11. bře 2015

@medoureknaty proc resis tu vahu? Budes kocarek tahat do schodu? Ja tedy nemela s vahou kocarku nikdy problem a to jsem jezdila hromadkou porad
@medoureknaty jinak hartan byl tatkuv favorit, ja jsem si prosadila teotonku ☺

78marcela
11. bře 2015

@medoureknaty a ještě teď jsem si vzpomněla, že někdo psal, že si koupil Cam dinamico, a že sporták byl úplně na houby řešený, nevím kdo ho tedy vyrábí, ale cenově je dražší a taky za nic nestál. Ono co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Osobně bych si napsala, co od toho kočárku požadujes, budeš jezdit spíš po městě nebo po lese ? Budes ho často skládat do auta? Tahat po schodech? A s tím bych šla do nějakého velkého obchodu, a nechala si tam poradit. Hlavně se řiď spíš podle sportáku, v tom bývá dítě mnohem déle. Tedy jak které. Moje neteř chodí od 11 měsíců a od té doby ji dostat do kočáru, to byl řev na celou vesnici. Byla v něm jen když spala. Jinak nechtěla.