Mimi je hlavičkou nahoru. Jakými cviky ho otočit?

trata
20. zář 2007

Ahojky,

jsem v 31. týdnu těhotenství, doktor mi na ultrazvuku zjistil, že mimi je hlavičkou nahoru, ale prý se ještě může otočit. Slyšela jsem, že se mohou cvičit různé cviky, které otočení pomohou - poradíte mi je??

Díky moc 🙂 🙂

zusma
20. zář 2007

Trata: ahoj, bohužel neporadím. chápu, že jsi nervozní (já taky byla),ale když jsem se své Dr.v 31tt ptala, jak tam je mimi uložené, tak mi řekla, že na nějaký otáčení má ještě moooooře času 😎

cibule
20. zář 2007

Trata: Moje mamka porodila bráchu (své první dítě) taky zadečkem napřed. Bratrův syn se narodil taky tak. Nevím, jestli na to pomáhají nějaké cviky, mamce nepomohlo nic, ale prý se může dítě ještě samo otočit. Tak uvidíš, držím Ti palce. Když půjde zadkem napřed, asi se víc nadřeš, ale miminko by mělo být v pořádku. Ale Tvůj strach chápu, taky se bojím, že se mi blbě otočí. Máme to v rodině.....

elucinka
20. zář 2007

Trata, v 31 týdnu je opravdu ještě moře času. Mně se malej otáčel tak 1-2x do týdne až do 37tt. Od té doby je teprve správně. Tak zatím nepanikař.
Jinak vím, že pomáhá cvičení na všech 4 - kočičí hřbet, ale já jsem necvičila a otočil se sám.

ally.sm
20. zář 2007

Ahoj holky,taky mám polohu KP,tak jsem zvědavá jestli se přetočí....

sisstin
20. zář 2007

tááákže..taky jsem stále měla polohu KP...a dnes už je hlavou dolů...tak neztrácejte naději 😉 🙂

vivian
20. zář 2007

trata: do porodu ti zbývají ještě víc než 2 měsíce, to má mimi ještě spoustu času se otočit, v 31. týdnu ta poloha ještě není stabilní, může se to ještě několikrát změnit (některá miminka se otočí dokonce ještě v 1. době porodní 🙂
A i kdyby se neotočilo (je asi 3% pravděpodobnost), tak není důvod se bát, porod koncem pánevním vůbec nemusí znamenat problém, ačkoli bývá delší.

ina.b
21. zář 2007

Ahojky. Taky mám mimi otočené hlavičkou nahoru. Zkouším tyto cviky, které jsem našla na této stránce, tak uvidíme, jestli pomůžou 😅
http://diskuse.obchodyvm.cz/index.php?action=vt...

trata
autor
25. zář 2007

Ahoj holky 🙂 ,

všem vám moc děkuju za rady a povzbuzení. cvičím uvedené cviky, ale už to nějak neřeším, mimi má snad dosta rozumu a ví proč to všechno dělá..... nejhorší je začít shánět informace a pak je akorát člověk vyděšenej a vystresovanej, to už dělat nebudu. Nějak to zkrátka dopadne, vždyť se vlastně nic závažnýho neděje, důležitý je, že jsme oba OK..

Ještě jednou všem moc děkuju za užitečné rady a povzbuzení.

Trata 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru