V těhotenství si musím denně píchat injekce, můžu sama?

krausule
25. lis 2013

Ahoj holky-dneska mne řekla moje doktorka z hematologie-že si jako tehotná budu muset pichat každy den injekce(jeden samovolný potrat v 10 tydnu-pak bezproblemove tehotenství-synátor má už 12 r..a ted loni dva potraty po sobe-jeden zamlkly ve 12 tydnu-a pak behem tři mesicu další samovolny v 7 tydnu)chcem totiž porídit synatorovi konečne sourozence 😀 podotýká,že z mym novym partnerem..sme spolu 5 let..nevím jestli se tato téma tady už rozebírala,ale docela mne to vylekalo..každy den injekci..brr..jenomže ženska vytrpí hodne kuli vytouženému mimču že jo.. 😅 máte nekdo podobnou skušenost?Mužu si to pichat i sama neb partner?Chodit každy den na hemat.se mne tedy opravdu nechce..dekuji mooc.. 😀

sisi137
26. lis 2013

pravděpodobně budeš píchat injekce miniheparinu( nejčastěji Clexane nebo Fraxiparine) a ty se aplikují podkožně takže si je budeš pichat sama. Není to žádná věda, chytneš špíček a pichneš celou jehlu kolmo k břichu.

evikmi
26. lis 2013

@krausule píchám si taky, já mám teda Zibor,ale je to jen jiná verze toho co psala sisi 😉 já jehly fakt nemám ráda, než jehlu vpíchnu a látku vstříknu, trvá mi to cca 20minut... nemusí se to píchat jen do břicha, může se i do stehna, což jsem včera zkusila a je to snad lepší než to břicho. jde o zvyk, i když jsem z toho každý den trošku ve stresu, není to nic hrozného. píchám si to sama, manžel se bojí jehel ještě víc než já a navíc by se prostě bál mi to píchnout..... ideálně se třeba domluv s nějakou známou sestřičkou, aby ti to ze začátku ukázala.na hemato ti teda dají instrukce,ale osobní zkušenost je osobní zkušenost 😉

krausule
autor
26. lis 2013

@sisi137
@evikmi Díky moc holky..dostala jsem Fraxiparine..zítra začínám tfuj..pry to do stehna ale bolí víc než do břicha..no nic..budu to muset "skousnout"..hlavne aby to zabralo..

sisi137
26. lis 2013

Pokud to půjde píchej spíše do břicha(samozřejmě po dlouhodobější aplikaci budeš muset využít i stehno), protože z tama se to nejlépe vstřebává. Jinak já mám zkušenost s aplikací do břicha i stehna. Psychicky hůř jsem nesla to stehno, ale co se bolesti týká tak je to nastejno. A aby ses nelekla, není to šílená bolest, jsou to takové mršky štípavé.

jarkalada
26. lis 2013

@krausule začla bych radši nejdřív do břicha, dokud to půjde a až pak do stehen. Protože když začneš rovnou do stehen, ke konci budeš hledat milimetr volné místečko.. 😎

krausule
autor
26. lis 2013

@sisi137
@jarkalada nejhorší bude myslím ta první 😀 človek neví co ma od toho čekat..doufám že bude vše o.k..a budu si to pichat jenom ty první "u mne krizové"tři mesíce..díky holky za info 😀

jarkalada
26. lis 2013

@krausule hodně štěstí, neboj, to zvládneš, je to jen včelička 😉
No já píchala od začátku do konce šestinedělí, ale třeba jsem byla jen riziková výjimka 😎

krausule
autor
26. lis 2013

@jarkalada no moje známá práve taky-ješte i po porodu..tak si říkam-jestli mne to taky nepotká.. 😝

evikmi
26. lis 2013

@krausule já budu píchat taky až do konce šestinedělí .. ale záleží na výsledcích krve co budeš chodit na kontroly 😉 a klidně i ted zkus do stehna, mně to fakt kupodivu jde vpíchnout líp a mín to i bolí ...... jen rada, když ti budou zůstávát červené, jako když zapálené místa po vpichu, skoč si na hemato, já ze začátku taky píchala fraxík, objevily se mi ty fleky, který svědily, je to alergická reakce, která se může objevit 😉 jen ti vymění injekce na jinou látku jako mně 😉 neboj, zvládneš to 😉

krausule
autor
26. lis 2013

@evikmi jojo to mne říkala no..že kdyby náhodou nejaká reakce at přijdu..že pry se to nestává často..ale nekdy se muže reakce objevit 😀 taky mne máti(zdravotní sestra)..vystrašila-pry nahodou kdybych krvacela z nosu nebo mnela nejake šílene modraky taky mám jít..protože ta krev se proste ředí a vyjímečne se taky muže stát,že začnu krvacet..protože se krev proste zředí moc.. 😝

evikmi
26. lis 2013

@krausule z nosu nevím,ale modřiny jsem měla po každém vpichu,ale to dr neřešila, řešila až ty červený zapálený fleky

krausule
autor
26. lis 2013

@evikmi no "poteš košte" 🙂 😀 co si mi ženské musíme vytrpet že?

evikmi
26. lis 2013

@krausule neboj, je to v pohodě.. já jsem posera ataky jsem to vydržela a vydržím 😀

krausule
autor
26. lis 2013

@evikmi no držím pestičky!Snad to potřetí dopadne dobře..musí!!Tedy konkretne u mne..potřetí..nevím jak u vas-ale držím hodne palečky!

evikmi
26. lis 2013

@krausule na po osmé 😉

krausule
autor
26. lis 2013

@evikmi važne???Nee..počkej ty si tolikrat potratila?Promin že se ptám.. 😖 ja třikrát..a docela mne to rozhodilo..je užasné-že si to nevzdala..a vidíš to?Vyplatilo se..moc moc držím palečky..at krasne rostete a hlavne at je vše v pořadku.

evikmi
26. lis 2013

@krausule prdlačky, já už rezignovala při třetím .... ale zažádali sjme o adopci, vyprdla jsem se totálně na to, že by se to podařilo přirozeně... ještě ted tomu stále moc nevěřím...spíš doufám, že se dostanu aspon do 30.tt

blahova_andrea
26. lis 2013

se mnou byla v porodnici na pokoji maminka, co si také musela píchat a dělala to sama, sestřička jí to vždy jen přinesla, doma předpokládám, že budeš mít určitou zásobičku a s přítelem si poradíte. jen budeš třeba chodit na víc kontrol než běžná těhotná.

krausule
autor
26. lis 2013

@evikmi no baječné..mooc držím palečky 😀 příroda je nevyspitatelná..vidíš to..

krausule
autor
26. lis 2013

@blahova_andrea no snad to k nečemu bude.. 😎

koudelinda
5. pro 2013

Ahoj pridavam se do diskuze ja jsem v 7.tt po 2.IVf a mela jsem predepsany Clexane stridave s Aspirinem . Nejake problemy se srazeninami jsem v miunulosti zadny nemela ani jsem nebyla na hematologii , ale moje segra s tim problemy mela takze jsem to uvedla do rodinne anamnezy . Vse jsem radne dodrzovala dle predepsaneho protokolu bylo mi receno ze ho mam pichat furt az do kontroly UZ . Pichal manzel , byly to takovy stiplavy potvory 😠 a delaly se mi po nich dost modriny . I na to jsem se ptala jsetli je to normalni pry jo. A predevcirem sem zacla dost krvacet a udelal se mi hematom strasne jsem byla vydesena 😨 . Takze okamzite k doktorovi na kontrolu a spuntik tam je 😀 Doktor se trochu ksychtil proc furt jeste picham ty injekce a beru Aspirin - pritom jsme to mela takto predepsany ...Tak ted mam narizeny rezim jako v nemocnici takze lezet a co nejvic byt v klidu . Tak se ted dost bojim delat vubec nejaky pohyby ,ale na zachod a najist napit se musim 😒 Cetli jsem i na internetu ze k tomu mohl prispet i ten Clexane 😖
Vim ze verit vsemu co se pise ne internetu se nada ,ale nevim . Clovek se v tom uz nekdy ztraci 😝
Mate nekdo taky podobny zkusenosti ?
Dik 🙂

krausule
autor
9. pro 2013

@koudelinda Ahoj-tak nejduležitejší je,že špuntík je v pořadku.. 🙂 ja si pichám Fraxík,no a zas dost špiním..taky ležím celé dny..a mam strach se jenom hnout..o WC ani nemluvím-pořad kontroluju toaletak 😠 u mne je to o to horší-že třeba den mam klid-nešpinim a pak na druhy den ráno zas ..človek je neustale ve stresu jestli se to celé "nespustí" ☹ šílené nervy..no a mam si ho pichat první tři mesice..pak dle kontrol pry se uvidí..ptala jsem se doktorky jestli to špinení nesouvisí s tím,jak mám zředenou krev..ale pry to s tí nemá nic společne..jinak modračky se mne delaji taky..pry je to normalní.,

koudelinda
10. pro 2013

Diky 🙂 , ja jdu pristi tyden zas na kontrolu k doktorovi . Taky se mi to spineni objevuje tak ob den spis navecer a to se snazim lezet pripadne nekdy posedavat .Tak to jsme dve presne jak pises nekdy je to brnkani na nerviky a jelikoz furt litam na hajzlik tak kontrola toaletaku mi neunikne 😝 Pak se uzas uklidnuju ze to bude dobry a rikam si ze takhle bych se z toho za chvili zblaznila furt se pozorovat . Je to tezky ,ale nekdy to clovek ani neovlivni a co se ma stat stane se 🙂
Tak se drz 😉 a ty mas nebo jsi mela problem taky s hematomem ?

krausule
autor
10. pro 2013

@koudelinda taky ležím,skoro pořad..už mne to ani neba..navíc docela mivam bolesti podbříška..jako u MS..tak snad je to normalní,u nekoho to pry byva..jak ja "závidím holkam" ktere první mesice ani netuší že jsou v tom a nemají žadné problemy..ja si vždycky musím vybrat "jen to nejlepší" 😀 nene-ja jsem po dvou potratech..takže o to je to horší s tou moji psychikou..moc se bojím..a i když na hematologii v podstate nic zavažneho nenašli,i tak spíš s prevence si mám pichat ten Fraxík..

koudelinda
11. pro 2013

to mi povidej to polehavani je otrava uz kolikrat nevim jakou polohu zvolit ☹ A ja jsem jeste k tomu zivelnej tvor , jsem zvykla pobihat a neco furt delat no mam rada pohyb 🙂 takze tohle pro me neni urcite tio pravy orechovy 😒 A presne mam znamy ,ktery ani nevedely ze jsou v tom a chodily do prace vsechno normalne a zadny extra potize sem tam nejaky i to pivecko , vinecko 🙂 Ale zase jsou nektery ktery cely tehu prolezi ☹ Jojo prirode neporucime .
Doufam ze to bude snad lepsi a taky si ten tehotenskej stav uziju i jinak nez v lezosede 😎 Je to zacatek a ten byva nejkritictejsi tak se musime s malinkym drzet zuby nehty 😉 Tak to se ti vubec nedivim po takych zkusenostech ze mas strach ja bych taky mela .Preji ti aby tentokrat vyslo a dockala se sveho slunicka 😀

krausule
autor
13. pro 2013

@koudelinda jojo-to mne ani nemluv o tom polehavaní-připadam si fakt nekdy k ničemu..jako lazar 😀 všichni mne říkají-nestresuj a užívej si tehotenství..no to asi neví o čem mluví..protože ja do ted vyslovene trpím-o nejakem užívání opravdu nemuže byt řeč 🙂 každy jeden den navíc si gratulouju-že jsem postoupila o krok dál no a v te posteli ten čas opravdu moc neutíka..ale je pravda,že kdysi pry ženy šli automaticky lehnout do špitalu..když mneli rizikove-takže jsem neskutočne ráda,že mužu ležet aspon doma 🙂 ja bych ve špitalu zblaznila..taky ti přeji at ti to dobře dopadne a narodí se ti krasne zdravé mimiško 🙂

koudelinda
13. pro 2013

Diky , jo tak to mi taky vsichni rikaj uzivej si to nech se rozmazlovat chacha 😅 Zatim jsem v oblezeni knih ,televize ,filmu a PC 😝 . Ted ale uz i posedavam . Ale rikam si taky rozhodne lepsi nez nemocnice 😒 Tam by to bylo pro me za trest a taky tam jsou bacily a vubec to pusobi na psychiku .
Hodne pomaha manzel dneska budem spolecnymi silami tvrorit nejaky cukrovicka tak zas pro zmenu jina zabava 😉 a chystam se taky na zdobeni pernicku . Hezky predvanocni cas 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru