Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arabiana
18. říj 2013

@koksi Pak napíšu. Měla bych si vyfotit ty krásný růžový lehátka než je pokřtíme tou dýní 🤐

werinka1
18. říj 2013

@gyty Jj, to se počítá jak píšeš, normálně kalendářně. Já nekojila, takže příkrmy budem mít dřív, ale dle korigovaného věku. Takže první příkrmy se zavádějí od ukončeného 4. měsíce a my jsme sice ukončený pátý měsíc, ale korigovaně budem končit teprv 3. Takže ještě měsíc a začnem s mrkvičkama apod. Bude to teda veselý jak tu čtu a to se na to těšim. Že už to nebude jak píše @arabiana. Sotva se někam vypravíme, tak abysme šly zpátky. Takhle vezmem do mističky, nakrmíme, žádná příprava mlíka, sterilizace flašek.....Možná si to představuju jako hurvínek válku co? 😀

werinka1
18. říj 2013

@arabiana Já sem si myslela, že dvojčata v dnešní době nebudou budit takovou pozornost, ale stále se za mnou otáčí lidi a stále si šuškaj jééééé dvojčátka. A při každé procházce mě někdo zastaví, že se chce podívat a dá se se mnou do řeči.

werinka1
18. říj 2013

@arabiana Já jsem zpěv ještě moc nezkoušela, mam obavu, že by je to vyděsilo 😅

werinka1
18. říj 2013

Musim se pochlubit, mam prvních pár skleniček domácí přesnídávky z jablíček 🙂

michelle1
19. říj 2013

Holky díky za názory na ten porod. Právě se bojím toho, aby se během porodu něco nestalo Béčku. Ale radši bych ten přirozený porod, o tom žádná....ale s epidurálem 😀 Díky němu byl první porod úplná procházka.

maladama
19. říj 2013

@michelle1 hele, kdyby si doktoři mysleli, že béčku něco hrozí, tak tě v tu ránu kuchnou (to teda je pak extra výsledek, jedno dítě přirozeně, jedno císařem, od každého trochu) - ale když to jde, tak to zkus... u mě přirozený porod nepřipadal v úvahu asi z pěti důvodů současně (úplně nejvíc kvůli kolizní poloze A KP a B příčně; kolabovala jsem kvůli preeklampsii, u společné placenty je zvýšené riziko, že se odloučí dřív, než vyjde béčko, a po osmi dnech na kapačce magnézka bych to asi už stejně fyzicky nedala, byla jsem děsně ochablá - pátej důvod mě teď nenapadá, ale myslím, že bylo ještě něco) - zas až takové peklo ten císař nebyl (jasně, jizva mi rupla, ale nějak na konci šestinedělí už se to zahojilo úplně, silné očistky přičítám víc extrémně rozepjaté děloze než císaři, větší bolesti byly asi deset dní - pak už dobrý a od konce šestinedělí o jizvě nevím) - ale komplikace to je, třeba v tom, že bys pak správně 6 týdnů neměla nosit víc, než 5kg (hahaha, když i autosedačka prázdná má 3.5kg - nebo když máš doma batole, jako já - takže to stejně děláš a trneš při tom) a ve skutečnosti bys vlastně neměla ani řídit (tak na to jsem taky pekla a měla výčitky...).
Je teda pravda, že nástřih u prvního mě odrovnal taky cca na 14 dní, po tom císaři se dalo aspoň sedět (jenže právě z toho sezení mi rupla ta jizva, tak to si nevybereš). A navíc ty máš dobrou šanci, že bys mohla mít děti hned od začátku u sebe, to u mě nebylo ani smykem (holky byly ze začátku na JIPce, takže jen návštěvy...) - to by se ti extra hodilo nebýt po operaci.
A teda co mi bylo hodně líto. že jsem holky viděla vlastně až skoro 48 hodin po porodu, protože jsme nejdřív byly každá na jiné JIPce a pak jsem musela počkat, než přijede manžel na návštěvu a odveze mě za nima na vozíku...

maladama
19. říj 2013

@werinka1 těch mám asi milion (přeháním, cca 15?) 🙂
nějak jsem pro ty dvě čísla ochotnější vařit doma 🙂

maladama
19. říj 2013

@werinka1 a to máš jen dvě! 🙂

Já když jedu s tankem (EW) a vpředu se veze na stupátku batole, tak vypadám jak pravá matka rodu a lidi občas narážej do kandelábrů, jak se otáčej 🙂

maladama
19. říj 2013

@koksi já jim ty plíny hodím i přes ruce, občas se zadaří, že když si rvou ruku do pusy, tak to vezmou i s plínou a rukávy jsou uchráněny. Ale jen občas 🙂

kacikaci
19. říj 2013

@arabiana mě teda zastavují při každé procházce (fakt si nevybavím, kdy bych byla venku a někdo mě nezastavil, když mám ještě dvoulaťačku, která jezdí na stupátku u kočárku 😀 a už fakt nevím, co jim odpovídat..takový hloupý dotazy - klasika, jestli máme dvojčata v rodině, jak to zvládáme, že si to neumí představit, apod. někdy mě lidi fakt už vytáčej, chodí se na ně do kočárku dívat, jak kdyby byli v zoo...jako kdyby to nebyly normální děti, ale nějaký mimozemšťani nebo co

gyty
19. říj 2013

@maladama
ty brdo tak toja teda nedavam
zkousela jsem malym davat sklenicku od HAMI mrkvicka protoze mi prisla mnohem chutnejsi nez muj vytvor....poprve to bastili a ted uz paty pokus nic. oblicejicky se jim jen krouti nechuti a tot vse
tak nevim
varim pro malyho a manza chodi na obedy taky domu....a mam toho az nad hlavu
nevim nevim jak dam vareni este pro ty mrnavy
zatim tohle nechteli
pak sem zkousela kasicku ryzovou tu nejdriv tak nak vzali ale pri dalsich pokusech uz ani tuk
a pak z flasky takovou tu hustejsi kasi mlikovou uz hotovou a ta jim jakz takz chutila kazdej vochutnal tak 15 ml

gyty
19. říj 2013

holky vy co kojite, jak v noci? u nas kolem pulnoci pak ve tri pak v sest a to uz vstavaj
jinak opakuji dotaz na diastazu resil to tu nekdo?
dik

maladama
19. říj 2013

@gyty dokud nám 125g sklenička vydržela pro obě na dva dny a ještě ji musel dorazit Pavel, tak jsem samozřejmě taky odmítala vařit, teď Tereza zbufne těch 120-150g a Kačka o trochu míň, takže už se i vyplatí jim uvařit... většinou to dělám tak, že když vařím oběd pro nás, tak při té příležitosti na zadní plotýnku hodím nějaký ten miminčí blaf (v dávce 4 porce), a do těch 2, kdy holky obědvají, to tak akorát vystydne na rozumnou teplotu a já mám v mrazáku rezervu na horší dny.

maladama
19. říj 2013

@gyty já na operaci diastázy začínám šetřit, když už mi budou muset řezat břicho, tak ať s tím sfouknou i liposukci, a to si to potom budu muset zaplatit sama celé ☹
ale je to hudba budoucnosti, jednak nechci jít před dalším těhotenstvím a druhak, pokud už do toho budu investovat, tak předtím musím zhubnout. Tak počítám za pět let možná 🙂

kacikaci
19. říj 2013

@gyty jak se pozná diastáza, to Vám diagnostikoval lékař?
@maladama

maladama
19. říj 2013

@kacikaci když zatneš břišní svaly (třeba při leh-sedu), tak se ti v případě diastázy uprostřed udělá taková "střecha". Aspoň tak mi to popisoval gynekolog a to tam mám. Ovšem pod tím sádlem to není až tak patrný 🙂
a protože operativně to teď řešit stejně nechci a nemůžu, tak jsem to s plastickým chirurgem ještě samozřejmě neřešila, to až budu připravená.

jarkalada
19. říj 2013

@maladama jen se zeptám- dá se to aspoň trochu odstranit třeba cvičením, nebo je to už nafurt? Taky to mám.

kacikaci
19. říj 2013

@maladama aha, díky, já ty svaly ještě teda upímně řečeno moc zatnout nemůžu, mám je tak v pr...že to prostě ještě nejde, měla jsem to břicho fakt mega a ještě ho mám jak těhotná, takže vůbec nevim, na čem jsem, ale dost mě to děsí, že bych měla něco takovýho řešit

maladama
19. říj 2013

@jarkalada prej moc nedá ☹ ale jde o rozsah té diastázy, malá je OK, velká je zdravotní riziko (proto u té větší to hradí pojišťovna, ale - pojišťovna to hradí stylem všechno nebo nic, takže odoperujou jen ty svaly, ale problém je třeba i s kožní řasou - i když to se ukecat dá - ale nejde si "připlatit" třeba tu liposukci).

@kacikaci uvidíš, tři měsíce jsou nic a jestli to máš pořád hodně dorasované, tak až si to sedne, budeš chytřejší.

gyty
19. říj 2013

@maladama
@kacikaci
@jarkalada

k ty diastaze
u me si toho vsimnul nas malej. lezela sem na zadech a chtela se zvednout. tak sem zvedla hlavu a trochu i trup a v tom malej zacal jecet ze se mi propadlo bricho ze tam mam diru a kdyz sem se pres sva obr nalita prsa koukla videla sem na brise krater. proste diru do bricha. tak 15 x 5 cm
hned sem googlila a vygooglila diastazu a pak uz sem letela na gyndu co to jako ma bejt a jestli je to vono a po vysetreni to byla diastaza.
jinak je pravda ze kdyz se zatne bricho tak se udela takovej hrbol jakoby pyramida no a kdyz pri tom clovek vydechne tak se to cely naopak vcucne zpatky. to co vyjelo ven se propadne a to na druhou stranu.

dr rekla at cvicim sedy lehy!!este ze sem se pred tim koukla na net!
tak sem kontaktovala rehabilitacni sestru ta mi dala cviky s tim ze se to da cvicenim - ve polovine pripadu - zlepsit tak ze 40 % ale vic ne.
jinak operace. ale pry ta operace je taky tak nejak na nic. protoze sice pak je zase plochy bricho ale stejne se tam kde je to sity muzou delat kyly....pri zatezi tak nevim. ja sportovala a posilovala a ted radsi nic nedelam.
jinak pred otehotnenim s dvojkama sem mela 54 kg a ted mam 55, teda mela sem pred mesicem a pride mi ze sem nejak zhubla. jak porad skoro nespim a budi me na kojeni a prdy a ztrata dudliku a jejich starsi braska ze ma spatnej sen a chce curat a napit a prez den me nenechaj chvilku odpocinout protoze spi na preskacku takze jednoho z nich mam v podstate stale v naruci aby nebudil placem toho druhyho co momentalne spi aby proste nenastal ten silenej rvouci duet tak nejak hubnu i kdyz uz popravde nechci. bricho mam uplne plochy kdyz ho zatnu ale jak ho povolim tak mi vyjede ven a sem tak nejak jako ve 4 mesici s dvojkama.takze nic moc.

fakt nevim co s tim. me se naopak zda ze se mi ta diastaza zhorsila. jak porad chovam maly a mrnous sem tam chce ukazat ze ho mam taky mooooc rada a chce pochovat a to s jeho 22kg ....taky nic moc asi.....
kdyz nekdo neco zjistite co by mohlo pomoct dejte sem odkaz at to taky prostuduju....
jinak na operaci se mi fakt vubec nechce. ale jak me z toho cim dal tim vic boli zada tak sem o tom zacala pomalu uvazovat....

jarkalada
19. říj 2013

@maladama jdu za 2m na kontrolu k Dr., tak se zeptám, co vlastně mám. Ale jak píšeš- když se trochu prohnu třeba, tak se mi na břiše udělá hrbol/střecha. A to jsem taky dost hubená

arabiana
19. říj 2013

@kacikaci
@werinka1 Na nás taky reagujou lidi při každý procházce, vždy se někdo najde. Především však reagujou na náš kočár za sebou, okukujou, komentujou. Děti jsou z toho paf. Vrchol však bylo, když mě zastavil chlap v obchoďáku a zeptal se jak se dělaj tyhle poschoďový děti 😠 Samozřejmostí jsou otázky jestli máme dvojčata v rodině? "ano máme" růžový deky, co máte? "holky" Jak to zvládáte? "docela to jde"noo VONO TO PŘIJDE 😀 😲
Známá na nás halekala v narvaný čekárně na kyčlích "No to si děláš pr.el, že máš dvě" tak to bylo taky mooc fajn, všechno je holt o lidký hlouposti.

Aaaaaa děvčata , úkol dne splněn, dýně v bříškách 😀 Každá zbodla asi osm lžiček, docela i otvíraly papulky, ale pak už začla Laura řvát, že chce něco rychlejšího do žaludku, tak se dopucly 130 mlíka.
Taky jsem teď první skleničky koupila, ale když jsem viděla ty ceny, budu vařit a ráda 😀

Ale ta dýně, no já bych to nejedla 😅

maladama
19. říj 2013

@gyty jenže bez té operace je riziko té kýly výrazně vyšší, než s ní... a pět čísel rozestup mi přijde dost.
No ale stejně, vzhledem k tomu, že pooperační režim je po abdominoplastice stejný, jako po císaři (takže minimálně měsíc nezvedat nic nad 5kg), tak se na to dá jít, až když budou dvojčata větší a sama chodit (a ideálně až je nebudeš furt zvedat, do autosedačky, do postýlky...) - takže tak v 18m. To je ještě hodně času...

jarkalada
19. říj 2013

@maladama v 18m je zas budeš furt všude honit, takže možná tak v 18.letech 😀

werinka1
19. říj 2013

@arabiana Jj, otázky typu zda to máme v rodině mě dostávají. Odpovídam, no, tohle jsou jednovaječný dvojčata......a otázka se stejně zopakuje. Takže všem řikam, že jednovaječný jsou úplná náhoda a může se to přihodit úplně každýmu a koukaj jako když si to vymejšlim. No a klasika. Mam je oblečené v růžovém a žlutém flísovém overálku(mam čím dál větší problém sehnat dvě stejné věci, dokonce i bodýnka!) a ptají se mě, "to je holka a kluk?" 😀 No a jak mě obdivujou, že to zvládám a jak to vlastně zvládam....Odpovídam, no, prostě musim.

Dneska jsem se celej den nezastavila. Připadam si jak po maratonu. dopoledne čevabčiči s bramborem. Pak ještě udělat nějaký přesnídávčičky, vytřít celej barák, vyluxovat, vyžehlit, uvařit si houbovku na zítřek, abych dodělala jen knedle. S tim vařením je to boj. Holky mi vstávaj po devátý. V půl desátý krmíme a pak tak dvě hodiny nechtěj spinkat. Dam si je na hrací deku, ale jde o to jak je zabavit.....v týdnu vařim až když jdou odpočívat, ale dneska jsem potřebovala aby bylo na 12 vařeno. Naštěstí chvilku vydržely koukat na akvárko a čevabčiči neni časově náročné. A další věc, po 2 hodinach se jim dávat UM nemá, prý je pak bolí bříško, jenže ony mi dýl nevydrží a chtěj spinkat, Kdybych je dala spinkat, tak spí 3 hodiny a já je budu krmit teprv podruhé až tak kolem 2 hodiny odpo. Už takhle stihnout 5x denně krmení je pro nás problém. Večer mi u toho taky třeba usínaj. Takže mi vypijou polovinu a chrní. Jedině kdy se vcelku napucnou je poránu, pak po poledním odpočinku a ještě vcelku když přijedem z prochajdy. Tak se těšim, že až najedem na přikrmy, že to bude trošku lepší.

Holky a rozevíraj vám dětičky ruce nebo je maj ještě občas v pěstičku? Klárka ok, ale Justýnka má tendenci dělat furt pěstičky. Hlavně sem si všimla, že pravou ručku drží v pěst a občas ji rozevře, ale málokdy.Levá ok.

koksi
19. říj 2013

@arabiana pokud opravdu budeš chtít není problém je koupit i pro tebe , poslala bys mi peníze na účet a já bych ti je pak poslala, to je maličkost ,-)

koksi
19. říj 2013

@werinka1 no werinko....mě momentálně teda vyhovuje vzít jim míko..když už někam jdeme a vím že to nestihnem být doma na jídlo.. do termosky beru vodu, do dávkovače na sunar odměřím každé dávku a když se hlad přihlásí je to v cuku leto připraveno.. sterilizuju pak až doma. Za to představa, že je krmím někde v kavárně přesnídávkou apod..je pro mě nepředstavitelné a to bych radši pelášila domů 😀 navíc u nás na malém městě mají sotva někde vě jídel.židličky takže krmit nejdřív jednu která to plive , druhé řve v kočárku...no dky díky...bavila bych asi celou hospodu a to teda to mlíko je rozhodně nejjednodušší. Holky si flašky drží samy tak můžou pokojne si to vypít samy v kočárku a já si vk lidu dát kafe 😎

koksi
19. říj 2013

@maladama buĎ v klidu..to já když vyrazím se všemi 5 to teprve budíme pozornost 😀 kolem nás má hodně lidí 3 děti takže myslím že zase takoví exoti nejste ,-)) ale my opravdu zabereme celý chodník.... Máme EW s každý strany se drží jedn kluk a nejstarší většinou řídí kočárek se mnou (ne že bych ho neuvezla ale on chce) takže u nás se zastavují všichni a nejčastější otázka "to všechno je vaše..."? jinak taky každý hledí na dvojky až mě to štve..všude tolik dvojčat a lidi to stále udivuje...... nejvíc mi vadí když spí a lidi i tak nedají pokoj a chtějí se podívat a vždy je vzbudí 😠

koksi
19. říj 2013

@gyty já mám taky rozestup břišních svalů a to dost velkej. Mě zas děcka říkají že mám v břiše vetřelce když vidí tu "střechu".... bavila jsem se o tom s gynekologem..ten mě poslal ať jdu za nějakým chirurgem... že ti zváží jak velký je rozestup a jestli se to dá vzít přes pojišťovnu nebo si to hradit sama. Ale zatím je čas...jak tu někdo psal..nejdřív to budu řešit až holky budou samostatně chodit a nebudu je toli tahat takže počítám tak příští léto??? kdyby mi to napsali na pojišťovnu jdu na to hned...jsem taky štíhlá ale to břicho.... prostě jsem furt jak těhotná.. dřív jsem nosila vše uplé a teď??? musím celý šatník předělat a nakupuju hlavně halenky do "A" a volná trička.... 😖 je to příšerný!!! ale takto fakt já vypadat nechci až do stáří takže já bych tu operaci ráda podstoupila..teda na pojišťovnu.. na úhradou mnou asi nebudou finance...renovujem barák takže jde všechno tam ☹ naštěstí muž me podporuje a prý je za co chytnout..ale zrovna břiho mi nepřijde zase až tak skvělý místo..takže to říká protože ví že mě to trápí ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru