Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
2. bře 2010

Mrkvicko,tak to je narez!!!!
Hodne stesti do dalsich tehu dnu 😵 !

hanula83
2. bře 2010

Mrkvičko, no to je teda něco!!! 🙂) Gratuluju!! 🙂

lita
2. bře 2010

Mrkvicko - teeeeda, to je mazec 🙂 Asi to budete vstrebavat jeste desli dobu, vid. Nejdriv prekvapko s dvojcatkama a ted trojcatka. Ale kazdopadne gratulace 🙂 A preji hodne sily a zdravicka, at je hezky donosis. Co na to manzel?

lita
2. bře 2010

J.cien - ty me mas tedy prectenou 😀 😀 To jsem tak pruhledna? 😉
Presne tak, radila jsem s objednavanim, i kdyz nakonec zatim jen postylky.

Ale mluvila jsem s pani z obchodu radi.cz a objednam u ni vice veci, je strasne mila a ochotna, rada poradi. A kdyz slysela, ze cekam dvojcatka, tak rikala, ze pokud toho bude nejak vice, ze se urcite domluvime na nejake sleve! 🙂 Takze toho muzete holky take vyuzit, pokud by se vam u ni v obchudku libilo vice veci. Ja od tamtud vezmu mimo jine ty kokos-molitan matrace.
Pro Moravandy - je z Trince.
http://www.radi.cz/

lita
2. bře 2010

Jo a pak me dokaze vytocit, kdyz z nejakeho eshopu neberou telefony a neodpovidaji na emaily. To je docela podezrele a odrazuje me to od nakupu 😠

lita
2. bře 2010

Pak se take podelim o info, na kterou jsem dnes narazila. U nas je hodne komaru, tak cekam, ze deti budou postipane, premyslim o sitkach pres postylku - ale porad nevim, protoze jestli to budou nespavci a budou jecakovat kazde 2-3 hodiny, tak se mi rozhodne s tema sitkama manevrovat nebude chtit.

Pro zklidneni pokozky malickych po stipanci od komara nebo vosy nebo po popaleni je pry uzasny gel od Weledy:
https://www.weleda.cz/produkty/pripravky-pro-dr... (maji ho i v lekarne)
http://www.lekarna.cz/weleda-combudoron-gel-25g/

balina
2. bře 2010

teda mrkvicko to je mazec.... to ste museli v ordinaci na doktora koukat co?
Moc preji aby vse klapalo jak ma a pohodove tehu!

salu
3. bře 2010

Mrkvicko, velka gratulace! myslim, ze "vejdes do dejin" teto diskuze 🙂 A snad nam neuteces na jinou diskuzi "cekame trojcata" 😎 mas muj velky obdiv uz nyni.

sarri
3. bře 2010

Ahoj holky. Prosím poradit. Od minulého týdne (čtvrtka) holky baší k večeři rýžovou kaši - poloviční dávku. Včera měle Eliška stolici asi 5x - ráno normání konzistence, jak mívá a pak bylo vždy v pleně "naprdlé" (trošička) řídkého se žmolky sraženého mléka (jak když se poblinká delší dobu po krmení). Adélka zatím normál. Kaši jsem jim radši včera nedala a čekám, jestli se to zas upraví. Jo a hrozně nahlas si vždycky prdne. Omlouvám se za podrobný popis fekálního charakteru. Snad slabé žaludky odpustí. Zajímalo by mě, jestli si myslíte, že je tou kaší nebo třeba tím, že si neustále baští ručičky, kterýma chytá všecko možné. A co se vůbec dělá při průjmu?

lucy82
3. bře 2010

Sarri tak to bohužel neporadím 😢 My jsme rádi když se vykakáme bez bolestí jednou za dva dny 😢
A jakou kaši jim přesně dáváš? A ze lžičky nebo z flašky? A jak ti po ní spinkají, mě se holky budí ve dvě na jídlo a vstáváme v šest 😒

Mrkvičko teda to je nářez! Moc gratuluji, jsi holka šikovná, to zvládneš, až to vstřebáš doufám že za námi budeš chodit i nadále 😉

lucy82
3. bře 2010

Kocu co vy a příkrmy? Jak kakáte?

kocule
3. bře 2010

Ahoj holky, jsem totálně KO. 😝 Malá sice včera chrněla 3 h odpoledne (řvala celou procházku 😠), jenže jsme ji pak museli unavit a šla spát až v 22 h. 😢 Pak se budila kolem půlnoci a nakonec se papalo ve 4 h ráno. Jinak blbneme od 6 h. ☹ Kdyby chrněla jako Toma od 20 h do těch 4 h, tak je to paráda, ale noc mám celou rozchozenou a jsem vyřízená. 😖

Sarri, já nevím. Nám se to nestalo, takže poradit nedokážu. ☹ Co třeba zavolat mudře nebo napsat děvčatům do kojenců? Třeba by poradily. 😉

Lucy, mrkev dobrý! Jsme jak čuňata, ale chutná. Dneska dáme naposledy, zítra bramboru. Jsem na to fakt zvědavá. 😀 😀 😀

Jinak Toma má na obličeji lyšej ze slintání, jsem z toho dost nešťastná. Děvčata mi poradily speciální krémík, tak to třeba pomůže, musíme ho dneska koupit. Slintá jak boxer. 😀 😀 😀

Mrkvičko, to je teda nářez! 😲 Moc blahopřeju a moc moc odpočívej, ať miminka donosíš co nejdál. Určo si zjisti info, máš nárok na pečovatelku. 😉 Známé s trojčaty platí pečovatelku na 8 h denně po dobu 3 let! A že je to její maminka, to vůbec nevadí. 😉 😉

kocule
3. bře 2010

Jo a kakáme o stošest. 😀 Nevím, jestli je to těma laktobacilama, ale není problém, parádní konzistence. 😀 😀 😀

Holky, musím. ☹

kocule
3. bře 2010

Sarri a jakou dáváš kaši? Mléčnou? Jestli ti to mlíko v tom blbě netráví. 😝 To mě ještě napadlo, já dávám nemléčnou. 😉

kocule
3. bře 2010

Lucy, dávám ve flašce, se lžičkou ještě moc neumíme. Spíš kašo-mlíko, ředěné, vždy poslední krmení, tj. ca 18 h, podle prochajdy. Intervaly se zajčínají natahovat, budí se kolem 1 h, pak v cca 5 h ráno. 😠 A to už nepapají, nemají hlad. 😝

Holky paaaa, řve mi zvěřinec. 😀 😀 😀

hanula83
3. bře 2010

Sarri, já s tím taktéž nemám zkušenost, no ale tak mě napadlo, co třeba teda udělat kapičku "hustší" normální Sunar nebo co používáš... A ty Laktobacílky by měly pomoct i na průjem, prostě regulují tu správnou funkci střev.. ale jinak určo porada s doktorkou...

sarri
3. bře 2010

No dnes ráno zas bylo nakakáno normálně, tak uvidíme, jestli bude uprdávat i přes den. Kaši jsem dala s mlékem Humanu (a k tomu teda ještě normál Bebu, aby to nebylo tak husté a dalo se to z flašky), ale je mi divné, že by se to projevilo až 5 dnech. Možná zkusím koupit nemléčnou a dát to jen do té Beby. Teď každopádně jenom mléko, i když bylo příjemné spát téměř celou noc ☹
Taky by to mohlo být tím, že začly strašně moc jíst - vlastně žrát - protože si zvýšily porce ze dne na den o 50ml a stačilo by jim asi míň (teda ale když jsem jim dala míň, tak po dopití řvaly jak Tarzani).
Koču, nám teď taky sliny tečou proudem a furt ty ručičky v pusince. Jak často jim ty ručky umýváte? Já jenom při přebalování, tak nevím, jestli umývat častěji - už tak se mi zdá, že jen jíme, přebalujeme a převlékáme, umýváme.
Právě se mi po té kaši líbilo, že spaly až do pěti a pak ještě (to už teda měly jenom mléko ráno) až do devíti. Včera jsem zkusila dat zase jen mléko a spaly do tří a v sedm už vstávaly. Teď teda zas padly za vlast, tak by mohl být min. do jedenácti pokoj.

zuzka.o
3. bře 2010

MRKVICKO....to je teda ale nářez!!! Být netěhu, tak se asi pěkně střískáš, co? Tak vstřebávejte i bez alkoholu tuhle nádhernou zprávičku.... moc ti držím palce, ať to zvládneš do co nejdéle a gratuluju ke genet.výsledkům. DRŽ SE a ODPOČÍVEJ!!! 😉 😵

lita
3. bře 2010

Kocule, tento krem Robatko od Cannadermu si chvalilo plno maminek na diskuzi o kojenecke kosmetice. Navic je na nem napsano Stop lysejum!
http://www.branakdetem.cz/robatko-osetrujici-kr...
Prodavaji ho i v lekarnach
http://www.lekarna.cz/cannaderm-robatko-zklidnu...

Pozor - maji dva podobne kremy, na ty lyseje je tento s ph 4,6. Ten druhy je pry ale take dobry na osetrovani detske tvaricky v zime.

j.cien
3. bře 2010

Ahojky vsem 🙂
Na prujem u mimi,teda pokud to je opravdu prujem-tak se dava Smecta prasek,chutove je to dosti hnusne..da se to ale zamaskovat v nejakem "jidle",jinak rozpustit v cemkoliv,voda,mleko,rozmichat treba s bananem...u malickych kojenecku staci 1 sacek denne ,muze byt podany trbea na dvakrat...Je to naprosto neskodne,navaze to na sebe toxiny a dalsi necistoty ze zazivaciho traktu a nevstrebane to odchazi zase stolici ven 😉
Takze Sari,pokud by to byl fakt prujem,tak to zkus..
Jinak na upravu te zazivaci nerovnovahy se doporucuji nejake lactobacily...z kapslicek se da ten prasek vysypat do mlika 😉

elly01
3. bře 2010

Mrkvicko, gratuluji k trojcatkum, to teda asi musel byt sok!!! My jsme si s manzelem vzdycky ze srandy pred ultrazvukem rikali: A dneskatam treba budou tri 🙂
Ja znam dokonce dvoje dospela trojcata a vsichni to nejak zvladli 🙂 Hlavne zejsou miminka zdrava...
V casopisu Betynka ted zrovna bezi serial o trojcatkach.

lita
3. bře 2010

Kocule - jak to po sobe ctu, tak to nedava smysl. Ten proti lysejum se jmenuje Robatko ochranny zimni krem nebo osetrujici krem (ne ten s ph 4,6). Uvedla jsem ho v prvnim odkaze (brana k detem) nebo zde:
http://cannaderm.cz/cs/produkt/robatko_osetruji...
http://www.lekarna.cz/cannaderm-robatko-ochrann... (lekarna)

j.cien
3. bře 2010

Ja tebe neznam osobne zadna trojcatka..ale tady na konikovi je jedna holka z Olomouce,co ma ted cca rocni 3ky po IVF,jmenuje se Smilers 😉 ,tak ji kdyz tak Mrkvi koukni do albicka ,at se pokochas,kolik radosti te ceka 😵 !!!Ona ma teda 3 holky 🙂

sarri
3. bře 2010

Holky, tak pošupeme k doktorovi, uprdávání zas začalo a byl v tom i hlen a to zgrclé mléko + vodička. Mám z toho nervy a to eště nějací lidé dupou na húře a pracují se zbíječkou, tak mám hlavu zralou na to strčit do dveří a prásknout s nima. Asi si dám růžovou pilulku štěstí nebo nevím.
Cien, mohla by to být alergie na kravské mléko? (Jsi doktorka, že jo?)

petranela
3. bře 2010

Mrkvičko, gratuluji k trojčátkům 😉 To je opravdu až neskutečné, trojčátka! Já znám paní s trojčátky, holkám už je třináct a jsou to krasavice k pohledání 🙂

eirin
3. bře 2010

Mrkvičko, no to je tedy pěkná nadílka 😀 Tak hlavně ať těhotenství probíhá bez problémů a děti ať spokojeně rostou..
Jak psala cien, do alba ke Smilers taky občas nakukuju.

A musím se vám pochlubit, byli jsme dnes v poradně a děti rostou jako z vody, chlapeček je o dva týdny napřed a holčička o týden.. a oba jsou hlavama dolů, takže dr. pravila, že si je pravděpodobně budu muset vytlačit sama 😅

petranela
3. bře 2010

Sarri, to je opravdu zvláštní, děláš dobře, že raději jdete k dr. A ty zbíječky k tomu... co takhle si dát panáka? Mohlo by to pomoct! Jen aby z Tebe nebyl moc cítit alhokol u té doktorky 😅

petranela
3. bře 2010

Eirin, gratulka ke kontrole!!! Já jdu na utz zítra, už abych to taky měla za sebou jako Ty! Váhy miminek víš?

j.cien
3. bře 2010

Sari,nejsem bohuzel Mudr..,takze tezko rict,jestli to muze byt ta alergie..jak pises..radeji opravdu zajdi,at mas klid a at se pripadne neco nezanedba...drzim palce a napis pak,jak jste poridili! 😉
Drim palce!

eirin
3. bře 2010

Petranel, cca 1,2 kg a 1,3 kg... tak ať ti to zítra dobře dopadne! Mně to dnes neskutečně vylepšilo náladu, že jsem je zase viděla. A odteď už budu chodit na kontrolu každé dva týdny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru