Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
4. lis 2009

Arwi-jinak je to šíleny, u tebe to píše, že dětičky už mají 2měsíce a 1týden-to letí, vždyť to bylo nedávno.
Holky poraďte, já toho jednoho prďolu fakt vůbec skoro necítím a ten druhý má neustálé ródeo, je to možné, máte to některá taky. Druhej se ozve večer a to jen tak ťuk,ťuk. ☹

hancas
4. lis 2009

zuzíki----u mě to bylo to samí klárinka řádila jak čertík a kubíka jsem cítila z těch 9 měsíců tak 10 dní ,taky jsem měla strach proč ho necítím a dr.mi řekl že je asi klidnější a že tam nemají moc místa tak nemůžou řádit.fakt jsem ho vůbec ani nectila.neboj to bude ok

dannda
4. lis 2009

Ahoj holky,
moc gratuluju k novým miminkům a k dobrým výsledkům 🙂 Chtěla bych se zeptat 😉
Přesně za 14 dní nás čeká plánovaná sekce ve 38tt, čekáme dva kloučky. Bohužel jeden z nich nám přestal prospívat, teda přibírá, ale né jako jeho bráška, který mu nejspíš bere živiny. Po včerejším měření měl jeden 1870g, druhý 2300. Doufám, že snad ten prcek za těch 14 dní přibere a bude mít alespoň ty dvě kilča ☹ . Měly jste také některá takové problémy, rozdílné váhy? bojím se toho, že bude moc malinkatej, je mi ho líto 😲 A taky se začínám bát (docela dost) 🙄 císaře.
Děkuju moc za odpovědi.

hancas
4. lis 2009

dannda---děti jsem porodila o 6 týdnů dříve a při narození měli áhy 2230,2500g a pak zhubl kubík na 1980g a klárinka byla pořád ok,vždy je jedno menší a myslím si že se vše spraví

j.cien
4. lis 2009

Holky moc vsem gratuluji k mimineckum a blizicim porodum-tise zavidim 😉 ..mame jeste dlouhou cestu pred sebou,tak snad na konci budou take 2zdrava miminka 🙂
Dnes maji volat vysledky z genetiky,tak jsem jak na trni od rana...nesnasim cekani a bojim bojim...
Krasny den vsem !

dannda
4. lis 2009

hancas - děkuji za odpověť, to jste měli opravdu krásné váhy, že jsi rodila o 6 týdnů dřív 🙂 Když Kubík takhle zhubnul, byl v inkubátoru? A za jak dlouho jste šli po porodu domů?

hancas
4. lis 2009

dannda...kubík byl na JIP a pak na intermediálu a klárinka jen na intermediálu byli v inkubátoru 14 dní,neudrželi si teplotu a nechtěli moc baštit tak to bylo horší.já tam byla jen 5 dní a pak jela domů a každý den za něma jezdila a dováželo mlíčko,ale ty muka co jsem zažívala doma a oni byli v inkubátoru a nevěděla jsem co tam s nima dělají jak se mají....prostě každej den byl pro mě nej když jsem tam přijela a viděla je že jsou ok

dannda
4. lis 2009

hancas - ty jo, to sis taky užila, ale dobře to dopadlo 😉 Tak já už mám teď strach ☹ ale zase si říkám, že budu rodit ve 38tt, no tak uvidíme. Jsi statečná mamča a takových je tady víc 😉 Děkuji za odpovědi

hancas
4. lis 2009

dannda--38 týden je už ok,to je budeš mít určo u sebe!!!zvládneš to když to zvládli ostatní 😀

zuzka72
4. lis 2009

dannda-nevím už kdo přesně, ale někdo tady v zéhle diskusi měl tak před 2-3měsícama děti a rozdíl u nich byl kilo na váze. Takže nezoufej to bude dobry.
Hancas díky za podporu.

kocule
4. lis 2009

Danndo, my jsme v 38 tt a bylo to v pohodě. Malí se akorát 2 h vyhřívali v inkuátoru a jinak byli na normálním novorozeneckém. Jak jsem se vzpamatovala z císaře, tak mi je hned dali k sobě. Oba to zvládli na jedničku, měli jsme: malý 2580 g a malá 2280 g. Rozdíl mezi nimi byl, ale holčičky jsou prý drobnější. Budu držet palce a císaře se neboj, já to nesla dobře a druhý den už jsem si to štrádovala pochodbě. Každý to snáší jinak, mrkni o pár stránek dozadu.

arwenka
4. lis 2009

Ahojky jeste jednou.

Chci se zeptat, zda Vase miminka dadaji na rovnem nebo vyvysenem.
Ja mam nedocenitelneho pomocnika - monitory dechu - nedam na ne dopustit, vubec nemusim vstavat a kontrolovat, je to bezva vynalez.

Muzu se zeptat, pokud je tady nekdo s vetsimi dvojcatky, nez jsou moje, kolik mela vase zlaticka na dvou mesicich? Vcera mi vazili Nikysecka a ma 4,5 kg a taky 60 cm....

Jinak mame dve vysoce elegantni prezdivky:
Nikymu rikame "G" - protoze to bylo jeho prvni dlouhatansky slovo, ktere povidal babicce pri prebalovani.
Bambulka je "EJA EJA" - to proto, jaky zvuk vydava, kdyz ji strkam dudlik do hubicky. Ma na hlavicce silenyho kohouta a je skoro blond.To Nikyslovi ty vlasky teprve zacinaji rasit

Obe deti s oblibou hrajou na dudlikovanou, to je hra, ktera spociva v nasazeni dudlika rodici, jeho naslednem vyplivnuti, po kterem se krikem privolaji rodice zpet, opet nasadi dudlika a tenhle ritual se opakuje az do totalni likvidace usnutim jedne ze stran (nastesti doted vitezi rodice ). Nyni se hraje i pri psani tohohle prispevku

Oba jsou skveli na spani v noci, mame vazne jen jedno krmeni a jsiu schopni spat i treba 5 hodin v kuse, kdyz se zadari. Jen skoda, ze se nebudi stejne
😀
😀
😀

zuzka72
4. lis 2009
lucy82
4. lis 2009

Arwenko zlatíčko, moc moc gratuluji, tenhle týden jsem na vás myslela a doufala že Nikýsek bude v pořádku, jen jsem se nedostala sem napísat ☹
A tu hru s tím dudlíkem hrajeme taky, Sofinka si ji náramně oblíbila a dneska mě tím úplně zničila, naštěstí už taky spinká a já si musela jít taky lehnout a čekám kdy se vzbudí na kojo. V noci by mi Nelinka spala celou noc, jen Sofík se budí co 3 hodiny. Nu uvidíme budu se snažit aby toho vypila víc a v noci spinkala. Jinak jsme dneska byly na kontrole tak Nelí má 2.93kg a Sofinka 2.87kg takže super, holky měly minulý týden když mě propouštěly z porodky kolem 2.65kg takže přibírají pěkně 🙂 Jen je nám neustále vše velký, už bych chtěla aby měly tak kolem těch 3,5kila aby jsme něco oblékly 😀
A teda gratuluji Arwenko jak jsou už velký 🙂 Kojíš nebo přikrmuješ? Myslím že jsi psala že Nikyho přikrmuješ.

A monitory dechu jsou super, akorát když mi Sofinka spala v zavince silnější a jak usne tak spí fakt tvrdě tak mi monitor hlásil falešné poplachy. Ale bez zavinky je to v pohodě. Stejně spinkají i bez toho pěkně, a dneska je zkusím dát do spacího pytle 🙂

zuzka72
4. lis 2009

Tak holky, teď jsme dorazili z echa na srdíčka, vše naštěstí v pořádku, jen jsme si tam pobili dýl, jelikož dětičky měli ródeo a nechtěli spolupracovat a mrskali s sebou, jak divoká vajíčka. Prej mám malou průhlednost-asi jsem špekatá 😀 (teď vážně, prý se dvojčata překrývají, tak to jde špatně vidět).

hancas
4. lis 2009

zuzíku---tak to mooooc gratuluji mi též byli na srdíčkách a vše bylo ok jak má být.jsem ráda za tebe 🙂

momin
4. lis 2009

Ahojky holky.. je nejaky "recept na vyrobu" dvojcatek....?? To je muj sen...... 😅 😵

zuzka72
4. lis 2009

Momin-z mé zkušenosti ICSI. 😀 😀 😀

petulka26
4. lis 2009

Arwenko zlatíčko, to jsem ráda že tě tady vidím. Hrozně moc jsem na Vás myslela. To je skvělé že je Nikýsek v pořádku, moc jsem Vám držela palečky.

radka.k
5. lis 2009

Momin
Můj sen to byl taky, odmalinka se mi to líbilo a přála jsem si mít dvojčátka, ale hned napoprvé 😉
Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít tři děti. Ty bys do těch dvojčat šla dobrovolně i teď s jedním mimčem doma? Odvážná 😵 Zřejmě se opravdu řídíš svým heslem: co tě nezabije, to tě posílí
A teď k tvému dotazu. Brala jsem HA a vysadila ji, asi hned na první pokus se chytly ty mršky dvě
😀

zuzka72
5. lis 2009

Dala jsem foto do albíčka-je ze mě vorvaň-a bude hůř... 😒

artep26
5. lis 2009

Ahoj holky,
omluvám se že vám sem vstupuji, naše dětičky odrostly korbičkám, máme Easy Walkera, kdybyste některá měla zájem trošku ušetřit a koupit si korbičky 4 měsíce používáné, jsou naprosto bez poškození, 1x prané, jelikož jsme nevěděli pohlaví, máme hnědé. Ke korbičkám jsou i síťky a pláštěnky.
Kdyby někdo měl zájem, tak písněte do IP.
Jinak všem přeji pohodové těhu 🙂 🙂 🙂

j.cien
5. lis 2009

Zuzi gratulka k echu 😉 🙂

Holky kde jste vsechny tehule??Bylo vas tu vic,co jste tak nejak na zacatku-jako ja 😀 😀 a utichlo to tu...jen dvojmamky stalice nakukuji 😉 ,ale vy ostatni nikde 😖 ...

haassinka
5. lis 2009

zuzko: tak to je super, že jsou dětičky v pořádku 🙂 bříško máš teda pořád poměrně dost malinké 😅 asi budu muset zase vyfotit svoje vorvaní tělo :D :D
I když teď v úterý v čekárně mě velice překvapila jedna paní, která se mě ptala v kolikátém jsem měsíci a prý že mám malý bříško :D a když jsme jí ještě řekla, že dvojčátka, tak nechtěla uvěřit

Jinak od úterka víme, že čekáme jednu holčičku 🙂 a druhé mimčo spíš vypadá taky na holku,vůbec žádný náznak cancourka tam nebyl 😀 ale ještě uvidíme, třeba nás překvapí

eirin
5. lis 2009

j.cien, já poctivě čtu 🙂

zdepros
5. lis 2009

Ahoj holky,

Ziuzku, bříško máš krásný, mě to moje už taky přijde maxi, vůbec si nedovedu představit ten konec 😉 , můžu se zeptat jak vám jde váha nahoru, já mám necelí tři kila, tak nevím jestli to není málo

eirin
5. lis 2009

zdepros, a kdy jsi přibližně začala přibírat?
Mně se klube břicho, ale na váze to zatím ještě znát není.

zdepros
5. lis 2009

Eirin, no řekla bych ře je to tak tři týdny, ale jsou to takový skoky, pořád nic a najednou dvě kila nahoře a stejně je to i s bříškem 🙂

j.cien
5. lis 2009

Tak supr holky,ze jste tu 🙂
No ja jsem zvedava,dnes mam kontrolu,tak snad me zvazi-doma nemam vahu,zatim sice nosim sve veci,ale uz je to natesno a tipuji tak 4kg mam nahore...se mi to zda brzy a moc.. 😕 JInak netusim,kollik je tak idelani pribrat...ale znamych dcera ma uz pulrocni dvojcatka,ona je 177vysoka jako ja,ale jinak susinka,sotva 60kg...na a v tehu pribrala 33kg!!!Ale vsa uz ma dole..jen me to soklo,to si neumim predstavit...

zdepros
5. lis 2009

No pane jo, to snad ani není možné 33kg, já jsem docela prcek a relativně hubená a hned to na mě bylo vidět, to si nedovedu představit jak to na konci unesu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru