Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
17. led 2010

Irminko to je prima,ze uz mas Brunika doma 😉

Holky at mate prcky bez rymek a bez zvraceni!
Peknou nedeli vsem 🙂

sarri
17. led 2010

No já četla, že se to s tím odsáváním má jen občas, protože se pak zas toho soplu víc tvoří. Vincentku ale zkusím.

petulka26
17. led 2010

Sarri já ti nevím. Právě že to bylo úplně v pohodě. Jeden den jsem jim to odsávala před každym jídlem. Druhý den jen ob a třetí den už jen ráno a večer, a pak už jim nic nebylo.

petranela
17. led 2010

Radko, moc díky za info k té tašce. 😉 Dívala jsem se na ni na netu, taková by se mi líbila, mají i moc pěknou světle modrou.

Přeju hodně zdravíčka miminkám, ať jsou zase brzo v pořádku.

beruska5
17. led 2010

tak ja mám ted konečne chvíli čas.dnes se zas vzbudili o 5.30 rano a konec už neusli 😝 🙄
už to udelali druhej den tak doufam že si na to nezviknou

A už druhej den mají oba neco s bříškkem,jen tlačí a pláčí 😒 nepomáhaj ani kapky ani rourka
už chodím nevispalá jak vsnu

beruska5
17. led 2010

sarri čím víc odsávaš tím líp,netvoří se víc soplu jen víc teče a dřív je pak klid 😉
mi sme v porodce dostali kapičky Libenar pro deti od narození,pri rýme po odsátí dát kapku na zvlhčení ,šetrne čistí cpaný nos používat se muže i dlouhodobě(je to jen fiziologickej roztok) určo to mají v lékarne ale nevím kolik stojí

balina
17. led 2010

Ahoj holciny, tak jsem dneska zbalila tasku a zitra nastupuji do nemocnice. Konecne zacnou vyvolavat ! Tak snad to pude hladce a hlavne rychle 🙂 🙂
Mejte se tu zatim vsechny dobre a opatrujte sebe i mimanky.

j.cien
18. led 2010

Bali tak tfuj tfuj tfuj,at vse dobre dopadne a at jsi brzo se zdravyma miminkama doma! 😵

zuzka72
18. led 2010

Balinko-hodně štěstíčka, tak jsi se konečně už taky dočkala. Pak hned podej info, víš, že jsme tady všechny zvědavé-hlavně já. 😝

beruska5
18. led 2010

Bali držím palce,at už jste všichny zdraví doma 😎 😀
A Miradka ako sa má?
Tak mi dneska spali do 7.30 a oba pokadení až na zádech 🙄 😀
lékařka ma po telefonu potešila že starší holka po roce problémoch se železem je konečne ok 😀 😀 ,a to ji už chteli vzít do nemocnice na ruzne testy 😝
zítra dopol.jdeme na 1.hexu a prevenar tak jsem zvedavá jestli nás konečne zaočkujou.
zdrhám bo se drobizg vzbudil s revem

marki.s
18. led 2010

Ahojte holky! Pročítám vás tady už hodně dlouho, ale už mi to nedá se mezi vás nepřidat 😅 . Minulý týden jsem se dozvěděla, že čekáme dvojčátka - jaký šok, ještě teď to oba rozdýcháváme, ale pomalu se začínám po čtení tohoto tématu těšit. I když vím, že je před náma ještě dlouhá cesta a my jsme teprve na začátku, může se cokoli stát, doufám, že vše dobře dopadne... Je to moje první těhotenství a hned dvojnásobné. Po zamlklém těhu v říjnu jsem podstoupila revizi a před Silvestrem jsem zjistila tu šťastnou novinku, kterou moje paní doktorka ve čtvrtek zdvojnásobila dvojtou srdeční akcí 😀 . Takže o to víc se hlídám a jsem vystrašená. Ale myslím, že tady mezi váma zkušenějšíma to ze sebe všechno setřesu 😉

reddwarf
18. led 2010

ahojky,ráda bych poprosila maminky o radu-od jaké velikosti kupovat výbavičku,jestli od 50,nebo 56...a kolik asi kousků...díky 😉

j.cien
18. led 2010

Marki.s gratuluji k dvojitemu tehu 😉 a preji ti,at je vse OK a se stastnym koncem 😵

beruska5
18. led 2010

ahoj marki.s vítej a velká gratulace 😉
reddwarf určite i vel.50,nám stačilo 4ks bady kr.rukáv+kr.nohy,4ks bady dlouh.rukáv+kr.nohy,4ks dupajdy
je zbyteční toho kupovat víc,za chvíli to je malí,lepší je když tak za pochodu už jen po kusech dokoupit ak je málo 🙂

beruska5
18. led 2010

tak mi už chrníme 😀
dnes sme byli odpoledne venku a přespali 3hodiny 😠
ale to je normálne težký telocvik s kočárem po mokrém tažkém snehu 😖
koukala sem po mono kočárcích-máma v jední ruce mobil a v druhý jen tak ako bi nic kočár,a já zapřená jak na hajzlu 😀 ,pot na čele a tlačím.. 🙄
ešte že mi vzal kočár manžel ináč asi nedojdu ani domů 😕

zlatovlaaska
19. led 2010

Ahoj holky, přiznávám se, že jsem poslední dny dost nemožná... snad se to teď zlepší, na víkend chystáme malování, teda jestli to zase neposunu... v noci moc nespím a přes den jsem jako mátoha. No, ještě to musím těch 10 týdnů vydržet...

a teď něco pozitivního 😉

včera jsem byla na kontrole u svého gyn, prckové rostou, odpovídají stáří 30.-31.tt, což je super, cukrovka a EKG taky ok. pan dr. byl spokojenej a já teda taky 😉 další kontrola za 3 týdny, to taky jdu na endokrinologii a pak se domluvíme, že bych se už přesunula do poro.

Tím pádem mi pan dr. vlil moře dobré nálady a já snad dneska budu akční skoromatka 😀

mějte se, zase juknu, dneska jsem naplánovala lítání po městě. to lítání berte s rezervou 😀 snad ploužení a já a ani žádná z nás nikde neslítne 😉

marki.s
19. led 2010

Tak já vidím, že vy už řešíte hodně praktické věci a já mám milion otázek. I když je ještě určitě zatím ještě brzy, chtěla bych si udělat alespoň představu, abych mohla pak už jen postupně nakupovat. Vzhledem k tomu, že jsem provotěhule a nemám žádné zkušenosti s mrňouskama, tak budou asi někdy i stupidní, za co se omlouvám předem 😅 . Někde jsem vyčetla, že stačí jedna postýlka, jak to máte vy? A jak v vaničkou a přebalovacím pultíkem? Stačí po jednom? A jaké jsou nejlepší kočárky? Za sebou nebo vedle? Existuje nějaký hezký v trojkombinaci? Díky za všechny rady a tipy!!! 😉

darling007
19. led 2010

Ahoj Marki.s,
vítej mezi duotěhulkami. Já už sem sice nepatřím, ale když se řeší kočárky nebo výbavička, ještě přispívám...
Postýlka stačí jedna, dokud se ti do ní dvojčátka vejdou. Pokud ale chceš mít monitory dechu, musíš mít Respisense - ty které se připnou na plenky. Nemůžeš mít Nanny, když jsou dvě miminka v jedné postýlce. Já to tak mám, kluci mají každý respisense na plínce a zatím jsou v jedné postýlce, ale už se mi tam dlouho takhle nevejdou.
Přebalovák stačí určitě jeden, i vanička s lehátkem. Zatím koupu obden, oba kluky, pěkně jednoho po druhém. Až budou sedět, můžou být už ve velké vaně spolu.
Kočárek máme X-Lander X-Twin, jsem s ním maximálně spokojená - lehký, dobře ovladatelný, praktický, s vložnými taškami. A ta cena... 😉 Kočárek za sebou bych nechtěla ani za nic, připadá mi to jako v tramvaji a šílené na manipulaci. Ale to je jen můj názor, třeba s ním mají holky dobrou zkušenost.

lucy82
19. led 2010

Ahojky, Marki.s, my máme postýlky dvě, asi dva měsíce jsme jednu měly v obýváku kde trávily holky čas přes den, už se nám do ní spolu ale nevejdou takže jsou teď na dece na zemi. Přes noc spala každá ve své postýlce, jednak kvůli monitoru dechu Nanny a za druhé aby si zvykly že každá spinká na svém místě 🙂
Přebalovák máme jeden a i vaničku, koupeme stejně jako Darling hezky jednu po druhé. A kočárek máme Bumbleride Indie Twin a je suppper, krásně lehoučký, krásně ovladatelný. Kočárky za sebou jsem si zkoušela a nechtěla bych ho, byl problém ho jen nadzvednout, takže ten bych nechtěla.

Holky pomáhají vám chlapy když přijdou z práce? Mě minule celkem dooost naštval, chystaly jsme se ke tchýni a on si jde do tipsportu a pak mi nadává že nejsem schopná je nakrmit a obléct včas ☹ Tak to mě tak vytočil že jsem viděla rudě. Nela jak ted není zvyklá moc chodit ven tak chytá u oblékání šílený hysteráky, takže obléct obě dvě sama je pro mě celkem nadlidský výkon. Ale když ji oblékám do domácího, jako body a tepláky tak je v pohodě, to se směje.
A včera jsem potřebovala na poštu tak David hlídal, no přišla jsem za 40min a šílený, Nela opět hysterák, neumí jí utišit takže u mě se uklidnovala asi půl hodiny a stejně pořád fnukala. Jen co jsem prý odešla tak spustila. Tak jsem mu říkala kdyby s nima trávil víc času tak ho ty holky víc znají a nebudou mu brečet. Ale přijde z práce, udělá si kafe, pozdraví se s holkama (Max. 3 min si s nima hraje) a jde do kumbálu vsázet na net a vypít si kafe, za hodinu vyleze a lehne si na gauč a je na notasi, kolem pátý tam zase zaleze a kolem šestý holky oblékám nebo koupeme. To je jediný další čas kdy je tráví s nimi. Takže bud koupe jednu nebo když se nekoupe tak počká až je obleču do pyžámka a udělá papu a jedný dá najíst. Pak ji uloží do postýlky a jde zase do kutlochu a já běhám a podávám dudle a uklidnuji a uspávám a včera jsem se najedla až kolem jedenáctý. A už jsem značně utahaná 😒 Omlouvám se za román muselo to ze mě ven ☹

marki.s
19. led 2010

Darling a Lucy, moc díky za všechny rady. Pomalu se začínám zorientovávat 😀 . Na Bumbleride jsem se taky dívala, X-lander jsem si už uložila k oblíbeným 😉 a ještě mě zaujal Dorjan Danny Sport Twin. Ten některá máte?

Lucy, kdyby mi takhle chlap "pomáhal", asi bych ho roztrhla! Přijde mi, že oni vůbec nevidí, co všechno musíte přes den zvládnout a udělat a že taky potřebujete odpočinek. Přijdu si teda ještě docela mladá a nezkušená s dětmi, takže při takovémhle přístupu bych se zbláznila. Přeju Ti hodně sil a brzké zlepšení - nebo chlapovi nasekej na holou!

zuzka72
19. led 2010

Tak jsem teď dorazila od doktora, poslal mě zítra zase na prohlídku do nemocnice, bo mě asi odtíká plodovka. Tak chce mít jistotu, takže zítra tam letím, zase mě strašil, že už si mě tam nechají-ale to říká pokaždé.
Novy foto pupku v albu.
Marki.s- dorjan má tuším Irmi a pak asi Sarri, pokud se nepletu.

zuzka72
19. led 2010

Jo a mám jít k docentu Procházkovi, tak jsem tam volala a on 😒 😒 😒 říkal, že ať okamžitě dojedu, tak tam jedu. Tak držte pěsti... ☹

monika.tdm
19. led 2010

Nazdarek Marki.s!!! Tak te tady vitam!!! 🙂 Muzu se zeptat kde presne bydlis???

zuzko, tobe hodne stesti!!! a drzim pesti

marki.s
19. led 2010

Moni, jsem ze Vsetína.
Zuzi, díky za info a moc na Tebe myslím, ať ti to dobře dopadne a ještě Tě nenechají v nemocnici.

marki.s
19. led 2010

Holky, můžu se ještě zeptat, poprosit o radu. Já vím, že je to brzy, ale jelikož první těhu a hned dvojnásobné, tak jsem ze všeho vyplašená. O víkendu jsem měla bolesti břicha, začalo to v sobotu odpol. a přestalo až v neděli. Dalo se to, nebylo to nějak silné nebo křečovité. Ale včera večer zase a úplně jiné, trvalo to asi jen tak 5 min. ale dalo mi to zabrat, až mi hrkly slzy, jak se to zabolelo. Teď už v pohodě. Může to být něco vážnějšího nebo jste to měly taky? Já to včera nevydržela a dala si sýrovou pomazánku z obchodu (samozřejmě s majonézou), sice jen max 5 deka, pak jsem si to ale vyčítala a hned mě napadlo, jestli to nemůže mít s tím spojitost, jestli jsem prcošům neublížila 😨

petulka26
19. led 2010

Marki.s mě na začátku těhotenství taky břícho občas pobolívalo. Jsem ale po IVF, tak nevím jestli to třeba nemělo spojitost s tím. Na každý pád, pokud se ti něco nezdá, tak určitě nic nedáš za to když zajdeš k doktrorovi. Určitě je lepší jít dřív než aby pak bylo pozdě. Můj dr. mi vždycky říkal, ať raději přijdu se sebemenší prkotinou než abych si to potom musela vyčítat.

monika.tdm
19. led 2010

marki.s ja jsem v 10 tydnu tehu a dnes me bolest bricha vzbudila ve dve rano, konzultovala jsem to s lekarkou a ta rikala, ze je to normalni, ze se roztahuje deloha, no prckove potrebuji prostor! 🙂

monika.tdm
19. led 2010

Holky chtela jsem se zeptat, jestli jste spokojeni s monitorem dechu na plinku!!! Protoze mam zahradu a tak bych chtela aby meli kontrolu i v kocarku!!! Diky

reddwarf
19. led 2010

ahojky,berusko-dík za info 🙂 ...Zuzko,jak vás tak pročítám,máš často něco "extra" 😢 -držím palce,ať je to ok... marki.s-takhle na začátku těhu bolí bříško,že se tzv.roztahuje děloha-dělájí si mimča prostě místečko...A jinak se musím přidat do klubu s emmaljungou 😉 ,,když jsem ho omrkla na živo,byla to láska na první pohled,v kombinaci s cenou se nedalo oddolat-máme černý 😀

mrkvicka28
19. led 2010

Ahoj holky jsem tady poprve, jsem po Ivf a čekáme dvojčátka. Ta by mě zajímalo co mě v těhu čeká už jedno dítě mám 4letého snya. Dr mi říkla, že těhu s dvojčatka ma je uplně jiné než s jedním.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru