Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
3. črc 2009

No tak hura, to je super, ze Te takovy omezeni opusti, to je moc fajn!!!
Jeeee, domecek, co bych za to dala, na ten my asi nikdy mit nebudeme ☹
Na rizikovce jsem teda mela byt taky, ale uspesne jsem se vykrucovala, az mi doktor slibil na holou minulou kontrolu 🙂

darling007
3. črc 2009

Jen jdi odpočívat. Já vím, že je to těžký kvůli penízkům, ale nějaké problémy s miminky, ty za to potom nestojí...
Domeček je sice fajn, ale spousta práce a starostí kolem a nejvíc mi vadí, že jsem tu pořád sama, je to kousek od Klatov, kde jsem bydlela celý život a mám tam všechny - kamarádky, rodinu, známé. Takže tam stejně pořád jezdím. Měla jsem tu místo manžela dva kocoury 😀 ale jeden mazlík mi nedávno zemřel, tak jsem si koupila předevčírem aspoň rybičku 😀 abych měla společnost.
Jsem ráda, že jsem se sem k vám zaregistrovala a že můžu aspoň pokecat s někým, kdo má stejné starosti a radosti 😉

lucy82
3. črc 2009

Tak jsem zde, teda to byl den, v práci loučení fnuk fnuk, pak za mamčou, tam jsem zkejsla asi tri hodiny a pak nakoupit, domu, poklidit a ted se tady válím jak lachtan 😠
Je tady šílený hic, otevřený všechny okna a stejně je tady na padnutí 😠 Manža je na chlastačce tak doufám že přijde v normálním stavu 🙂
Darling ju to je super že injekce mužeš vysadit, to já pořád píchám, ted mi napsal něco jinýho a už nemám ani kam to píchat a celkem to už bolí ☹
Jdu vložit fotky dnešního panděra 😀

arwenka
3. črc 2009

Lucisku, cauky, no to je dost 🙂
To se fakt musi porad pichat do briska, jo? Ach jo, nemate to jednoduchy ☹ Se mnou se teda v praci nikdo neloucil bo tam chodim bych rekla tak obden stejne 🙂

Darling, ja jsem taky rada, protoze dvojmamek zrovna moc neni a jsem rada, ze tady jste, i kdyz je desna skoda, ze ne fyzicky bliz....

darling007
3. črc 2009

Ahoj Lucy, máš pravdu, docela se mi ulevilo. Taky mě strašili, že budu píchat celé těhu a ještě i v šestinedělí. Mám bříško samou modřinu a bouli, už to bylo docela náročné, každý den znova a znova. Ale ty olejové injekce agolutinu do zadku byly daleko horší
Tady u nás je taky strašně, jedna bouřka střídá druhou, ale dusno je šílený.

darling007
3. črc 2009

Arwen, už mě to taky napadlo, koukala jsem do profilů a nikdo tu není, kdo by byl poblíž... Proč jste tak daleko? ☹ Injekce jsou nepříjemný, ale co by člověk pro mrňousky neudělal... Já čekala přes dva roky, než se to povedlo a jak to poprvé dopadlo, to už jsem psala 😢 tak snad teď..., šla jsem na KET hned jakmile to bylo možné, tři měsíce po potratu.

lucy82
3. črc 2009

Tak holky fotky jsou v albu 😀
Jako už je to dřina, fakt hnus, z postele se nemůžu zvednout, furt jen funím, nemůžu se ohnout, pořád bulím že jsem tlustá, že mi praská celý tělo, no srand 😀

Jo a na to že jsem ještě před 6 lety při pohledu na injekci omdlívala tak teď už jsem v píchání profesionál 😀

Darling mám mutaci krve, ne moc nebezpečnou, ale před 5 lety jsem měla embolii takže proto to budu píchat až do konce těhu ☹

darling007
3. črc 2009

Tak to je mi líto, ale zvládneš to 😉 Taky jsem s tím počítala, že to tak u mě dopadne. Musím teda každé cca tři týdny na hematologii na kontrolu, takže kdykoli se může stát, že budu muset zase začít píchat, ale uvidíme... Říkala jsem, ještě si umět sama sobě nabrat krev a nepotřebuju sestřičky 😎
Holky, taky jste byly (nebo pořád jste) tak strašně unavené a ospalé? Já si připadám jako medvěd - zimní spánek by mi absolutně vyhovoval 😀

lucy82
3. črc 2009

Darlin byla jsem utahaná fest, když jsem přišla z práce tak bych pořád jen spala, ale teď už je to lepší 😉 Už vydržím od rána do večera 😀

arwenka
3. črc 2009

Lucy, taky se nam pekne kulatis, koci, ale porad jsi polovicni, nez ja 🙂

lucy82
3. črc 2009

No Arwenko ono to ve skutečnosti vypadý větší než to je, dneska mě sousedka povídá jestli už půjdu rodit 😕

lucy82
3. črc 2009

vypadá jsem chtěla napsat

darling007
3. črc 2009

Tak holky ahoj, dobrou noc, už jdu zalézt do pelechu. Zítra sem zase mrknu a napíšu 😉

serenka
3. črc 2009

Ahojky,
před 14 dny mibylo sděleno, že je jedno mimi 8+3 (CRL 18,3mm) a druhé 9+2 (22,9mm).
Dneska po 14 dnech mi zase napsali do zprávy, že jedno mimi je 10+4 (CRL 3,33 cm) a druhé 12+3 (5,39cm). Přitom dle datumu zavedených embryí bych měla být dnes 11+1. Okamžitě mě objednali na velký ultrazvuk, ale to mě vzali nejdříve až za týden ve čtvrtek pro "výrazný rozdíl velikostí plodů". Ach jo, jsou to nervíky, nemáte někdo zkušennosti s tímto rozdílem velikostí plodů?
Děkuji moc,

lucy82
3. črc 2009

Dobrou noc Darling 😉
Arweno když tak porovnávám tvojí fotku ve 24tt s mojí dnešní tak teda si myslím že moje břicho je větší 😕

arwenka
3. črc 2009

Lucy, ,kazdopadne mame jedno jednou jasny....nepujdeme rodit s malinky a briskama - a vubec netusim, jak to pak jako shodim ☹

arwenka
3. črc 2009

s malinkyma jem chtela rict......jeste ted me otravujou s praci, normalne na ne kaslu a jdu si lehnout i pres riziko zloby naseho jinak mileho sefa....

arwenka
4. črc 2009

Serenko, to je ale docela normalni, nikdo nikdy nezmeri velikost uplne presne a zvlast ne u tak malickych mimisku, nedelej si hlavu a pockej na vysledky, ja ma kazde miminko jinak velke doted, chlapecek je od zacatku mensi a taky je v poradku!!! Hlavne nemej zbytecne nervy, prosim

serenka
4. črc 2009

Ahoj ARWENKO, to víš, že jsem to obrečela a nervovala se včera, že mě chytla migréna 😒
Teď jsem hned hupsla sem k vám zda mi někdo odpověděl a pak na www.dvojcata.cz.
Děkuji moc za odpověď.
myslíš, že i ty 2 týdny rozdíl ve dvojčátkách v tom 1.trimestru je možný? Na další UTZ jdu ve čtvrtek, na ten velký, ne do CAR. Poslali mě tam dřív než jsem objednaná až za 2 týdny na ten screeningový, nechtěli čekat, tak nevím proč je to až tak moc zajímá a nepočká to....vystrašii mě 😒
Každopádně jsem připravená na všechno, už doteď jsem si s umělým oplodněním užila až dost a namísto, abych byla šťastná a užívala si to, tak jsem ráda, že jsem se dostala z OHSS po hormon.stimulaci při které jsme přibrala při mé výšce 156 cm neskutečných 7 kilo za 2 měsíce a to vše mi vlezlo jen do břicha...tak si nedokáži ani představit jak se mi tam miminka vejdou nakonec.
Jak velký rozdíl jsi měla ty prosím?
Pa a přeji pohodové těhu, šetři se. Už máš všechno nakoupené? Jaký jste vybrali kočárek?

arwenka
4. črc 2009

Seren, odkud jsi? Jako bych Te podle fotek znala...

Podle D utz by mel byt chlapecek o tyden mensi, i na vahu i na delku je to tak, pan doktor rikal, ze je to uplne normalni a vubec si nemam delat hlavu a ze je to v vetsine pripadu tak...
Vyckej na vysledky, ale neboj se, prosim Te. Priroda vzdy vsecko zaridi tak, jak chce na a stejne nemuzeme zasahovat.

Kdepak, nemam vsecko ani nahodou, kocarek musim kupovat az z porodneho, u mne je to vsecko trosku o financich 😠

maui
4. črc 2009

Ahoj Holčiny, přeju krásnou sobotu 😵
Pořád čekám, co se z toho dnešního počasí vyklube....jestli se s malým pojedeme vycachtat na chalupu do bazénu.
Serenko, neboj, umím si představit ty nervy, nějaké jsme tady zažila už asi každá, ale je fakt, že je třeba počkat na definitivní závěr. Takových hypotéz ještě od doktorů uslyšíš.... Btw. máš nádherný fotky v albu, taková dovolená je můj sen! 🙂 Asi začnem šetřit, abychom se tam za pár let mohli vypravit všichni 🙂

arwenka
4. črc 2009

Mauisku, ahoj, tady bylo rano hnusne a ted se to vybira a zase zacina ukrutny dusno. Nejhorsi na tom je, ze se chceme jit podivat na trh a jediny kratasy, ktery jeste obliknu, jsou spinavy jak hovado a ja teda ale vazne nemam v cem jit 😠 😠
Na balkone jsme napustili bazen, ale je studenej a musim pockat 🙂

Co je nejhorsi, nemam zpravy z dovoleny, na kterou jel Danulicek se svym otcem (ten ma vypnuty oba mobily a ja naprosto nevim, co se deje ☹ )

lucy82
4. črc 2009

Doibré ránko 🙂 Dneska je venku krásně, tak nevíme co budeme dělat. Manža mi tady skuhrá jak mu je špatně, že ho bolí ručička a blblba 😀 Nu nemá pít 😀
Serenko zatím se nestresuj, dvojčátka jsou jedno menší a jedno větší, jedno třeba krade potravu tomu drzhýmu, ale zase takový rozdíl to není, oni to doženou 😉 Krásný fotečky 😉

arwenka
4. črc 2009

Ahoj Lucinko 🙂

lucy82
4. črc 2009

Ahojí Arwenko 🙂 Neboj oni se ozvou, třeba spí, po dlouhé cestě 🙂
Jé já ti ten balkon závidím, hned bych se tam vyvalila 😕

maui
4. črc 2009

Arwenko, neboj, oni to zvládnou. Ber to jako šanci na totální relax, Danulík se ti v pořádku vrátí, o tom nepochybuj 🙂
Holky, mě po třech dnech přestala bolet hlava a připadám si jak znovuzrozená. Hned jsem se vrhla do povlíkání a gruntování, už jsem se tu přestávala cítit dobře. Když neuklidím já, tak to nikdo nevidí. Nechci vidět těch šest týdnů, co budu v nemocnici 😒

lucy82
5. črc 2009

Ahojík,
Arwenko tak co ozvali kluci jak se mají na dovolený?

Holky mě bolí šíleně paty na nohách ☹

darling007
5. črc 2009

Ahoj Serenko, neboj se a hlavně se nestresuj. Já měla hned od začátku jedno miminko o hodně menší, dokonce mi řekli, že to nejspíš nevydrží a zůstane mi jen jedno. Pak mu ale začalo tlouct srdíčko a při další kontrole už byli oba přibližně stejní, ten druhý to dohnal 🙂 Uvidíš, určitě to dobře dopadne.
Arwen, tak už víš nějaké zprávy z té jejich dovolené?

arwenka
5. črc 2009

Lucinko, Dar, ahojky
Nastesti se vcera po mem sms utoku ozvali, netusim, co se delo, ale je to v poradku, stejne me ale musi denne prozvanet, protoze bych umrela strachy ☹

Kdybyste videly, co jsem splacala, takovy chute snad nema ani slon 🙄
Koktejl z mlika, cokolady a zmrzliny, na to pivo, na to peprenky a kafe a to bych si jeste neco dala. To bude noc....

Lucy, jen paty? To je taky zvlastni, ale asi to bude tou tihou, co musis nosit, mne teda bolej uz vsechny klouby, je to, jako kdyz vstava starecek stoletej 😠 😠

lucy82
5. črc 2009

Arwenko tak to je dobře že se ozvali a jsou v pořádku 😉
NU jinak já měla den, byly jsme u kámoše na chatě, a pak mi volala celá ubulená ségra že táta od jejího přítele měl infarkt na chalupě, 25 min ho oživovaly a teď se neví jak to s ním bude 😒 Přesně na den je to 5 let co měla moje mamka s přítelem havárku a trávily jsme léto na ARU a teď zase ☹ Chudák ségra je pěkně vylekaná tak mám takovou divnou náladu ☹
Manžu jsem odvezla na pivko a dala mu přísný zákaz at nekouří, už to slibuje přes půl roku že přestane a houby s octem ☹ Si neuvědomuje že taky není nejmladší a že má někdo o něj strach ☹

Arwenko jen paty ale děsně, a dneska jsem se probudila a nohy jak konve, tak byly asi hodinu ve studený vodě a celkem i splaskly trochu 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru