Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eirin
15. bře 2010

Milerrko, koukám, že jména taky měníš, v albu vidím Nelly a Vítka 😉 My k těm našim dospěli až časem a dohodou, každý jsme měli své favority, ale na těch jsme se jaksi neshodli.
Nevím, jestli už jsi holkám odpovídala, ale i já se musím zeptat, jaktože víš pohlaví dětí už takto brzo?

monika.tdm
15. bře 2010

Eirin koukala jsem do albicka a zjistila jsem, ze jste meli letos i velky svatebni den!!!! No gratulace!!! Rok 2010 je tedy u vas fičák!!! 🙂 A muzu se zeptati z jake casti prazske jsi???

lita
15. bře 2010

J.cien - ted jsem koukala, ze pani na radi.cz ma ty same chranice, co jsem tu davala odkazy, jen drazsi a dostupnost do 7 dni. Ja je prave kvuli cene budu brat z eprcek.cz , mame to za rohem.
Tady je odkaz na radi
http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1023609 (bambus)
http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1027828 (bavlna)
Maji byt prodysne, takze by mely dychat a dobre na nich dachat 😉 😀

j.cien
15. bře 2010

Lito ´diky moc,za ty odkazy na chranice -co dachaji 😉 😀 😀 a ty capacky z Kikko jsou fakt k sezrani!

lita
15. bře 2010

J.cien - IP

Jinak ja teda dneska take koukam, co mi to z te klavesnice leze na obrazovku, zatim si to po sobe ctu. Par perel uz jsem stacila ochytit a prepsat🙂 To bude asi tema oteklyma prstama 😀 Na co ja se budu vymlouvat po porodu 😀 😀

j.cien
15. bře 2010

Lito,ja mam asi otekly i mozek 😀 pripadam si fakt dementni...kolikrat chci neco rict a pouziju uplne jine slovo.. 😀 😀 no snad je to temi hormony a ne vekem 😀 ..

Jeste prosim k tem odkazum,nemas nekde tip na moskytieru pres kocar?Jiste to tu uz bylo..tak se olouvam,ale nejak mi to uteklo... 😕

rejchl
15. bře 2010

Holky omlouvam se ze neprispivam,jen tu tise ctu vase drby🙂
j.cien me zaha pali neustale.Obcas zabere mleko v kombinaci s Gaviscomem ale to jen na 2 hodky maximalne.Asi taky budu mit vlasaty kluky😀 To budou číra 😀
Taky toho moc nenaspim,jsem furt unavena a kdyz si jdu lehnout tak nezaberu.Kluci se furt vrtej a obtezujou maminku🙂Zitra mam poradnu tak jsem zvedava jak kulisaci zase lezej.Furt se melou.

lita
15. bře 2010

J.cien - moskytieru jsem nasla na dvojceci kocar za hezkou cenu u Matyska - od firmy Ivemababy, delaji i na postylky. Na kocarek ji koupim urcite!

A u te sitky je dulezite koupit TMAVOU barvu (treba modrou), protoze pres ni budes na deti videt a oni naopak budou videt ven. Pres bilou neni nic videt.

My tu mame strasne komaru, tak premyslim, ze koupim i ty na postylky. Ale neumim si predstavit, ze jestli budou kluci v noci kazde 2 hodky vzhuru, ze bych tu sitku porad sundavala a nandavala. To bych ji asi behem par noci nevyspanim rozcupovala a snedla 😀

http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=139... (na kocarek - Ivemababy)
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=139... (na postylku)
stranky vyrobce:
http://www.ivemababy.eu/shop/detail/sitka-proti... (na kocarek)
http://www.ivemababy.eu/shop/detail/sitka-proti... (na postylku)

nebo na babylife.cz maji od Emitexu (take tmave barvy)
http://www.babylife.cz/sitky-proti-hmyzu/emitex...

j.cien
15. bře 2010

Lito diky,hned si ty odkazy ukladam 😉
Nad tu postylku nevim..to bych se do te site asi sama chytila 😀 😀 ..manzel rikal,ze da site do oken v pokojicku,tak snad to bude jako ochrana stacit...

eirin
15. bře 2010

Moni, bydlíme za Hájema, v Horních Měcholupech. Máš pravdu, letošní rok je plný událostí.

j.cien
15. bře 2010

Rejchl a proc neprispivas??Copak nemas paleni zahy nebo aspon hemeroidy?? 😀 😀
Dneska se tu vsichni litujeme...jak uz to blbe snasime...a musim rict,ze se citim furt stejne blbe..ale hnedle to lip snasim,kdyz jsem si vam postezovala 😵

petranela
15. bře 2010

Ahoj holky, tak vás opět zdravím a průběžně vás dočítám jak se všechny těhulky i maminky máte 😉

Mne žáha mne pálí víc a víc, Rennie je úplně super, ale už toho mám docela plné zuby 😅

Lito, tak už Ti taky otíkají nožky, ještě že máš tu kontrolu a poptáš se u dr. Mně teda natíkají obě stejně, no je to hroznej pohled, to jsou ale hnusný nohy! A neobuju boty, když někam jdu, tak je nosím rozepnuty.

No jo no, nedá se nic dělat, my těhule dostáváme zabrat víc a víc... Taky si musím postěžovat 😀 Já včera jela s manželem do Tesca na nákup a byla jsem po chvíli tak vyrizena, ze jsem si tam musela sednout na kartony od piva, jinde jsem nenašla vhodný místo 😕 manžel mi pořád po obchodě utíkal a já za ním chodila jako kačenka. Už ty nákupy asi zruším a bude jezdit sám, takhle by to se mnou zabralo celej den. Pak jsme šli do Ikey no tam jsem se dorazila a tak hned dom. Připadám si jak v 90 letech jak mne bolí ty záda!!!

Před hodinou někdo zvonil, já natěšená, že ppl s další výbavičkou 😎 , tak jsem vyskočila otevřít a oni to Svědci Jehovovi a zrovna já je tak nesnáším! 😠 😠 😠 Jsem jim rovnou řekla, že věří v nesmysly, ale bylo jim to očividně jedno. Bohužel se mi pár svědků dostalo do života a je to vážně šílená organizace.

petranela
15. bře 2010

Tak Lito, já tu moskytieru koupila bílou, no že jsem nepočkala, Ty vždycky všechno pěkně zjistíš. 😉 Já se nechala unést a na jakémsi webshopu ji přihodila k objednávce, no snad to nebude taková hrůza...

j.cien
15. bře 2010

😀 😀 Petranel,vitej do klubu unavenych a vyrizenych 😉
Ale nakupovani +Ikea k tomu-to by vyridilo i netehotneho!!!aspon ja to primo nesnasim..u nas nakupuje manzel,ten se v tom primo vyziva..dokonce s chuti obrazi Tesco,Lidl i Penny,podle toho,co je kde zvykly kupovat...to by mne zabilo,nesnasim obchody!!!
A ten zvonek a Jehovisti za dverma 😀 😀 to by me slehlo!!ja nez se vyhrabu z gauce ...to bych je hnala svinskym krokem 😠

petranela
15. bře 2010

Zlatovlásko, Ty už to máš fakt za pár, vydrž, ty konce musí být šílený, ale aspoň budeš mít krásně velký dětičky!!! 🙂

petranela
15. bře 2010

J.cien, no nedalo mi to a musela jsem se do klubu vyřízených těhotných dneska zapojit a postěžovat si 😉
Na a ulevilo se mi 😉 Já mám dojem, že těhotný kamarádky s jedním miminem byly většinou dost v pohodě oproti mě.

Jehovisti za dveřma mne šíleně rozčílili, zvlášt když člověk čeká balíčky pro miminka 😉 . Oni jsou fakt úúúúúplně mimo a ničí si rodiny jak to jde.

lita
15. bře 2010

J.cien - ja bych ti sitky do oken take nejradsi dala, ale nevim, jestli to ma smysl jen na tohle leto. Ale jestli me ty bzukanci budou prudit, tak je tam asi lupnu stehovani nestehovani 🙂

Reichl - jak pise J.cien, klidne si nekdy prijd postezovat. My jsme se tu ted uskupily do 2 taboru - ciperne maminky a ufunene cekatelky 😀

Holky, zajimave je, ze normalne mam casto problem s palenim zahy a ted v tehotenstvi skoro jako kdyz utne. Jsem to nemela psat, protoze do par dnu tu urcite budu knourat, jak mam kysely zaludek 😀

Petranelo - priste sedni manzelovi do nakupniho voziku a jen udavej smer 😀
To jsi dobra, nekonecny nakup v hypermarketu a pak nekonecna Ikea, uffff!
Svedci jsou neodbytni jak ti komari, jen proti nim neni sitka. Ale dobre na ne funguje nas mirne vysinuty soused, ktery si rad s kazdym povida. Jednou jsem videla, jak ho odchytili a jeste za hodinu tam s nimi stal a zive diskutoval. Oni uz tak aktivne nepusobili, jen tam znavene stali a nevedeli, jak se z jeho sparu dostat 😀 A je mi jasne, ze jeho rozhodne na jejich viru neumluvili, dobra lekce 😀

eirin
15. bře 2010

Tak k nám naštěstí svědci nechodí, jinak bych je taky vypakovala, i když bych zrovna žádný balíček nečekala.

lucy82
15. bře 2010

Ahojky

Milerrko ty jsi v 10tta už víš že budeš mít páreček?! To jsou teda rychlíci 😉

Petranelo jojo taky jsem nákupy pak nesnášela, všude jsem chodila jak ty píšeš jak kačena, ale vydrž 🙂

Nu mě už holky spinkají tak jdu poklidit a pak chvilku relaxovat, dneska jim manžel koupil kaši tak jsme ji navečer chtěly dát no a houby princezny to odmítly, takže jsme to musely vylít a dát zase Bebu. No jsou už pěkně vybíravý, čaj nechtějí, šťávičku nechtějí, kaše nechtějí 😝 😀

rejchl
15. bře 2010

Holky kdybych si tu mela postezovat tak mi jedna strana stacit nebude😀 Chci spát a nejde to,žáha pálí o stosest.Kluci si za chvilku porkopou diru ven.Sileny.A hlavne nemam vubec chut na teple jidlo.Jen tlaskam sladky s ovocem pres sebe🙂Jedine co nemam jsou otoky.Zatim:-DA bolí me klouby na prstech u rukou.A záda a ......😀 asi cela osoba.
Mam vtipnou historku.Myla jsem nadobi a hekala u toho jak me boli zada.Tak jsem cekala ze mi chlap rekne aspon uhni,ja to umyju.Jedine co z nej vypadlo bylo:Vem si ten tvuj mic a hopsej,te to prejde😀 Tak by me zajimalo,jak se da mýt nádobi a pri tom hopsat na balone😀

eirin
15. bře 2010

Tak jsem právě měřením zjistila, že za 12 dní mi břicho vyrostlo o 9 cm 😅

eirin
15. bře 2010

Rejchl, není nad dobrou radu, viď 😀

petranela
15. bře 2010

Lito, to jsi napsala dobře 😀 čiperné maminky a ufňukané čekatelky 😀 no je to absolutně výstižný!!!! Holky nám nasazují hrozně vysoký laťky! Já pak založím skupinu ufňukané matky, už to vídím...

Jasně, příště pojedu na vozíku, jenže pak se tam manžel žádnej nákup nedá a s vozíkem ani nepopojede a to je docela silák. Už teď mu nemůžu sedat na klín, prý to nevydrží, no jo, 80 kilo je pořádná váha.

petranela
15. bře 2010

Rejchl, no máme to fakt těžký!!! 😀

Eirin, to Ti břicho vyrostlo teda šíleně rychle, já taky měřím, ale Ty máš teda rekord!

rejchl
15. bře 2010

Petru to mas recht,neni nad dobrou radu.
Holky chci se zeptat,vsichni mi rikaji ze mam bricho dole a me to fakt zacina silene vadit.Jsem vysoka a mam bohuzel dlouhe telo,tak mam pupek niz nez by mela jina mensi zenska.Aspon tak si to vysvetluji ja.A uz me nebavi to kazdemu vysvetlovat,stavkuju. 😠

rejchl
15. bře 2010

aaaaaa uz ani neumim opsat spravnou presdivku,promin erin a petru😀

petranela
15. bře 2010

Rejchl, to se mi teda nezdá, že máš břicho dole, koukala jsem na Tvoje fotky a bříško máš náhodou krásný!!! 🙂 A nic dole teda nevidím, jsi štíhlá, takže Ti bříško sluší. Já byla v sobotu na srazu se střední a tam mi zase říkali, že mám břicho na dvojčata nějaký malý a taky mne to teda štvalo!!! Asi ti lidi blbě vidí nebo co. Aktuální břicho mám taky v albu a ještě našeho kocourka, kterej si našel nový místo na kuchyňské lince. Divím se, že mi ho admini nesmazali.

geliva
15. bře 2010

ahoj, tak dneska jste mě celkem potěšily (sice trochu škodolibě, ale jo) taky mám občas pocit, že jsem nemožná, v noci nespím, pálí mě žáha, co 2 hodiny chodím na záchod, usnu nad ránem, pak spím klidně do devíti. když přes den někam zajdu, tak většinou si pak musím lehnout, klidně po obědě usnu.
tak jsem ráda, že netrpím sama. taky mám pocit, že všechny kolem mě to zvládaly líp.

petranela
15. bře 2010

Geliva, já to mám přesně tak jako Ty!!! Pocity jak přes kopírák! A ostatní těhule s jedním miminem běhají po vycházkách, nechápu! No a ještě chodí třeba plavat nebo cvičit, tak to bych nedala už vůbec...

rejchl
15. bře 2010

Petru dekuji.Mas krasny brisko🙂 Asi taky zacnu merit jak mi roste.Protoze se zda ze se zastavilo😀 Taky mi hodne lidi rika,ze to bricho ke me vubec nejde.Ze to vypada jak kdybych mela pod trikem meloun nebo mic 😠 Bohuzel s nima v tomhle musim souhlasit,protoze prsa skoro nemam😀 a vypada to fakt jak kdybych pasovala melouny😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru