Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
2. únor 2010

Sarri já mám naštěstí naši děstkou doktorku asi 15 minut cesty kočárem takže je to dobrý a poradnu má do 15.45 takže manžel musí vždycky končit dřív aby jsme to stihly, jinak taky nevím jak bych to jinak dělala. NAvíc teď manžovýmu šéfovi hráblo a nesmí dělat přesčasy 😠 Takže je to v prdeli, vydělal si na těch přesčasech i kolem 8 tis měsíčně, tak nevím jak to budeme teď dělat, navíc když musí někdy chodit i dřív. Nejradši bych kdyby to šlo jak myslíš ty aby si nemusel brát třeba dovču. Protože ve středu jedeme na kdyčle a to je na poliklinice a tam mají jen do třech, takže aby jsme tam kolem jedný už byly, tak si musí taky vzít dovolenou 😠 Sama bych to nezvládla, jako je tam dopravit, obě zeslíct, pak zase oblíct, no marast to musí být, i když Petulka psala že s dětma k doktorům sama chodí, tak to má můj velký obdiv 😕

sarri
2. únor 2010

Jejej, o kyčlích mi ani nemluv. U nás je to moje noční můra. Ordinace nemá čekárnu - jen pár žiidlí na chodbě přes kterou se chodí do patra a do lékárny, takže tam furt lozí nemocní pro léky - úplné proudy nemocných. Sedačky není kam položit, tak buď držet nebo na zem. Papíry se sestře musí zanést úplně kamsi do háje. Doktor ordinuje 2x týdně od jedné do tří, ale chce, aby tam všichni byli na jednu, aby když on za deset dvě začne ordinovat, tak se udlěla fronta před otevřenýma dveřma ordinace. Vyslékáš až v ordinaci, na chodbě je zima. U ultrazvuku je normální velká postel - jedno dítě se vyštřuje, druhé se na té samé posteli chystá, otočit si prdelí tam není kde, další maminka stojí ve dveřích a když tam máš 2 děti, tak je to hrůza. Doktor zahlíží, že zdržuješ - no se neposeru, venku kosa, tak je asi musím obléct a nejsu superman, bych zvládala 2 naráz.

kocule
2. únor 2010

Ahojte holky, Sarri, taťka je ještě dneska s náma, ale od zítřka až do příštího pátku bojujeme sami, no bude to nářez. 😀 😀

My máme naušničky už od porodnice, píchají je tam ten den, kdy se odchází domů. To je nemůžete dát kvůli očkování? To vůbec nevím, že to nejde. 😝 Malá měla naušničky a to ještě neměla pichlé TBC. 😲

Lucy, nejsou holčičky podle fota na tebe? Jsou strašně krásné, taky bych je asi nerozeznala, maminka je maminka. 😀 😀

My máme doktorku cca 150 m od baráku, což je super, protože bych to taky asi nedala. Mamka vždycky dojede a pomůže mi, nebo jsme šli očkovat s manželem. Ale máme moc ochotnou sestřičku, která mi nabízela, že mi pomůže, že to tak s dvojčátky dělají, tak by to asi problém nebyl. Doktory si musím vždycky plánovat, když tady mám maminu, manža to má moc komplikované a když mu to vyjde, je to skoro zázrak. 😀 S ním přes den počítat nemůžu vůbec, na kyčle do špitálu se mnou šel tchán, když tady zrovna byl, co byla klika, že to takto vyšlo. 😝 😝 A tam je to teda fakt maso, co si budeme povídat. A posledně tam měli jetě hafo dospěláků, kterým dali přednost a mimina tam ječela skoro 2 h, než jsme došli na řadu. 😠 Pěkně jsem byla naštvaná. 😠 😠

Sarri, jak jste dopadli? Cvičíte? Toma se dal tak do kupy, že to vidím, tak max na měsíc a snad to bude dobré. 😉

sarri
2. únor 2010

Oprava - já su suprman, bo tu příšernost sem tam už dvakrát vydržela, ale ten doktor je kretén a eště z něho na sto honů táhnou cigárka.

sarri
2. únor 2010

Kočule, dopadly jsme výborně, necvičíme. Holky se na doktorku smály jak hlůpé, žvatlaly a udělaly všecko, co chtěla, akorát ty hlavy z lehu nechtějí moc přitahovat. S těma náušnicema to asi záleží na doktorce. Ta naše nechce. Ale vím, že to pichají už v porodce - tak nám ne, když jsme byly o tolik dřív a hlavičky měly malé, tak by to vypadalo asi divně.

kocule
2. únor 2010

Tak to je super, že máte všechno dobré, to je nejdůležitější. Holky jsou moc velké šikulky. S tím pasením; Toma pase klidně i 20 minut, Adélka nevydrží, je taky menší, že jo. 😀 😀

Doktorka nám to píchnout nechtěla, prý to nedělá, což se jí teda nedivím a radši jsem jela extra do toho špitálu, kde to píchají jak na běžcím pásu a umí to. Píchali jsme asi týden po propuštění, taky jsme byli malincí. A píchli jí to dobře, má to fakt pěkné. Hojilo se to asi týden a vůbec jí to nehnisalo, tak jsem byla ráda. 😉

kocule
2. únor 2010

Hlavu taky nepřitahujeme. 😀 Myslíš to, jak doktorka vezme mrně za packy a zvedá ho? To nám taky nejde, časem to přijde. Ale umíme spoustu jiných věcí, třeba prskat sliny. 😀 😀 😀

darling007
2. únor 2010

Ahoj holky, prosím, která to ještě stihnete - do dnešní 17. hodiny probíhá anketa na Klatovském deníku o miminko měsíce. Jsou tam naši kluci - Daniel a Honzík Hořejší. Tak prosím hlasujte, vítěz dostane hračky od Pompa 🙂 Opakovaně jde hlasovat vždycky cca po hodině.
Děkuju moc.

kocule
2. únor 2010

Darling, už jsem vám to poslala. 😉

belatka
2. únor 2010

Sarri,tak úplně v poho....řekni jim tam,že potřebuješ potvrzení pro manžela,že tě k vyšetření doprovázel a oni ti ho napíšou..oni musí ti ho napsat... 😉 další den ho vezme manža do práce a je to... 🙂 opravdu,tohle se dělá běžně...

kozinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
darling007
2. únor 2010
hanula83
2. únor 2010

Beru, děkujeme 🙂, tvoji jsou taky roztomiloučcí a asi hodně zvědaví, že? 🙂)

Sarri, my to máme úplně stejně, doktorku mám ve svém rodném městě a jednou za 14 dní jezdíme k našim a tam to třeba vše vyřídíme s nějakým příbuzným, co je potřeba.

Jinak manža si taky vždycky musí vzít volno a jedem naráz vše vyřídit. Já osobně mám zas doktory v Olomouci, ale tam jsem měla i práci a všechno, tak čeká s holkama v autě a já si všechno oblítám.. Sama s autem, to je fakt blbost, vždycky někoho potřebuju s sebou.

sarri
2. únor 2010

Kočule, jo, myslím za ty ruce zvedání. Někdy si přitáhnou hezky a někdy to vypadá, že jim hlava upadne. Včera tak krásně pásly a četly u toho krtka, že jsem musela manžela přivolat z vany voláním hoří - naštěstí to neslyšeli sousedi.
Darling, pošli odkaz.

sarri
2. únor 2010

Neboj, to proklikáme. Eliáš nemá šanci.

hanula83
2. únor 2010

Holky, tak o kyčlích mi ani nemluvte, my chodíme k doktorovi, kterej má jednou týdně od 11:30 do 12:00...

darling007
2. únor 2010

Díky, Sarri!
Koukám do tvého albíčka, holky jsou nádherný! 🙂 Zvlášť ta fotka v červených pruhovaných oblečcích je úžasná 😵 A jsou to šikulky, viď, nás taky čeká první návštěva na rehabilitaci a kontrola na neonatologii, tak jsem zvědavá, co na kluky řeknou. Honzík už zkouší pást koníčky a dneska si poprvé oba sami sáhli ručičkou po hračce, chytili ji a drželi, asi deset minut po sobě. Dvojčátka, no 😀

elly01
2. únor 2010

darling, dala jsem klouckum hlas (pst - jsou tam stejnak nejkrasnejsi 😀 ). Tak drzim palce, at ro vyhrajete 😉 🙂

lita
2. únor 2010

Darling, sup a je tam hlas! Vedete, tak to budou mit kluci nadherni urcite hracky brzo doma 😉

salu
2. únor 2010

Jeden hlas i od nás 😉

petranela
2. únor 2010

Darling, hlas i ode mne 🙂

irminka
2. únor 2010

taktéž se připojujeme s klukama k hlasování 😉

mrkvicka28
2. únor 2010

Tak jsme vám taky poslalí hlásek kluci jsou moc roztomilí

zuzka.o
2. únor 2010

Taky jsme zahlasovali... doufám, že vyhrajete 🙂

zdepros
2. únor 2010

Taky jsem poslala hlas, určitě vyhrajete 🙂

darling007
2. únor 2010

Díky, holky, jste zlatíčka! 😉

lita
2. únor 2010

Holky, asi hloupy dotaz, ale ja to nevim. Od jakeho veku se dava detem pod hlavicku polstar a mel by byt spise mekkci ci tvrdsi? Nemam na myslim ten antirefluxni klin, ale normalni polstarek.
Jak dlouho vam vydrzely decka v zavinovacce?
Pouzivate nebo budete pouzivat nektera spaci pytel nebo popovak?
Ja bych nakonec zatim rada pockala s nakupem perinky, polstarku a povleceni.

kocule
2. únor 2010

Lito, polštářek se nesmí tuším do jednoho roku, mimčo musí spát na tvrdé matraci, máme kokos-pohanka. V zavinovačkách je mám do teď, dobře se mi v nich berou na krmení, krásně si opřou hlavičku. Mám pro každého dvě, aspoň můžu jednu vždycky prát. Jedna je teplejší a druhá tenší, když nejsou mrazy nebo přes den. Spací pytel vytánu občas; teď už se mi přetáčejí a je to nepraktické. V noci se mi v nich potí, ale máme ještě peřinku; v zavinkách samotných by jim byla zima. 😉 Jinak když budeš kupovat peřinku, kup si ve stejném obchodě i povlečení, bohužel dětské rozměry nejsou standardizovány, takže co jiný výrobce, to jiný rozměr. 😝 Blbě se to pak shání. 😀 😀

kocule
2. únor 2010

Polštář máme ve skříni, časem na něj dojde. 😀 😀 😀

lita
2. únor 2010

Kocule, dekuju za osvetu! 🙂 Takze zavinky klidne i na delsi dobu nez mesic ci dva, jak jsem nekde cetla, co mimi to jiny nazor 😀 To mate super, ze se vam ty vase zizalky takhle hezky berou a podavaji 😀

A myslis, ze ten spaci pytel jim bude vadit? Mne se celkem libi tyto z merino vlny, ktera ma skvele vlastnosti, ale kvuli vyssi porizovaci cene by bylo dobre vedet, zda se to detem bude libit. Na jedne diskuzi si to nejaka maminka velmi chvalila.
http://www.zenskaruka.cz/vlneny-spaci-pytel-mer...
nebo http://www.obchudekzprirody.cz/engel-pytel-meri...

Rikala jsem si, ze bych perinku a polstarek a tudiz i povleceni koupila, az se prestehujeme, protoze za louzi budou mit zase uplne jine rozmery.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru