Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pavlapavlapavlapavla
30. čer 2016

Pred sesti tydny k nam pred barak priletel cap a donesl nam dve deti. A ted se u nas takto spinka ........... a odpociva po jidle 🙂🙂

ivanka86
30. čer 2016

@pavlapavlapavlapavla 😀 To jsou princezny... A klame fotka, nebo mají každá i trošku jinou hlavičku?

pavlapavlapavlapavla
30. čer 2016

@ivanka86 no na te fotce jdou hezky rozeznat - hlavne kvuli velikosti. Ve skutecnosti jsou fakt uplne stejne. Jen Sarinka o kapku vetsi a Stellinka mensi 🙂

zluva
2. črc 2016

Maminky, ktere uz mate dvojcatka doma nebo odrostla, jake byly Vase prvni tydny doma? Ma dvojcatka jsou na svete neco malo pres tyden, narozena 36+2tt a zatim krom kojeni a prebalovani vetsinou spi. Placou malo, ale prospivaji a pribiraji. Kazdy mi rika, ze naspavaji dobu, co mela byt v brisku 🙂 Rada bych vedela, jestli to tak mela vetsina z Vas, a take na co se pripravit pak ;)

margarithka
2. črc 2016

@zluva My máme doma za 3 dny roční.- Narodila se 29+5 a domů jsme šli po termínu porodu. První 3 měsíce jen jedli a spali- a trochu si hráli. Pak se začala prodlužovat doba bdění. Teď spí v noci 19-5:30. Pak dopoledne 1/2-hodina a po obědě tak 1-2 hodiny. Jak jsou dva, tak si spolu vyhrají + si hraju s nima. Ale mám čas si v klidu všechno doma podělat- samozřejmě nemáme doma vygruntováno každý den, ale takový ten normální pořádek bez problémů + manžel má veškerý servis.
Jsem s klukama hodně sama a bez problémů. Já nevím, jak ostatní dvojčata, ale ti naši jsou v podstatě bez problémů (i když zařvat umí).
Od těhotenství mě okolí strašilo- že až se narodí, tak starosti a koupání a podobně- jak u mě budou muset bydlet babičky na střídačku, jak to nebudu zvládat. No nic, zvládli jsme to v pohodě. Teď mě okolí strašilo počkej až začnou lézt, až si začnou stoupat, až začnou chodit...pořád v pohodě. Možná je to tím, že nejsem úzkostlivá matka, ale já si mateřství užívám.

zluva
2. črc 2016

@margarithka me prave kazdy take jen strasil a strasi, ale uz v tehotenstvi jsme si s manzelem rekli, ze jake si to udelame, takove to budeme mit. Na sourozence pro dceru ksme cekali skoro sest let! Zazrakem se zadarili dva v jednom ;) A jsem tedy zvedava na dalsi tydny a mesice, ale jsme na ne v podstate tri i s dcerkou, ktera si zatim vse uziva. Ja tedy musim rict, ze si po tech letech materstvi take uzivam. Beru to mnohem sportovneji a volneji nez prvni materstvi a ty seti to asi vyciti. 🙂

nukyna
2. črc 2016

@margarithka Uplně jako bych to psala já 🙂. Našim klukům bude teda rok za dva dny. Taky mě vždycky dostanou lidi co mě litujou že musím mít moc práce, tak říkám že ani omylem že dvojčata jsou lepšínšž jeden. Je teda taky fakt že to beru dost sportovně a kluci jsou zlatíčka. Naštěstí nikdy moc nebrečeli a od začátku vzorně chrní (zrovna teď jsem u počítače protože mají odpolední siestu) a hodně si spolu vyhrají i když často capkají za mnou jak kuřátka a chtějí být aspoň ve stejné místnosti (ikdyž se jedná o toaletu)🙂 a jindy jsou zase útočné komando. No prostě i když mě prvně trochu vyděsilo že budeme mít dvojčátka tak jsem za to teď moc moc ráda.

margarithka
2. črc 2016

Když mě někdo lituje, že musím mít hrozné práce, říkám, že ne, že mít jedno, nudila bych se :D A když mi někdo gratuluje, že to mám jedním vrzem, odpovídám, že ne, že jsem teprve začala. Tyhle odpovědi většinou vezmou lidem vítr z plachet a mám pokoj. Já souhlasím s tím, že jaké si to člověk udělá, takové to má. Mně hodně usnadnilo, že od začátku dodržujeme režim z porodnice- s drobnými úpravami. Kluci tak vědí, kdy se jí, spí nebo jde ven. Všem nám to vyhovuje. Jo, taky mi krásně spí- na Vánoce začali celou noc, pak měli období, že se budili jednou a teď zase celou noc. A koupu "jen" obden.
Samozřejmě, že je mám pořád za zadkem, při jakékoliv činnosti mi visí na teplácích a někdy je to na palici. Ale mám krédo: hlavně se nepo...
Jinak znám ve svém okolí spoustu "monomatek", které si stěžují, jak na mateřské nestíhají/nudí se/ nezvládají/dítě jim dává zabrat. Nechci nikoho urazit, ale myslím, že mnohdy je to v samotných matkách než v dětech, protože i jako nematky byly prostě někdy nemožné a často dítě bylo domnělým východiskem z tohoto stavu.
Ač se okolí dříve usmívalo, že mám naivní plány, stíhám s dětmi studovat vysokou školu, mám látkové pleny, pěstuju i letos na zahrádce a vařím a peču nejenom nám dospělým, ale i děti mají od prvopočátku domácí stravu. Jen na ten Nutrilon nemám recept... 😝

odvarkova
2. črc 2016

@margarithka naprosto souhlasím. Co já poslední dobou slyším za řeči, to už je děs. Ať mi vlezou na záda, oni mi děti vychovávat a živit nebudou. A taky už jsem několikrát řekla, že jsme ještě neskončili. To jsou obličeje 😀 a na dotazy co to bude říkám, že doufám že děti 😉

odvarkova
2. črc 2016

A jinak holky, včera jsme byli na genetice a miminka jsou naprosto zdravá a jako bonus jsou to holčičky 🙂

broucziyk
2. črc 2016

já kdykoli se mě někdo zeptá co to bude a řeknu že dvojky tak mi je odpovězeno že by to nikdo nedal a že to bude těžký apod....já to vím a nepotřebuju to pořád dokola poslouchat...a pak to komentuju tím, že když vidím kolik ženských kolem mě nemůže mít děti a musí platit neskutečné peníze za umělý tak jsem ráda že budu mít dva prcky...a co nejvíc nesnáším když mi chce někdo s něčím ohledně dětí radit - ano jsem prvorodička, ale přeci si na vše musím a chci přijít sama....

odvarkova
2. črc 2016

@broucziyk přesně tak, každá maminka si to udělá po svém a podle dětí, protože ať je první nebo desáté, tak je to stejně pokaždé jiné. Každé dítě je originál.

juliemichal
2. črc 2016

@odvarkova jé nádherné zprávičky 🙂 🙂 strašně moc ti gratuluji k holčičkám 🙂 🙂

odvarkova
2. črc 2016

@juliemichal děkuju 😙 však jsem se jim v ordinaci rozbrečela hned jak nám řekli tu první. Byla jsem úplně na měkko už když nám pustili srdíčka. A když nám řekli holčičku tak se mi spustili úplně slzy 😀

juliemichal
2. črc 2016

@odvarkova to se ti vůbec,ale vůbec nedivím,to muselo být nádherné 🙂 🙂 já jen doufám,že mi taky řeknou,že je to holčička 😀 co bych za to dala 🙂

uhz
2. črc 2016

@broucziyk Podle me je to s tim porodem proste blbost. Jako jasne tlacit dve deti zadna prca, na druhou stranu jsem byla za 12 hodin vyrizena a bez komplikaci, zatimco v mem okolo se ted hodne rodilo komplikovane a jen s jednim.

odvarkova
2. črc 2016

@juliemichal moc ti to přeju, ale v podstatě to hlavní je, aby byli děti zdravé. Já měla strach, aby vůbec byly zdravé, protože jsem měla špatné výsledky z krve na VVV, a i když mě dr ujišťoval, že je to hodně často falešně pozitivní, tak mě to hlodalo a měla jsem strach. Ale když mi řekli, že nenašli nic, co by mělo značit něco špatného, byla jsem nesmírně šťastná. Pak nám pustili ty srdíčka a průtoky a to už jsem byla na měkko a slzy na krajíčku, no a nakonec nám řekli slečnu a to už jsem neudržela. I manžel byl úplně roztřesený a na měkko. Jen je mi moc líto, že už je tatínek nepozná 😢

juliemichal
2. črc 2016

@odvarkova děkuji zlatíčko a máš pravdu nejdůležitější je to zdravíčko 🙂 🙂 já jdu na screening za 11 dnů tak se taky docela bojím... v 7 ráno jdu na krev a potom kolem 19 hod na UTZ 🙂 ale bojím bojím...
jsem ráda,že je to u tebe všechno v naprostém pořádku 🙂 🙂
a věřím,že jste museli být šťastní jak vám řekli,že to budou holčičky 🙂 🙂

je mi stále líto co se stalo s tatínkem ☹ ☹ drž se ♥

odvarkova
2. črc 2016

@juliemichal budu držet pěsti 😉 ❤

juliemichal
2. črc 2016

@odvarkova děkuji zlatíčko ♥ ♥ a taky moc děkuji za srdíčko ♥ ♥

odvarkova
2. črc 2016
veruka
2. črc 2016

@odvarkova gratuluju ke zdravým holčičkám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!♥

odvarkova
2. črc 2016

@veruka děkuju 😙

margarithka
2. črc 2016

@broucziyk Mně většinou radí ty, kteří výchovu vlastních dětí nezvládají/nezvládly 😀

rarynka
4. črc 2016

Holky kdy jste poprvé cítily pohyby mrnat?😃

marticcelli
4. črc 2016

@rarynka az 20.tyden, cekala jsem u dvojcat, ze to bude drive 🙂

petrapelech
4. črc 2016

@rarynka V 18tt 😉

odvarkova
4. črc 2016

@rarynka já cítila cukání už cca 13-14tt

broucziyk
4. črc 2016

já jedno v 19tt a druhé tak nějak 21tt

tanapa1
4. črc 2016

Já také až kolem toho 20tt, teď už jsem klidnější, že dávají o sobě vědět.
V pátek jedeme na náš druhý velký ultrazvuk tak se nemůžu dočkat. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru