Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
12. pro 2009

Miradko prave furt ser...,Smecta+Hylak nepomaha...vcera 10x ,,v noci 2x...modlim se,at to prejde a dekuji za podporu 🙂

radka.k
12. pro 2009

J.cien
i já ti držím palce, ať to ustoupí a nemusíš na operaci! A i kdyby náhodou jsi musela, tak se neboj, doktoři to umí a dětičky to zvládnou 😉 Důležité je se nestresovat a věřit jim, že ví, co dělají

j.cien
13. pro 2009

Peknou nedeli vsem 🙂
Zitra mam dalsi kontrolu chir+gyn+odbery,pak se uz asi rozhodne..verim,ze to dopadne dobre!!!MUSI!!! 🙂

eirin
13. pro 2009

J.cien, taky na tebe myslíme, aby to dobře dopadlo. A jak ti je dnes, je to lepší nebo pořád stejné?

j.cien
13. pro 2009

Dekuji moc,tak nejak jsem se rozhodla,ze to JE lepsi a zitra BUDE zase lepsi 🙂 ,nic jineho si nepripoustim..tak uvidim.Dnes prujem "jen"3x,coz je super podle 10x...ale hlavni bude,jaka bude ta hodnota CRP zitra z krve..
Uz mam ale hlad,poprve za tech 6dnu,tak zkousim jist vic,jestli to nepujde zas ven...

Holky vsem vam preji krasne dny bez nemoci!!!

miradka
13. pro 2009

Cien, daj nám vedieť zajtra ako si dopadla...myslíme na teba 😉

zuzka.o
14. pro 2009

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky. 😵

J.CIEN: držím ti moc palečky, ať jsi v pořádku a na operaci nemusíš. Dej vědět, jak jsi na tom..... 😵

j.cien
14. pro 2009

Ahojky,tak zitra musim znovu na kontrolu,nic noveho jsem se dnes nedozvedela...chodim tam uz skoro tyden denne...ale jsem rada,ze me tam nezavreli a jsem aspon doma 😉
Dnes prvni den nemam prujem,tak verim,ze budu OK!
Dekuji za podporu a vsem preji poho pondeli 🙂

zdepros
14. pro 2009

Ahoj holky

j.cien tak to je asi na dobré cestě, že tě nechávaj doma a i ten průjem odeznívá tak hlavně aby už to bylo dobré 🙂

zuzka.o
14. pro 2009

J.CIEN: tak to je snad cesta k uzdravení, když ti průjem ustává. Snad se to spraví bez operace. Držím paluchy 🙂

zuzka72
14. pro 2009

Tak dnes měl můj chlap nuceny volno a já se těšila, jak vyrazíme do města koupit nějaky dárky a tak. Zima, jak prase a mě bylo strašně zle, ale snažila jse se to nedat najevo-no poznal to. A já to nevydržela a než jsme došli do města, tak jsem v jednom keři hodila "šavlu", ale aspoň 5x, ještě, že mě nikdo neviděl-holky nevím co to je, ale je mi asi zle z toho železa, já to prostě nesnesu, ani v kapkách, ani v šumáku. ☹

miradka
15. pro 2009

Cien, tak ako to s tebou dnes vyzerá? Žiadna operácia nebude, však? 😉

j.cien
15. pro 2009

Holky zlate,jsem stastna jako bleska-dnesni CRP kleslo ze 41 na 5 😉 a z kultivace stolice je jasne,ze to byla gastroenteritida viroveho puvodu a zaden slepak!!!HURA! 🙂
Tak se mi ulevilo ..no strasne!!!!Akorat mam malo zeleza,tak mi ma muj gyndr.nejake nasadit,jdu na kontrolu v pondeli 21.12

Vsem preji krasny poho den! 🙂

zuzka72
15. pro 2009

j.cien-tak to mi spadl kámen ze srdce, vidíš dobře to dopadlo, teď jen aby jsi dobře snášela to železo, i když mě příjde, že ho snáší všichni jen já ne. 😀

kocule
15. pro 2009

Ahojte holky, moc vás po dlouhé době zdravíme. Vám to krásně utíká, už to máte za pár, to je moc fajn. My se musíme pochlubit, dneska jsme spali 10 h v kuse! 🙂 Kdybych neměla monitory dechu, tak se asi zblázním strachy. 😅 Vzbudila jsem se ve 3 h ráno a nic. Byl klid, žádný řev, zdálo se mi to divné. 😀 Malá se probrala v 5 h a malého jsem dokonce musela budit, aby si zobnul, no naprosto neskutečné!!! 😀 😀 Pak si zase dáchli a nechali mě do 8 h odpočívat, to se mi snad ještě nestalo. Jedině za asistence manžela, který se staral a já spala, ha haaa. Snad už se to ustálí a budeme chrnět. Mimča jsou už fakt lepší, dokonce si malý pohrál v křesílku se žabičkou a hlasitě to komentoval 😀 , asi se mu to moc líbilo. Kdyby mi tohle někdo řekl před měsícem, nebudu mu to věřit! Až budete propadat panice, vzpomeňte si a věřte, opravdu bude líp. Jsem nadšená, teď se u nás zase chrní a usnuli mi v ohrádce pod kolotočem. 😀 😀 Kolotoč frčel a oni chrupkali. Zlatá miminka. 😵

sweethy
15. pro 2009

cien, tak to mám velikou radost, že to tak dopadlo, úžasné 😵 a železo je klasika, taky ho beru.
Já byla včera na kontrole, nic se k porodu nechystá, pořád prý vše ukázkové. Říkal doktor, že ještě 10 dní vydržet, což jako vidí že bez problémů a pak už děti budou brány jakoby donošené.
Jenže já už nemůžu, je fakt, že mi bříško netvrdne, neotékám, nic takového, ale jsem prostě nějaká celá bolavá, bolí mě dost břicho, jako by měla přijít menstruace a já nevím čím to je, jestli je to normální nebo jestli to něco znamená.
Těhu cukrovku mám pořád špatnou, dnes mě poslali z klasické dia poradny do těhotenské, že oni teď už mají přes svátky volno, tak ať chodím tam, ale já tam nejdu, nemám na to sílu a ani nervy a stejně si neumím představit, že bych teď přes svátky dietu začala držet nějak poctivě. Tak jsem aspoň trošku víc v klidu, když jsem se tak rozhodla.
Dnes jsme se byli nahlásit k dětské dr, jestli nás vezme a moc příjemná sestřička, už se na dvojčátka těší a máme to tak 50 m od domu, tak mám radost.
Je to takové zvláštní, jak člověk chce ještě pár dní vydržet a na druhou stranu by nejraději porodil hned teď, no každopádně už se těším, až budou děti venku 😉

zuzka.o
15. pro 2009

J.CIEN: jůůů, to mám z tebe fakt velkou radost! Musely to pro tebe být strašné nervy. Teď si už můžeš naplno užívat přípravy na Vánoce. 😵

ZUZKA: tak to je hnus, co s tebou dělá to železo 😒 Ještě že tam bylo to křoví, co?
A už máš většinu vánočních dárečků?

KOCULE: gratuluju k tak hodným miminkům a krásné noci

SWEETHY: to je super, že máte dětskou takhle u domu. Taky by se mi o Vánocích špatně dodržovala dietka, udělalas dobře, ono se to tu chvilku nepo...

j.cien
15. pro 2009

Holky moc dekuji,fakt to byl stres...ono je to asi stres az do konce,i kdyz je vse OK ..natoz kdyz se neco prismoli 😖

Swety tak to je krasa,to uz bezpecne miminecka donosis tech par dnu a kdyby nahodou byli driv,tak uz budou OK!To je parada,to ti "zavidim" a vsem vam ty vysoke tt,co mate 😉 !Mne se to desne vlece a uz aby byl aspon brezen 🙄 ...
S cukrovkou to je teda opruz,jeste pocitat,kolich chleba clovek sni..a o sladkem ani nemulve..a ted o vanocich,to snad ani nejde dodrzet tu dietu....to ti verim.A je bezva,ze uz mas deckarku 😉 to me ani nedoslo,ze se to zamlouva jeste pred porodem..jsem pako,nic nevim,co je treba vsechno zaridit 😉

Tak je fajn,ze jste tady-ostatni zkusenejsi a pak i super povzbuzujici jsou prispevky od dvojmaminek,ze je to krasa a je to cim dal lepsi 🙂 jupiiiii 🙂 uz se na to strasne tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂 🙂 🙂

j.cien
15. pro 2009

Zuzko a zkousis ho brat treba po jidle...?Ma se to na lacno,ale pokud to zpusobuje zazivaci potize,tak i po jidle....hlavne nezapijet cernym cajem,radeji ovocnym nebo necim kyselym..

Zuzi O,uz citis pohyby??Ja furt nic.. 😒

kocule
15. pro 2009

Holky vydržte, já se taky nemohla dočkat, až se mimísci vykuklí. 😀 V létě bylo horko, já pořád spala, unavená, nemožná. Dneska jsem moc ráda, že jsme vydrželi tak dlouho. 😉 Mrňousům se ven vůbec nechtělo, šla jsem na plánovaný císařský řez a nebýt toho, asi bych byla těhotná ještě teď. 😀 😀 A to měla moje mamča strach, abych je vůbec donosila, já 57 kilo i s postelí. 😀. Těšit se budete celý život, tak vydržte, je to pro miminka to nejlepší, co pro ně maminka může udělat. 😉

Moc všem děkujeme, myslíme na vás. A dejte určitě vědět, až z vás budou maminky a rozšíříte klub. 😀

zuzka.o
15. pro 2009

J.CIEN: sem tam takový mini...ale třeba si to jenom namlouvám. Už bych taky ráda o prďolkách věděla. A taky mi je jasný, jak na to spěchám, že pak toho budu litovat až mi nenechají vyspat..... někdo to tady krásně popsal, že má v břiše chobitnici (to se mi strašně líbilo). 😀

KOCULE: těhu s dvojčátkama je zkrátka nejistá budoucnost..... ráda bych je donosila až do konce, snažím se hodně šetřit, nic netahat, hodně odpočívat.... ale co jiného se pro to dá dělat? Teď mi je jako bych těhu nebyla. Ono ty těžkosti časem přijdou.....

kocule
15. pro 2009

Já se snažila si radši nic nepřipoutět, to by mě klepla pepka. Všechno bude dobré, uvidíte. Jenom jsem spala a spala, ani jsem nevařila,neuklízela, nebrala telefony. 😀 😀, všechno dělal mnažel. A až na to, že jsem si nemohla ani ostříhat nehty na nohách, tak to bylo nejlepší období celého těhotenství, poslední měsíce. Do 6tého měsíce mi bylo blbě a stálo to za prd. 😝 Vyspěte se do foroty, bude to opravdu potřeba. Nechci vás nijak strašit, ale absolutně jsem netušila, do čeho jdu a nikdo mi nebyl schopen říct, co mě čeká, tak občas napíšu, aby jste měli alespoň malinkou představu o realitě. Neberte mě za chytrou, spíš jen tak jako info o budoucnosti. 😀 😀 😀

zuzka.o
15. pro 2009

KOCULE: já teda budu moc ráda, když mi trošku nastíníš budoucnost ..... taky nevím, do čeho jdu.... ale můžu ti říct, že se děsně těším!!! 😵

kocule
15. pro 2009

Zuzi, je to asi lepší.... 😀 Moje mamka vychovala dvě děti, ale tohle nezažila. 😀 Dneska už se tomu jen smějeme, ale první 2 měsíce byly fakt maso. Já nekojím, nešlo to, tak mi mohl alespoň pomoct kdo měl ruce nohy.. Naše děti jsou ještě ke všemi nespavci a první 2 měsíce proječeli, nic nás nebavilo, byli jsme prostě moc malí. Deska je to havaj. 😎

miradka
15. pro 2009

ahoj holky,
Cien, super že to takto dopadlo, moc som ti držala palce 😉

Sweethy, už vieš ako budeš rodiť? Deti máš dole hlavičkou? Ja sa toho začínam desiť. Na kurzy som sa vybodla a neviem ako to udýcham aj s tou anémiou. Som úplne vyslabnutá a dosť s ami točí hlava. S tou cukrovkou je to blbé, aké máš hodnoty? Musíš si pichať inzulín? Ja mám hraničnú, ale aj tak mám naordinovanú diétu, ale fakt cez vianoce to je najväčší trest aký može byť. Všetci pečú, všade vonia čokoláda...no to sa fakt nedá. 😠
Tiež sa už dlhšie snažím vypátrať, prečo ma občas bolí ako na menštruáciu, vobec to nechápem, to by predsa nemalo byť?? 😕 Ale už máš pred sebou len pár dní, to zmákneš 😵 😵

Zuzi, teda to si dopadla blbo s tým železom. Mne dr hovorila, že keby som mala problémy, tak mám ihneď prísť a dá mi iné železo. Skús tam aspoň zavolať a povedať, že zvraciaš...

Kocule, len nás uveď do reality. Mňa teta furt straší aké to bude náročné, tak sa na to už dlho psychicky pripravujem 😅 Ale veľmi sa teším na ne, úplne s tebou zdielam tú radosť z miminiek 😵 😵

sweethy
15. pro 2009

Miradko, hodnoty mám jak kdy a jak po čem, chodila jsem tak jednou za týden s krví, den předtím jsem si doma odebrala po obědě, po večeři a pak ten den ráno a hodnoty byly tak do 6, ale jedna z nich, většinou ta po obědě byla vyšší, jsem prostě nevěděla co jíst, tak mě pořád strašili inzulínem a všim možným a teď mají dovolenou, tak mě poslali jinam a tam, že se přímo specializují na těhotné a že mi to asi na inzulín vyjde, ale já bych řekla, že ty hodnoty mám dobré, jen prostě to po něčem vyletí, když mě nekontrolují pořád, tak se to těžko dá takhle poznat, takže jsem tam kam mě poslali nešla, nedělá mi dobře to brzké vstávání, kdy se na ty kontroly musí chodit, zase si zvykat na nové místo a na tu chvíli už si to doklepu nějak sama jen na mírné dietce, jinak to nevidím.
Kocule jsem ráda, že nám píšeš takovým optimistickým způsobem, to je moc dobře, protože od všech člověk jen slyší jak to bude náročné se dvěma dětma, což je mi jasné, že to není jako s jedním, ale je super, že i se dvěma může být pohoda, já už se taaaaaaaaaak těšíííííííííííííííííííím 😵

sweethy
15. pro 2009

Jinak budu rodit císařem, spodní miminko je zadečkem dolů a horní miminko je napříč, takže přirozeně to nepůjde. Už se s myšlenkou císaře smiřuju, jen nevím, jak to je, když se nejde na naplánovaný, ale porod přijde sám od sebe, jestli to poznám a jestli to stihnu tak, aby nebyly problémy s nějakou tou přípravou předem(jako nachystat sál, znecitlivět mě a tak).

miradka
15. pro 2009

Sweethy, nechápem že to s cukrovkou majú všade inak. Mňa vobec nekontrolujú. Mám prísť až niekedy v lednu...akože po mesiaci. Vobec netuším, či mi po nejakom jedle stúpne až moc alebo nie..Akurát ráno mám vždy - teda 2x ako som bola na cukre hodnotu 4. Ja som práve po dvoch hodinách mala 7,8. Inak celkom dosť baštím ovocie, viac než je povolené a občas aj nejaké kúsok čokoládky alebo pár cukrovíčka...tak neviem. Asi je to tak lepšie, už mi to váženie išlo fakt na mozog a tiež ten chlieb...furt sa cpem tým tmavým celozrnným, ja tomu ani nehovorím chlieb..ale zato to má len 36g sacharidov, tak preto..
Úplne chápem že sa ti nechce tak skoro vstávať...ja s tým mám tiež čím ďalej tým viac problémy, no čo nevidieť nás z toho mimča dostanú 😅

kocule
15. pro 2009

Holky, náš synátor právě objevil ručičky při pasení koníků, jsem z toho úplně vedle, jak mu to krásně jde a zapře se. 🙂. Nenechte se zvyklat, nám každý říkal, jak budou ječet a jaká to musí být hrůza starat se zároveň o dvě a bla bla bla. Houby. Že měli ty první měsíce pravdu, no holt máme ječáky děti a jsou celí po nás, já ječela jako tur jako mimino 24 h denně, takže se není co divit, že. 😀 😀 Dneska je mi strašně líto těch maminek, co mají jen jedno mimčo, protože mít dvě zaráz, to je prostě paráda! Fakt. Jsou úžasní, uklidnili se, pohrají si a jsou strašně hodní. Malá se jen řehtí, malý říká pořád "ahoj", jsem z nich neustále vedle.

Swethy neboj. Kamošce praskla voda a vezli ji neplánovaně na sál a úplně v klidu. Času je na to dost. Já to měla trošku jinak, my museli násilím. 😀

zuzka72
15. pro 2009

Holčiny, píšu do všech diskusí,do kterých přispívám, jelikož teď nevím, kde jsem to viděla. Která z vás je ta z Těšína, popřípadě poblíž a psala tady, že má příbuzné v Polsku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru