Clotrimazol v těhotenství. Máte zkušenost?

gilotek
5. kvě 2007

ahojky, prosím o radu.
Včara jsem byla u své gynekoložky kvůli mykoze a nepříjemnému svědění. Předepsala mi čípy clotrimazol a stejnou mast. Protože jsem asi 5. den nedostala menses koupila jsem si zároven tehotenský test, který se mi včera ukázal jako pozitivní. Gynekoložce jsem řekla o zpoždění menses al řekla mi že si mám test udělat až za 14 dní.... V letáku jsem se ale dočetla, že se tento přípravek nesmí v těhotenství používat 😖 Docela se bojím, abych si neublížila. Máte s tím někdo zkušenosti? POdle mých počtů bych byla těhotná max. 3 týdny. Existuje něco na mykozy v těhotenství? ¨Díky.

ajka2000
16. zář 2015

Ahojky holky. Chtěla jsem se vás zeptat. Jsem v 11.tt a začala me trapuip mykóza. Byly mi doporučené boraxové globule a na vnější svědění clotrimazol masticka. Máte s ní někdo s tou mastí na začátku těhu zkušenosti? Bojím se aby to mimcu neuškodilo. Děkuji 🙂 Přeji všem šťastné těhotenství.

ajka2000
16. zář 2015

Ahojky holky. Chtěla jsem se vás zeptat. Jsem v 11.tt a začala me trápit mykoza. Jako cipky mi byly doporučeny boraxové globule a masticka na vnější svědění clotrimazol. Akorát se z te masticky bojím aby to neuškodilo miminku. Dekuji a přeji vám všem krásné těhotenství.

zlatkavlk
16. zář 2015

@ajka2000 Ahojky, mastičky se neboj, působí jen lokálně a mimču jistě neublíží, navíc se aplikuje jen vně, boraxové globule momentálně užívám také kvůli kvasinkám, jsem ve 37.tt., předtím jsem ve druhém trimestru užívala právě i Clotrimazol globule a také bez problémů.

ajka2000
16. zář 2015

Děkuji ti moc. Velmi si mě uklidnila 🙂 Přeji krásný a klidný zbytek těhu 🙂

niccollette
18. lis 2015

@afrodite.s ahoj, prosim te, ja jsem používala klotrimazol ve druhem týdnu těhotenství, mam strach, ze to mohlo ublížit plodu. Doktor mi řekl, ze se užívat nesmí. Ted premyslim, jestli podstoupit riziku, ze se neco stane...

ajka2000
18. lis 2015

Ahojky. Jde o to, jestli jsi použila mast nebo čípky. Já jsme použila mast jednorázově a doktor mi řekl,že jednorázová aplikace plodu neublíží. Co ti mohu doporučit jsou boraxové globule, které se mohou užívat po celé těhotenství dle doktorů a lékárníků. Přeji hezký den a krásné těhulkování 🙂

ecarua287
19. lis 2016

Ahoj, já užila Clotrimazol tabletu v 38+1 večer, ráno v 5 mě probudily bolesti a odešla hlenová zátka, porodila jsem odpoledne. Tak nevím jestli to bylo díky té tabletě Clotrimazolu nebo ne, těžko říci. Teď jsem opět 38+3 tak přemýšlím jestli to zkusit a potvrdit si to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru