Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
11. únor 2010

Díkybohu, já bych asi zhynula, musím pořád pít. 😀
Tak to jsi měla super a nebylo čas na nic myslet.

j.cien
11. únor 2010

Zuziku chudacku,ty uz teda pekelne stresujes...se ti ani nedivim,ja budu 100x horsi ...
Hele,ale ted ti byva na zadech blbe,protoze ti mimina tlaci na tu cevu,takze se neokyslicujes...ale oni ti je bleskove vytahnou a zaden tlak uz nebude,tak neboj-bude to fofr a ani ti nestihne byt blbe!!!
A na zaludek se vykasli,i kdyby ti s nim hejbli,stejne v nem nic nebudes mit-kdyz to bude planovany cisar,tak prece budes na lacno 😉

zuzka72
11. únor 2010

J.cien-no snad máš pravdu, hlavńě aby je vyndali, než mi budou utlačovat tu cévu,at jim tam nezkolabuju. 😀

petulka26
11. únor 2010

Zuzi já stihla i snídaní a nebyl to žádnej problém. A mimča jsou venku fakt hned, já mám obě mimča narozený v jedný minutě, byl to fakt fofr 🙂

j.cien
11. únor 2010

Zuziku fakt se tim nestresuj,oni tam jsou od toho,aby to resili!
A to utlacovani te cevy je fakt normalni,to snad ma skoro kazdy-mne je taky silene zle na zadech..nemuzu ani chvilku lezet..jedine na boku.
A navic kolem tebe bude fakt srumec,takze se dopredu niceho neboj a uzivej si ten pocit,ze mas KONECNE slibeneho toho cisare 😉 🙂

zuzka72
11. únor 2010

J.en-nenene, přiklepnutej bude až v pondělí 😠 a do té doby se to může ještě změnit. 😖
😀 😀 😀 ve 27tt jsem taky nestresovala 😀 😀 😀 , počkej i na tebe dojde. 😀 😀 😀 Třeba ti pak poradím i já. 😀 😀 😀 😝

j.cien
11. únor 2010

Zuzi,vzdyt ja te chci jen trosku uklidnit a priznala jsem se uz driv,ze budu 100x horsi!!!Jsem posera a navic zdravotnik..takze rizika vseho znam a to je nejhorsi... 😝
Ja stresuji pred kazdou beznou kontorlou!!!a to jde jeste o h...,mam to k dr.80km a cestou pouziju vzdy vsechny benziky s WC 😀 😀 s hnackou 😀

hancas
11. únor 2010

zuzíku fotečku pošlu zítra ju stači??nějak nestíhám 😀 drž nám zítra pěsti at nám dopadnou zítra výsledky ok

zuzka72
11. únor 2010

j.cien- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Hancas-jasně, držíme pěstičky všichni, to bude OK, neboj. 🙂

hancas
11. únor 2010

zuzíku snad pak hned napíšu a pošlu foti jen mi pošli emailik

darling007
11. únor 2010

Ahoj Zuzko, já rodila taky tak. Špatně mi nebylo vůbec, takže o zvracení nemůže být řeč. Zfetovali mě kapačkama Gynypralu už cestou z KT do Plzně v sanitce, takže tlak 200/150, prý už jsem asi měla být mrtvá,ale zvládli jsme to, na velkou se mi chtělo dvakrát už před samotným porodem. Klystýr jsem neměla, stejně už by asi nic nešlo.
Při porodu jsem měla ruce a asi i nohy, nevím jistě, přikurtované, abych se jim nemrskala. Ale dlouho se jim nedařilo mě umrtvit, už mě chtěli uspat celkově, uprosila jsem je, ať ještě chvilku počkají. Pořád jsem cítila bříško, jestli mě píchají tupou nebo ostrou stranou nějakého nástroje.Nakonec se tělo v poslední chvíli umoudřilo a "umrtvilo se". Nohy jsem pak postupně začínala cítit tak cca 4 hodiny,pak už v pohodě...

hanula83
11. únor 2010

Zuzi, já sice měla celk. narkozu, ale taky se mi samozřejmě dělalo zle na zádech, tak jsem jim to na sále řekla. Vlastně se mě ptali. No a tak mi to lehátko celé naklonili trošku na bok. Jestli to pak dali zpátky do vodorovné polohy, to nevím, ale podle mě ne, když věděli, že bych mohla zkolabovat kvůli té utěsněné žíle.

hancas
11. únor 2010

maminky kdo chce žlutý deštník na kočárek mi ho použili jen asi 2x.akorát je trochu černý od toho jak se skládal.

zuzka72
12. únor 2010

Darling, Hani-díky, doufám, že budu moci taky tak referovat zážitky, v klidu a pohodě.

zuzka72
12. únor 2010

Ivajirka-krásné fotečky, to jsou andílci. 🙂

sarri
12. únor 2010

Tak co, holky, komu už přišla ta tučná mateřská za leden. Osobně oproti prosinci postrádám 3000. ☹ ☹ ☹
Je to bordel. Pokud jste vojanda, tak pobíráte mateřskou 100%. Chtěla bych vidět poslance, jak by vyšli s dvojčatama a tou almužnou. Nj, tatínek se musí hold otáčet, ale je dost nefér měnit podmínky během hry.

hancas
12. únor 2010

sariii mě přišla mateřská normál

zuzka72
12. únor 2010

Hancas-ty už nepobíráš mateřskou,né? Ty máš přece už rodičovský příspěvek, teda pokud nemáš další dítko, ale ani tak by to nešlo.
😀

sarri
12. únor 2010

Hancas, ty už ale asi nemáš mateřskou ale rodičovský příspěvek - ten je stejný.

zuzka72
12. únor 2010

A já na mateřskou nemám nárok, takže Sarri neporadím. ☹

hancas
12. únor 2010

jj holky jsem zmatená jo mmám jen rodičák v poho díky a co zuzíku poslala jsem ti emailík

zuzka72
12. únor 2010

Mrknu. 😎

hancas
12. únor 2010

jj

sarri
12. únor 2010

Zuzi, ono už je to skoro jedno jestli máš mateřskou nebo rodičák, protože po tom snížení už se to tomu rodičáku blíží. A ještě to hezky vypadá, že se mateřská snížila o 10% - jenže ne z celkové částky, ale z každého dne ubraly 10%, takže z celkové částky to pak dělá mnohem víc.

hanula83
12. únor 2010

Sarri, taky mi to dělá necely 3 tis. Ti lidi se asi zbláznili, kdyby aspoň těm s dvojčatama to zůstalo stejny... Vážně hnus, koho půjdem nakopat? 😠

zdepros
12. únor 2010

Ahojky, Zuzko super otázky, to se bude určitě brzy hodit, holky jak je to s těma váhama u miminek, ve 30tt když měřili hlavičku a bříško a stehenní kost tak tak se tam objevovala váha mimča a to bylo kolem 1700g což mi přijde hodně, jak určujou váhu vám?

sarri
12. únor 2010

Hani, jak jste na tom při trakčním testu - to jak doktor chytí děti za ručičky, když jsou na zádech a ony musí přitahovat hlavy. U nás Eliška stávkuje a nepřitahuje - jen někdy a velice málo.

hanula83
12. únor 2010

Sarri, no minule (měsíc zpět) doktorka říkala, že dobrý. Neříkala, že by to některé nešlo. Ale když to zkouším doma, tak někdy se chytí a přitáhnou obě a někdy ne, prostě jak se jim chce... Buď v klidu Sarri, asi je moc zkoumáš 🙂. U nás třeba Elenka dost brzo držela hlavičku a Aničce to začalo jít až teď. Prostě každé dítě je individuální - byť je z jednovaječných dvojčat 😉.

yorinkay
12. únor 2010

Zuzko u nás v nemocnici klystýr nedávají. Vyholují, ale u mě není co 🙂 . v průběhu operace mě bylo opravdu hodně na zvracení, padal mi strašně tlak, což je normální komplikace spin an., vždycky mě připíchli efedrin a bylo zase dobře. Akorát jsem byla pak pěkně zfetovaná, takže , když mi ukazovali děti, tak jsem byla úplně mimo a moc jsem to nevnímala. Já necítila vůbec nic, ani ň. A potom jak mě odbezli na pokoj mi bylo fajn. Horší to bylo potom, ale to jsem už někde psala. Prostě jsem to blbě nesla psychicky, ale to máme každý jinak. ty ten císař chceš, já byla proti 🙂.

zuzka72
12. únor 2010

Zdepros já měla ve 26tt váhy 1600 a 1400, ve 34tt 2400 a 2600 a teď ve 26tt 2600 a 2700, doktorka říkala, že je to ukázková váha a že je to super. 😒 Podle mě jsou to macíčci. 😀
Hancas, myslela jsem, že je tmavší, ale spíš myslím, že je to špatně nafocené. Co myslíš?
Yorinkay-u mě taky není co. Díky za názor, jj já ho chci. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru