Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hancas
2. pro 2009

zuzíku...hlavně že víš co a jak,hlavně že to tak dopadlo.

irminka
2. pro 2009

ted manžel přijel z výjezdu 😀 😀 😀

http://www.novinky.cz/koktejl/185959-hasici-a-s...

zuzka72
3. pro 2009

Hani já ti nestihla v tom shonu ani odpovědět. Já to spletla ta akce je až tento týden, ale prej nic velkyho, divny, já mět 60let, tak je to velky, no my jsme jiná sorta, my slvíme kde co-hlavně, že se rodina sejde a je to až do rána a stoly se prohýbají, ale tady jim stačí posezení hodinku u kafe-no co už no a pak jdem rozsvicovat stromek na náměstí a proběhnou nějaky punče-tak se pokusím dát řeč. 🙂

hancas
3. pro 2009

zuzíku-----v pohodě kdo slaví???mi máme zase u nás v sobotu mikulášskou tak uvidíme.....tak zatím pá

zuzka72
3. pro 2009

Hani skorotchán.

radka.k
3. pro 2009

Ahoj holky,
neznáte někdo zaručený recept na távící obtíže? Chytla jsem asi nějaký bacil, od rána sedím na WC, teče to ze mě proudem zadem a u hlavy si držím synkův nočník, do kterého současně zvracím. Už jsem naprosto vyprázdněná, protože za sebou už mám asi 6 kol 😠
Jsem z toho pěkně vysláblá, tak ležím.
Bojím se i napít, protože by to šlo zase ven, ale nechci se dehydrovat...

miradka
3. pro 2009

Radka, čo si jedla? Rýchlo zavolaj doktorovi, alebo bež do nemocnice...to može byť nebezpečné. Vypadáš tak, že žiadna domáca rada nezabere, radšej sa poraď.

zuzka.o
3. pro 2009

RADKA: zavolej k doktorovi, tohle může být i salmonela, abys neohrozila miminka. Určitě ti budou chtít udělat výtěr, pak se uvidí. A hlavně pij, prý pomáhá cola po lžičkách.

yorinkay
3. pro 2009

radka: vem si smectu 3xdenně 1sáček a enterol tbl 2x1 nebo 2x2, obojí se může v těhotenství. a k doktorovi radši běž, kdyby to náhodou nebyla jen viroza. A pij, pomalinku, po lžičkách, plnotučnou coca-colu, někdo to nevidí rád, ale ten cukr v tom dělá divy 🙂 .

miradka
3. pro 2009

jj, cocacola robí zázraky, to sme mali ako prevenciu v tunisku 😀 ale aj tak nás to chytilo, ale cola bola potom fakt dobrá 😉

irminka
3. pro 2009

ahoj babule,
ted jsem se vrátila z kontroly z nemocnice....pí. doktorka mně prohlédla a řekla, že teda nález se jí moc nelíbí , že jsem teda dost otevřená, ale když si přečetla, že minulý týden mě kontroloval promář, tak řekla, že je to stejné jako minule, poněvadž primář má určitě tlustější prst než ona 😀 . Potom mně poslala na ultrazvuk s kontrolou průtoků pupečníků a odhad váh miminek. Takže chlapečci se opět přetočili a první je prdelkou uplně vespod a druhý jaksi z boku hlavičkou, takže na 99% císař. Jeden váží 2,1 a druhý 1,9 kg, takže jsem byla pochválena, že je pěkně vykrmuji . Musím ležet několik hodin denně s podloženou prdelí at si spodek odpočine...když žeprý vydržím alespon 2 týdny, tak budeme dobří 😕 😕

irminka
3. pro 2009

radko: ted je žeprý zase nějaká chřipka s kakáním a zvracením, takže opatrno ☹

lopata49
3. pro 2009

čus irmi,
koukám že jste pěkní cvalíci, to tedy gratuluji!!! a co jinak, jak se daří?Váhově to je úplně v poho, ne? 🙂

radka.k
3. pro 2009

Holky, děkuju za tolik rad. Okamžitě po mém příspěvku jsem usnula, bříško se mi uklidnilo, taky už je úplně prázdné. Teď jsem se vzbudila a připadám si dobře. Uvařila jsem si čaj a pomaličku ho zkusím. Pít musím, jsem vysušená, dostala jsem ze sebe 2kg! Smectu tady mám, v létě jsem ji kupovala na dovolenou do Turecka, ale na ni jsem zapomněla. Coca-colu si naordinuju odpoledne, až se manžel vrátí z práce, tak mi ji přinese.
Kdyby se to mělo opakovat, zítra jdu k dr.

Irminka
Kluci jsou opravdu velicí, tak se nenervuj zbytečně, ikdyby jste to nevydrželi 3v1 až do konce, zvládnou to už všechno sami! Moc držím palce.

katka73
3. pro 2009

ahojky holky tak jsem byla na kontrole miminek na ultraku všechno ok už mame přes 2kg tak je to dobre jsem v 33tydnu tak doufam že ještě vydržim dele aspon do vanoc tak uvidime zatim pa

irminka
3. pro 2009

jejda, já jsem celé odpoledne ležela a bolí mě ještě víc záda než normálně 😠 no, musíme vydržet...

Lopatko: daří se nám fajn, teda v rámci možností, co si nastěžujeme, že? Hlavně, že jsou chlapečci dostatečně velcí, kdyby se náhodou něco stalo, tak už by to mohli hezky zvládnout...A ty jak kočko?

hancas
3. pro 2009

maminky....ted se zase narodili siamská dvojčata na Slovensku,to je hrozný brrrrrr prej jsou srostlý přední části,to je hrozný

haassinka
3. pro 2009

Ahoj holky, "blahopřeju" k takovým váhám irmince a katce 😵 to bych nevěřila, že dvojčátka v 33.týdnu už mohou mít 2kg, to je náááádhera 😵 Tak se ještě hezky držte ať máte pěkné zdravé buclíky 😀

hancas: v tomto případě nechápu jejich maminku, že nešla na potrat ☹ šance na normální a zdravý život je v tomto případě jaksi skoro nulová....skoro mi to připadá, že si někdo nechá ty děti jen kvůli médiím, ale nechci křivdit 😠

hancas
3. pro 2009

hassinko....a navíc oba jsou jaksi postižení a jejich stav je kritický je to smutný ale asi bych taky šla na potrat než tohle vidět a pak se nervovat co jím bude atd

darling007
4. pro 2009

Ahoj holky, tak se zase hlásím z porodnice...
Dneska se s chlapečkama stěhuju o dvě patra níž, což je "krok směrem domů" 🙂
Dandulku už budu mít rovnou u sebe na roomingu, kde se o něj budu starat 24 hodin denně se vším všudy, takže už ze mně bude "mamina na plný úvazek" 🙂
Honzíka zatím dají ještě na JIPku, ale už je to tam volnější, hlavně už za ním budu moct kdykoliv přijít a nebudu omezená návštěvními hodinami.
Kluci jsou stateční a moc šikovní, krásně papají, tráví, dýchají a hlavně přiývají na váze.
Daneček dneska váží 1820g a Honzík 1430g, jsou to moje zlatíčka.
Tak papa, mějte se všichni krásně, všem moc držím palečky a přeju hodně štěstíčka!!!

zuzka72
4. pro 2009

Holky máte někdo zkušenosti s odsávačkami mléka, přemýšlím, jestli to pořídit, nebo ne. U kluků jsem odstříkávala ručně, tak nevím zda to bude potřeba teď.

haassinka
4. pro 2009

darling: to je krásná zpráva, že budeš mít Danečka už u sebe - to to zvládá perfektně! 🙂 Tak držím palce, aby to i Honzík rychle dohnal a mohli jste všichni 3 domů 😵

zuzko: já nemám zkušenosti, ale raději jsem si odsávačku koupila, protože chci kojit za každou cenu a odsávačka mi tedy přijde nezbytná (alespoň na rychlé rozkojení)...ruční odstříkávání je určitě mnohem složitější..

lopata49
4. pro 2009

irmi...
no v rámci možností to ujde...písnu ti SZ, nechci to pitvat veřejně 😉

zuzka72
4. pro 2009

haasi a jakou máš

lopata49
4. pro 2009

zuzka, hassi
holky, v kKubu dvojčat odsávačky půjčují, a nemusíte být ani členem...a ušetří se tak nějaká ta korunka 😉

zuzka72
4. pro 2009

lopat a kde je ten klub,máš nějkej odkaz

haassinka
4. pro 2009

zuzko, máme Tommee Tippee - stála 900,- i se sterilizovací nádobou a 1 malou lahvičkou se savičkou 🙂 vypadá dobře, bude se dobře držet v ruce a ten nástavec je příjemný..jen tak jsem to zkoušela na prso a myslím, že to bude OK 😀

lopata49
4. pro 2009

zuzka
Toto jsou stránky Klubu dvojčat, chodila jsem tam na ty přípravné přednášky om dvojčatech a speciálně se na to ptala, a opravdu nemusíš být přímo členem klubu, aby ti odsávačku půjčili... 😉
http://www.dvojcata.cz/index.php

lopata49
4. pro 2009

zuzka
a ještě říkali se neukvapovat a počkat na reálnou situaci pro porodu, tatínek prý může pro odsávačku kdykoli zajet...tak ji nemáme a čekáme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru