Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
23. čer 2009

Já jsem v klidu, Arwenko, už mám něco za sebou.. Tak nějak mám pocit, že mi ty prckové občas posílají vzkaz Neboj, mami, my jsme v pohodě, tentokrát to bude dobrý 🙂 Asi je to praštěný, ale já jsem se naučila, že všechno v životě má svůj důvod a člověk v životě může ovlivnit akorát maličkosti 🙂

maui
23. čer 2009

Teda holky, já jsem čuně. Právě jsme zbouchla skoro celou tabulku čokolády, kterou jsem původně zabalila manželovi ráno na služebku, ale on ji vrátil zpátky do lednice se slovy: Já si ji tu nechám, abych se měl na co těšit 😀

arwenka
23. čer 2009

No do pytle, co je to tam za pohrebni reci, tohleto? Tedka jsme se na to forum koukla a to teda jsem zrovna nemyslela.....zase jsem poslala, co jsem nechtela a hledala uplne neco jineho. Zadnej syndrom Ti nikdo neprokaze, protoze v tom kolotoci vsech moznych komplikaci a zvlastnosti se MUSI najit neco normalniho, bezneho a stejneho s ostatnimi. Takze holcicky posilaji vzkazy a posilaji je opravnene 🙂

maui
23. čer 2009

🙂 Nic si z toho nedělej, Arwenko, já to ani nečetla, stačilo mi přelétnout dva tři nadpisy a bylo mi jasné, že tuhle diskusi mám kontraindikovánu 🙂 Jak říkám, zatím nemám důvod myslet si, že to špatně skončí, a kdybych pořád měla mít na mysli všechna rizika, co na mě kde číhají, tak si nevyjdu ani koupit housku přes ulici 🙂
A jak to tedy máš ty s tou tvou prací? Už se začneš trošinku rozmazlovat? 😉

arwenka
23. čer 2009

Mauisku, ja nevim, jestli jsem to sem psala, ale v patek mi doktor rekl, ze se mu to sakra nelibi a ze me posle do nemocnice,byla jsem otevrena na 6 mm a pry bych tam mela normalne lezet, ma tady v Jicine v nemocnici dve tehulky a dvojcaty a ani jedna na tom neni, jako ja ☹ Umluvila jsem ho, ale musim byt doma, rekla jsem, ze predam praci a od pondeli budu. Nanestesti jsem zjistila, ze mam 14 dni do nastupu na PPM a pokud nastoupim ted na nemocenskou, budu za tech 14 dni brat 3200 Kc, coz je absolutne nepripustny, takze pujdu sefa zitra prosit o notebook na 14 dni, abych mohla pracovat z postele....

maui
23. čer 2009

O jé, Arwenko, nemáš to rozhodně jednoduchý ☹ Tzv.patová situace ☹ Ale ty už jsi toho zvládla tolik, že věřím, že zvládneš i tohle...

lucy82
23. čer 2009

Ahojte 🙂
Zdravím ztracenou Arwenku a optaruj se ještě ju, at vydržíš do toho 35 tt 😉 Ty jo to stejně letí jako blázen 😕

My dneska byly v Brně na tý výstavě kočíků, takže jsem si ten bubmbleride zamluvila a zaplatila zálohu a super, projela jsem se s ním a jezdí se s ním fakt nádherně. Paní co tam byla byla asi zastánce Easy Walkeru takže mi neustálle nutila ten Easy a na Bumbleridu hledala všemožný chyby ale já vidím chyby spíš v Easy Walkeru 🙂 Pak jsme byly v Ikei tak jsem koupila peřinky a polštářky, povlečení do postýlky, vaničku, lampičky a nějaký kravinky domů a jsem lehčí o dva litry 😔
Nu ale ta cesta po dálnici vám teda řeknu že je to otřes, chudáci holky netušily co se děje 😕 Tam fakt jet někdo v pokročilým stádiu těhotenství tak musí porodit 😠 Zajímalo by mě kam jdou ty peníze na opravu silnic, proč se sakra neopraví ta dálnice, to je fakt tankodrom, strašný strašný, cestou mi furt tvrdlo břicho, pak mi Nelinka skočila párkrát na močák takže jsem měla pocit že se počůrám, a teď začala vyvádět Sofinka a žbluňká mi v břiše 😒 Snad bude noc klidná a holky se uklidní, protože tohle pro ně nebyl vůbec pěkný zážitek 😖
A v Brně nádherně a tady zase chčije a chčije 😠
Zdraví a jdu na kutě papíky

arwenka
24. čer 2009

Ahojky, mame tady nekoho? 🙂

lucy82
24. čer 2009

Ahojík já jsem tady, jak to dopadlo Arwenko v práci ? Dá ti šéf práci domů?

Mau i a cítíš pohyby pořád celý den? Já jsem je cítila v úterý, pak o víkendu a teď nějak nic necítím 😒 Tak nevím jestli je to v pořádku nebo mám holt líný mimča 😒

arwenka
24. čer 2009

Lucy, on jeste neprisel, tak nevim ☹ Ale prani je to asi dost velky a dost na pytel, nevim, jestli mi vyhovi ☹

Ty jo, ja jela v pondeli z te chalupy a to Ti reknu, je to 150 km a ja u Melnika spatne odbocila, dojela do Prahy a tam jsme se ztratila, hodinu jsem Prahou projizdela, cesta taky samej hup, jela jsem 3 hodiny a to jsem jeste ridila. Brrrr ☹ Taky se to malejm nelibilo....

petulka26
24. čer 2009

Ahoj maminy,

tak jsem dneska byla na ultrazvuku, a mimča se mají dobře. Dokonce se i trochu pootočili, takže už neleží příčně. Moje žebra jsou jim za to dost vděčný 😀

lucy82
24. čer 2009

Jejda Arwenko tak to bych já řídit nezvládla, dělá mi to problémy se za ten volant vejít a hlavně mi Nelča furt skáče na močák takže jak je nějakej hup tak mám hned pocit že se počůrám 😖 To tě obdivuji 😕 A ty by jsi měla už za 14 dní nastoupit na mateřeskou?

Ahojík Peti, to je super že se prckům daří 🙂 Ale mohly by se taky trochu otočit, hlavně ten močák je děsnej, večer mě dokonce i pálí že mám pocit že mám zánět močáku ale pak je to zase dobrý tak nevím co tam vyvádí 😀 Chudáci si včera myslely že je chci vytřepat tak dneska na ně musím být hodná 🙂
Petul a ty jsi na nemocenský?

lucy82
24. čer 2009

Jo a Maui jste se tady bavily o obvodu břicha takže já mám 108cm 😒 😒 Možná už 110 😕

arwenka
24. čer 2009

Petulinko, to je dobre, aspon nekomu je lip, ja uz normalne vubec nemuzu dychat, jak mi lezej vsude mozne 😠

Lucy, ja mela tech 107 nekdy pred 14-ti dny a od te doby mam dojem, ze me jeste nekdo prifouknul pumpickou a radsi se nemerim....to rizeni neni nic moc, ale neda se nic delat, nikdo jinej po ruce nebyl a stejne v te druhe praci jezdim porad...no u dvoou se na MD nastupuje 8 tgydnu pred porodem, ona to neni jeste materska, ale ta penezita pomoc v materstvia pri tom se nesmi pracovat ☹

petulka26
24. čer 2009

Lucy, já jsem doma, protože jsem se s manželem dohodla že před IVF odejdu z práce, abych byla aspoň trošku v klidu. Takže teď nemám nárok ani na mateřskou 😠

arwenka
24. čer 2009

Peti, pockej, jak to? To je hloupost, ne? Materskou musi dostat kazda maminka - dojdi si na socialku a zeptej se na to, nemuzes zustat bez prostredku!!!! Rekni jim, jak se uvas situace ma....cekas DVOJCATA, uz takhle je k bliti ten zakon, ze je jedna materska, prece se jeste nenechas obrat.....stat Ti musi neco vyplatit

petulka26
24. čer 2009

Jo dostanu rodičovský příspěvek, ale nevím jak z toho uživím 2 děti a sebe ☹ Na nic dalšího nemám nárok dokud se nerozvedu. A rozvést se nemůžu dokud se děti nenarodí.

lucy82
24. čer 2009

Peti a manžel ti třeba něco teď na děti nebude platit když už to takhle podělal? Vždyť do toho IVF šel s tebou tak bych po něm chtěla aby ti aspoň něco dával ☹ Tak se hlavně pak brzy rozveď, musí platit na tebe i na děti, to si oběhej

petulka26
24. čer 2009

Zatím mi peníze dává, ale nemůžu si být jistá jestli mu to vydrží. Aby s tím náhodou třeba jeho nová slečna neměla problém, že 😠

maui
24. čer 2009

Ahoj kočky 🙂
Já jsem dnes zas v práci 😒
Lucy, celý den pohyby určitě necítím, spíš jen párkrát za den takové nesmělé dloubnutí. Včera jsem necítila skoro celý den vůbec nic, až večer, když jsem se natáhla k televizi. Skoro pokaždé to cítím jen na pravé straně, na levé výjimečně.
Oni v tom Kolíně mají na ten Easy Walker asi nějaký nadstandartní rabat, protože ho tlačí všude, i na svých stránkách. Mně se líbí moc, ale ta cena! Naštěstí nemá vložné tašky, bez kterých se já neobejdu, tak mám dilema jednodušší. Asi půjdu taky do Bumbleride 🙂 Já se dneska kochala bodýčkama v Tescu, užuž jsem je dávala do vozíku, ale pak jsem zbaběle utekla do bezpečnější zóny. Já fakt nekoupím nic dřív, než se narodí, jsem zbabělec 🙂
Petulko, gratuluju k dobrým zprávám, těch není nikdy dost. Já včera na netu narazila na příběh jednovaječných trojčat. Úžasný 🙂 Jsou fakt jedno jak druhý 🙂

lucy82
24. čer 2009

Tak ještě že to je zatím dává, ale určitě bych to pak hned právnicky podchytila

maui
24. čer 2009

Ty, Petulko, já myslím, že nemusíš být rozvedená. Stačí prokázat, že žijete v oddělené domácnosti. Aspoň tak mi vysvětloval jeden kamarád-soudce u případu mojí kamarádky. Určitě bych se poptala na sociálce na možnosti, prý bývají docela ochotní. Teoreticky bys měla mít nárok i na výživné jako manželka, když manžel žije jinde. Jen ať pěkně cáluje, zmetek jeden.

petulka26
24. čer 2009

Zatím bohužel jinde nežije. A myslím že se musí prokázat že žijeme odděleně nějakou alespoň nějakou dobu.A na sociálce mi právě řekli, že před rozvodem musím mít rozhodnutí o péči o děti, a to mi nedají dokud se děti nenarodí. Zkusím ještě zajít na centrálu, jestli mi neporadí něco chytrého.

lucy82
24. čer 2009

Maui ty jsi ještě nic nekoupila?
No Easy Walker je sice hezkej ale já potřebuji taky vložený tašky takže to je pro mě to nejhlavnější, sice se mi sleča snažila namluvit že ta korbička je lehká ale když si ji pak potěžkala tak sama uznala že v tomhle tahat prcky do 4 patra opravdu nemůžu 😨

maui
24. čer 2009

V těchle případech zákony mámám teda opravdu moc nepomáhají 😠 ☹ Krucinál, ta bezmoc a pocit, že on má všechny trumfy na své straně, by mě drtily asi víc než cokoli jiného 😠

maui
24. čer 2009

Lucy, nekoupila jsem nic. Část výbavy mám po Kubovi, i když rozpůjčovanou všude možně, ale zároveň mám v rodině dost malých dětí, takže si myslím, že začátek zvládneme i bez předchozích nákupů. Já budu rodit nejpozději ve 34.týdnu a je jasné, že nějaký čas budou muset holčičky tak jako tak strávit v nemocnici, tak bude čas to doma připravit - můj manža je docela schopnej, tak ho budu úkolovat 🙂

maui
24. čer 2009

Petulko když o tom ale tak přemýšlím, myslím si, že on taky nemůže být štastnej, určitě ne dlouho. Co to musí být za ženskou, která bez skrupulí sbalí chlapa těhulce. A ještě takovým způsobem. Rozejít se dá i velkoryse a s grácií, tohle je ubohost. Promiň, že to pitvám, ale ten tvůj chlap mi leží v žaludku. Já jsem celkem tolerantní a neodsuzuju ani ty, kteří se v průběhu manželství rozhodli z něj odejít, ale jak říkám, vždycky se musí hledět na to, aby bolest toho druhého byla co nejmenší.

petulka26
24. čer 2009

Je do ní teď zamilovanej, až to pomine možná mu dojde jak moc mi ublížil. O tý ženský si myslím svoje, ale tohle se jí jednou vrátí, boží mlýny melou pomalu ale jistě. Přišlo to prostě ve špatnou dobu, ale vlastně si nejsem jistá jestli nějaká vhodná doba existuje.

baruska2
24. čer 2009

Ahoj holky, zdravim vas porad 3v1, ale z nemocnice. Musim si vas docist, at vim, co je noveho. Mimousci se mi hodne tlaci dolu, zkratil se mi zae cipek. davejte na sebe pozor.

sarri
24. čer 2009

Něco málo pro Peťulku:
Peněžitá pomoc v mateřství (dále jen „PPM“) Podmínkou nároku na tuto dávku je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM. Podpůrčí doba u PPM začíná nástupem na PPM (nejpozději však počátkem 6. týdne před očekávaným dnem porodu) a činí 28 týdnů u pojištěnky, která porodila, a to i v případě, že se jedná o zaměstnankyni, která je neprovdaná, ovdovělá, rozvedená či z jiných vážných důvodů osamělá!!!!
U pojištěnky, která porodila zároveň dvě nebo více dětí činí podpůrčí doba 37 týdnů, přičemž po uplynutí 28 týdnů podpůrčí doby PPM náleží, jen jestliže pojištěnka dále pečuje alespoň o dvě z těchto dětí.
Výše PPM činí od prvního kalendářního dne 70 % denního vyměřovacího základu za kalendářní den.
...no a pak už se pobírá rodičovský příspěvek, jehož výše se odvozuje od délky pobytu na rodičovské dovolené - na tři roky je to tuším 7.500 na měsíc - pro dvě děti a maminu bída s nouzí - každá sranda hold něco stojí a dětičky nám to pak určitě tisíckrát vynahradí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru