Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ivanka86
25. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla Však oni píšou ten odhad plus mínus 200 g, což je podstatný rozdíl, u takových prcků... Teď jsem koukala zpětně, jaké byly holčičky malinké. A jak to parádně dohnaly! Už mají krásné buclaté tvářičky. Je zvláštní si uvědomit, že vlastně takové princezny, jako se tobě narodily, už skoro mám v bříšku. Wau! Pro člověka jsou to pořád abstraktní miminka. Cítí pohyby, občas se vlní bříško, trčí z něj nožka a pod., ale vlastně mi nedochází, že už by se mohly i narodit a vypadat takhle 😀 No, to jsou úvahy, co? 😀

zelva78
25. čer 2016

@ivanka86 mám úplně stejný úvahy :D

zoot
25. čer 2016

Jak ukládat Easywalker v malem bytě ;)

zoot
26. čer 2016

Koukám, ze je tu diskusi nad vahovym odhadem, mne 14 dni pred porodem řekli, ze obě deti mají 2500g. A narodily se s 2300 a 3200g, takže těm odhadum bych, zvlášť u dvojcat, nevěřila... ;)

zoot
26. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla holcicky jsou krasne 🙂

pavlapavlapavlapavla
26. čer 2016

@zoot DĚKUJU 😀

pavlapavlapavlapavla
26. čer 2016

@ivanka86 já jsem taky hledala pořád jak asi vypadají v tom a tom týdnu 😀 😀 😀 jj teď už máš v sobě hotové miminka - jenom je ještě trošičku dopéct 😀 😀. jinak co se v porodce rodily miminka v tomto týdnu (32 tt) .. myslím, že tři maminy takhle rodily. Jedna dvojčata a další dvě po jednom - tak dvojčátka kolem 1900 g obě a ty co maminy rodily po jednom tak kolem 1490 - 1500g. Tak si člověk může vybrat. Je to fakt hodně individuální. Já už ke konci - ikdyž mi to doktorka neřekla - věděla, že holky budou drobounké. Ikdyž dva dny před porodem byl odhad 1400 g každá ... takže ta menší s 1180 mě fakt překvapila a byla jsem z toho fakt špatná ..

ivanka86
26. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla no vidíš. A přitom samy dýchaly atd. Teď rodila nějaká maminka ve skupince v 36. tt mnohem větší děti a mají dechovou podporu (nechci psát konkrétně, abych to nepopletla nebo nevyzradila něco věřejně, co nemám). Takže opravdu člověk nikdy neví. Je to strašně individuální. Ale těch necelých 1200 vypadá hrozně, když se to napíše, co?

mimar
26. čer 2016

Ahoj Já mám doma roční holčičky a narodili se v 35+ 0 a měli jsme a1840 b2240 šli ven o týden dříve protože nám praskla voda vše krásně dohnali a jsou moc šikovný.

pavlapavlapavlapavla
26. čer 2016

@ivanka86 no jde o ty injekce na maturaci plic. Me je pro jistotu dali hned pri nastupu do nemocnice. Ale cetla jsem ze ikdyz je dana ta injekce nemusi byt jeste vyhrano. Tak nevim. My mely stesti, ze plicicky fungovaly. To ti reknu ze 1200 g je fakt mazec. Ale ted uz maji obe pres dve kila a vesele pribiraji dal 🙂

ivanka86
26. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla Jsou to šikulky! 🙂 Tak od začátku jste asi byly domluvené, že se musí připravit dřív, tak se tím holky řídily, ne? 😀 Vůbec si neumím představit, jak musely být maličké. Kamarádka, co rodila 34+3 posílala fotku, kde byly holčičky (s nožičkami pokrčenými pod sebe) velké jako ovladač na TV...neuvěřitelné. A to měly kolem 2 kg... Ale hlavně, že jste vše s holkama zvládly 🙂 Je vidět, že se jim dobře daří. A musíte nějak cvičit, nebo dávat široké balení a pod.? A jak to u vás vůbec dopadlo s kojením?

pavlapavlapavlapavla
27. čer 2016

@ivanka86 tak malicke byly a jsou, ale clovek uz si zvykl. Musime cvicit vojtovku, na nozicky budu volat dneska - mame tam byt do 14 dnu. Na kontrolu ocicek do 2 mesicu a na srpen jsme objednani do rizikove poradny na obilnak. V patek tu byl detsky doktor - chodi se po prijezdu z porodnice na deti kouknout. Alespon ten nas to tak dela. A zitra k nemu jdeme uz do poradny. Na rehabilitace s tou Vojtovkou se pry jezdi asi jednou tydne. Tam jdeme 4.7. tak uvidime.

ivanka86
27. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla páni, tak to máte o zábavu postaráno, co?

pavlapavlapavlapavla
27. čer 2016

@ivanka86 jj je to mazecek, ale zvladame to 🙂

ivanka86
27. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla jste šikulky. Přeju, ať holkám vydrží to spinkání 🙂 A jak jste dopadly s tím kojením? Jste úplně na UM, nebo se nakonec podařilo to rozjet, jak jste byly víc spolu?

pavlapavlapavlapavla
28. čer 2016

@ivanka86 jsme na um. Mliko mam jen trosku, tak odstrikavam a dokrmuju um. Nebo spis prvni lahvicka s troskou materinky a dalsi lahvicka s um.

ivanka86
28. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla tak aspoň trošku od tebe mají. A z prsa nechtějí vůbec?

pavlapavlapavlapavla
28. čer 2016

@ivanka86 ne ze nechteji. Jsou jak dravecci, ale takhle vim kolik vypiji a mam prehled i bez vazeni. A uz z porodnice vim, ze mlika je malo tak na co je trapit. A z lahvicek mi to pripada rychlejsi.

zoot
28. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla nechci byt za chytrou horakyni. Ale nezkousela jsi nekdy v posledni dobe kojit? Ono, odstrikani neni uplne stejne jako kojeni, zpravidla zena odstrika mnohem min, nez by normalne nakojila... Vis, treba je 10 minut kojit a pak dat lahev? Ja kojim se suplementorem (to znamena ze je mam normalne u prsu a kdyz vidim, ze mliko dochazi, dam jim do koutku pusy hadicku, kterou jim tece navic i UM) a oba si vytahnou tak 25-50ml z prsa. Starsi syn se nechtel vubec prisavat, takze tam kojeni slo do kopru velmi rychle. Ale byla by skoda nekojit, kdyz se holky pekne prisavaji... Kazdopadne to je jen moje zkusenost, nic ti nevnucuju, ani te neodsuzuju 🙂

zluva
28. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla jak pise @zoot mleko se nejprirozeneji tvori a doplnuje pri klasickem kojeni. Odstrikavani je mozna jednoduzsi, jak pises na tu kontrolu kolik priberou, ale mleko Ti bude ubyvat a ubyvat. A neni nic lepsiho pro mimca, nez MM 😊 Ale je to vec kazdeho, taky nevnucuju svuj nazor, jen informuju.

bledulka84
28. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla sice jsem nekojila dvojky, ale jedno, ale taky jsem měla ze začátku málo mlíčka a používala dokrm cévkou jako @zoot , pokud nekojíš, za chvilku ti mlíčko zmizne úplně. Výhodou tohoto typu dokrmu je i to, že sání je stimulace prsou, aby se mlíčko tvořilo, i když třeba skoro nic neteče a obykle je to jediný způsob, jak se rozkojit a přitom nenechat prťata hladem.

nukyna
28. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla Hlavně žádný stres😁 . Klukům taky ze začátku mlíčko nestačilo tak jsem je pevně kojila a pak dostali nášup nutrilonu (30-50ml). V porodnici jsem je dokrmovala stříkačkou (tamní primářka nechtěla o flašce ani slyšet) a doma jsem přešla na flašku od medely a musím říct, ze saci reflex nezničila prckové cucaj ještě ted skoro v roce☺. To jen abys věděla že jsou i jiny metody než jen cévky😉 .

ivanka86
28. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla jak už psaly holky, já jsem stejného názoru. Pokud vlastně od začátku holky nekojíš z prsu, nebo jen výjimečně, tak ta stimulace tvorby mlíčka je relativně malá. Obecně když miminka potřebují víc a tak, tak trvá cca 3 dny, než se produkce přizpůsobí poptávce 😉 Takže osobně bych to nezavrhovala a zkusila dát z prsu a v případě potřeby je nechat dososnout UM. Ale chápu, že můžeš být třeba jiného přesvědčení, nebo ti to takhle lépe vyhovuje 😉 Hlavně, abyste s holkama byly spokojené. A je fajn, že dostávají aspoň trochu MM. Evidentně jsou spokojené 🙂 Já si jen vybavuju, když jsem kojila staršího, jak mi to dělalo dobře i psychicky, líp jsem pak zvládala ten stres okolo. A myslím, že on byl taky klidnější, když mohl být u mě u prsa. Neumím si představit, že bych se o to měla úplně ochudit. Moc doufám, že budu moct kojit aspoň částečně. I proto mám strach ze separace atd...však víš... Ale třeba kamarádce bylo kojení vyloženě nepříjemné, takže jen odstříkávala a dávala MM z lahve (a vydrželi takto s jedním prckem snad osm měsíců bez dokrmu UM). Já osobně nejsem odstříkávací typ. Jak jsem přiložila malého k prsu, mlíčko doslova stříkalo, ale odsála jsem sotva třetinu toho, co byl schopný "vytáhnout" ze mě on. Moje hormony ta odsávačka nějak neoblafla 😀

mimilela
29. čer 2016

Holky, měla bych takový dotaz, je normální bolest břicha i 9+3? (chvilku pobolívá, pak je to dobré a tak stále dokola) Popřípadě jak dlouho bolesti přetrvávají.. Docela mám strach, tak doufám, že je to normální

zluva
29. čer 2016

@mimilela svaly se pomalu roztahuji a vazy rozpinaji. Bolest bricha je normalni, ale neprepinej se.

bobule2015
29. čer 2016

@mimilela mě bolí břicho furt jak se to tam roztahuje.. a to jsem 24. týden.. neměj strach 🙂

mimilela
29. čer 2016

@bobule2015 , @zluva děkuju moc, už z některých diskuzí jsem tak doplašená, to je děs.. Pak si řeknu, že to číst nechci, ale jak jinak zjistit informace, než je číst..

bobule2015
29. čer 2016

@mimilela mě osobně doktor řekl, že pokud to nejsou nesnesitelné křeče a nešpiním či nekrvácím, tak si z thoo nemám dělat hlavu... ty prckové si někde to místo udělat musí 🙂 hlavně bu´d opatrná 🙂

mimilela
29. čer 2016

@bobule2015 nesnesitelné nejsou, vždycky to přestane.. 🙂 Ale vadí mě, že se necítím plná elánu jako dřív, snad to po prvním trimestru přejde,aspoň na chvilku. Jinak opatrná na sebe budu, od 1.7 nastupuju na neschopenku, doporučil mi to doktor, kvůli tomu, že mám směnný provoz - denní,noční 12hod.. Doma se asi unudim a budu mít málo penízek,ale zdraví dětí je nejduležitější.. 🙂

bobule2015
29. čer 2016

@mimilela přesně zdraví dětí je důležitější...🙂 to přestane.. to je jen ze začátku jak se to roztahuje.. pak už to bude lepší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru