Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
15. črc 2009

Ahojík holky, tak jsem tady taky 🙂
Byla jsem zase na hematologii a od rána jen lítám a lítám, ted jsem si konečeně sedla 😒
A jako to počasí je šílené, jako já už nevím co dělat, v noci nesípím je mi vedro, dusno, nemuzu dýchat ☹ odpoledne to samý, mám puštěný větrák a potím se a je mi hic 😖

Nu jdu se najíst ještě jsem nic pořádnýho nepapala 😒

darling007
15. črc 2009

Petkan, myslím, že to je u těch dvojčátek asi normální, u mě to začalo být vidět taky tak v tom 12. týdnu. Jsem ale docela hubeňour, takže na mě je znát každé kilo. Ale do kalhot a sukní, co jsou na knoflíky, se už fakt nevejdu, už jsem musela nakupovat nové 😉
Maui, myslím, žes udělala dobře, nemá cenu se trápit v práci, potřebuješ odpočívat

maui
16. črc 2009

Dobré ránko 🙂 Haló, kde jste kdo? 🙂
Já si dnes užila krásné ráno. Nejdřív jsem vstala v půl šesté s manžou, nasnídala se a v šest znovu zalehla. Probudila se o půl deváté, dala druhou snídani a završila to nanukem 🙂 Tenhle způsob těhotentství se mi bude líbit 😀

arwenka
16. črc 2009

Ahojky, já jsem tady, ale jako bych nebyla, od rána mě ukrutně bolí palice ☹ A nemůžu si nic vzít 😠 😠
Asi změna tlaku, je tady vedro jak blázen...
Maui, no to je krásný ráno, jen co je pravda 🙂 Normálně do mně se už nevejde ani to jídlo..

maui
16. črc 2009

No tak to tě lituju, Arwenko ☹ Bolest hlavy znám, mě když chytne migréna, mám to tak na tři dny a to lezu po zdi 😠 Aspoň na hodinku dvě mi někdy zabere i Paralen 500 (když to nenechám moc rozjet). Ten můžeš, ten je bezpečný ve všech fázích těhotenství....ale je otázka, jestli ti pomůže 😒
U nás je taky vedro, ale v bytě to docela jde. Ven by mě nikdo nedostal.

balina
16. črc 2009

Ahoj holky 🙂
jdu na radu, jsem 12+0 s dvojcaty a dnes po normalni kontrole/utz u gyndarky. Myslela sem ze me posle na genetiku nebo screening, ale pry se to u nich nedela a dela se az rovnou ten v 16tydnu?????
Mate s tim nekdo zkusenosti. sem z toho trosku zmatena (trosku ha ha 😀 )
Diky za jakykoliv koment a prezijte v pohode tenhle desnej parak

darling007
16. črc 2009

Ahoj Balino, naopak se dnes dělají screeningové testy raději dříve, nejpozději v 13+6 tt. Měří se velikost miminka od hlavičky k zadečku, průměr hlavičky, šíjové projasnění a nosní kůstka. Kombinuje se to s rozborem krve a rodinnou anamnézou. Tenhle screening má 95% přesnost. Pokud vyjde pozitivní, doporučí ti odběr plodové vody nebo choriových klků. Pokud máš výsledek negativní, jdeš až na screening v druhém trimestru, ideálně v 21. týdnu. Takhle podrobně mi to bylo vysvětleno včera, tohle vyšetření jsem podstoupila v Plzni. Zeptej se na to své doktorky a chtěj, aby tě na to poslala. Sice se to platí, ale určitě to za to stojí.

amaiamontero
16. črc 2009

Ahoj holky dvojčátovky. Jsem v 9 týdnu a také jsem jedna z vyvolených - budu mít dvojčátka. Na NT screening jdeme také ve 13 týdnu. Vše je zatím O.K. akorát jsem totálně unavená - hlavně v práci. Chci se zeptat jak je to s vámi a prací? Chodíte? Nebo kdy vás dr. nechá s dvojčátky doma? Upřímně řečeno - sice dělám v kanceláři, ale mám toho už teď plné zuby. Celý den sedět za stolem a už teď v 9 týdnu mám pěkně chycený záda. Navíc musím chodit oblékaná po manažersku a reprezentativně - ale buhužel už se do svých ultraštíhlých věcí nějak nevejdu - všichni říkají, že holt na dvojčátka bude bříško větší.
Tak se podělte se zkušenostmi s tímto dvojitým očekáváním. Ale hokly souhlasíte se mnou, že čekat dvě děti je úplně jinej level než kdyby bylo jedno?

maui
16. črc 2009

AHoj Balina. Líp než Darling bych to neřekla 😉 Je pravda, že přístup doktorů se pořád různí, ale NT screening ve 12-13.týdnu se momentálně považuje za nejpřesnější pro diagnostiku vývojových vad, zejména DS. Dělá se jen na certifikovaných pracovištích, všude ti ho neudělají. Nechápu ale, proč se někde platí a někde ne. Mě tam poslal lékař automaticky a neplatila jsem ani korunu.

maui
16. črc 2009

Ahoj Amaia...máš tak dlouhý nick, že si ho dovolím trochu zkrátit 😉 Já byla první tři měsíce taky strašně unavená a pořád bych spala, ale pak se to srovnalo. Doktor mě chtěl nechat na DPN od začátku, ale mně práce nevadila, tak jsme se domluvili, že tam budu do 24.týdne, dýl ne. Nakonec jsem šla asi ve 20.týdnu a do práce chodila jen na pár hodin v týdnu. Teď už se mi ospalost zase vrací. Jsem schopná přes den dvakrát na 1-2 hodiny zalehnout 😕 S oblékáním jsem to měla stejné a od 12.týdne jsem už musela mít aspoň těhotenstké kalhoty, protože v ničem normálním jsem celý den sedět nevydržela.

maui
16. črc 2009

Já můžu srovnat obě těhotenství, ale kromě většího bříška vidím rozdíl akorát v intenzitě nevolností na začátku. U prvního mi špatně vůbec nebylo, zato tentokrát jsem toho měla plné zuby. Nezvracela jsem, ale bylo mi celé dny fakt zle a trvalo to až do konce 4.měsíce 😠

sarri
16. črc 2009

Screening v 21tt dopadl dobře. Tak se mi zas na chvilku ulevilo 😝
Jinak já jsem do 15tt zvracela i několikrát denně, trpěla jsem nechutenstvím a prospala doslova celé dny i noci. Chodit do práce bych nezvládla ani omylem.

arwenka
16. črc 2009

Ahoj holčičky. Tak jsem se ještě nevzpamatovala, ta hlava ne a ne přestat, byla jsem odpoledne s Danečkem na koupališti, zkusila to přebít vším možným kromě léků - bez výledku. Když jem malého ráno vezla do školky, zase jsem přestávala vidět, ale top naštěstí přešlo, teď jsem jen připitomělá...

Balin - je to skutečně tak, na triple testy se má chodit ve 12.tt, ať čekáš jedno něbo tři, prostě se to má dělat a měla jsem dojem, že e to už opravdu dělá všude...to, co popsala Darling, to šíjové projasnění a tak dále, stojí běžně kolem 1000 Kč a posílá se na něj v 16.tt, jsou ale i doktoři, kteří si o peníze neřeknou (jako ten můj, ale asi jich je málo...). Každopádně si u pana doktora řekni, že má prostě o ty triple testy zájem, máš na to stoprocentní nárok a je to nejvčasnější podchycení možných vrozených vad.

Amaia - no, já bych to asi neměla říkat, ale pracuju doteď, i když se to mému panu doktorovi krajně nelíbí. Vzhledem k problémům, co to s sebou nese, bych Ti poradila, abys - pokud Ti to okolnosti dovolí - radši opravdu zůstala doma a šetřila se, vyhneš se - anebo aspoň oddálíš ty problémy, co mám já, jako jsou bolesti stydké kosti, zad, žeber, dýchání, blinkání v práci a hlavně hodně předčasné otvírání...

Darloušku, Mauisku - ahooooj 🙂

petkan
16. črc 2009

Ahoj holky, tak 1. genetika dnes dopadla dobře. Mně tam teda poslal můj dr. automaticky a neplatila jsem nic, páč jsem měla žádanku od něj. Ale měli tam ceník, když by se tam objednal někdo sám, myslím že to stálo do tisícovky. Šla jsem tam ale jak zpráskanej pes, od rána mě bolelo v podbřišku, tak jsem měla strach. Můj dr. z CAR mi říkal, že bolest břicha je normální, že to můžou být třeba střeva a že to ani nepoznám odkud to jde, no ale já nevím. Už mě to sice přešlo, ale bojím se furt. Bolí vás taky břicho holky???

petkan
16. črc 2009

Ještě jsem se vás holky chtěla zeptat, kolik ti vaši drobečci měřili v tom 12. týdnu. Ti moji měří necelých 6 cm...není to málo?

balina
16. črc 2009

Diky všem za rady. Jste úplně zlatý.
taky sem se hned objednala k Břešťákovi a pudu bez žádanky. Přítelova peněženka to naštěsti snese. 😉
Jenom váhám co ještě dalsího jsem promeškala, protože to moje doktorka prostě "nedělá".
Teď jdu si dát zmrzku na vylepšení nálady 🙂

naatasa
16. črc 2009

Ahoj holky,
jdu vás po dlouhé době pozdravit.
U nás je vše docela v pohodě, jen jsem už úplně vyřízená z těch hiců. A pořád nějací doktoři. Mám teď příšerně napuchlé nohy, teda už několik týdnů, zvýšená tlak a tak mi dnes napojili na tělo nějaký 24 hodinový měřák tlaku, nebo co, takže se nemůžu ani osprchovat a všechno mě svědí. Taky mám už 14 dní bloklou část zad a nemůžu kvuli tomu spát.
Ale jinak v poho, ve 24 tt jsme byly na velkém UTZ a vše v pořádku, děti už mají 760g.
Ty vedra už by ale mohly zase skončit, nebo se nedá ani vylézt ven.

Napadlo mě, jestli jste některá přemýšlela o nějaké výpomoci v domácnosti, nějakou úklidovou firmu, nebo tak něco, jednou za čas, nebo pravidelně, vůbec si neumím představit, jak to budu zvládat

naatasa
16. črc 2009

Jne tak v rychlosti jsem sjela posledné stránky a všimla si, že řešíte kočárky. my už máme od minulého týdne objednaný kočárek http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...
Je to můj favorit od počátku, je to letošní novinka, za 11 000 na prodejně se vším (kromě sedaček) ale včetně tašky, pláštěnky, korbiček...nic podobného za ty peníze jsme nenašla. a jak se s ním nádherně manipuluje, složená je během chviličky.
Ta prodejna je přímo výhradní dovozce, mají na prodejně levněji než na netu a velmi velký výběr i jiných. Bez otočných koleček jsme taky zkoušela, ten dorjan ty jo, to je záhul, byl prázdný ale pěkně těžce se s ním točilo, četla jsme, že na dvojčecím kočárku jsou otočná kolečka to nejdůležitější.
A ještě k té prodejně, nechají nám ho tam až do porodu, pak si ho vyzvednem, ale je to ve valašském meziříčí, tak nevím, jak daleko to máte, my to máme kousek. Máme k tomu objednány i sedačky, které stojí spolu s takovou nástavbou na kočár 3900 dohromady, takže případně pujde nasadit i na kočár, i když nevím, jestli to v tom našem termínu nějak využijem, ale tysedačky vypadají pěkně, jsou lehké, jedna stojí 1700, takže jsme je taky objednali.
Jinak tento kočárek mám sestřenice, ale mono, má ho sice chvíli ,ale chválí si ho

naatasa
16. črc 2009

Tak jsem dočetla, že maui, už ten odkaz na kočárky poslala🙂
Arwenko, drž se, hlava když bolí, to je děs...a zvlášť dlouhodobě, ten paralen nezabral?
Jinka u nás je screenini zadarmo, a dělají ho ve 12 tt, pak už bez krve v 17 tt a po třetí bez prve ve 24 tt. Na posledním mi řekli, že chlapeček kope do holčičky a taj e stydlivka a nechce se ukázat, nakonec se ukázala, a zkontrolovali uplně všechno, žádný roštěp nebo tak něco se neprokzalo (tak mi to vyšlo v tripple testech)

arwenka
17. črc 2009

Naat - ahojky 🙂
Noooo, Paralen nezabral nebot zadny nemam a praskama jsem se ladovat nechtela, dneska rano je to trosku lepsi, uvidim, jestli mi to uz tak zustane nebo se to vrati - vecer jsem padala na hubu teda ☹

Kdyz jsem byla na 3D ja, tak mi rikali, ze zase holcicka kope chlapecka do hlavicky 😀 😀 😀

Vypomoc v domacnosti bych samozrejme uvitala, ale na sto procent si ji nebudeme moct dovolit, takze je to u nas pase - ja musim premyslet nad tim, jak prodat rychle auto a za stejny penize splasit to vetsi (uz ho mam na netu na hodne mistech, tak uvidime) - a hlavne nad tim, jak jim i Daneckovi prizpusobit rezim tak, abych je mohla vozit s sebou do prace.

A jeden poznatek ze vcerejska, kdyz jsem se bavila s maminkou dvojcatek - holcicek - predstavte si, ze je nosila do 41.tt, pri narozeni vazily 3200g a merily 50 cm, pry se na ne chodila koukat cela nemocnice, ze to snad neni mozny a hlavne - kdyz se ji na jidlo vzbudila jedna, automaticky probudila druhou a hamaly nastejno, protoze by se pak nevyspala vubec a holky si na to zvykly a byla to pry parada 🙂

sarri
17. črc 2009

Arwenko, migrénu mi zmírnil kofein - popíjela jsem kofolu. Paralen nezabírá a Valetol se nesmí ☹

arwenka
17. črc 2009

Sarri - ja do sebe vcera nalila snad tri kafe a nic - to bylo z toho vedra asi - uvidime dneska, zatim to vypada, ze je to lepsi - musim jezdit autem a u toho je to desne neprijemny 😠 😠

sarri
17. črc 2009

s tím autem Tě obdivuju. Osobně jsem ráda, když se vezu a to ještě delší cesty nezvládám, neb břicho bolí a ještě je mi i blbě.

darling007
17. črc 2009

Ahoj holčiny, krásné sluníčkové ráno přeju! 🙂
Arwenko, to je mi moc líto, mě docela pomáhá na bolesti hlavy takový ten chladivý gel z lékárny, to studí tak, že to trochu přebije tu bolest. Vyzkoušej to.
Bali, určitě se na ten screening objednej, fakt to stojí za to. Ten pohled na mrňousky je úžasnej a když ti řeknou, že je vše v pořádku, tak se ti uleví.
Petkan, myslím, že moje miminka taky tak nějak měřili v tom dvanáctém týdnu, neboj.
Holky, představte si, jak jsem asi před týdnem psala celá vystrašená o tom nočním krvácení a odjezdu do nemocnice, tak se mi to stalo včera a dnes znova. Už úplně rozhozená jsem raději volala do Plzně do institutu, když tady v Klatovech mi nebyli schopni nic říct, a opravdu mi potvrdili, že to může být reakce na Utrogestan, že to je jen mělké krvácení a pokud jsou mimískové na ultrazvuku v pořádku (což jsme viděli ve středu), tak že se nemám bát, že je to neohrozí. Ale stejně je to dost hnusnej pocit, když každou noc nebo ráno krvácíte... 😢

arwenka
17. črc 2009

Dar, ahoj, kocicko, to me mrzi, to je bordel, ono je to proste s dvojcatky fakt uplne jiny tehotenstvi nez s jednim, maji malo mista, ruzne se tam skladaji a snazi se najit co nejvhodnejsi polohu, nase telo je jednoznacne stavene na monotehotenstvi a je to pro nej obrovska zatez, ja vim, ze to cloveka vystrasi, prosim Te, neboj se, ale kazdopadne jdi radsi petkrat zbytecne.....vis?
Ja jsem vcera mela k veceri kvetak a vzbudily me brutalni nocni krece - rikala jsem si, jestli rodim nebo ro - nastesti to bylo fakt kvetakem 🙂

Sari - ja ridim denne, nekdy i pres 100 km....mne fakt nic jinyho nezbyva ☹

sarri
17. črc 2009

Darling, já v 8tt špinila a pak dvakrát krvácela - naposledy v 13tt. Ležela jsem kvůli tomu měsíc a půl v nemocnici. Byly to hrozné nervy, ale miminka to zvládla. Měla jsem hematomy na děloze pod placentou, takže to miminka hodně ohrožovolo a musela jsem ležet a ležet.

balina
17. črc 2009

Darling a nemas ten ultros rovnou vynechat, kdyz si mysli ze je to tim? Tak hlavne asi odpocivat - nic jineho se v tomhle vedru delat stejne neda 🙂

arwenka
18. črc 2009

Ahoj kocinky, dobre rano, kde jste kdo? 🙂

darling007
18. črc 2009

Ahoj maminy, je tu někdo? Balino, naopak mě všichni pořád kladou na srdce, abych pokračovala a v žádném případě nevysazovala, Utroš pitomej. Ale včera jsem mluvila s kamarádkou, které se před 3 měsíci narodila dvojčátka ve 34. týdnu, měla prý to samé, od začátku krvácení. Pak se na to sama vykašlala a přestala ho brát. Tak nevím, ještě chvíli vydržím a uvidím.

lucy82
18. črc 2009

Ahojky holky 🙂
Darling já teda utroš přestala brát kolem 11týdne, měla jsem vydržet do 12 týdne, ale už mi došel a nový balení jsem si nechtěla kupovat, a dr mi řekl že splnil svůj účel, tzn že se mimi udržely a teď už budou krásně růst. To jsem ani neslyšela že by se měl brát takhle dlouho, všude říkají že max. do 12týdne 😕

Arwenko ahojky jak ti je?

Nat jsem ráda že jsi se ukázala, už jsem začínala mít strach jestli jste všichni v pořádku 😨 A ten kočárek za tu cenu je parádní akorát mě se nelíbí ty barevný kombinace, je to na mě moc takový divoký 😖 škoda že nevyrábějí jedno barevný 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru