Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
23. lis 2008

bingooooooooooooooooooooooo Fanys byla blízko, Septim nejblíž... Jaanja je toho času v poro... Společně už s Juli a Zuzi. A protože na Vás myslí ve dne v noci, udělala ze mě posla dobrých zpráv a sekretáře pro pár následujících dní. Takže holky, trošku to rozjedem? 😀 Oldino tatík - jinak máte-li otázky, sem s nima 😎

septim
23. lis 2008

Tak moc moc gratuluji. Bylo mi uz trochu jasne kdyz psala ze zacina spinit 😉 A co holcocky jak sou veliky a jak se jim dari? A co jaanja je v poradku a jak na konec rodila, doufam ze je vse ok a moc pozdravujem a tesime se na fotecky

fiallinka
23. lis 2008

jaanja: ahoj, taky moc zdravím 🙂 janu a těším se na info

marrha
23. lis 2008

AHOJKY..

JAANJA obrovská gratulace k holčičkám a samozřejmě tatínkovi taky 😵 😵 😵 😵

Tatínek je asi veselá kopa 😀 😀 😀 😀

fanys
23. lis 2008

ahojte 😵
tak to mooooc gratulujeme a přejeme hodne štestí,lásky,zdraví pro celou rodinku,pro jaanju hlavne rychlou rekonvalescenci a radosti,pro tatínka pevné nervy a hodne trpelivosti,taky chuti pomáhat a otáčet se v domacnosti až si holčiny přivezete domu.
😅

murecka
23. lis 2008

Ahojky,
Jaanja, taky mooooc gratuluju k holčičkám a přeju hodně zdraví, ať krásně pribývají a pustí vás brzo domů. Tobě přeju, ať seš co nejdřív v pohodě a máte s tatínkem z holčiček jenom radost 🙂.

jaanja
23. lis 2008

ahoj,
nu nakonec to všechno byla pěkná rychlovka. V 9.40 ve středu 19. se šlo na věc, 9.52 vykoukla Julča. Trošku byla asi holka přepadlá, takže než se "rozpovídala" 🙂 tak jí to chvilu trvalo... Zato Zuzi 9.54 si řev snad nacvičovala už v bříšku cestou ven... 😀 Jinak lehce nad 2 kg měly holky obě, 46 cm na délků. Jinak jsou samozřejmě nádherné. Nejkrásnější! Jak jinak 😎.

Nu a navíc! Dneska jsem zjistil, že se vylíhly na "Světový den toalet" - takže veselé kopy budou asi po tatínkovi 😀 😀 😀

Fota zatím první najdete na www.oldino.cz/samalici/index.htm, tak se děvčata 😎 kochejte

+ velké díky za Vaše gratulace, vše vyřídím, zítra jdu zasejc do poro na odpolední visitu...

jirule33
23. lis 2008

Téééda holčičky jsou nádherný 😉 Moc vám oběma gratuluju a holkám hodně zdravíčka, mamce zase mlíčka ať jdete brzy domů 😉

helisek84
23. lis 2008

fial, jsem ráda, že už je o něco lépe. Já dnes byla na návštěvě u dvojčátek.
na mmb jsem nedávala, nechce se mi platit ten poplatek... 😅

skarbek
23. lis 2008

oldino: juj,no krása nesmírná ty vaše kočičky!!!! 😉 moc pozdravuj jaanju,a propo já byla asi první,kdo tipoval jaanju na poro 😉 ...ale odpouštím ti 😀 moc si holčiček užívejte,je to nádherné je mít!!! Virtuálně třepu pravicí oběma a jaanje obzvlášť ke skvělému výkonu! 😉 Přeju,ať se Vám všem daří a společně to zvládnete! 😉 A jaké máš zážitky s porodu?

daiquiri
24. lis 2008

Fial, asi tak! A to si ta porodnice říká Baby friendly hospital! 😠

Jaanja, moc moc gratuluju ke dvěma princezničkám! 😉 Tatínkovi samozřejmě taky + pochvala za zodpovědné ohlášení příchodu na svět + za úžasné fotky!
Tatínek by ještě mohl podat nějaké podrobnější informace! 😉 Porod císařem nebo normálně? A kojí maminka? A kdy holky pustí domů? A kde vlastně maminka rodila?

beda
24. lis 2008

Jaani a oldo.moc gratuluji holčiny jsou rozkošné,už se těším na podrobnosti o porodu!Jste všichni mooooooooooc šikovní že jste to zvládly!

jirule33
24. lis 2008

Ahojte 🙂
tak já tipuju císaře 🙂 Holky mají krásně kulaté hlavičky 😉

Helisku za mmb nic neplatíš, jen za mma /aukce/ ale určo ty věcičky budeš brzo potřebovat, tak nic neprodávej, držím palce 😉

beda
24. lis 2008

Holčeny,umím počítat,Jana rodila něco kolem 36+-něco?
Jejda,závidím,já se toho zítřka tak bojím,každy večer bečím do polštáře a zítra to bude ještě horší...achjo,snad to bude brzo,a halvně ale at jsu mimi v poho.Včera jsem postavily i druhou postýlku,vypadá to moc hezky,ani jesem nevěřila,že to bude hezké v našem pidi bytě!připravila jsem i sedačky,vajíčka,manža snesl i vaničku atd...prý že když už v tom byl,myslel tím na půdě stahoval věci!Tak už je vše komplet, a jak říkala moje mamka,jen ty miminka chybí!

beda
24. lis 2008

Holčeny,ještě jsem se chtěla zeptat,nemáte třeba navíc univerzální pláštěnku na dvojkočárek?Jelikoš jsem kočárek nekupovaly nový,pláštěnku nám nedaly!Nebo kde jste ji dokupovaly?

jirule33
24. lis 2008

bedo pláštěnu taky nemám.Taky nemám nový kočár.Prý existují universální, tak já chci ten, protože origoš na Herkula stojí kolem 1000Kč a to teda nedám 😀 Počítám, že až s kočárem vyjedem, stavím se v obchodě a pláštěnu koupím 😉

A nebreč 🙂 za chvilku jste doma.Na kolik hodin tam jdeš? Já jdu dnes jen na ozvy a taky mám strach 😉

beda
24. lis 2008

Jirul:jdu na 9h.budu na teby myslet,uvidíš,mimi budou v poho!

lenule76
24. lis 2008

Zdravím všechny těhulky,
nějak jsem vás poslední dobou zanedbávala 😕 skončila jsem v práci, jsem sice doma, ale stejně .... nějak ještě časově nestíhám, jsem asi nenormální. jestli já někdy budu stíhat 😀 jinak jsme o víkendu totálně předělali kuchyň manžel zabudoval myčku, musela se sekat voda a odpad, takže si dokážete představit ten bordýlek ... včera celý den uklízení (já se fakt nepoučím).

Béďo,
budu na Tebe myslet a držet palečky, aby vše dopadlo dobře. Sice jsem nevyčetla z posledních příspěvků o jaké vyšetření či kontrolu jde, ale to si myslím není, až tak podstatné. Důležitá je podpora ... a tak budu držet všechny palečky, které mám !!!!

Co se týká kočárku, tak ten ještě vůbec nemám ... mám vybraný ten od Hequles ale jak jste holky písaly, tak opravdu končí kolekce, nová bude v roce 2009, jen ještě nevím kdy ... zda v lednu a nebo v březnu. Ptala jsem se u prodejce a říkal, že to ještě přesně nevím, ale dal mi kontakt na přímého dovozce a zastoupení této značky do čr a tak se budu snažit z nich něco vylámat. Náhradu máme, ale to je kočárek s oddělnými korbičkami
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100491.html takže uvidíme, zatím přemýšlím nad tím zda je lepší kočárek s korbičkami a nebo zda s vloženými taškami.

Jaanja a manželovi VELIKÁNSKÁ GRATULACE K HOLČIČKÁM !!!!Přejeme hlavně zdravíčko !!!! Koukala jsem na fotečky a musím přiznat, že jsem měla v očích slzičky, holčičky jsou nádherné !!!!!

Mějte se všechny moc hezky a přeji hezký den.
Zdraví Lenka

beda
24. lis 2008

Ahoj Leni:no jedná se o preventivní ležení asi až do porodu...Díky za palečky!!Jejda ty jsi pracovitá včelka,holka dávej na sebe pozor!
Ač jsem četla na něj hodně špatných,ale i dobré recenze,my máme dorJan cross,tak uvidíme!Pláštěnku musíme mít universální...tož snad něco brzo seženu!A nebo pašlu proto manžu a bude,snad to nesplete!

fiallinka
24. lis 2008

heli: za mmb se neplatí, jen za nějaké lepší členství - a fakt to funguje dobře...
jaanja: jsou náááádherné, mamča i holky 🙂
dai: jo, babyfriendly ☹☹☹

lenule76
24. lis 2008

heli: na MMB se opravdu platí, ale jen za nějaké rozšířené služby a místo ... ta základní se neplatí. Já sama jsem vzala z MMB haldu věciček na naše mimísky, a zatím mám jen dobré zkušenosti. Mrkni na jejich webík, mají tam podmínky a tak uvidíš za co se platí.

Beda: A kdy budeš vědět jestli je nutná hospitalizace? A budeš mít sebou třeba nootebook? Nevím jak to nemocnice kam byjsi pak měla jít ležet má .. zda by to nebyl/byl problém. To víš, byla by jsi na příjmu a hlavně by Ti to alespoň trochu utíkalo. Jinak co se týká kočátku, DorJan nám také doporučovali, a hlavně vím z vlastní zkušenosti, že není vždy jen buď pozitivní popř. negativní ohlas na každý kočárek. Samozřejmě je třeba zvážit veškeré možnosti jak už finanční, tak jak se dá kočárek složit, váhu, možnost kombinace, velikost atd. Je toho strašně moc. Mě osobně vyhovují ty kočárky co jsem již uváděla, od Hequles a pak ten z odkazu co jsem vložila. Uvidíme ... pořád přemýšlím nad tím zda jsou lepší korbičky nebo vkládané tašky. JJ není to jendoduché rozhodnutí.

Jirule33: Držím palečky, aby vše dopadlo O.K. Držím všechny palečky.

tindra
24. lis 2008

Ahojky,se k vám na chvilku "vetřu"od dvojčátek 😉
Beda,neboj,všechno bude dobrý,klidně si pobreč,ale v tom pozitivním smyslu,počkej jak potečou slzičky v šestinedělí 😀 😀 ale vše se dá zvládnout,my to zvládli,tak ty taky 😉 opravdu
Jirule,taky hodně štěstí a vydržte holky ještě tak dva týdny 😉 🙂
Lenule,podle mě je to jedno,záleží jeslti bydlíš v domě,nebo paneláku,jak budeš děti do kočárku nosit,pokud panelák,jaký máte výtah....jinak je to dětem ze začátku jedno

z359
24. lis 2008

beda: Budu na tebe myslet a držet palečky, ať tam nejsi moc dlouho. A nejsi nejmladší, mě je 23, ale jsem ráda, že je tu i někdo věkem blíž ke mě, už jsem se lekla, že se dvojčátka roděj hlavně holkám kolem 30 😉
Jinak já jsem tu pláštěnku kupovala v běžném dětském obchodě, je od Emitexu a stála do 300,- je to univerzál na všechny dvojčecí kočárky a myslím, že jí seženete ve většině dětských obchodů, jen mi jí museli objednat

ipusko: opravdu je to na jednu stranu škoda, ale hlavně, že je tam ještě to druhý a jak psala fial, aspoň budeš mít bezproblémové těhotenství 😉 a mimčo bude určitě krásné a zdravé

Jaanja: moc a moc gratuluju k holčičkám a přeju ať krásně rostou a nezlobí rodiče 😉. Moc se vám povedli, jsou opravdu krásné

Fanys: tak se ti to taky podařilo ukecat, tak se hlavně drž 😉

Tak u nás ve městě už máme taky nová dvojčátka, v pátek se holce ze sousedního paneláku narodili 2 holčičky, tak až se potkáme, tak si třeba budeme rozumnět a budeme si moct taky předávat info.
Jinak já jdu na kontrolu zítra, je to i s utz, tak snad bude vše Ok a ještě mě nechají doma, nějak se ten porod blíží, začínám být nervózní.
Holky, stává se vám taky, že vás bolí jakoby celá děloha? Mě většinou když ležím, tak to trochu zabolí a hned je to zase dobrý.

jo a jak se bavíte o těch dárkách, tak my jsme s celou rodinou domluvený, že se budou kupovat dárky jen dětem, protože jak všichni píšete, kupojí se pak kraviny, které pak člověk kolikrát ani nevyužije

fanys
24. lis 2008

ahoj holky
bedo myslím na tebe až se mi kouří z hlavy,taky mám starší dorjan četla sem na nej hodne negativní ohlasy ale co už.....říkala sem že investovat budu až do sportáku ale na zimu to snad stačí....uvidíme vypadá jako nový ,je prý jen měs.používaný ale dali mi k tomu i pláštenku.
jirulle taky se drž

U nás to vypadá podezřele .Stahy delohy jak píše z 359 jsou čím dál častejší a intenzivnejší,poslíčci jako řemen,zítra jdu k zubařce tak doufejme že neporodíme v zubařským křesle jak moc se bojím.furt sem říkala že radeji laparoskopie nežli prevence u zubaře-nejsem z másla ale tohle je pro mne nejhorší trest.Ale co to je oproti ostatním hrůzam.

Tak na sebe dávejte pozor tehule i maminy a hezký den.

z359
24. lis 2008

Fanys: úplně tě chápu s tím zubařem, já je taky nesnáším a i když mi nikdy nic nedělal, tak bych taky raději než k němu šla kamkoli jinam.
Takže to jsou poslíčci? To jsi mě moc nepotěšila, ale ty můžou být dlouho před porodem, že jo?

Tak všem co jdou zítra někam k dr. držím palečky a tobě Bedo přeju, ať máš co nejlepší porod a prckové ať se mají čile k světu

jirule33
24. lis 2008

Ahojte 🙂

Tak v nemocnici dobrý, ale hrozně dlouho to trvalo.Byla jsem objednaná a brali mě až za víc jak hodinu, pak než to natočili, než přišel mudr a napsal zprávu....no děs.Musela jsem volat našim aby mi vyzvedli dítko ze školky 😀
Monitory prý dobrý, ultr. mi nedělali jen se zeptali jak jsou otočený, tak říkám že naposled byli obě KP tak prý asi císař.No tak doufám že určitě císař!!!! Jo a papíry taky nemám vypsaný, prý příště=tak mám asi času dost.
Zrovna tam jedna paní rodila 😕
Na další ozvy mám přijít za týden 😕 Koukala jsem jim na statistiku tak se u nás v nem. narodilo loni 20 dvojčat 🙂

Bedo, myslím na tebe 😉 i zítra budu, v 9h jdu na kontrolu ke své mudr.To už mi taky přijde zbytečný, prý mě už spodem prohlížet nebude, jen poslechne mimča přes bříško.Než se tam dohrabu, pak čekat v čekárně, než se přezuju= to už je docela umění a pak jsem za 3min venku 😕 ach jo

beda
24. lis 2008

Lenul,no vlastěn to vím v pátek mi to mudr naplánovala,tož asi to nutny v uvozovkách je,pač mi nic není,tož se tam unudím!
Jinak holky jste mooooooooooooooooc hodný,že na mne myslíte a budete myslet a porposím vás o info,kdybyste některá z vás porodila,pisněte mi Marho nebo _Murečko,díky!
Tak se loučím,ještě manžovi opravím bundu,dožehlím,naladuju ještě neco do taše,umyju hlavu a pujdu si lehnut,stejnak sice neusnu,ale co už,alespon to zkusím!

z359
25. lis 2008

Ahojky, tak já jsem dneska na kontrole dopadla na jednu stranu dobře a na druhou nic moc. Mimča jsou v pořádku, krásně rostou, mají 1990g a 2232g, ale v pondělí nastupuju preventivně do nemocnice i když mi nic není, dr. řekla, že to tak bude lepší, že mi budou dělat i nějaký vyšetření a že budou raději, když si mě tam pohlídají, tak jsem neodmlouvala a těch max. 14 dní do porodu tam vydržím, ale na druhou stranu mě to trochu mrzí, že tam musím jít

A chtěla bych vás někoho poprosit, jestli mi můžete do IP napsat kdo porodí atd. brácha vám sem určitě napíše jak jsem na tom, ale určitě to nebude pročítat, tak abych byla v obraze, moc děkuju

juliet
25. lis 2008

Veliká gratulace Jaanje k narození holčiček, jsou krásné 🙂. Přeji hodně zdraví a radosti.

fanys
25. lis 2008

ahojky

z359 tak ted koukám že sem ti pisla hned po tobě a ono se to nejak zmazalo nebo co,takže i na tebe došlo?já se dozvím ve čt termín,a vubec se tomu bránit nebudu,holky budou pod dohledem a já si aspon odpočinu.dohadovala sem se s nima dost.uvidíme co jirulle.
dnes jak sem byla u zubaře tak sem přišla o jedničku nahoře bez injekce jen s místním znecitlivením-to byl zážitek,bude mustek,ale že se to tluče s nástupem do porodky tak to vidím po novým roce,do tý doby budu babajaga s kouzelným usmevem bez zubu.bohužel nemužu do sebe ládovat zázračne růžové prášky na bolest tak trpím jak pes.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru