Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zubule
9. lis 2015

@mysliska moc gratulujeme k narození holčiček 🙂 je to úžasné, že jsi vydržela do 38.tt, tedy i tvoje holčičky 🙂
ať jste holky k světu... 🙂 🙂 🙂

zubule
9. lis 2015

@marticcelli ahoj, první opravdové pohyby jsem pociťovala kolem 16.tt, teď už mají berušky pořádnou sílu, a občas je to nepříjemné, ale dá se to vydržet... 🙂 Je to zvláštní...ale krásné.
Rozhodně jsem si myslela, že budu obrovitější, ale zatím jsem přibrala 15 kilo, a to mám vlastně jen v bříše. 🙂 🙂 🙂

zluva
20. lis 2015

@chiwule nejses jedina 🙂 ja jsem se to dozvedela dneska 🙂

zluva
20. lis 2015

Holky, mam dotaz. Jste tady nektera utla az hubena, s cca 50 kg na pocatku tehotenstvi a jak to zvladate? Pracujete nebo jste doma? Dekuju za info. Poteebuju par rad do zacatku

marticcelli
20. lis 2015

@zluva ahoj, ja mela 55kg 169cm, zalezi i na vysce 🙂 jsem doma od 7tt, zatim mam nejakych 7 kg nahore, ale mam to asi jen v brisku, vsechny kalhoty mi jinak sedi stejne, az na to, ze si je musim pri sednuti rozepnout 🙂 takze nosim spise saty,leginy atd..
Kdyz mi dr daval neschopenku, rikal, ze by mi ji i naridil, dvojcata jsou vzdy rizikove tehu. Zatim to zvladam dobre, brisko roste cim dal rychleji, tak jsem takova trosicku nemotorna, a iinak dost unavena..
Ve kterem jsi tt?

zluva
20. lis 2015

@marticcelli jsem uplne na zacatku, v 6 tt. Prave jsem zjistila, ze cekame dvojcatka, tak shanim info. Mam 50 kg a 165cm. Jak sey daleko Ty?

marticcelli
20. lis 2015

Gratuluji! Jsem 22tt, ja se o dvojcatkach dozvedela v 7tt a chvilku mi trvalo, nez me presel ten sok 🙂
Myslim, ze nizsi vychozi vaha nehraje roli

zluva
20. lis 2015

Jj jednu holcicku uz doma mame. Je ji sest a tohle je pro me zatim sok, jak rikas. 🙂 ale mimi jsme moc chteli, tak hold budou dve

pidisek
23. lis 2015

ahoj holky, zbavujeme se vybavení do auta, kdybyste měla zájem 🙂 když mi pak zadáte název diskuze, máte 10 % slevu 🙂

https://www.modrykonik.cz/market/autosedacky/6m...

zubule
24. lis 2015

ahoj holky, na začátku těhu jsem měla 67kg a 187cm, cm zůstaly stejné 😀 a váhu mám na 85kg. 🙂 Myslím, že ještě přibereme... 🙂

mosquito
24. lis 2015

Ahoj. Muzu se pridat? Je mi 36 a po dvou zamlklych tehotenstvich jsme prirozenou cestou pocali dva pupicky 🙂 Jsem v 7.tydnu. beru utrogestan uz dva tydny a na dalsi kontrolu jdu za mesic. Zadna krev, tlak, nic. Jen utz a dve srdicka verim, ze bude vse ok. Doktor mi totiz oznámil, ze nema rad dvojcata. Komplikace, vic navstev. Pry neni vyhrano a snad to donosime. Jeste, ze umi tak krásně povzbudit 😀

zluva
26. lis 2015

@mosquito no to te zedy povzbudil... to bych ho asi klepla. Clovek sam je z toho v soku. Ja teda taky cetla sama negativa, jako rizikovost a narocnejsi tehu i zacatky, ale holky me tady celkem uklidnily 🙂

mosquito
26. lis 2015

@zluva ja ted myslim jen na to, abych preckali první trimestr. Nezvracim, ale casto mi je soufl. Jsem unavena. A boli me zada... jak to probíhá u tebe?

zubule
26. lis 2015

holky, nezoufejte @mosquito a @zluva , první tři měsíce mi také nebylo zrovna nejlépe, pořád jsem měla pocity na zvracení, nízký tlak, ale pomáhalo mi, když jsem ovoce (v té době jediné jídlo, které mi dovolovaly fazolky pozřít 🙂 ) zapíjela kofolou nebo pepsinou.
Každé těhotenství probíhá jinak, ale nezabívejte se blbostmi, co kdo kde řekne, odpočívejte a pijte....co se týče vitamínů, tak do třetího měsíce jsem jedla kyselinu listovou, poté mi dr. nasadil ještě jód, a nyní magnesium, a kyselinu listovou beru dodnes v podobě aktiferinu
Držím pěstičky a hlavu vzhůru... 🙂 🙂 🙂

zluva
26. lis 2015

@mosquito uplne stejne :/ jsem uplne neschopna. Chodoci mrtvola. Nezvracim, ale je mi porad blbe, chce se mi spat a mam obrovska bolava prsa. Jsou jak nafoukle balony, nevim co s nima 🙂

zluva
26. lis 2015

@zubule diky za podporu. Co je prosim Te aktiferin?

kamaxet
26. lis 2015

Ahoj holky, tak já se také připojím do dizkuse k aktiferinu 🙂. je to železo v tabletách lepší je ale pokud můžu poradit a rádi si koupíte neco lépe vstřebatelného a kvalitnejšího a přírodního HEMOPLUS od Valerie company, je to pani ,která se vývojem těchto doplnku stravy zabývala hlavne kvuli vlastní nemoci a nyní maji hodne dobre preperáty. Třeba mají užasné zazvorky- gumové bonbony s dost velkým podílem zazvoru a chutnaji skvele . ja mela vždy v krabičce pár a kdyz mi bylo blbe tak mi pomohli .Hemoplus nezatežuje žaludek a vubec anemie se mi upravila po 2 mesících . Nyní jsem 18+3 a slibuji , že se nevolnosti ztratí , ja nedoufala ale ztraili se jen obcas nemuzu dýchat ale to je asi u každého jinak . Magnesium beru také myslím že je to dobré do toho investovat i když ja nikdy nijaké léky nejím tak tohle si tedy dávám cítím, že je to dobře. Tak at vam nevolnosti pominou a užijete si ty bříška bez bolesti a nezapomínejte nohy par krat za den nahoru- uzasná uleva.

mosquito
26. lis 2015

@zubule ja jsem za ty nevolnosti neskutecne rada 🙂 rikam si, ze to je dobre znameni. Prvni dve tehu zamlkly a bylo mi bajecne. Ale beru utrogestan. Mozna je to tim 🙂 jinak jim porad. A jodne piju. Porad mam zizen. Dnes jsem byla na pedikure a s pani jsem se bavila o detoxikaci. Pristi tyden jsem objednana na zmereni toxinu. Jsem na to zvedava. Uprava jidelnicku by mi bodla. Nemyslim dietu. Jenvyloucit potraviny, se kterými si me telo uplne nevi rady. Kdy ti narostlo brisko? Ja jsem v 8tt, ale jsem desne nafoukla. V kalhotach trpim a sukně mam vytahly az pod prsa 🙂

mosquito
26. lis 2015

@zluva moje prsa jsou msla a necitliva porad. I kdyz jsem přibrala na orsou se to nikdy neprojevilo. Ale zaludek na vode cely den... nejhorší to je v praci. Schůzka a mne premaha davivy kašel 😀 kdyz se napiju je lip. A na zitra si udelam zazvorovy caj 🙂

mosquito
26. lis 2015

@kamaxet ja beru jen femibion. Ale jsem teprve na zacatku 8tt. Pred vanoci jdu na dalsi kontrolu. Verim, ze dostaneme pod stromecek krasny darek v podobe dobre zpravy, ze je vse ok 🙂 K cemu jje prosim dobre brat magnézium a to zelezo? Dekuju

zoot
26. lis 2015

Cus holky, znova se ozyvam. Jsem ted v 19tt. Nevolnosti ustoupily yacatkem druheho trimestru. Y 1tr screeningu bylo podezreni na downuv syndrom u jednoho miminka, ktere se nastesti nepotvrdilo (byla jsem na Prenascanu). Bricho mam ohromne, pribrala jsem uz 6kg, coz me opravdu stve. V prvnim trimestru nic a ted je to kilo tydne. Doufam, ze je to jenom obdobi a ze se to zastavi, takhle budu mit na konci tehotenstvi plus 25 a to si se svymi kily nemuzu dovolit. Nejvic mi dava zabrat zvedani 20timesicniho syna. Musim ho omezit. Rodit planuju v Podoli, od 7.12. tam nastupuju do rizikove poradny.

jitkacross
27. lis 2015

Ahoj holky, taky mě bylo ze začátku hodně špatně, ale bylo to v létě tak jsem jedla aspoň ovoce. V těhotenství s dcerou mě bylo vždycky trochu nevolno po ránu. Zato s dvojčaty to první dva měsíce bylo celý den a pak se to zlepšilo. Brala jsem jen listovku a od dvacátého týdne magnesium a ted i železo. Jsem ve 32 tt a je to masakr 😃

mosquito
28. lis 2015

@zoot 6kg neni zas tak moc, nebo? Neznamena zo, ze kazdy tyden priberes 1kg, ne? Tteba se to zpomali. Ale holt tam mas dva 🙂 Mne je blbe vetsinou odpoledne. Dneska relativne v pohode tak uvidime po obede. Ale po dvou zamlklych jsem za ty nevolnosti fakt rada 😉 preju hodne stesti 😉

mosquito
28. lis 2015

@jitkacross ja piju magnesku 🙂 33tt - to uz jsi pelne daleko. My planujeme na konci kvetna svazbu. To bude 1,5 mesice do porodu. Není to moc pozde? Doufam, ze to klapne. Ale jeste neni vyhrano. I presto verim, ze tohle tehotenstvi bude uspesne 😉

jitkacross
28. lis 2015

@mosquito jo magnezia je taky dobrá. No s tou svatbou nevím nevím. Já mám o 50 cm víc v pase než před těhu a skoro 30 kg nahoře a to se necpu 😁. Sotva lezu to bříško je šíleně těžký. Vždycky s dcerou na chvilku ven aby nebyla se mnou furt zavřená doma a rychle dom a musím si lehnout záda trpí 😐. Tady máš foto 31tt 😂

mosquito
28. lis 2015

@jitkacross uf 🙂 no uvidime. Ja ani ted nic jsem zadna modelka 😀 Uvidime co se dozvim na predvanocni kontrole. Zatim jsem jeste dite nedonosila..... To je prekerka 🙂

zoot
29. lis 2015

@mosquito no, nabrala jsem to fakt za cca 2 mesice, coz je hruza. Ale ze jsou tam dva je mi jasne. taky si zacinam vsimat oteklych rukou, takze to bude taky dost zadrzovanim vody. Ale ani to neni moc dobre. Musim se poradit s doktorem, protoze jsem fakt tezka vaha...

@mosquito svatba 1,5 mesice pred porodem dvojcat? Klobouk dolu 🙂
@jitkacross tybrdo, to je slusny brisko na 31tt, ale to muzeme cekat vsechny. Ale i tak ti to slusi 🙂

mosquito
29. lis 2015

@zoot no, začínám pochybovat. Dvojčata mě ani nenapadla a že tak brzy znovu otěhotním taky ne. Prostě uvidím, jak to dopadne na předvánoční kontrole a podle toho se případně zařídíme a uspíšíme svatební plány 🙂
Naštěstí se nevážím. Rekontsruujeme byt, tak jsme na chvíli u našich a stěhujeme se až po Nové roce. Do té doby netuším jak je to s mojí váhou 😀
Ale to otékání je naprd - to by určitě chtělo doktora. Dej vědět, jak jsi pak dopadla.

mosquito
29. lis 2015

@jitkacross Ano, jak říká @zoot bříško krásné, ale když ho vidím, divím se, že tak v klidu stojíš. Je to krásný macík 🙂

jitkacross
29. lis 2015

@zoot děkuji no bříško roste den ode dne víc 😀,
@mosquito to je jen fotící póza 😁 jinak stát je hrůza

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru