Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
25. srp 2009

Ahoj holcinky. Noc katastrofa, stydka kost na prasknuti, malem jsem nedolezla na zachod a jeste me stvou doma. Chovaj se den pred nastupem do nemocnice fakt na hovno. Mrzi me to, vubec zadnej ohled nikdo nema....

sylvar
25. srp 2009

arwen, tak jim zdrhni do porodky a budeš mít klid(chvilku 🤐 )
se držíš holka, zítra jdeš na vyvolání?nebo císaře? bříško máš teda mega velký 😎

maui
25. srp 2009

Beru,já nějak blbě spala, od půl páté ráno jsme s manžou kecali 🙂 Pak jsme si s ním dala kafčo a hrála si na počítači. Od půl osmé do půl desáté jsem ten deficit zase dohnala 😀 Na pálení žáhy mě fakt zabírá Rennie, sice někdy jen na chvíli, ale vzhledem, že můžeš mít až 14 tabletek za den, tak to bohatě stačí. Ze začátku zabírá i poloha vleže na levém boku.

Darling, já to dneska zlomila, mrkni do albíčka na první dva úlovky 😉 Ještě bych potřebovala nějaké dvě soupravičky do porodky a takové ty fusaky do autosedačky, ale to asi nechám na mamce, až se broučci narodí... Jinak zatím s nákupama končím, jsem posera 🙂 Ty se neboj, dvouvaječný dvojčátka se dnes rodí jak na běžícím páse. To bude v pohodě, tak si to užívej 😵

Arwenka, moje řeč, uteč jim do porodnice, ať mají čas zpytovat svědomí. Ty je moc rozmazluješ, na to se rychle zvyká...

arwenka
25. srp 2009

No, mrzi me, ze se dovedou tak chovat ☹
Bricho mam mega velky a taky me uz mega tizi. Fakt nechapu, jak se muzou dohadovat o takovych kravinach jako je rizeni nebo nerizeni auta a dovezeni nejakyho nablblyho psaciho stolu, kdyz jsem posledni den doma. oD NASTAVAJICIHO TATINKA JSEM TO TEDA NECEKALA ☹
No co, asi taky jen chlap a bude postupem casu jako vsichni ostatni ☹
Zitra nastupuju kvuli nejakym lekum na redeni krve a ve ctvrtek zakrok - podle vseho cisar, dozvim se to dneska...

maui
25. srp 2009

Arwenko, to otráví, to je jasný....já se k tomu radši nebudu vyjadřovat, mám doma poklad a nějak nemám pochopení pro nic, co se označuje "chlapskýma chybama" Pro mě jsou to prostě hulváti 😠

beruska5
25. srp 2009

ja rennie uzivam snad uz kazdou hodinu,ale jen co ho vycucnu do 5 min je zaha spet 😝
ja mam doma nastesti u manzela pochopeni velike,je to milacek a uz ted sem zoufala ze me zavrou do porodky a on bude sam doma az do nedele kdy nam tchyne priveze holku. 😒
ja co sem se ptala tak zitra po nastupu do porodnice bi mi meli vzit krev,jit na posledni utz,mozna monitor no a nachystat se na ctvrtecni cisar.Doufam ze to bude ve ctvrtek hned rano.
Arwi tu situaci doma ti nezavidim,ja mam plnou podporu a aj tak sem s nervama v kyblu,staci jen myslenka ze za dva dni me budou rezat ☹

naatasa
25. srp 2009

Arwen a neřekli Ti, proč Ti budou masazovat ty léky na ředění krve? Mně je nasadili už minulý týden, injekčně, clexane se to jmenuje, přijde mi, že to u nás dávají snad každému, ale nevím z jakého důvodu

zuzka72
25. srp 2009

Holky zítra jdu 7,30 na UTZ a kontrolu, tak držte pěsti.
Arwi-držím pěsti na zítra a ještě více na čtvrtek. Z toho chlapa si nic nedělej, je to chlap a taky má z toho asi nervy, ale rozhodně menší, než ty, ale tím, že je chlap, tak mu připadají největší na světě. Neboj, to bude dobrý.

arwenka
25. srp 2009

Holky moje, jsem tady. Samo se nic nezmenilo, nechysta, krom jednoho stahu na pasech byl klidek, nastup zitra ve ctyri odpoledne.
Ty leky se nasazuji kvuli anestezii, aby se neco neprihodilo, zrejme kvuli riziku embolie...

Zacinam mit pekelny nervy, ted musim s autem na evidencni prohlidku a na prepis, pak pro Danulicka.

petulka26
25. srp 2009

Arwenko kočičko, budu na tebe hrozně moc myslet 🙂 Až to bude možné, dej určitě vědět jak se s mimčama máte 🙂

Já jsem dnes byla na UTZ, mimča jsou úplně v pořádku, oba už se otočili hlavičkou dolů 🙂 Lukas váží 1370g a Elen 1310. Akorát mě zase zlobí vysoký tlak, doktor mě už zase chtěl honit do nemocnice 😠 tak jsem se s ním domluvila že se mu přijdu ukázat ještě ve čtvrtek a pak se uvidí.

j.a.r.d.a
25. srp 2009

Ahoj maui, moudrost člověka se pozná podle toho, že si na lidi dělá pohled ne podle toho, co o něm ostatní říkají nebo píšou, ale podle toho, jak ho vidím já...nikdy bych nikoho neoznačil za hulváta, pokud ho dobře neznám...hlídej si doma svůj poklad, my s s Arwenkou milujeme, a to,že občas příjde nějaká přeháňka s bouřkou, to patří do každého vztahu...čím méně jich ale je, tím je to lepší, a já se o to snažím taky... 🙂
s pozdravem
Jarda

beruska5
25. srp 2009

arwi to se mi nezda ti leky na redeni krve,to se spis dava tesne po operaci aby se nevitvorila embolie,pred operaci se mi to zda dost divni pokud ovsem nemas nejake potize s krvi uz ted.
logicky me napada ze kdyz mi naredi normalni krev pred operaci a pak me riznou tak bich mohla i vykrvacet,tak se i ja zitra na to zeptam,tolik informaci a clovek nevi co stim aby neco nezanedbal 😨

maui
25. srp 2009

Arwi, my bychom potřebovaly, abys měla při porodu noťas na břichu a podávala průběžný hlášení 😀 Přestaň se nervovat a mysli na to, že za pár hodin si k mimouškům přivoníš 🙂

maui
25. srp 2009

Ahoj Jardo, já taky nikoho bezdůvodně za hulváta neoznačuju, jen jsem chtěla říct, že neuznávám, když se někdo jako hulvát chová a omlouvá se to slovy: tak mu to odpusť, je to chlap...
To je fajn, že se s Arwenkou milujete, a nezapomeň, že mnohem víc je to poznat z činů než ze slov 🙂

zuzka72
25. srp 2009

Taky zdravím Jardo, obdivuji, když se do diskuzí zapojí i muž a oceňuji to. 🙂 Stůj při Arwence a hodně ji pomáhej, moc tě teď potřebuje., ale to ty určitě víš. Hodně štěstí a krásny zdravy miminka. 🙂

maui
25. srp 2009

Beru, Arwenko, už máte rozmyšlené, v čem půjdou mimča z porodnice? Snažím se to dát dohromady, ale nějak si nevím rady....aby se nepekly, a zase aby jim nebyla zima 😕 My ale nebudeme mít asi tak teplo jako vy 😉

arwenka
25. srp 2009

Holkyyyyyy, ja se nestacim divit, nebyla jsem doma a nemela jsem tuseni, ze se do diskuse zapoji Jarda - kazdopadne on neni hulvat, ja to mozna blbe podala, jsem na nervy, bojim se zitrka a nastartuje me uz vsecko vcetne blby diskuse o aute. Kdyz jsme u toho, tak jsem tam jela zbytecne, protoze po mne chteli 3000 EKO dan - no kde bych je ted vzala, ze ano. Kazdopadne pan, co nam auto prodal, je tak solidni, ze uznal, ze je to jeho chyba, kdyz mi rekl, ze se nic platit nebude a ty 3000 mi posle na ucet...

Mauisku, teplo by byt melo, mam body a dupajdy na raminka, lehounke cepicky a ponozticky. Ale Ty budes potrebovat spis fusaky do vajicek a takove ty teplejsi veci 🙂

Pokud jsem sem vnesla tim odpolednim postezovanim si neco spatnyho, tak to jsem vazne nechtela ☹ Mrzi me to.
Mam fakt strach ze zitrka - i kdyz nevim, z ceho vlastne 😠 😠

Kdybych ten notas mohla mit, normalne bych to udelala a jeste to nahrala, no vazne, jenze oni nepusti dovnitr ani Jardu natoz notebook 😠 😠

naatasa
25. srp 2009

Arwenko to je teda fakt zvláštní s tou krví, ale tak asi to tak je.
Já se taky bojím zítřka, že si mě tam nechají :( Musím mít zítra vše v pořádku, naředěnou krev, nízký tlak, pěkně tekoucí pupečníková krev a čípek v požádku, jinka jsem jasná až do porodu :(((
Bojím...já se tak 6 týdnů zblázním, mě můžou rovnou odvézt na psychinu...

arwenka
25. srp 2009

Naat, neboj - navic i kdyby, 6 tydnu je jen mesic a pul a jsou mamky, co jsou v nemocnici treba dve tretiny tehu - a to je teprv na makovici...ja zacina dochazet k nazoru, ze kdybych poslechla dokiho a od toho nejakeho 6. mesice tam lezela, tak jsem si zvykla na nemocnici tolik, ze bych se toho cisare a epiduralu ted tak silene nebala. Jsem to koza pitoma, mym snem bylo byt doktorka a jsem podelana az za usima 😠 😠

darling007
25. srp 2009

Ahoj maminy!
Teda já měla dneska fakt náročný den, den blbec, ikdyž to nakonec všechno dobře dopadlo...
Ráno jsem šla normálně na kontrolu na gyndu. Byly výsledky ze stěrů kvůli nějakým bakteriím, ureoplazmata se to jmenuje. Už minule jsem na to dostala antibiotika a tentokrát jsem měla ty výsledky ještě horší ☹ Prý to způsobuje předčasný porod a mohlo by se stát, že bych porodila už třeba za čtrnáct dní, což by bylo strašně moc brzy, to by miminka nemohla zvládnout 😢 Tak mě to docela vyděsilo a doporučili mi konzultaci v Plzni.
Tak jsem letěla ještě na hematologii, kde jsem byla objednaná, tam mi chtěli už teď nasadit znova injekce na ředění krve, což taky není nic příjemného, do toho těhotného bříška si něco píchat ☹
No a pak jsem vyrazila do Plzně (jediné pozitivum je, že jsem projela nové autíčko). Tam na mě koukali skoro jako na blázna, proč mě k nim vlastně posílají. Že absolutně nevidí důvod píchat fraxiparine takhle dopředu, prý stačí až při porodu a pak pět dní po porodu.
A ta ureoplazmata doporučili přeléčit znova stejnými antibiotiky jako minule, ale že se nemám děsit, že porod zatím díkybohu nehrozí. Změřili děložní hrdlo, které má být min. 2,5 cm. A já měla 3,5 cm, takže v pohodě. A že prý dělají z komára velblouda, že se vlastně vůbec nic neděje, že ty bakterie jsou u většiny lidí běžně přítomné a nevadí, že se na to potraty a předčasné porody maximálně svádějí, když se nenajde jiný důvod...
Ach jo, celý den jsem strávila lítáním po doktorech, vystrašená a zbytečně.
Jinak jsem viděla mrňousky, ten jeden se otočil obličejem přímo do monitoru a koukal na mě 😵 To byla krása, připomínalo mi to medvídka koalu, nevím proč, ale vypadalo to tak 😀
Arwenko, moc moc na tebe myslím a držím palečky!!! Ty jsi bojovnice, zvládneš to a za chvilku už budeš držet svoje poklady v náručí 🙂

beruska5
25. srp 2009

Tak jo holky,sem vas docitala,jdu jeste do sprchy a porvu s ze ziletkou,dobalim veci a skusim jit spat 🙄 .
Rano v 8:00 se budu hlasit v porodke,tak doufam ze se aspon trocha vyspim,nejak mi porad nedochazi ze uz pozitri budu mit prcky vedle sebe 😀 😀
.Moc vas pozdravuji,drzte se vsechny.At mate vsechny vysledky v poho. 😀
Arwi tak at nam to obom ve ctvrtek dobre dopadne 😅
Pak jak budu moc se ozvu.
Manzel da urcite echo a slibil i vlozeni fotek.
Tak pa holky 😀 😝 🙄 😅

darling007
25. srp 2009

Ahoj Berusko! Přeju hodně moc síly, štěstíčka a ať to zvládneš v pohodě! 😵

arwenka
25. srp 2009

Holkyyyyyyyyyyyy, bojim ☹
Delm nudle s makem a pujdu ulozit Danulicka....prijdu

sindynka
25. srp 2009

Arwi neboooooooooj.Budem na Vás všechny myslet.Je to děs,když víš že to máš za pár.Mě praskla voda a bylo to.A ne nějaký čekání...

lucy82
25. srp 2009

Holky, Berusko, Arwenko drzíííím pěstičky, jůůů vy budete mít za chvilku miminka u sebe, mooooc na vás budu myslet 😉

naatasa
25. srp 2009

Holky, držím pěsti, a docela závidím, v dobrém, samozřejmě 🙂

maui
26. srp 2009

Dobré ránko🙂 Arwenko, Beru moc moc na vás myslíma a držím palce. Jen mi nejde do hlavy, že jedna máte v pase 37 a druhá 39 tt a obě jdete na vyvolání. Buď Arwenku natahují, nebo tam Berušku ženou zbytečně brzy 🙂 V každém případě: hodně štěstí!!! 😵 😵

murecka
26. srp 2009

Ahoj maminy čekatelky 😉,

Arwenko a Beruško, moc držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne a dočkáte se zítra krásných zdravých miminek 🙂 🙂 🙂.

Ostatním přeju bezproblémovej zbytek těhulkování 🙂.

Sindy - měla jsem to jako ty, rupla mi voda a bylo 😀.

balina
26. srp 2009

Arwenko, Berusko moc na vas myslim. a uplne hrozne moc drzim palecky !!!
Ted se jenom budeme tesit na pozitivni zpravicky od Vas a na fotecky

darling007
26. srp 2009

Ahoj maminy, a zvlášť ty, Arwenko a Beruško! Moc držím palečky, hlavně ať všechno dobře dopadne a máte krásná zdravá miminka! 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru