Přehazovací rukojeť - je opravdu nutná?

pavlafi
3. srp 2015

Ahoj, právě jsem ve fázi vybírání kočárku a vůbec to není jednoduché. Upnula jsem se k myšlence, že potřebuji přehazovací rukojeť a nevím, zda je to opravdu potřebné. Prosím, podělte se se mnou o své zkušenosti s přehazovací rukojetí. Jak často jste ji přehazovali, je to opravdu nutné? Případně jaký model s přehazovací rukojetí máte, zda je to poruchové. Zkrátka prosím o vaše rady a zkušenosti. Moc děkuji

elana
3. srp 2015

@pavlafi tohle bude strašně individuální. Já jsem ji taky moc chtěla a nakonec jestli jsem to použila (vozím druhé dítě, kočárek mám od r. 2011) tak 10x, je to hodně. Záleží na typu kočárku (podvozku), já mám Hartan Topline S, tj. přední kolečka menší, otočná, a když je přehozená rukojeť, je bez zaaretovaných koleček kočárek prakticky neřiditelný a i s nimi je to obtížné, nemožné je vyjet na obrubník, člověk o ně pořád zakopává...prostě fakt nic moc, kdybych vybírala dneska, už se na přehazovací rukojeť vykašlu a budu koukat jen na to, jestli sedačka jde po i proti směru jízdy (na tom trvám, vozím děti zásadně čelem k sobě). Ale ta rukojeť...za mě fakt nevyužitá. Jinak mechanismus mi funguje dobře (ale jak píšu, kolikrát jsem to použila 🙂 ) a s kočárem (značka, řiditelnost, bytelnost...) jsem 100% spokojená, z tohoto pohledu bych si vybrala klidně stejný. Jen už by mi bylo to, že má I přehazovací rukojeť, tak nějak jedno 🙂.

pavlafi
autor
3. srp 2015

KOukala jsem presne na ten samy kocarek, na Hartan Topline S. Jsem rada, zes mi poskytla vlastne pozitivni recenzi 😉. Moc dekuji

andelka
3. srp 2015

Měla jsem klasický kočár s velkými koly a prehazovaci rukojeť. Použila jsem ji párkrát. Jezdila jsem s ním dva roky,u každého ditka rok,pak šlo do sportaku a ten byl jen po směru. Kočár do roka jsem měla většinou směrem ke mně. Kvůli slunku to bylo jedno,u mimca jsem měla plenu přes vrch,a starší sedící mělo klobouk nebo silt. Sportak měl slunečník,ale taky jsem ho moc nepoužívala. Ale víc než prehazku u hlubokého kočáru.

jaja01k
3. srp 2015

Tak nutné to určitě není, ale já tu možnost, že si mohu rukojeť přehodit využívám docela často. Někdy chce syn vidět dopředu na cestu, někdy na mě chce vidět a povídat si. A přijde mi to praktičtější než otáčet sedačku. Značku bohužel nevím a nemám teď kočárek doma, abych se šla podívat.

ladyhacek
3. srp 2015

přehazovací rukojeť nemám (i když je to asi fajn věc) když na malého svítí sluníčko dám plenu 🙂 takže nepotřebuji

palemi
3. srp 2015

Dříve jsem takový kočárek měla,ale bohužel značku už nevím,ted´ bych takový kočárek opravdu uvítala,hlavně kvůli sluníčku a také jsem ráda,když na své dítě vidím,nemusela jsem pokaždé kočár otáčet,takže za mě určitě ANO,ale záleží na každým 😉

hansed
3. srp 2015

Měla jsem kočárek s přehazovací rukojetí, to jsem použila jednou a naposledy, kočárek byl hůře ovladatelný.... Pak jsme koupili kvůli skladnosti kočárek, na jehož podvozek se naklapovala korba a sporťák a to jak po tak proti směru jízdy, to mi vyhovovalo mnohem více 😉 Teď máme na Adélku speciální kočárek, taky má přehazovací rukojeť, ale nepoužívám to, mnohem raději jsem, když na Adu koukám....

blanka.k
3. srp 2015

Měla jsem možnost dát sporťák k sobě/od sebe.... je to trošku složitější než přehaz.rukojeť,ale využívala jsem hodně často.... ze začátku byl furt čelem ke mě (synovi byla korba ve 4m malá,ale do 10m jezdil v lehu ve sporťáku čelem ke mě), pak jak kdy...podle toho co chtěl, v zimě kdy foukalo, tak jsem hodně taky vozila směrem ke mě 🙂

bajana
3. srp 2015

Nám staci možnosť nakliknutia korby aj sportaku v oboch smeroch. Ak sú predne kolesá menšie a otočné, prehadzovacia rukoväť je vyložená blbost (kamoska s Gesslainom má skúsenosť). Iná kamoska má pevne rovnako veľké kolesá a prehadzuje ju často. Tak by som zvazila - otocne kolesá alebo prehadzovacia rukoväť. Za mňa prvá možnosť 😉

chroustinka
3. srp 2015

@pavlafi neni nutna 🙂 odvozila jsem dve deti ve dvou ruznych sportacich bez otocne rukojeti a prezili to oba dva 🙂 me vyhovuje kdyz dite kouka po okoli nez aby cumelo jen na me navic casto vidim deti co ma ma maninka natocene k sobe a ony se akorat otaci aby videly dopredu 🙂

ladie
3. srp 2015

@pavlafi přehazovací rukojeť je na prd, pokud máš kočárek s otočnými předními koly. (dá se řídit, jen když zaaretuješ kola a to zase ničí komfort jízdy). Ale co jsem u prvního neměla a u druhého dítěte HODNĚ oceňuji (no co kecám - byla to první podmínka při výběru kočárku 😉 ) je otočná sedačka u sporťáku. Dcera chce koukat na mě, jinak řve.

Jo a pokud vybíráš první kočárek, tak doporučuji, aby ses vybodla na nějako dvou-troj kombinace. Kup si hluboký kočár klidně z bazaru (stejně ho budeš používat cca půl roku) a pak si pořiď vymazlený dokonalý sporťák/golfky. Už při ježdění hlubokým poznáš, co ti vyhovuje, co tě štve a podle toho vybereš ten nej.

kachnicky
3. srp 2015

Co je přehazovací rukojet? 😅 😅

majkali
3. srp 2015

Pro mě naprosto zásadní věc. Za mě určitě ano a už bych kočárek bez přehazovací rukojeti nechtěla. Přehazovala jsem klidně několikrát denně i kvůli terénu (v předu máme větší kola do terénu, vzadu popř. v předu máme menší). Když se mi syn ve 4 měsících nevešel do korbičky v kočárku po bráškovi, museli jsme koupit nový kočár. Potřebovala jsem velkou korbu, hlavně lehký (žádný firkon apod., pardon), a s přehazovací rukojetí (synovi vadilo sluníčko, plínku z korby strhával a chtěl jezdit bez stříšky. Takže vyhrál Bugaboo Cameleon a je to pro mě top kočárek, jiný už nikdy víc a to se mi z počátku nelíbil a koupila jsem ho jen kvůli té přehazovací rukojeti, lehkosti a veliké korbě.

bartovka83
3. srp 2015

Ja z vlastni zkusenosti bych pri vyberu dala prednost aby sla kobricka i sportak nasazovat po i proti smeru jizdy. Hodne kocarku se pri pehozeni rukojeti hur ovlada a to zjistite az pak pri pouzivani. Pri zkousce v obchode na par metrech a s prazdnym kocarkem vam to treba neprijde, ale v praxi pak zjistite, zebje to treba na prd.

antoinet
3. srp 2015

Řešíš takovou třešničku na dortu, už tak musí člověk zohlednit milión kritérií. Já bych jí ráda měla (syn je zvyklý koukat na mě, ale vadí mu slunko, takže mu občas otáčím celou sedačku - tahle možnost je pro mě zásadní, ale stačí mi to, nekoupila bych si kočárek, který to neumí).

korin
3. srp 2015

Mám kočár bez přehazovací rukojeti, ale dá se otočit sedačka (Inglesina magnum). Děti ovšem jezdily (mladší ještě jezdí) čelem ke mně, protože po otočení sedačky bylo těžiště nevhodně přesunuto a kočár se špatně ovládal. Navíc jsme si povídali o tom, co se děje kolem.

ilonne
3. srp 2015

Nevím jestli je nutná, ale já jivyužívám dost. Přehazuju podle toho jak svítí sluníčko.

rebe
3. srp 2015

My ji použili skoro při každé procházce. Dcera líp usínala, když na mě neviděla, takže jsem přehodila rukojeť, pak ji zas otočila, abych na ni viděla. Když do kočáru svítilo slunce nebo foukalo, otočila jsem. Cestou z kopce jsem otočila, aby nejela hlavou dolů a já nemusela kočár tlačit. atd. atd. Pro mě to byl asi nejdůležitější zlepšovák, spolu s ruční brzdou na rukojeti na přibrzďování kočárku. Máme hartan topline s a bugaboo cameleon, oba vybírány hlavně podle toho, aby přehazovací rukojeť měly.