Spontánní porod po prvním porodu sekcí. Měl někdo? Řešily jste něco před otěhotněním?

nika110818
21. lis 2021

Ahoj, prosim, je tady nekdo, kto mel prvni porod sekci a druhy spontanni? Prosim, za jak dlouho po sekci jste otehotnela? Bylo potreba neco resit pred otehotnenim? Bylo tehotenstvi v necem jine? Porod ok? 😊 omlouvam se za tak moc otazek. 😂 dekuji.

brixavonpavli
21. lis 2021

Ahoj, já mam 3 děti. První 2015 spontálně, 2017 sc syn měl 5,2kg, 2020 dcera spontálně. Takže jsem otěhotněla po 2,5r po sekci. Porod byl prototi sc procházka růžovým sadem 🙂
hrozně mě vyděsila mudr, že síla mé jizvy je 1,2mm. Vydesila mě k smrti, že mi kazdou chvili praskne deloha. Chodila jsem na ruzné kontroly do nemocnice a ze vsech doktoru to resila jen ona. Samozřejmě jsem ráda, že je tak pečlivá. Jizva me vubec nebolela ani jinak nezlobila.
Vše dopadlo na výbornou. 🙂
držim palce. 🙂

mamikry
21. lis 2021

@nika110818 Ja jsem mela sekci sice az u druheho, ale po ni jsem rodila normalne. Bude asi hodne zalezet na tom, proc se musela delat prvni sekce a jak se ti jizva zahojila a jak silna bude. U me to bylo kvuli poloze KP a jizva se zhojila pekne a tehotenstvi vydrzela nez vyrazneho ztenceni. Po sekci jsem otehotnela po trech letech, ale o male jsme v pulce prisli, takze dalsi donosene miminko se narodilo az po ctyrech. O jizve jsem za celou dobu nevedela ani jednou, u porodu jsem ji vubec necitila. Porod byl krasny a rychly. Tehotenstvi bylo uplne stejne jako ta predchozi, na to jizva nemela zadny vliv. 🙂

michaelarousova
21. lis 2021

@nika110818 no mam za sebou sekci v roce 2018 kvuli neotoceni hlavicky…podruhe (2021)jsem sla rodit prirozene ale bohizel to nakonec nedopadlo ..kazdopadne jediny co sem resila bylo,ze jsem par tydnu pred porodem sla si zmerit jizvu ☺️

emamaira
21. lis 2021

Sekci jsem měla v lednu 2018 a přirozený porod v dubnu 2021. Těhotenství se nelišilo, jen od 36tt mi měřili jizvu v nemocnici. A pak hned po porodu ji zkontrolovali. Druhý porod byl bez problémů.

cherie24
21. lis 2021

@nika110818 doporučuji skupinu na fb vaginalní porod po císařském řezu. Je jich tam dost těch úspěšných, rády i poradí v jaké porodnici jsou třeba více naklonění přirozenému porodu a kde se jim do toho naopak moc nechce.

aguu
21. lis 2021

@nika110818 první porod akutní sekcí, druhý porod vyvolávaný (otěhotněla jsem 10mesicu po první sekci), třetí spontánní. Před otěhotněním jsme neřešili nic, bylo to neplanovane těhotenství. V těhotenství při každé kontrole kontrolovali jizvu, porod v pohodě.

vendes
21. lis 2021

První porod akutní sekce, druhý vaginální ukončený vexem, třetí vaginální přirozený.

jancabr
21. lis 2021

Ano, první porod sekce pro polohu KP. Praskla voda a kontrakce nikde. Zotavení v pohodě, jizva nebolela. Otěhotněla jsem přirozeně po necelém roce a půl. Druhé dítko jsme chtěli brzy, ale nijak jsme to naplánovali a výrazně se nesnažili. Druhé těhotenství podobné jako první vše v pohodě, jizvu jsem vůbec necítila. Kontrolovala mi jí doktorka jen při potvrzení těhotenství a pak až v 38 týdnu. A pak zase nic až po porodu. Jizva měla 5 mm, což je v pohodě. Pro úspěch je obvyklé nejméně 2 mm. Ale i silnější může povolit a slabší naopak vydržet. Pro druhy porod jsem se naladila na kurzu Jemného zrození a vybrala si klidnější prostředí menší respektující porodnice. Porod proběhl ve 41+0, spontálně, vaginálně, téměř přirozeně. Dítko 4.070, 50 cm. Pro mě to byl úžasný léčivý zážitek. Hodně jsem se snažila myslet pozitivně a četla si příběhy holek s podobným příběhem. Třeba na Facebooku ve skupině VBAC

Kamarádka má za sebou taky císaře a druhé dítko se narodilo 3 roky po prvním. Taky absolvovala kurz jemného zrození a pro druhy porod si vybrala jinou respektující porodnici. Porod se jí rozběhl taky až kolem 41 tt, spontálně, postupovalo to pomalu, nakonec cítila, že je něco špatně. No skočilo to druhým císařem, ale ten proběhl v klidu, v respektujicim prostředí a taky to pro ní byl velmi léčivý zážitek.

ajja87
21. lis 2021

První porod pro KP sekce, druhý spontánní, doktorka za celou dobu těhotenství nic neřešila, předpokládám, že jizvu měřila, jelikož se mě téměř každou kontrolu ptala, proč jsem rodila císařem (pacientky si asi nepamatuje, jelikoz docházím do nemocniční ambulance a projde jim pod rukama spousta pacientek), několikrát se mě zeptala jestli chci rodit přirozeně, tak jsem ji řekla jestli v tom vidí problém, že tedy podstoupim císař, ale ona, že jizva je hezky zahojena a prirozenemu porodu nic nebrání, takže e rozhodnutí nechá na mě. Za mě rozhodně teda byl lepší císař, ale doba mezi porody byla 4,5 roku a jak se říká,na bolest časem zapomenes, tak jsem možná zapomněla jak moc to bolelo po císaři 😂

ajja87
21. lis 2021

Jo a jinak těhotenství v ničem jiné nebylo, pokud neberes v potaz nevolnosti, chutě apod. 😂
Porod bez problémů a před otehotnenim jsem řešila, že nemuzu otěhotnět a zjistili mi srusty na vejcovodech, ale jestli na to měl vliv první císař, těžko říct

vladienka
21. lis 2021

Prvy porod skoncil akutni sekci, mala nezostupovala ani po 22 hodinach kontrakcii (otvorena na 5cm), druhy porod po 2 a tristvrte roku spontanny vaginalny 🙂 sice hooodne zosita, dcera mala 4 kila (mozno keby spravili spravny vahovy odhad tak mi nedovolia rodit 🤣) ale bol to uzasny zazitok, to sa ani neda porovnat… ku koncu tehotenstva mi hodne kontrolovali jazvu, mam ju trochu ztencenu, inak vsetko v pohode, kontrolovali ju aj cez utz tesne pred tlacenim a aj po porode

biciklissie
21. lis 2021

Měla jsem plánovaný císař s dcerou v roce 2018. Otěhotněla jsem znovu v roce 2020, to nedopadlo. Pak znovu letos, tedy rok 2021. Měla jsem jít v 37 tt na konzultaci do porodnice, zda císař nebo přirozený porod. Noc před tím mi praskla voda a porodila jsem přirozeně. Do té doby mi nikdo jizvu nezkoumal, neměřil. Možná by zrovna začali, ale už se to nestihlo. Ale ani u porodu, no. Byl to docela fofr. Vše bylo v pořádku, akorát já překvapená, no.

luckawm
22. lis 2021

@nika110818 já jsem měla první dceru akutním císařem. Druhá dcera se narodila dva roky a měsíc po první dceři. Těhotenství bylo v poradku stejně jako u první. U porodu mi hlídali jizvu stejně jako cele těhotenství. Porod byl spontánní par dni před termínem. Byl naprosto v poradku, ukázkový a bez poranění. Dr mi na vizitě řekl ať všude hlasam, že se dá i po císaři krasne spontánně porodit 😁.

xnikolan
22. lis 2021

Říjen 2019 plánovaný císař kvůli KP, otěhotněla jsem znovu v dubnu 2021, tedy po roce a půl. Jizvu mi nikdo nekontroloval až teď, když jsem si o to řekla na posledním screeningu, ale prý to nemá žádnou vypovídací hodnotu, dokud nejsou kontrakce (a prý dva roky po císaři jsou úplně v pohodě). Teď je prcek hlavou dolů a jestli tak zůstane, tak nebrání nic spontánnímu porodu. Tak uvidíme v lednu. Jinak mám známou, která má 3 děti, první císař pro KP, druhé spontánní porod po cca 4 letech a poslední opět císař pro KP po roce a půl.

vendes
23. lis 2021

Jinak ani při jednom těhotenství po císaři mě víc nesledovalo, jizva nikoho nezajímala.
Pomohla mi zmiňovaná FB skupina, chodila jsem pokaždé k vlastní porodní asistentce, zjišťovala si dost informací třeba ohledně vyvolávání porodu po sekci, podávání určitých léků, atp.

teeerez
23. lis 2021

prvni porod sekce z duvodu KP, druhy a treti vaginalni, vyvolavany. Pomerne blizko u sebe, jizva byla zhojena a ja jsem chtela, tak nebyl problem. Pri tehotenstvi jsem nebyla nijak vic sledovana, jen v uplnem zaveru byl jeden UTZ navic na kontrolu a premereni jizvy

nika110818
autor
24. lis 2021

Moc vam vsem dekuji. Dodali jste mi optimizmus. 🙂