Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pavlapavlapavlapavla
15. říj 2016

@rarynka ja uz asi od 26-28tt. A nohy .. mela jsem je jak konve 😉. Ale hlidali nas a mela jsem vyssi tlak cele tehu ......

kanka80
15. říj 2016

@rarynka Mě začaly otékat kotníky brzo...v 18týdnu 😨

kanka80
15. říj 2016

@pavlapavlapavlapavla Mám taky občas tlak kolem 150/95...Užívala jsi Dopegyt? 😕

rarynka
15. říj 2016

Já mám dopegyt asi od 16 tt a dnes jsem se ráno lekla,mela jsem ruce asi 2x větší. Nohy zatím nic. No asi ne nadarmo se říká,ze nejhezčí období je od 20-30 tt. Pak už to stojí za pendrek😊😊

pavlapavlapavlapavla
15. říj 2016

@kanka80 jj cele tehu. Jelikoz jsem rodila mono- mono dvojcatka byla jse hafo hlidana. Tlak cca 140-5/83-5. A uz se to doktorce nelibilo. Opravdu ten tlak neni sranda v tehu. Musela jsem trikrat denne merit a zapisovat.

zdenka35
15. říj 2016

@rarynka Ja myslim ze v cca 26tt a pak uz bilkovina v moci,vysoky tlak a hospitalizace,tyden,pak propuštěna a za par tydnu zas a prevoz do porodnice s neonatologii kvuli preeklampsii,kvuli ni akutní porod 34tt

rarynka
16. říj 2016

@zdenka35 tak to jste si pěkně užila.... Snad všechno dopadlo dobře.✊

zdenka35
16. říj 2016

@rarynka Dopadlo,holky meli 1960 a 1850g a ted maji cca 7 kg a 7 měsíců 🙂

kanka80
16. říj 2016

@zdenka35 Máš krásné holčičky 😉 Přeji vám hlavně hodně zdravíčka 😉
Já měla malou akutním císařem ve 36+0 a její porodní váha byla 1930g ☹ a to nebyla z dvojčátek... Teď jsem zvědavá na který týden se dostanu s dvojčátky...teď budu začínat 19.týden a zatím všechno v pořádku, až na tlak a občasné otékání kotníků...

rarynka
16. říj 2016

@zdenka35 😆😆 ty jsou krásné!!!!!

veruka
16. říj 2016

@tanapa1 ty jsou nádherné hodně zdraví všem!!!!!

milovnikkoni
16. říj 2016

@zluva pro nás nejbližší neonatologické oddělení je 50 km a neumím si představit, že jsem tak daleko. Manžel by za námi ani nemohl kvůli pracovní době jezdit. Na naší porodnici jsem od kamarádek slyšela dost dobrého, navíc tam mám známou lékařku, ale nevím, jak si ověřit, že jsou připraveni na dvojčátka s nižsí porodní váhou.

zluva
16. říj 2016

@milovnikkoni overis max.zkusenosti. ja volila radsi dale, ale byla jsem v klidu. Rokala jsem si, ze je to jen par dni a kdyz je neco spatne, je lepsi, kdyz jsou deti u odborniku. Kazda minuta v tomto pripade draha. Byla jsem v porodnici jen pet dni. 🙂

kaczenka2
16. říj 2016

U nás na stránkách porodnice (Třinec Sosna) mají psáno, že nepřijímají rodičky, které nemají ukončený 35 tt. nebo 36 tt. teď si nejsem jistá. Jako je sice fakt, že to z domu máme 10 minut autem, ale když se něco bude dít, tak pofičíme do Ostravy, buď mě tam hodí manžel, nebo sanitka ze špitálu, těžko říci co bude 🙂 Ale to mi je jedno, kde budu, hlavně ať je o prcky dobře postaráno a jsou v pořádku 🙂

tanapa1
17. říj 2016

@milovnikkoni no my to máme daleko 100km, manžel za námi také nemůže, takže jsem tu na to sama. Snad i proto jsem to první dny vůbec nedávala a brečela jsem 2 dny v kuse. Teď zas řeším jak to bude, protože už mě chtějí propustit a na intermedialu, kde jsou holky mají pořád plno.

zdenka35
17. říj 2016

@rarynka děkuju 🙂

zdenka35
17. říj 2016

@kanka80 děkuju 🙂 určitě to bude v pořádku,držte se 🙂

mosquito
17. říj 2016

@milovnikkoni Nejdřív jsem to neřešila a byla rozhodnutá, že stůj co stůj budu rodit u nás v Krumlově, v malé nemocnici s dobrou pověstí. Nakonec jsem se 19.5. v rámci svého bezproblémového těhotenství rozhodla pro porod v Č. Budějovicích, kde je i neonatologie. A to i kdybych rodila "na čas". Osud si však vybral jinak a mně ten samý den začala odtékat voda, v Krumlově mi to jen potvrdili a vezli mě hned do ČB. A nelituji. O kluky i o mně bylo perfektně postaráno. Hned na příjmu jsem se cítila v bezpečí 🙂 Kluci se narodili ve 32+6

mosquito
17. říj 2016

@kaczenka2 Taky jsem se nakonec rozhodovala, že chci rodit tam, kde se nejlíp postarají o prcky a to v Krumlově není. V ČB měli tu nejlepší péči. 🙂

mosquito
17. říj 2016

@rarynka Mně otékaly jen kotníky. Bylo to kolem 22tt. Mně to přišlo enormní, ale sestřička, že to je pořád v pohodě. Tak nevím jak až moc bych musela otéct 😀

pidisek
5. lis 2016

ahoj holky, všem držím velký palce - kdybyste nekterá chtela fakt užasnej kočárek pro dvojky, tak prodávám:

https://www.modrykonik.cz/market/kocarky/kgtuo0...

je to jak ferrari...kdyby to šlo, nechám si ho 😀

milovnikkoni
20. lis 2016

Ahojky děvčata. Cas. Tak rychle utíká,prckové se v bříšku mrskají jak o závod. Pojedu se podívat do mělnické porodnice a prodebatit, co nám mohou poskytnout. Mám plánovanou sekci, přesto bych měla u sebe ráda manžela. Někdy si připadám,jako blázen,který si vymýšlí nemožné. A největším bláznem jsem pro rodiče, ti by mě nejradši viděli v nemocnici pod dohledem snad už po Vánocích

kanka80
21. lis 2016

@milovnikkoni Ahojky, taky jsem ve 24.týdnu 🙂 Včera jsem musela na pohotovost, měla jsem teplotu a bolení v krku no a je z toho angína 😒 Mám antibiotika a týden nemůžu vytáhnout paty z domu. Ještě jsem měla špatný tlak 140/90, ale na ultrazvuku vše v pořádku, tak snad hospitalizace nehrozí, ikdyž mě s ní strašili 😨 Taky doufám, že vánoce strávím s rodinou, protože doma máme ještě 3,5letou cácorku, tak by mě moc mrzelo, kdybych musela být ve špitálu ☹

nukyna
21. lis 2016

@milovnikkoni tak mělnickou porodnici ti můžu doporučit 😀. Rodila jsem tam naše klučíky a přirozeně i když v motole mi furt "vyhrožovali" sekci. A do dneška jsem moc ráda že jsem se nenechala vyděsit. Porod jsem měla v 38. týdnu, hodně rychlý a v pohodě a kluci byli naprosto v pořádku. Sice se od té doby změnil primář, ale prej je to tam pořád fajn.

milovnikkoni
22. lis 2016

@kanka80 já minulý týden taky nemohla vůbec polknout, teď se ještě plácám v rýmě, ale neměla jsem teploty, tak doktorka řekla, že bez teplot jen ležet a kloktat slanou vodu. Bude to na dlouho, když si nic nemůžu vzít, ale aspoň, že se neděje nic horšího. Já beru Vánoce jako takový mezník, že do Vánoc klid a pak už rychle přípravy 🙂

nikyvita
23. lis 2016

Ahoj budouci dvojnasobne maminky. Prodavam kojici polstar pro dvojcatka mate-li nektera zajem.
Jinak mit dvojcata je ta nejkrásnější událost v zivote, mate se na co těšit👍👍👍

rarynka
23. lis 2016

Ahoj holky,musim se vám.pochlubit. Jsem 36 tt,mrnousove mají 2,5 kg. Každej. Tak asi budu rodit malé slunatka😊😊 už se jich nemůžu dočkat. I když mám holčičku hlavou nahoru,tak jestli nenastanou komplikace,tak budu rodit normálně

kanka80
24. lis 2016

@rarynka Jé to máš hezké obříky 😉 a kdy ti plánují porod?

rarynka
25. lis 2016

@kanka80 v úterý mě řekli,ze max do 3 týdnu bych měla mít odrozeno. A prej na 3 kg to dotahneme. 😂😂 Tak doufám,ze bude všechno cajk. Jen nevím co budu dělat s téma pidi věcičkama. Asi je schovám pro malou na panenky😉

mirkamartin
30. lis 2016

holky budete používat aniball? já ho při prvním porodu používala a byla jsem moc spokojená. můžu i s dvojčátky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru