Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fanys
21. lis 2008

ahojte 😅
moc vás zdravím,tak po mne touží ve čt příští týden-prý bez odmlouvání,detičky jsou ok,vážime 2250 a 2300 plus mínus,nedávno delali revizi uz tak snad jim to váži dobře....ale angína odchází....teplota taky,ale já mám pech že je to k popukání a já na infarkt.oni mě totiž pustili z lítosti.ráno piju čajíček doma hezky v klídku,manžílek hrozne chvátal a vrazil do mne akurát když sem se napila.....výsledekem je že že šišlám,vypadám jak babajaga............urval mi horní jedničku 🤐 ale téměř celou......a ješte se mi ted směje.jasne že zubařka mne objednala na po a nic jiného než mustek mne nezachrání....jen nevím jestli to stihneme.
jsou i horší problémy samozřejme ale zítra sem plánovala koupit nejaké vánoční dárky ale manža prohlásil že mám zákaz vycházení................ 🙄
bedo ...tak aspon neco 😵
fial.....matko břicho neřeš a jdi do toho 😵

septim
21. lis 2008

juliet koukam ze mame deti presne o mesic. Nase jsou 16srpna. Tak dne jsme byly na trimesicni. Adelka ma 6 200kg a 59cm, a Anetka ma 5 900kg a 58cm. Doktorka rikala ze to jsou pekni cvalici. A ockovani nam bude posunuto o mesic. Taky to mate posunute? Jinak bricho mam vytahane pekne a zadne kalhoty nedopnu ☹ ale to nevadi, alspon si muzu udelat radost a koupit nove 🙂 Fial jdi do toho, jen ti pak budu brisko trochu zavidet, me uz chybi nekdy i ted 🙂

jirule33
21. lis 2008

Ahoj Fanys 🙂

Tak koukám, že jste to uhrály obě.I když ten důvod, no raděj bys asi ležela v nemocnici než řešit zubaře, že?

Taky jsem ještě dnes nakoupila nějaké dárky pro neteře a synovce, těm se stejně nakupuje nejlíp 😉 Horší je nakupovat pro tchánovce a rodiče ☹ To by se snad mělo zrušit, dospělí, ještě s vlastními příjmy si přece můžou koupit sami co chtějí a co se jim líbí.Nakonec asi navštívím lékárnu a pokoupím nějaké vitamíny 😉

jankatr
21. lis 2008

Ahojky - holky - trošku vám sem nakouknu -nevadí?
Můžu se zeptat jak je to u dvojčátek co se týče porodu? Jaká je pravděpodobnost přirozeného a do jaké doby se dvojčátka nechávají?

fiallinka
21. lis 2008

jirule: mám 30, takže dost 🙂
Janka: ahoj, myslím, že statisticky to vychází 69% šance na císaře, což je teda hodně, přirozeně tě nechají v podstatě, jen když je vše ok a hlavičkama jsou obě míma dolů (teda většinou) a nechávají se většinou max do 38. týdne, ale většina porodů je přirozeně dřív nebo se i dřív vyvolává, většinou když jsi 36+ něco, už se to považuje za zralé mimčo

beda
21. lis 2008

Fial:teoreticky odpavídáš i mne,já pořád přečítávám,jak dlouho budu v nem.ležet.ten 38tt se bere jako zač 38 či ukončený,čily39tt?Asi to první že?to mi odpovídá na 11.12,jé kež bych tam ležela do konce týdna a v té době se mimi narodily a pak jen týden s něma a šli bychom domů...mám asi růžový brejle co?Achjo....a moc bych si přála přirozený porod,hlavičkou dolů jsou,tak ted snad aby bylo i vše ok i nadále.
Fanys....gratuluji taky že jsi to ukecla,ale ten zub vůůůůůůůůůbec nezávidím!
Těhulky,skoro každý den,mám na psách mokré flíčky,teda na pyžamu,tak doufám,že je to znamení,že budem kojit,bez problému a kloboučků,ne jako u Lucie!
Kdo si tu psal,že taky pije to magnesko,ale ve formě prášku co se vypije jednou denně?Nemáte po tom prujem?

jirule33
21. lis 2008

Fial, to ještě jde 😀 mě bude za chvilku 34

bedo, já si právě myslím, že mudři berou až ukončený tt.tzn já jsem dnes 35+2 pro mudry 35tt.

magnezko beru já.Má se brát jen jeden sáček denně když bereš víc, můžeš mít průjem, mě na to doktorka upozornila.Já ho nemám, spíš naopak 😒

a mlezivo či co mi taky trošku teče, snad kojit budem aspoň chvilku 😉

fanys
21. lis 2008

ahojky 😅

bedo-nejdříve piju taky magnosolv,brrr...ale žádný problémy po nem nemám,spíše mi vyhovovali tablety ale ne všechno okecám 🙄 ten zub je síla,mám panickou hruzu ze zubaře ale takhle nemužu do porodnice,obávám se že kdyby mě spatřili moje milované deti tak by měli z maminky doživotní trauma,vypadám huř než babička a ješte že mne neslyšíte,fakt šišlám a vubec mi to nepřijde roztomilý jako manžovi 😖
říkám si že muže být huř-jinak ten týden se počítá jako začátek,ne jako ukončený,držím palce jako příznivkyni přirozenýho porodu 😔
jirulle-to je děs nakupovat pro dospělé členy familie 😠 se švagrovou si pokaždé vymenujeme knížky a kosmetické balíčky až mi to přijde už trapný a nebaví mne to,od tchýne tutove dostanu nejaké červené oblečení přitom já červené oblečky na sobe nenávidím.....no jo to jsou ty dárky z povinnosti
babičce a dědovi sem objednala předplatné blesku s donáškou domu-ekluje se mi to ale oni kromě šipu,aha nic nečtou........ale jinak dárky mám nakoupené.

fial.....opravdu by si to už měla zabalit,fakt jseš stará osobo 😵

marrha
21. lis 2008

Bedo já to pila a průjem jsme po něm měla 😉

a doktoři berou ukončený tt 🙂

Fialinko už jsme Ti to psaal....budeš chodit sem a do dvojčátek k nám maminkám....to je příkaz 😉 😀 , žádné takové, že sem nepatříš...

Janka já rodila v termínu 😉
a u nás v domácí dikuzi maminka rodila dětičky a jedno měla KP...vše záleží na doktorech a na miminkách...já se připravovala na obě varianty...malá byla do 38tt KP, a když jsme si šla domlouvat datum císaře, tak na UTZ se ukázalo, že se ještě otočila, takže nakonec jsme rodila normálně 🙂 , a jsme moc ráda....ten pocit nic nenahradí 😵

beda
21. lis 2008

Jirul já jsem 35+1 vidíš jsem na tom dost podobně a jinak letama jsem asi nejmladší...je mi 24!

beda
21. lis 2008

jojo,piji ho jednou denně a před tím jsem brala jednou denně tabkletky a nic!

marrha
21. lis 2008

Bedo po porodu jsem dostala železo a zase jsem pak měla zácpu 😀 😀

tabletky jsem nebrala, rovnou mi napsala Magnosolv...takže srovnávat nemůžu...

beda
21. lis 2008

Marrho a jak se rodilo,vše o.k?

marrha
21. lis 2008

úplně super...já měla rychlovku....byla jsme na indukci, dětem se nechtělo ven...
ráno v 6 jsme dostala první tabletku...po té se nic nedělo, kolem 12 hod. mi dali druhou...taky nic...kolem 14 hod. začaly takové ty tlaky, ale pořád nic hrozného....kolem 16 hod. se to rozjelo...a v 18.07 se narodila Krista a 5 min. po ní Davídek....takže já si stěžovat nemůžu...byly docela velcí...Krista 3400g a David 2900g, tak s etam na nás každý chpdil dívat jak na opičky...a po 4 dnech jsme šli domů... 🙂

juliet
21. lis 2008

Septim, taky to máme posunuté, musím počkat do konce 5 měsíce (4. dle gestace). A navíc ještě nemáme úplně zahojený píchanec od TBC, tak bychom stejně nemohli. Ale vůbec se na to netěším, jestli zažijeme to, co jedna holčina u nás ze srpna, tak to bude mazec 😖 (malý měl 2 dny horečky, plakal)

beda
21. lis 2008

Jé Marrho,tož to jsi měla parádní!Já ci taky,kdyby alespon člověk věděl kdy to má čekat,achjo,alespon kvuly malé!si furt ztěžuju...myslíte že Jannna už je v porodce?

marrha
21. lis 2008

Bedo já byla takhle na jehlách dva měsíce před TP..byla jsem už otevřená...NIky jsme měla doma o prázdninách, žádné hídání a já nevěděla kdy to přijde 😝
kdybych věděla jak to dopadne, mohla jsme si ušetřit plno stresů 😀 😀
já tě stejně obdivuju....Lucinka je ještě malá a ted dvojčátka..NIky měla 4, a to už byl celkem záhul všechno skloubit 😝

fiallinka
21. lis 2008

no holky, 30 je sice ještě dobrý, ale než se podaří další mimčo, tak už to může být mnohem víc no a navíc my blbci jsme si už když jsme čekali dvojčata, říkali, že třetí by nevadilo a teď si to říkáme taky 🙂, jenže fakt nevím, jak to stihnem, navíc s mým zdravotním stavem, po císaři, a s tím ivf, že... a taky s jedním učitelským platem 🙂

beda: když bude všechno v pořádku, neboj, pustí tě normálně, znám pár liíd, co ve Zlíně rodilo dvojky 🙂, akorát většinou ty trošku menší mimča mají žloutenku, tak je to pak trošku dýl, jen o pár dní, a ten týden berou jako ten ukončený. A jinak Juráš byl 35+6 a i s malou žloutenkou by nás pustili za týden, nebýt mne, a to ho prohlíželi a hlídali fakt dost, i primář speciálně za ním chodil, protože nevěděli tu příčinu trombózy a mohla to být i infekce, tak pořád ho hlídali a stejně by nás pustili

marrha: no jo, ale pro mně je to drsné, chodit za váma 🙂, no ale asi se překonám 🙂

marrha
21. lis 2008

Fail já vím 😔 , reagovala jsem jen na to, že jsi psala, že už tu vlastně nepatříš 😉

marrha
21. lis 2008

Fial..promiň, ještě Ti zblbnu nick 😝

beda
21. lis 2008

Marho: no jo,ale chtěly jsem jen druhé a jsou to dvojčata,nedalo se nic dělat,ted mi zbývá jen se modlit,aby bylo vše ok!
Fial:vím,že je to mooooooooc těžky,ale chod za nama,nebo maminkama dvojek,i když máš jen Juráška patříš sem!Fial,určo budete mít další mimi....uvidíš,budete mít třeba holčinu...Známá má 2 vleké děcka a ted čekaj malé,je jí myslím 35?její manža má 37 a vidíš....!
Lulu měla taky žloutenku,ale měla 3300kg,tak si nedovedu představit ty pidižvíčky mrnavý,ale už se na ně těším.Vše mne bolí,hlavně ty kyčle,ted i podbříšek,jakoby při namáze,kdaž vás začne bolet v podbříšku,nebo při běhu a to prosím i když ležím...začíná mne to štvát!

fiallinka
21. lis 2008

marrha: ze zblbnutí nicku si nic nedělej, já bych se stejně nejradši přejmenovala, ale zas jak už si jednou všichni zvyknou 🙂

daiquiri
22. lis 2008

Fial,neblazni,mne tahne na 32 a taky si rikam,ze az detem budou tak dva roky dame mozna treti😉 Ale kdovi co bude.
Beda,nechci strasit,ja mela taky mokrou kosili uz asi mesic pred porodem a nekojim.Ale u me to bylo spis chybou nemocnice,k detem jsem se dostala az treti den od porodu a mezitim mi nikdo nerekl,ze mam aspon odstrikavat.

jirule33
22. lis 2008

Dai a proč jsi byla u dětí až třetí den po porodu? No to jsem zvědavá jak to bude u nás.

Bedo tak to jsi mlaďoch 😀 až ti bude jako mě budeš mít desetileté dvojky a Lucku v pubertě 😀

daiquiri
22. lis 2008

Jirule, rodila jsme v pondělí ráno, do úterý do rána jsem ležela na JIPce, pak mě odvezli zpět na šestinedělí, ale odpoledne mě nechtěli pustit za dětma, nemohla jsem vstát, hrozně se mi motala hlava, ukecávala jsem je, že mě manžel vezme na vozíku, ale nic. Tak jsem se k nim dostala až ve středu večer a teprve ve čvrtek mi sestřičky řekly, že mám odstříkávát ☹

ipuska
22. lis 2008

Ahoj holky, slíbila jsem, že dám vědět. Takže včerejší kontrola dopadla tak, že druhý plod se přestal vyvíjet tj. syndrom mizejícího dvojčete. Mám jen prázdný gestační váček, druhý plod v pořádku, měří 11,04mm a srdíčko krásně bilo

beda
22. lis 2008

Dai:já vím,že to enní zárukou kojenía,le snad alespon půl roku,Lucii jsem kojila 13 měs.z toho 6,5měs.plně tak uvidíme,vím,že ve dvou to bude horší!
No vidíš Jirul,to bude sranda....!
Ipus,to je mi líto,ale hlavní je že je alespon jedno mimiško ne?
Byly jsem z malou v obchodě,má nové boty na zimu,už asi 2 měs a furt se nemohla dočkat sněhu,ted měla radost,pravou jko mají malé děti,nádhera.Sníh furt volá níh,je to paráda,fakt!

jirule33
23. lis 2008

Ahojte 🙂

tak jsem se dnes v noci konečně trochu vyspala 😉 byla jsem vzhůru jen asi 4x.

Ipusko, i tak to dobře dopadlo, když je prďolka v pořádku 😉 držím vám palce a užívej si těhu 😉

Dai, aha, no každá nemocnice to má jiný, ani si nejsem jistá jestli u nás mají na porodním Jipku, spíš asi dávají rovnou na pokoj. Mě by teda taky nenapadlo, že mám odstříkávat 😕 a to už jedno dítě mám.

helisek84
23. lis 2008

Ahoj holky, jak se vede?

Fial, jak je? Často na tebe myslím..

Holky, kdyby jste některá něco potřebovala do výbavičky, písněte si, pořád mám všechno a zbytečně. Jsou tu dvě autosedačky, polohovací lehátko (jedno), ohrádka pro dvojčátka..sada lahviček od Aventu, chuvička fisher price...spousta oblečků...

fiallinka
23. lis 2008

heli: ahoj, je mi líp, a to o hodně - sice pořád na něho a na to všechno myslím, ale už bez větších slz - jsem si jistá, že myslet nepřestanu nikdy, ale snad to bude ještě lepší... a jinak - dávala jsi věci na mmb? mně se podařilo dost věcí prodat, kromě oblečků, ale ty mne tak nemrzí, ty se využijou nebo darujou

(i když holky, mám tak na 3 - 6 měsíců pár pěkných věcí po dvou - manžestráky, rifle, apod 🙂

ipuska: na jednu stranu je to škoda 🙂, ale takhle tě čeká určitě krásné a hlavně bezproblémové těhotenství, takže moc gratuluju a užívej si to

dai: myslím, že se na to kojení v porodnici pěkně vysrali, že to tak musím napsat - to aspoň u nás jsou v tomhle fakt šikovní (i když teda tam nejsou malinké děti, takže mají jiné podmínky), donesou ti děcko co nejdřív, fakt si dají práci s naučením techniky, nedali by děcku pití láhví bez tvého souhlasu, apod...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru