Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sweethy
28. pro 2009

Ahojky, tak dnešní kontrolu máme za sebou, děti už mají 2300g a 2400g, prý jsou to krásné váhy, zvlášť u dvojčátek, tak tomu budu věřit 🙂 Kontrola zase za týden a potom mě už předá do nemocnice, tak pak už to snad bude rychle směřovat ke konci, teď už je pro mě každý den čím dál víc náročný, ale potom ty děti mi to všechno vynahradí 🙂
Jinak s váhou jsem na tom dost špatně, mám už +27kg a pořád to přibývá, takže se přes těch 30kg asi ještě přehoupnu, snad to pak půjde aspoň trošku dolů.

reddwarf
28. pro 2009

Ahojky,čekám dvojčata a bohužel nám vyšly blbě triply,doporučují nám odběr plodové vody,ale mám strach z potratu...Ráda bych znala váš názor,jestli odběr podstoupit a jestli některé z vás ty testy dopadly taky blbě...dík za odpovědi...

zuzka72
28. pro 2009

zuzka.o-a kdo je Tadeášek?
Hancas-zase jsme se jen míjeli, něco prohodil o Adéle a že u babičky nebyla nějaká bomba, ale že asi bude přiště a to je vše. Tak snad příště. Na Novej rok jdem společně na oběd, tak to snad klapne. 🙂

j.cien
28. pro 2009

Swety to je parada-fakt krasne vahy obou miminek 😉 ! a tech 36tt ti nesmirne zavidim 😉 🙂
A vahu neres,jen to nejak doklepat do konce a pak to pujde dolu,pokud budes kojit,tak to poleti dolu raketove 😉 Kamoska pribrala u dvojcatek 33kg,jinak mela neco pres 50kg a 177cm,fakt byla predtim drobna a shodila vsechno,holky ted maji 9mesicu a stale obe koji 🙂

Redwart to je stres,ze te posilaji na amnio..ja ti ale neporadim,mne dr.triply vubec nedelal,ze pry vychazeji u dvojcat zkreslene..tak ma jen ten NT screen v 1.trimestru...Ale Zuzka byla na amnio a mozna i nekdo dalsi z holek,tak ti urcite odpovi a poradi 😉 Prave Zuzka mela chudak strasidelne komplikace po amnio..ale nastesti to dopadlo dobre!!!Tak drzim palce!!!

darling007
28. pro 2009

Ahoj holky, musím vám sdělit krásnou zprávu, konečně jsme se dočkali a zítra jdeme všichni tři domů!!! 😀 😀 😀 Kluci váží 2400g a 2100g, dělají mi samou radost.
Kojíme tandemově, to je nádherný pocit, rozpili se ze dne na den.
Tak nám držte palečky, snad se ž nic nepokazí...

j.cien
28. pro 2009

Darling!!mam husi kuzi a mocinky gratuluji,ze jdete domuuuuuuuuuuuuu!!! 🙂 A drzim palce,at kojenicko dal funguje 🙂

zuzka72
28. pro 2009

Darling-tak vidíš, jak to chlapečci zvládli.
reddwarf.jj, já mám s amnio zkušenost a doufám, že ji budu mít jen já a ostatním se vyhne. Mrkni do mýho albíčka, tam to je a když tak se ptej a ničeho se neboj, kolik je ti let?

zuzka72
28. pro 2009

Darling-nenapínej, hoď do placu nějakou fotečku, ať můžem závidět. 😀
Holky co asi Arwen-no snad jsou všichni OK.

vombata
28. pro 2009

Ahoj holky jsme v 8+5tt 🙂 jsme neuveritelne stastni ale zaroven nas to i trochu desi budou to 2malicky prdelkove abych je zvladla. Manzel rikal ze mi se vsim pomuze tak bude vse ok 😎 jen bych potrebovala poradit s nejakejma internetovejma strankama pro dvojcata par jsem jich vyhledala ale zdaleka me neuspokojily tak kdyby nektera z vas mela nejaky tip prosim budu za nej vdecna zatim se mejte krasne pa 😉

carrinka
28. pro 2009

Ahoj holky, tak mám za sebou poradnu a naštěstí je vše v pořádku... minulý týden jsem byla kvůli krvácení na pohotovosti a to, co mi ta k...a doktorka řekla, bych nikomu nepřála... že prý je lepší to při těhle problémech ukončit!!! Naštěstí se ale nic nepotvrdilo, takže pořád budu těhulkovat dál... i když mám přísný klidový režim... jenže za ten týden jsem zase spadla 2 kg dolů, takže jsem přesný opak všech těhulek, který mají depresi z váhy... já jsem pořád -5kg od začátku těhu a to už mi chutná a papám téměř vše... a to jsem vždycky byla baculka 😀 Raději musím, i kvůli té váze, zítra na kompletní interní vyšetření... ale věřím, že to bude ok, stejně jako ve středu genetika 🙂

Redwaft - je divný, že tě poslali na amnio... nám po 1. scr. řekli, že i když je to ok, tak když se něco objeví, tak musíme mít jasno, jestli bychom něco podnikli, protože miminka jsou hodně v zákrytu a odběr by byl složitý... a pokud by sis je stejně nechala, protože riziko při redukci je tak obrovský..., tak je zbytečný vodu píchat... my jsme kvůli rizikům byli na genetice ještě v 18. týdnu a teď jdeme ještě jednou v 21. týdnu... A byla jsem s manželem rozhodlá, že bychom pořád bojovali alespoň o jedno zdraví a nic nepodstupovali!!! Dobrý genetik si tě stejně pořádně UZ prohlédne, tak se neboj a nedej se!!!

reddwarf
28. pro 2009

Zuzko,příští měsíc mi bude 34,začínám 19tt,v triplu jsme měli 2 hodnoty blbě...Mám z toho nervy,v lednu jsem přišla o mimi ve 24tt,tripl a následně ultr odhalil vvv-šlo o vysokou hodnotu afp-ta je nyní jediná v pořádku...Vůbec nevim jak se rozhodnout,jestli jít na amnio,nebo to nechat osudu.. 😢

reddwarf
28. pro 2009

carrinka-při 1.scr.se nechalo změřit jen jedno mimi,takže výsl.z krve byly ok,ale šíjové projasnění proběhlo jen u jednoho...a teď ty triply,mám se do pon.rozhodnout,jinak na gen.ultr.jsem objednaná na 13.1.,ale dočetla jsem se,ře tam nemusí vše odhalit..

j.cien
28. pro 2009

Redd,zadny screen neni schopen ohdalit 1OO% vse...bohuzel je stale moznost,ze i nam,co mame NT screen OK se muze narodit mimi s vadou...Nevim,jak bych se rozhodla na tvem miste..ja mela z predstavy amnio strasny strach,jsou to prece jen 2 vpichy..riziko tam je..a Zuzka si to chudak taky prozila..
Ale ja jsem posera...a asi bych na amnnio nesla,pockala bych na ten geneticky UZV asi....

reddwarf
28. pro 2009

j.cien-bohužel mi to dr dost doporučuje,takže mám strach,že jsou ty hodnoty hodně blbý,protože od počátku těhu tvrdil,že pokud nebudu chtít amnio podstoupit,nebude mě tlačit...ale nyní si myslí,že bych jít měla určitě

lita
28. pro 2009

Sweethy, vy mate krasne vahy! 🙂 A tech kil navic se neboj, urcite je brzy oklepes, slysela jsem o holcine, co pribrala 50 kg !! (az nemozne) a zbavila se jich.

Darling 007, gratulace! Kluci uz jsou pekni rizkove a konecne jim ukazete domov. Tak si to hezky zitra uzijte a at je domaci rozjezd co nejhladsi 🙂

Carrinka, co to mas za "chytrou" neomalenou doktorku? To je snad jeji prace vam pomoci zustat 3v1 co nejdele. Urcite zacnes brzy pribirat, klidne i pomalu, hlavne zadne nerviky. Kamaradka prvni trimestr komplet prozvracela a take shodila nez aby pribrala. Hlavne ze mimiskove rostou, oni si z tebe stejne vytahnou, co budou potrebovat 🙂

Reddwarf, toto je opravdu tezke rozhodnuti, obzvlaste pokud mas za sebou jednu spatnou zkusenost. Odkud jsi? Pokud bys to mela blizko do Prahy, vyzkousej Gennet. Ja tam mela IVF, prvni i druhy screening i tripl test. Jsou tam odbornici na genetiku, treba by ti poradili. Ted tam jede rekonstrukce, ale budou fungovat od cca 7.1., treba by ses tam mohla jeste vmacknout.
Pokud by ses rozhodla jit na amnio, tak jit opravdu na odborne pracoviste, kde to umi, poradne si vybrat.
Delali ti ten tripl na stejnem pracovisti jako ti delali NT screening? Pokud se to dela na ruznych pracovistich, tak casto vychazi zavadejici vysledky.
Nestastne je, ze nemohli zmerit to projasneni. A co nosni kustky, ty sly videt u obou mimisku? To je take marker.
A minule ti NT screening vysel spravne a tripl pozitivne? To by byla dost raritni situace, ale stat se bohuzel muze.
Mrkni na tyto diskuze na dvojcata.cz jestli ti to treba nejak neosvetli a treba tam i napis, muzou tam byt holky s podobnym osudem:
http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=17&...
http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=17&...
http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=17&...
Dulezite je, aby ti na tom genetickem UTZ udelali fetalni echo, tj. zamerili se na srdicka, protoze podle toho se daji take zjistit nejake vvv.
Drzim palecky, at je vse v poradku!

lita
28. pro 2009

J.cien - ja taky pekne jedu sladky, pritom me normalne o vanocich moc nebere. Pri poslednim vazeni u dr. jsem mela 7 kg navrch, a to se jinak moc necpu, spise mi prijde, ze jim jako drive. Ale brisko teda roste ze dne na den. Pred 3 tydny jsem si koupila tehotenske dziny a chvili jsem je nosila zuzene v pase na spendlik. Nejmene tyden uz se nenamaham spendlit 🙂

Kluci se mi v brisku pekne melou a strkaji se, vypada to, ze se snad nebudou moci delit ani o pokojik 😀 Je pravda, ze jsem si ted zase uzivala stresu se zdravotnim stavem nasi fenecky (snad uz bude v poradku) a mimisci ten stres opravdu vyciti a melou se uvnitr jak o zavod, at je den nebo noc, at jsem na zadech nebo na boku.

carrinka
28. pro 2009

Já holky cítím spíš jen večer, když si v klidu lehnu... ale jak tak čtu, tak si to ještě užiju... cítím hlavně jednu, druhá má placentu vepředu... ale jakmile ležím dlouho na jedný straně, tak mě tak bolestivě píchá, že se musím otočit 😀 ... už u toho dost funím 🙂 Já jím cukroví pořád a váha furt nic... snad nebudu mít cukrovku, protože to bych šla asi s váhou dolů!!!

Lito - k té doktorce, nebo spíš do té nemocnice, už mě nikdo nedostane... je od nás nejblíž a fakt mě tam spíš vynervovali než uklidnili... Můj gynekolog už měl bohužel dovolenou, jsem ráda, že už zase normálně funguje, ale snad ho nebudu do 18.1., kdy jdu na další kontrolu, potřebovat 😉

zuzka72
28. pro 2009

reddwarf-již jsem to tady psala Milušce, která taky váhala, jestli amnio podstoupit, nebo né, já jsem si prožila své a nikomu bych to nepřála, ale mohu říct, že pokud bych se měla rozhodnout znova i přes ty nepříznivé okamžiky a nejistotu, jak to dopadne, šla bych do toho znova. Má povaha by nedokázala žít s tou nejistotou zda je vše v pořádku, i když, jak píšou holky i přes dobré výsledky může mít každá z nás postižené dítě. To je osud, ale věř, že to dopadne dobře, myslím, že jsem si tu smůlu už vybrala při amnio za vás za všechny. Rozhodnutí je však jen a jen na tobě. Držím palečky. 🙂

zuzka72
28. pro 2009

carrinka-UTZ není tak spolehlivý, neodhalí genetické vady a syndromy jako amnio a pokud jsou výsledky špatné, je lepší to amnio udělat.

zuzka.o
28. pro 2009

AHOOOOJ 😵 😵 😵

SWEETHY: krásné váhy miminek, gratuluju 🙂 a nebuj, váha půjde dolů 😉

ZUZKA72: Tadeášek je z diskuse "Prvosenky", fotečky jsem dostala na mobil, holky se chtěly taky kochnout, tak jsem mu (než se připojí Tádík a maminka Ver k netu) vyrobila album. 🙂

DARLING.... obrovská gratulace, že už jste takoví macíčci a můžete domů. Tak si to doma zítra krásně užijte, máte té nemocnice určitě až po krk. Doma si uděláte pohodlíčko.... nádhera 😵

VOMBATA: gratuluju ke dvěma miminkům 🙂

CARRINKA: tak to je blbka ta doktorka!!!!! 😠 Zítra ti držím paluchy, ať to vyšetření dopadne dobře.

REDDWARF: to musí být těžký rozhodnutí, jestli na amnio jít nebo ne. Ráda bych ti poradila, ale nevím jak..... drž se 😉 Je pravda, že na velkém utz projížděli obě mimi hodně podrobně, nosní kůstky, rozštěp (na downa), oběhy,..... Tak možná těch pár týdnů jetě počkej, co ti řeknou tam. Je to amnio omezené časově, jako do kolikátého týdne se dělá?

J.CIEN: s váhou si nelam hlavu.... já jdu do poradny už zítra a děsím se, kolik jsem přibrala... ty Vánoce byly letos náročné na mojí trávicí soustavu (no ...moc mi chutná,no!) 😀

LITA: s tím bříškem máš pravdu. Mně vykouklo hoooodně za posl. pár dní (až jsem se lekla).

A mimi cítím spíš v klidu, když ležím nebo sedím. Když jdu, tak zatím málokdy.

zuzka72
28. pro 2009

zuzka.o díky za objasnění. 😎

zuzka72
28. pro 2009

Mám fota v albíčku, mrkněte-stává se ze mě vorvaň. 😀

carrinka
28. pro 2009

Zuzko, tak to je dobrá cena na EW... My jsme takhle koupili korbičky použitý do jara... objevila jsem to na dvojcata.cz - oranžová barva - obě i s pláštěnkama za 3000, protože paní chvátala, že na ně nemá doma místo... Dneska mi je rodiče přivezly, tak jsem se u nich kochala 😀

My na EW budeme kupovat sedačky Cybex - jsou skoro o polovinu levnější než Maxi Cosi a v Německu vyšli v testech kvality dokonce líp!!!

lita
28. pro 2009

Carrinko, ja jsem si take vyhledla Cybex Aton, fotku mam v albicku. Libi se mi bezpecnostni vysledky, design (je to navrhovano v Cechach, firmu Cybex vlastni Cech), maji i poradne "vycpavky" pro malinkata miminka a take ta cena. Kocarek mame vyhledly Bumbleride, nevim, zda na nej jdou autosedacky Cybex, ale je mi to docela jedno, protoze je neplanuju vozit v autosedackach, maji v nich travit co nejmene casu to jde. I na Malvikovi radi neomezovat se pri vyberu autosedacek kocarkem.

hancas
28. pro 2009

zuzíku napíšu ti do IP ju

carrinka
28. pro 2009

Lito, já původně taky neplánovala koupit na EW adaptéry, protože mám jednu sedačku od švagrové, kterou potřebuje cca do března, takže bych pokračovala... ale Cybex mě nadchnul a taková pálka to není, vlastně koupíme dvě za cenu jedné Maxi... Ale nakonec si ty adaptéry pořídím, protože když budu muset někam sama, třeba k doktorovi, tak se mi bude hodit podvozek se sedačkami, že si jen popojedu ten kousek - tahat dvě děti v ruce asi bude záhul 😝

My si vyzkoušeli v obchodě EW a manžel se "zamiloval", tak bylo vybráno - oba jsme dost vysocí a tak nám vyhovoval nejvíc i díky výšce 😉

miradka
28. pro 2009

Ahoj holky, prajem pekný večer. Dnes som nemala moc času...hrozná únava na mňa doľahla..každú noc som hore asi tak hodinu a potom zase zaspím a dnes to už bolo na mňa moc...počítam, že aj túto noc sa zobudím a nebudem mocť dýchať.
Hodila som aktuálne foto bendža, mám ho fest popraskané, ale na fotke to nie je vidieť.

zuzka72
28. pro 2009

Miradka-přeji ti klidnou noc, bříško máš super. A kdy ti říkali, že jdeš rodit? Byla jsi na nějaké kontrole, co čípek atak?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru