Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
24. črc 2010

fram-doufej,že nezůstane.já si teda taky nedovedu a ani nechci představovat,že už bych neměla další dítě.Katka za chvilku zmizí na školu,Simona taky není zrovna umazlená,tak si připadám děsně sama.strašně moc bych nám přála,aby se nám nejpozději do konce roku podařilo otěhotnět.ale raději dřív,že?? 😉

mv
24. črc 2010

Já neměla na výběr a museli jsme to synovi říct.Jednak jsme kvůli těhu rušili dovolenou a pak to na mě už bylo vidět a spala jsem, kudy jsem chodila.A syn už měl strach, jestli mi něco není.
Dneska povídal, ať jdeme na umělý a pokud možno, ať jsou z toho dvojčata, aby nebyli jak on během dětství sami bez sourozence. ☹A nejradši prý dva kluky.Je nenáročnej... 😀
Ale vozit kočárek a přebalovat ty pokaděný plíny prý určitě nebude.... 😀

@fram a žádný pesimismus, to výjde!!!

fram
24. črc 2010

@mv náš kluk taky párkrát naznačil, že ho štve, že nemá sourozence. Docela si někdy připadám jak krkavčí matka.

mv
24. črc 2010

@fram mě to teď mrzí, že jsme se nerozhoupali dříve,ale prostě k tomu nebyly podmínky.Nevím, možná jsme neměli být v některých věcech až tak odpovědní, měli jsme si nafrkat hromadu dětí a neřešit budoucnost. 😒

fram
24. črc 2010

@mv tak to jsme na tom stejně. Taky teď lituju, že jsem do toho nešla dřív. Snažení jsme začali v červenci 2008, vůbec mě nenapadlo, že za 2 roky budu ještě bez mimi. ☹

martasl
25. črc 2010

holt na litování je holky pozdě.musíme jen doufat,že se na nás štěstí usmějeme a nám se podaří otěhotnět.

fram
25. črc 2010

marti, máš pravdu. Mám hroznou depku z promrhaný ovulace, jestli manža nedorazí (asi to nestihne). Chtěla bych porodit než mi bude 36 a to by se muselo zadařit do 2 měsíců ☹

mv
25. črc 2010

@fram tak to já už nestíhám,36let mám za pár dní... 😝
Tím pádem mi bude minimálně přes 37let, pokud to do roka výjde.

fram
25. črc 2010

@mv já to původně chtěla stihnout do 35. 😠 Nezbývá než doufat,že ještě nepatříme do starýho železa 😀

mv
25. črc 2010

@fram 😀 😀 ne, ne, nepatříme!!!!!

fram
25. črc 2010

@mv je to jak na houpačce, někdy jsem si jistá, že to určitě dopadne, většinou kolem ovulky. A pak přijde stres, že už nikdy nebudu mít miminko 😕 Obzvlášť před ms se mnou hormony cvičí.

mv
25. črc 2010

@fram taky mám dny, kdy jsem v pohodě a věřím tomu,a pak zase dny, kdy to vidím ztraceně.
Je mi úplně jasný, že to půjde, jen když na to nebudu myslet a nebudu zkoumat, zda je či není ovu.S tímto přístupem to nešlo roky.Pak jsem se na to vybodla a bylo to hned.Jen se to lehko říká a těžko dělá, že...Tomu člověk neporučí a 1000x si můžu říkat, že na to nebudu myslet.
Ale co, když to nevýde, tak to prostě nebude.Mám skvělýho manžela i po 20 letech vztahu, takže mi s ním bude dobře i tak.Koupíme si psa a počkáme na vnoučata.... 😉

fram
25. črc 2010

@mv můj manža je taky úžasnej. A synátor je ještě občas maminčin mazlik 😀 tak se to dá zvládnout. Ale nemyslet na to se nedá, po revizi je ta touha ještě větší a víc se kontroluju a počítám dny do ovulky, do mrchy... Každý měsíc si spočítám, na kdy by vycházel TP , kdyby to vyšlo 😕 Prdlá,no... 😀 😀

martasl
25. črc 2010

fram-nejsi prdlá,já se taky pořád ohlížím,co by bylo teď,kdyby.... ☹ a tím pádem taky pořád depkařím.já si zase řekla i manželovi,že do 35,pak už bych se bála.ale holt jsem svůj věkověj limit musela bohužel taky posunout.do 35 už to taky nestihnu.holky-prostě ať nám to vyjde.já si taky řílám,že bych na to neměla pořád myslet,ale nějak mi to nejde. ☹ ☹

fram
25. črc 2010

Právě mi mm napsal, že to vypadá, že se vrátí až v pátek. Ovulka v pr... Je mi z toho do breku ☹ 😢 😢 To zase bude depka.

martasl
26. črc 2010

fram-tak to je na prd.škoda.včera jsem si před spaním s manželem konečně popovídala,že s jeho přístupem asi už neotěhotním.tak jmsme si to vyříkali a slíbil,že se bude víc snažit.jen prohlásil,že maximálně rodit během příštího roku,že nechce v padesáti chodit pro děcko do školky.tak doufám,že se do té doby zadaří.ale jinak doufám,že bych ho ukecala ještě termín posunout.no doufám,že to ale už nebudu muset řešit.

dancicka
26. črc 2010

Ahoj holky, jsem taky po revizi dělohy, je to 14 dní - teď už jsem naprosto v pořádku 😵 nebo teda fyzicky už se tak cítím... řekněte mi popravdě, za jak dlouho jste znovu začali zkoušet miminko? Vím, že šestinedělí dodržíme, ale mám pak ještě dát na radu Dr. a čekat další min 2 měsíce? Dejte mi vědět co a jak, prosím. 😅

zanet2009
26. črc 2010

@dancicka já jsem byla na revizi v prosinci a začali jsme se snažit po 2.porevizní MS, takže v únoru 😉 a zadařilo se až v červnu 😉

keniska89
26. črc 2010

Ahojky, já dodělala střední školu a hned nastoupila jako asistentka do jedné firmy. ale asi ani né měsíc na to jsem zjistila, že jsem těhotná. Sice jsme s přítelem miminko tak brzo neplánovali, i když už vté době jsme spolu byli přes 3roky, ale nakonec sme se rozhodli, že si miminko necháme 🙂 tak jsem si pořídili byt, a určitě moc dobře víte,jak to bývá v rodině, obě strany to přijaly velmi dobře a už plánovaly, co se všechno nakoupí a co se všechno zdědí po jiných dětech z rodiny 🙂 no prostě jak to většinou bývá 🙂 ale bohužel jsem v 12 týdnu potratila a musela jít na revizi dělohy. Nejsem odborník a někoho přímo obvinit bych si v životě nedovolila, každopádně ani né po týdnu jsem do nemocnice putovala znovu, protože jsem začla krvácet (což je "normální"), ale měla jsem také strašně bolesti, tak co 3 hodiny se u mě střídala zimnice s horečkou a byla jsem úplně vyčerpaná, že jsem tak tak dolezla k doktorovi. Revizi mi udělali znovu a od té doby mám jen samé problémy. Kromě toho, že jsem již byla znovu 2krát těhotná a vždy jsem potratila prakticky na začátku, přes různé menší infekce "dole" ,teď musím létat (žiji již rok v cizině a oto, je to složitější, protože tady není tak "vyspělá" gynekologická pěče jako u nás) co 3 měsíce na testy krve kvůli zvýšeným hodnotám CA125, což by mělo zjistit výskyt rakoviny vaječníků v těle. Nevím, jestli mi tehdy při té první revizi něco "zadrbali" (zanedbali) , pamatuji si totiž, když jsem se ptala potom pana primáře, dozvěděla jsem se,že v děloze zůstaly ještě nějaké "části" z plodu a to spustilo tu infekci....nebo je to prostě jen mnou, každopádně s miminkem chci teď počkat a neplánuji v nejbližší době těhotenství, jen se spřítelem bojíme, abych v budoucnu vůbec otěhotnět mohla. Přeji Vám ať máte úplně pohodové těhotenství bez problému a zdravá miminka 🙂

martasl
26. črc 2010

dancicko a kenisko-to je mooooc líto. ☹

dancicko-já byla na revizi 12/2009.nechala jsem proběhnout 2 ms(tuším)a od konce března jsme se začali snažit.bohužel zatím bezúspěšně.beru od doktora listovku a byby plan calibrum.pokud nemáš ještě nějaké vitamíny tak doporučuji koupit a rozhodně listovku.může ti ji předepsat i doktor,já ji mám na předpis.nevím,v kolikátém jsi byla týdnu,já v 16,ale ty 2 menstruace bych ti doporučila nechat proběhnout.ale záleží jen na tobě,jak se cítíš zdravotně a hlavně psychicky.

kenisko-no teda koukám,že sis to musela ,,vychutnat" i s úrokama.hlavně se nech pořádně vyšetřit a všechno úplně přeléčit.bohužel si nikdo nejsme jistá,jestli ještě otěhotníme,ale řekla bych,že to jsou jen výjimky,kdo už pak nemůže.takže nevěš hlavu a jak píšu,hlavně všechno řádně přeléčit.sama pak poznáš,kdy budete na miminko připraveni.přeju ti,ať tvoje léčba dobře dopadne a dočkáš se zdravého miminka 😉

fram
26. črc 2010

@dancicka to je mi moc líto. Já se fyzicky taky cítila dobře. Čekali jsem do 2. ms, pak jsme přestali dávat pozor, ale opravdu snažit jsem se začali až po 3. mrše. Všechny přišly na čas, ale kdybych dlouho čekala na ms, jak se některým holkám stává, začali bychom se snažením nejpozději za 3 měsíce, bez ohledu na to, kolik ms proběhlo. Počkej na kontrolu u dr. a uvidíš, co ti řekne.
@keniska89 co dodat ☹ Je mi líto , co prožíváš a budu držet palce, ať to zvládneš a jsi co nejdříve v pořádku.
@zanet2009 co tvůj drobeček? Jak se vám daří?

dancicka
26. črc 2010

Díky za rady. Moje MUDr. mi doporučila užívat Femibion 800 - mluvila jsem o tom s kamarádkou lékárnicí a ta mi řekla, že je to zbytečné platit za značku a ať si nechám předepsat kyselinu listovou. Takže do ní půjdu a hotovo.
😵

Jinak psychicky jsem se s tím už celkem srovnala, ale co byla největší rána... byla jsem u porodu mojí kamarádky (tatínek musel odjet do zahraničí a nestihl dorazit ☹ )... pokud pominu to "hrozné" tak to byl pro mně opravdu srdcervoucí zážitek (už jsem věděla, že jsem potratila ☹ ) a nedokázala jsem přestat bulet. 😒
Ale teď už jsem připravená začít znovu - tak hlavně aby to dobře dopadlo 😵

zanet2009
26. črc 2010

@fram no zatím nic moc, je mi po ránu blbě(ale to bylo i u malé) a pak k večeru taky, ale večer se mi to daří rozdýchávat,ráno ne 😀
Jinak dneska jsem se objednala na ten NT screening jako samoplátce, dr. mě na něj poslat nechtěl, že není důvod, no já jsem jiného názoru, já na něj chci, tak jsem se objednala sama. Jdu koncem srpna.

zanet2009
26. črc 2010

@fram jinak dneska jsem měla doma generální úklid a pak jsem odpoledne špinila, takže od zítřka budu dodržovat rady dr. a budu sedět s nohama hore a nebudu nic dělat 😉

fram
26. črc 2010

@zanet2009 úplně ti ty nevolnosti závidím 😀 Já chci takýý 🙂 To je divnej doktor, když si myslí, že není důvod pro NT , já bych do toho taky rozhodně šla. Tak hlavně odpočívej, odpočívej, odpočívej, ať jste s mimískem v pořádku. Špinění nic není,má ho spousta těhulek.

zanet2009
27. črc 2010

@fram já vím, že špinění má hodně holek, že to nic není, ale mi potrat cca ve stejném týdnu jako teď taky začal špiněním 😢

martasl
27. črc 2010

zanet ahoj 😉 kašli na úklid,hlavně hodně odpočívej.špinění by mě taky vyděsilo,ten úklid a lesknoucí se domácnost za další potrat nestojí.hlavně ať jsi ty i mimísek v pořádku.to máš fakt doktora nějakýho blba,taky bych na tom NT trvala,klidně i zaplatila.aspoň budeš mít větší klid.taky chci,aby mi bylo po ránu blbě,a chci a chci a chci.....

danci-listovku užívej rozhodně.ten baby plan není tak drahej,tak já užívám od února ještě ten.ale záleží fakt na tobě.musíme doufat a věřit,že se nám konečně podaří otěhotnět a dotáhnout těhotenství do zdárného porodu zdravého miminka.holt nic jiného nám nezbývá...

mv
27. črc 2010

Hm ,takže mám tu revizi zřejmě taky zpackanou.Mám po 3 týdnech od ní stále zvýšené HCG.Sice jen lehce, ale prostě tam něco je.doktor říkal počkat týden a nechat udělat kontrolní odběr.Pak kdyžtak budu muset znova na vyčištění.Tak mám dost... ☹ 😒 😠

martasl
27. črc 2010

mv-no to si děláš snad srandu.to je hnus.a máš nějaké bolesti??třeba je to ještě zbytek hcg-jestli to teda je možný.když se to sere,tak se to sere. 😠 😠 😠 😠

dancicka
27. črc 2010

@martasl Baby plan? to je něco na podobném principu? Kolik stojí apod.: 😅

martasl
27. črc 2010

dani-je pro plánování rodičovství a první trimestr.stojí 30 tablet asi kolem 120,- a nebo 60 tablet za 217,-jsem kupovala já(nebo tak nějak).ještě se dělá mamavit-co vím.v lékárně ti poradí.v tom baby planu jsou ještě nějaké minerály pro těhotné a je tam i ta listovka,železo,zinek,dál si z letáčku nepamatuju.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru