Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
15. bře 2010

J.cien - vidis, tak nejsi sama, kdo si stezuje 😉 A srab nejsi, bez spani je ze cloveka chodici prizrak. Koukni na me, kolik veci jsem tu vypsala!
S tim spankem je to na prd, vim, ze kdyz nekdy malo spim, tak druhy den mi take nejde zabrat. Ale nekdy se zadari, vetsinou se unavim na laptopu, pak si zatahnu, otevru okno a proste se snazim na nic nemyslet.
Nejsou na to nejaka homeopatika, ktera by ti mohla pomoci?

Ja ty otoky beru jako soucast tehotenstvi, ale prave jsem nekde cetla, ze kdyz oteka jedna noha vic, tak pozor. Uz nevim proc, ale bylo to ve spojeni s preeklampsii a z te mam dost vitr. Snad mi k tomu zitra sestricka neco rekne, muj dr. je pryc na skoleni, dela si certifikaci na NT screening.

Na tu zahu ma pry pomahat lehnout si na levy bok, protoze pak je zaludek v nejake spravne poloze a neunikaji z nej stavy.

A Rennie ti nepomaha? Nekomu zase pry pomaha Gaviscom.

Tady je par rad
http://www.budumama.cz/component/content/articl...

S tema orechama ve druhe pulce tehotenstvi opatrne, mohou zhorsovat potencialni alergie u deti po narozeni vc. atopickeho ekzemu, tudiz pokud jsi treba atopik, astmatik nebo jiny druh alergika, vyhybej se ted orechum.

Jinak se rika, ze pokud te pali zaha, tak budes mit vlasate dite, tak uz koukej koupit hrebinek a kartac, holcicky budou mit krasne copanky 😉 😀

lita
15. bře 2010

Jo a hemeroidy uz mam taky, zacpu jako tram a zelezo, ktere ted beru, tomu rozhodne nepomaha. A jestli budu rodit prirozene, tak jim tam zaroven porodim i ty hemeroidy 😀 To bude podivana a potom teda hlavne posezeni 😝 😅

eirin
15. bře 2010

J.cien, zrovna jsem si tak říkala, do které diskuse bych si mohla skočit postěžovat, tak jsem tady správně 😀 Já se zblázním z toho jak mě bolí záda.. Už zkrátka nedokážu sedět osm hodin v kanclu na židli - a ještě dva týdny to musím vydržet, kroutím se tu jako blázen, už fakt nevím, jak bych si sedla...

lita
15. bře 2010

Millerko - vitej na diskuzi a gratulace k dvojcatkum 🙂
Holky uz se tu ptaly, neb jsme tu pekne zvedavky - jak je mozne, ze vite pohlavi uz v 10tt?

milerrka
15. bře 2010

lito,díky.Já každý den přemýšlím o jménách pro holčičku a chlapečka a každý den se mi líbí jiné ale ty máš vybrané nádherné jména.

j.cien
15. bře 2010

😀 😀 Lito diky za povzbuzeni 😉 hned se mi ulevilo,jak to beres s humorem-to je bezva 😉
Mne teda ani Rennie,ani Gaviscon..ani mliko,ani jablicko...no to bude teda haro,uz se tesim-to jim asi hned v porodce upletu copy 😀 😀

lita
15. bře 2010

Eirin - ja ted nekolik hodin u psaciho stolu bastlila danove priznani a pridruzene formulare. A pak jsem sotva chodila, jak mi ty nohy zacaly natekat.
Nechapu, jak muzete nektere holky jeste chodit do prace a vytvaret hodnoty!

j.cien
15. bře 2010

Eirin,smekam pred tebou-ze jeste pracujes 😉 a opet mam pocit nejvetsiho sraba ☹ ...
Co kdybys zkusila misto zidle sedet na tom mici? Mne to dela moc fajn,kdyz uz uplne nemuzu...tak sedam na ten balon..

lita
15. bře 2010

J.cien - to budou copy! A zadne na tri praminky, ale rovnou na pet, uz zacni trenovat na vanocce 😉 😀

lita
15. bře 2010

J.cien - teeeda, ted jsi mi pripomnela! Ja mam mic nafouknuty a zaparkovany hned vedle stolu a ja trapka sedela a kroutila se na rozhrkane zidli. No jo, nejen tehotenska demence, ale uz i tehotenska slepota 😀 😀

j.cien
15. bře 2010

😀 😀
Lito,zitra jdu koupit ty matrace,jak jsi sem davala odkaz na radi.cz 😉 jestli teda budou mit 2ks skladem..

eirin
15. bře 2010

Já mám mičudu doma a nějak to nezabírá. Mně na záda pomůže jenom lehnout si do postele na kokosovou matraci, takže si můžu ulevit jen večer. A bohužel, záda mi zhoršuje válení na gauči 😀
No už nejsem taková hrdinka, na mateřskou hodlám nastoupit už těch 8 týdnů před termínem, protože to sezení je fakt děs. A mám pocit, že za to ani tak nemůže břicho jako prsa 😖

eirin
15. bře 2010

Lito, a jaký máš tlak? Máš možnost se doma změřit?

lita
15. bře 2010

J.cien - nam ty matrace maji dorazit i s dalsimi vecickami v patek 😀 Od radi.cz 😀 Pani radsi zavolej, protoze si nejsem jista, kolik veci maji na sklade. U vetsiny polozek mela poznamku k dodani do 7 dnu. Ale ona je moc fajn, takze se s ni urcite domluvis. A ne abys nam vykoupila ty nase 😉 😀

lita
15. bře 2010

J.cien - ted jsem na to merkla a maji dodani do 24 hod, takze by je na sklade meli mit 🙂

lita
15. bře 2010

Eirin - doma se prave zmerit nemam moznost, vzdycky jen u dr. Tlak mi postupne stoupa, kdyz koukam do tehotenske prukazky, ale to je normalni. V cca 14 tt jsem mela 122/77 a ted 136/76, takze zas tak rapidne to neroste. Pry je dulezite, aby to druhe cislo neprekrocilo hodnotu 95-100 (nepamatuji si proc).

j.cien
15. bře 2010

😉 OK,mame to po ceste,tak tam vlezu..uz jsem v tom obchudku jedou byla,ale to jsem se ptala na ty moderni latkovky a pani o tom nemela ani paru...ale veci tam ma jinak hooodne 🙂 tak asi jeste dokoupim ty ostatni ptakovinky,plinky s obrazkama,chranice na ty matrace...teda,je to treba ..??Neni to blbost,kdyz chci mit "dachajici"matraci,ze na ni dam neprodysny chranic???

j.cien
15. bře 2010

Lito,tak to bud v klidu,to na zadnou hypertensni krizi nevypada..pokud mivas stale takovy,jak pises 😉
Ale o tom otoku ji urco rekni 😉 !

j.cien
15. bře 2010

to melo byt "dychajici"...

eirin
15. bře 2010

Lito, no kombinace vysokého tlaku, otoků a bílkoviny v moči je dost vážná (preeklampsie), takže jestliže máš tlak ok, tak je to jedině dobře.. Já zase nemám otoky, ale u dr. pravidelně spodní tlak kolem 85, přitom doma 70 až 75.
Asi jsem vždy z kontroly nervozní.

J.cien, jakou pořizuješ do začátku plenkovou výbavu? Omlouvám se, pokud jsi to někde psala, uniklo mi to..
Lito, taky budeš látkovat?

milerrka
15. bře 2010

eirin,tak už víš jména pro dvojčátka?Já taky čekám.Dvě děti dvojnásobné problémi s pubertou.Jinak mocinky gratuluju a brzo se to narodí že?

j.cien
15. bře 2010

Eirin,i 85 je stale v poho.. 😉 a pokud jsi nervak,tak je to normalni,ze se ti u dr.zvedne 😉
Vubec se neomlouvej,jj,ja chci zkusit latkovat..takze pro zacatek mam 80ks klasickych ctvercovek-ale tech vysokogramaznich,maji mit vetsi savost 😉 a na ne mam asi 6tery svrchni kalhotky PUL-to jsou ty prodysne,ne ty klasicke neprodysne z PVC...ä pak mam na zkousku par ks babmusovych kalhotkovych popolinek a nejake ty kompletni AIO,dohromady asi 14ks...a jeste chci koupit nekolik baliku tech separacnich plenek.
Fakt nemam zkusenosti,tak z toho,co jsem nacetla-je lepsi to postupne ozkouset,stihy jsou ruzne,savost ruzna...atd,takze jsem nekupovala hned cele sady,pac nevim,jak nam to bude vyhovovat...
Ale pocitam s tim,ze na noc budu davat z pocatku a mozna furt jednorazovky...

milerrka
15. bře 2010

paapap holky jedu manžovi naproti

eirin
15. bře 2010

Milerrko, ano, po dlouhém "boji" jsme dospěli ke jménům Zuzanka a Martínek, u těchto už zůstaneme 🙂 (změna by byla jen v případě, že by se konalo velké překvapení v podobě dvou kluků nebo dvou holek, ale to už se nejspíš nestane).

Cien, taky si myslím, že 85 je ještě v poho, ale dr. zbystří, když tuto hodnotu naměří. Být to přes 90, tak mě žene do nemocnice. Tak já si tu plenkovou výbavu představuju obdobně, to jsem ráda. Ještě tedy nemám vůbec nic. Já nevím, proč mám na všechno pořád tolik času 😀

lita
15. bře 2010

J.cien - tak pani ma i kamenny obchudek? Je moc fajn, ochotna, vse vysvetli i poradi. Eko ci alternativni vecicky moc nema. Takove veci jsem nakoupila pres 4babies.cz nebo brana k detem.

Jinak na tu matraci chci poridit tyto bambusove chranice, mely by byt prodysne
http://www.eprcek.cz/kaarsgaren-bambusovy-chran...
nebo maji i levnejsi verzi z bavlny
http://www.eprcek.cz/kaarsgaren-chranice-matrac...
Maji je v docela hodne eshopech - ceska znacka Kaarsgaren, zde jsou jejich stranky
http://detskedeky.cz/chranice-matraci-c-54.html...

Plinky s obrazkama jsem take vzala 😉 Udelala jsem objednavku u Kikka a rovnou k tomu pribalila i roztomile capacky na podzim, tyhlety
http://www.pleny.cz/capacky-kikko/-/-/kojenecke...
Objevila jsem i fotbalovou teplakovou soupravicku ve vyprodeji, tak ji chci klukum kazdemu koupit, ty capacky se k tomu prave hezky hodi. Bude to prekvapko pro tatinka - take fotbalistu 😀
Na Kikku maji i krasne capacky pro holcicky 😉
http://www.pleny.cz/capacky-kikko/-/-/2773.html...

hanula83
15. bře 2010

Zuzi, ano ano, sladké, jako ti tvoji bobíšci 🙂))

Lito, opravdu se mi ty nápady budou hodit, já tu paní zaúkoluju, ona ráda experimentuje, tak doufejme, že se jí to podaří 🙂

lita
15. bře 2010

Eirin - ja s tou myslenkou latkovat porad koketuju, ale ze zacatku asi pojedeme jen jednorazovky. Problem u nas je, ze bydlime ve 2+kk a nemame moc mista na suseni. Mne se prave libi nejvice ty AIO a ty by se nemely susit v susicce, coz jsem ze zacatku netusila. Rikala jsem si, ze bych na latkovani presla az ve Statech, ty sady AIO jsou tam za mnohem lepsi ceny a budeme mit maly baracek a zahradu, coz uz suseni usnadnuje.

lita
15. bře 2010

O vikendu jsme skypovali se svagrovou ze Statu, ktera take latkovala, ale pred cca 6 lety a ta pouzivala sluzbu, ktera tady neni. Vozi ti ciste latkovky a od tebe si berou ty pouzite a perou a susi je oni. Pry se to vyplati hlavne prvni rok, potom ke konci uz moc ne, protoze se pocet plen na den snizuje a oni zrejme uctuji denni sazbu. To je celkem zajimava sluzbaale zase se mi moc nelibi to omezeni moznosti vybrat si druh plen.

zlatovlaaska
15. bře 2010

čauves, tady si člověk ani nemůže dát šlofíka??? tak aspoň zdravím a jdu pokračovat ve válení 😉 ještě zítra a ve středu bude po trápení...

milerrka
15. bře 2010

eri,To jsou opravdu hezká jména.Já zase dneska došla k jménům z kalendáře na jména Tobias a Dominika. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru