Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
15. bře 2010

Rejch, taky děkuji. No ale podle fotek Ti bříško moc sluší, tak na lidi kašli, asi Ti dvojčecí bříško zavidí, to bude tím!

kecule
15. bře 2010

Nezlobte se že Vám sem píšu, ale potřebovala bych uklidnit. Jsem po 2. IVF a čekáme dvojčátka, jsem v 7tt, srdeční akce potvrzena. A od 6. týdne špiním. Zatím je vše v pořádku, na UZ lékaři nic nenašli. Jsem samozřejmě z toho nervozní a stále mám strach 😒, abych o ně nepřišla, přeci jsem jsem těhotná opravdu krátce. Prosím povězte mi, měl jste někdo tyto potíže? A jak často a kdy Vám to přešlo? A je u Vás vše v pořádku.
Moc Vám děkuji za opovědi a přeji Vám pěkný a pohodový průběh těhu!!!!

hanula83
15. bře 2010

Holky, nevím, jestli vás tím potěším, ale měla jsem taky naprosto všechny problémy, kterými trpíte 😉... Hlavně u Petranelky jsem se zasmála, jak popisovala příhodu z obchodu. Já si vzpomínám, že jsem tak v 7. měsíci byla na nákupu s našima v Makru a mama měla obrovskej seznam věcí a běhala z místa na místo a já s tatou jsme to po chvíli vzdali a sedli si mezi Coca-coly a bylo to 🙂) Vlastně vůbec jsem nevydržela nikde dlouho stát.. Holky, už jste většína přes 30. týden, to už rychle uteče 😉

salu
15. bře 2010

Kecule, občas se může jakoby v období menzes špinit. Pokud to není spojené s bolestmi břicha a krvácením, tak to bude snad dobrý. Musíš věřit !!!! Tvoje tělo má teď hormonální bouři a musí se srovnat. Mysli pozitivně. Všechno dobře dopadne.

petranela
15. bře 2010

Kecule, gratluju k dvojčátům 😉 to špinění je hodně časté, já to měla taky, i moje sestra, i kamarádky, ale podceňovala jsem to. U špinění je moc důležitý být v klidu a vůbec nic nedělat. Doktor mi to říkal, ale já to neudělala a šla pracovat na zahradu a pak jsem začala večer najednou krvácet a musela na pohovotost. Od té doby jen ležení skoro dva měsíce. Poučila jsem se pořádně. Takže nic nedělat a bude to v pohodě, je to fakt běžný a má to na začátku plno těhulek. No a možná jsi to tu četla, tak dvojčecí těhu je náročnější, tak na sebe dávej jenom pozor a všecko bude dobrý 😉 Přeju pohodové těhotenství.

Hanulko, tak to jsme si našly obě nejelpší místo v obchodnáku na sezení, mezi flašky, jinde to fakt nejde 😎
To je tip pro ostatní holky, až budete v obchodě vyřízený, tak hledejte kartony s coca colou nebo s pivama 😉

Dnes jsem konečně přemluvila manžela, aby mi namasíroval ty moje krásný nohy, prý vypapdám jak sudokopytník 😅

hanula83
15. bře 2010

Petru 😀 😀 😀

Jdu do hajan, dobrou noc všem 🙂

kecule
15. bře 2010

Moc Vám všem děkuji za odpovědi a podporu.
Asi holt budu muset na PN, byla jsem doma na dovče, ale nyní jsem šla do práce a asi to nebude to pravé ořechové. Přijde mi že dnes je to horší, jako co do intenzity a to jsem byla poprvé a to nemám těžkou fyzickou práci, spíše kancelářskou.
Mějte se všechny moc pěkně a ještě jednou moc děkuji!!!!

zlatovlaaska
15. bře 2010

teda, vy jste zase kecalkovaly...

petranela, máš pravdu, ale povíme si, až budeš na přelomu 38. a 39. tt, že útěcha velkých dětí je sice rozumově ok, ale tělo je už v prdce...

ještě se 2x "vyspím" a přetrpím 1 den...

sarri
16. bře 2010

Kecule, já jsem taky v 8tt špinila. Byla jsem v nemocnici pro hrozící potrat. Je to sice poměrně častá komplikace, ale nemá to v těhotenství být. Špinil vyprazdňující se hemetom na děloze - ten jsmeměli úplně pidi pod placentou, jenže pak se mi udělal další a ten už nešpinil, ale krvácel a pak i vyšla obrovská sraženina. Dostávala jsem neustále kapajdy proti krvácení a léky, protože hrozilo, že si ten hematom odnese i placentu. V nemocnici jsem strávila 6 týdnů a nelituju - viz. album. Po prvním trimestru to bylo ok. Apropos placentu jsme nakonec měla přirostenou a při porodu nešla ven, ale i s tím si umí doktoi poradit 😉

ivaajirka
16. bře 2010

Hezké ránko všem 😵 😵 Tak koukám,že už tu nejsem nejmladší 😀 😀
Dnes jsem dala Jiříka do školky po 2měs.a kluci spí tak po 2měs. vklidu snídám až mi to přijde divné 😀 😀

elly01
16. bře 2010

Zlatovlaasko, drzim palecky, to uz to mas opravdu za par 😉 🙂 Já už bych se taky chtela jen 2x vyspinkat a rodit 😅

rejchl
16. bře 2010

krásný den přeji všem🙂 Jdu si zase stěžovat.Mam po poradně,další za 4 tydny jelikož nemam žadne problemy.No a kluci jsou hlavičkama dolů☹((((Takže císař u mě nehrozí.

sarri
16. bře 2010

Rejchl, teda u nás si dvojčátka víc hlídali. Chodila jsem do poradny každý týden od 30tt - prohlídka, ultrazvuk, KTG.

hanula83
16. bře 2010

Sarri, možná u vás si je víc hlídali, jednovajky si víc hlídají, obzvlášť, pokud měly jednu placentu, to měly, ne? Já taky chodila jednou za 3 týdny a až od 36tt jsem měla docházet do nemocnice.

sarri
16. bře 2010

Asi jo, já jsem prva chodila co 2 týdny a pak co týden.

peticha
16. bře 2010

Ahoj všem, chtěla bych se vás zeptat na to jaký máte nebo plánujete koupit kočárek a jak jste s ním spokojení. Nevím totiž jestli je lepší se 2 korbami nebo s těma vloženýma taškama. Moc děkuji za odpovědi.

hanula83
16. bře 2010

Já vlastně jednou za měsíc a pak co 3 týdny... taky doktor říkal, že pokud není problém, tak častěj nemusím.

Dnes jdu k doktorce s tou nohou, už to trvá měsíc a prášky na bolest to neřeší...

salu
16. bře 2010

Ahoj peticho, tak to je věc, kterou právě taky řeším 🙂

na začátek jukni na kombinované:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?kategorie=5734

tandemy:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?kategorie=5757

Chtěla bys děti mít vedle sebe nebo za sebou?

salu
16. bře 2010

Pak by ses měla rozhodnout, zda chceš vložné tašky (třeba z důvodu přenášení, když není výtah), nebo korbičky.

na co koukám já, je hlavně rozměr korbiček a vložných tašek a potom sporťáku.

Pozor také na celkovou šíři.
Hrozně se mi líbí třeba: http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...
ale ten má 93 cm, což já neprojedu vchodovýma dveřma!

každopádně přední otočná kolečka si tady holky moc chválí.

rejchl
16. bře 2010

No ja čekala že budu chodit jednou za 3 nebo 2 tydny,ale docela me překvapila.Jen doufam ze se kluci jeste otocej.Nechci jit prirozene☹

salu
16. bře 2010

Mezi oblíbené tady patří Bumbleride
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1204017

Easywalker: http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1371182

ale holky mají i Dorjany, Taka a jsou taky spokojené.
Občas mají třeba 2 kočárky, jeden bazarový - u babiček.

Pamatuj také na váhu kočárku, váhu korbiček + děti. Nezdá se to, ale když budeš třeba kočárek skládat často do auta a vozit ve sněhu 😝

peticha
16. bře 2010

Salu rozhodně bych chtěla vedle sebe, přesně na ty stránky dvojcatka.cz se taky koukám a fakt nevím. O víkendu jsem byla v Kolíně a tam se mi ten Easywalker strašně líbil, ale ta cena je taky moc hezká.
Na ten Dorjan.danny široký 93 cm jsem taky koukala a líbí se mi moc, ale ta šířka je veliká. Tak se mi právě
začal líbit taky ten Bumbleride.🙂 No bude to ještě dřina nějaký vybrat...moc děkuji za tvoje odpovědi..jsi hodná..🙂

sarri
16. bře 2010

K tomu kočárku:
1. jedině přední otočná kolečka
2. ujasnit si finanční možnosti
3. do jakého terénu kočárek? (kopce, rovina)
4. jak jsi fyzicky zdatná
5. kam plánuješ jezdit? (nákupy, výlety autem nebo jenom "po dědině") a jak se budeš dostávat z baráku (výjezd z garáže širokýma dveřma nebo úzkýma?)
6. jak budeš děti do kočárku nosit? (v paneláku několik pater výtahem, bytovka několik pater bez výtahu, rodinný dům - pár schodů do sklepa?)

Podle toho pak kočárek vybírej. Dětem bude nejlíp v prostorných korbičkách, ale pokud budeš muset s kočárek projet dveřma 80 cm, tak mají smůlu a budou se sardinkovat v kočárku do 80 cm. Jestli na penízky hledět nemusíš, tak jsou určitě dobré kočárky TFK a Easy walker, Bumbleride - nikde jsem zatím neviděla, že by na ně někdo nadával. My např. bydlíme v bytovce v podkroví bez výtahu a kočárek máme ve sklepě. Vchodem pro kočárky neprojedu, protože se měnily dvěře za plastové a mají i plastová futra, která zmenšila 80cm široký průjezd ☹ Kočár tahám 8 schodů ze sklepa, pak v mezipatře nakládám děti, které snáším v autosedačkách.
Jezdíme taky k babičce, což je na dědině a tam bych si klidně koupila i širší kočárek, protože ho máme v garáži a do obchodů se tam stejně s kočárem nejezdí. Jo a jsme na rovině, takže na váhu kočáru jsem taky moc hledět nemusela.

sarri
16. bře 2010

Jo a máme Dorjan 09 - ten je úzký a dá se vybrat ve variantách monokočárků 😉 Vybrali jsme poměrem výkon-cena v porovnání s Bumbleridem. 15000 za kočár s korbama, sportovníma sedačkama, adaptérem na autosedačky, autosedačkama, pláštěnkou a taškou.

sarri
16. bře 2010

Foto v albíčku.

salu
16. bře 2010

Peticho, u mě zatím vede Bumbleride. Barvu ještě nevím, ve čtvrtek jedeme pro výsledky z plodovky, tak se dozvíme i pohlaví 🙂 zatím vede zelený, ale když tam budou 2 holčičky, tak ten VITA.

nahlédla jsem do albíčka, my měli svatbu taky 7/2007 😀

zlatovlaaska
16. bře 2010

elly, taky se dočkáš 🙂 předevčírem za mnou přišla kámoška a říkala, jak je to nedávno, kdy jsem s ní diskutovala, jestli mám jít od dalšího IVF nebo mám počkat... to byl květen... a za necelých 20 hodin mám nástup v porodnici... neuvěřitelný...

peti, mrkni taky na www.kocarky.cz, to je obchod v Kolíně, tam mají i všechny vystavený, ne jako jinde, kde ti je ukážou jen v katalogu. Pán bude sice doporučovat Easy Walker, protože je jejich dovozce, ale ke každému ti něco řekne a hlavně ty se na všechny můžeš podívat, podrncat a udělat si dojem. My měli EW jako favorita mezi asi 5 kočárky, takže nakonec ho i máme už zaparkovaný u našich 😀

zlatovlaaska
16. bře 2010

jo a taky jsem chtěla za každou cenu do 80 cm, nafukovací kolečka a co nejnižší hmotnost. bydlíme v centru města a je to tady samá kočičí hlava a docela terén, tak jsem si říkala, že 2 děti, třeba nějaký menší nákup a já potlačím do kopce (kde bydlíme) 50-ti kilový kočár, takže EW byl jednička 😉

peticha
16. bře 2010

Moc vám hoky děkuji za rady.
Sarri ten tvůj kočárek je nádhernej. I ta barva je moc hezká...můžu se zeptat kde si ho koupila. Ten dorjan se mi právě taky líbil, ale v tak hezký barvě jsem ho nikde nenašla..🙂
Salu tak to je teda náhodička s tou svatbou.🙂

monika.tdm
16. bře 2010

eirin ja jsem z Dubče to jsme skoro sousedky!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru