Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
16. bře 2010

Ahoj,

Monika.tdm, Erin, to je dobrý, já bydlím taky kousek od Hájů 🙂

monika.tdm
16. bře 2010

tak to vybereme nejakou hospudku, nekurackou s detskym koutkem, co??? 🙂

eirin
16. bře 2010

Tak to je fakt dobré, že bydlíme na jednom fleku 😀

radka.k
16. bře 2010

Ahoj holky, nebyla jsem tady přes 6 týdnů, tak dočítat nestíhám.
Můj poslední příspěvek tu byl, že odcházím do nemocnice. Nechci strašit těhulky, ale radím vám, vše mějte připravené dostatečně v předstihu a nic nedejte na slova doktora, že je vše v pořádku. I já měla těhotenství ukázkové a vždy se dr.divil, jak to krásně zvládám, nikdy jsem neměla sebemenší problém. Až najednou v 33tt se trošku nezdála velikost plodu B. Další týden jsem šla na přeměření a v nemocnici si mě nechali pro hypotrofii plodu B (podvýživa, velký váhový rozdíl mezi plody). V kolínské nemocnici jsem ležela dva dny a jeden monitor se doktorovi nezdál, prý tam byly silné kontrakce, já tedy necítila nic významného, ale každopádně mě narychlo převezli houkačkou do Podolí. Tam jsem strávila pod bedlivou kontrolou - 2x týdně UTZ a 2x denně kardiotokograf další dva týdny, neustále hlídali, jestli B roste a jaký má průtoky pupečníkem. Až v 35+4 těhotenství ukončili císařským řezem. Kluci se narodili 19.2. Michael 45cm 2200g a Samuel 43cm 1620g. Následovaly skoro 4 týdny v nemocnici, nejprve inkubátor, vyhřívané lůžko, normální postýlka... Největší problém byl s výživou, malý Sam neměl sací reflex, neuměl se napapat, tak byl dlouho se sondou. Navíc oba postihla žloutenka, no prostě samé nervy. Ale od včerejška jsme doma!!!

balina
16. bře 2010

Ze me by mohla byt profesionalni podavacka a nandavacka dudliku. Od rana nedelam nic jineho 😀 😀 😀

Ja sem z Jesenice, takze taky kousek. Konecne vyrovnavame tu "moravskou " kliku 😉

sarri
16. bře 2010

Peti, výběr vzorů http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1289663
A kupovali jsme na http://www.darababy.cz/zbozi/kategorie-dvojcatove - ale v kamenném obchodě - mají tam levněji než na webu 😉

zuzka.o
16. bře 2010

Ahooooj 🙂

Teda, RADKO, to je teda mazec! Moc gratuluju k miminkům, hlavně že jste všichni v pořádku a že to kluci zvládli. Uf, vy jste to ale měli komplikované..... užívejte si domova, máte toho za sebou opravdu hodně.

petulka26
16. bře 2010

Balino naši býdlí v Jirčanech, jezdím tam každou chvilku. To jsme opravdu všechny kousek od sebe 😀

eirin
16. bře 2010

Ahoj Radko, tedy dost mě mrazí, když tě čtu. Moc gratuluji k dětem a k tomu, že už jste doma. Musely to být opravdu nervy.

balina
16. bře 2010

Radko : Přesně tak. Děs běs, ale teď už jste doma a uvidíš jak na to kluci teď šlápnou. Přeji hodně štěstíčka a rychlé přírůstky na váze.

peticha
16. bře 2010

Moc děkuji Sarri, tak já mám asi rozhodnuto. Ta tvoje barva je asi nejhezčí, ale ani ta 116 není špatná...no
ještě uvidím, ale v kočárku mám asi jasno. A jsi s sním asi spokojená nebo má nějaké mouchy, ale který
kočárek nemá viď..🙂

salu
16. bře 2010

Všem Elenkám krásný svátek a hodně zdravíčka !!!!

A já jsem zase o rok taky starší 😝

lita
16. bře 2010

Holky, nadherne video, posilala mi ho kamaradka s nazvem "Jak 4 chlapi udelaji 1 zenskou stastnou v posteli"
Doporucuju shlednout, hlavne Mrkvicce 😉 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Hooid1LJ9Kc
sarri
16. bře 2010

Peti, spokojená su - je teda krapet těžší, ale my jsme rovina a já svalovec - neboj, v poho tlačí i babičky. Achilova pata je košík - špatně přístupný a když jsem tam vezla flašky vína, tak mi šoural o kolečko a je tam z toho díra. Tak už nic nevozím. Ono do toho stejně moc nedáš a nakupuje taťka autem. Jinak převážíme k babičce - korby v rakvi na střeše. Máme Hondu Acord a všecko do kufru nenerveme.
Zkus mrknout na http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=36&...

sarri
16. bře 2010

Salu, vše nejlepší - zdravíčko Tobě i dětičkám.
Lito, taky mi to přišlo - krása, ale dovedu si představit to, když se zrovna nesmějí 😝

lita
16. bře 2010

Sarri - tak ten pravy opak musi byt narez, jestli spusti vsichni dohromady 😅

lita
16. bře 2010

Salu - vse nej pro tebe i tvou rodinu 😉

A Elenkam tedy vse nej k jejich svatku, nejspise jejich prvnimu 🙂

lita
16. bře 2010

Radka.k - gratulace k chlapeckum! Hodne stesticka a zdravicka pro vas vsechny a at Samik brzy dozene brasku 😉

zuzka72
16. bře 2010

jsme zpět od doktorky Petr-otesánek-3800 a Lukáš-kukajda 2680-prej dobry. 😀

lita
16. bře 2010

PETRANELA - s tou sitkou si nedelej hlavu, hlavne ze nejakou mas 😉
Kocour je roztomilous, krasne si u vas hovi. A to chudak jeste netusi, ze se za nedlouho bude o prostor i vasi prizen delit a to rovnou dvakrat! Anebo to uz tusi a zabydluje se v hornim rohu kuchyne, kam na nej nikdo nemuze 😀
A brisko mas krasne, stejne jako figuru!
Ja uz mam buben, musim ho vyfotit, teda jestli se mi na tu fotku vejde 🙂

REJCHL - brisko mas take hezke a neprijde mi, ze ho mas nejak dole, proste jsi cara dlouha a to opticky klame 🙂
Ja mela oba kluky KP, ale pred tydnem ci dvema se mi jeden otocil hlavickou dolu a ten druhy to podle me take udela, protoze tam ma dost mista (roztahuje se mi pres cele brisko).
Jestli budou oba dva hlavickama dolu, tak to neresim a zkusim ten prirozeny porod, verim svemu porodnikovi. Ale pokud bude jeden KP, tak chci cisare.

HANULI - tak co mas s tou nohou, uz vis? A kde te to boli, ve svalu nebo v kosti, dole nahore? Nemuze to byt jeste dohra po zatezovem tehotenstvi ci porodu?
Doufam, ze ti doktor pomuze, je to otrava, kdyz to boli porad 😒

SALU - ja mam toho Bumbrlika take v zelene Seagrass a dneska jsem ho na rychlo okoukla v krabici (manzel nevi pohlavi, tudiz nechci, aby videl barvu kocarku) a barvicka je moc hezka, zadna kriklavka 😉
Uz vis jakou barvu, pokud to bude parecek? Pak to chce docela neutralni, aby to jako celek nehralo vsema barvama, proto holky berou ten cerny pro parecek.
A ty uz mas tuseni, co cekate? Mne moje tusen, ze to jsou chlapecci,i potvrdili uz 4 doktori 🙂

lita
16. bře 2010

Zuzi - Peta je teda obrik 😉 Ten se ti od toho prsu asi nechce ani odtrhnout, jak mu chutna 😀
Lukasek musi vedle nej vypadat malicky, i kdyz ma sam o sobe stejne krasnou vahu.

hancas
16. bře 2010

aojky zdravím.....tak jsme konečně dorazili z nemocnice byli jsme tam od8-12:30 ☹ dávali ji 3 tlumící uspávací injekce které jí nezabrali takže cítila při vyšetření vše jak ju cévkují,pouští kontrastní látku a rengenuji řvala řvala .když jí spodkem pouštěli tu látku tak vždy vše vyčůralaa to bylo špatně ☹ takže 4x a znova.ted spinká a snad bude ok.
Máme reflux ale úplně minimum takže se to jen léčí sirupkem tak jsme dopadli dobře ťuky ťuk

balina
16. bře 2010

Lito nadherne video. ty klucici jsou fakt sladky !

Salu preji vsechno nej k narozkam - hlavne zdravicko a dlouhou výdrž 😉

monika.tdm
16. bře 2010

radko velka gratulace!!! Hodne zdravicka a stesticka!!!!! 🙂

petranela
16. bře 2010

Radko, moc gratuluju k chlapečkům, pak nám sem dej fotečky. 😉 Držím palce, ať krásně přibírají 😉
Konec těhotenství jsi měla fakt moc dramatický... A máš pravdu, je všechno potřeba připravit dopředu a pak hodit nohy nahoru a čekat.

Lito, skvělý video jsi sem dala 😀 a určitě nafoť bříško a hoď nám sem fotečky! Jsem zvědavá. A jak jsi vlastně dopadla na té kontrole, ptala jsi se sestříčky na ty otoky?

Hancas, chudinka malá, takový nepříjemný vyšetření, už si toho teda vytrpěla. Hlavně ať od toho má brzy pokoj.

Zuzko, kluci Ti krásně přibírají, jsi dobrá, že kojíš!

elly01
16. bře 2010

Radko, veliká gratulace ke kloučkům. To je prima, že už jste doma, teď už kluci budou jen baštit a růst 😉 🙂
já jsem si říkala, jak mám na přípravu tašky ještě spoustu času, ale asi už to pomaloučku začnu připravovat - člověk oprvadu nikdy neví.
Holky, braly jste si do porodnice originál oddacího listu nebo jen kopii? A je nutné mít tu kopii notářsky ověřenou???

lita
16. bře 2010

Peto - musim se dokopat to pandero vyfotit, jen abych vam tu nezpusobila nejaky esteticky ulek 😀

Ja byla rano jen na krvi, ale sestricka rikala, ze je to normalni (coz vim). Ta druha noha nenateka o tolik markantne a navic mi nebyla za celou dobu zjistena bilkovina v moci, takze pry v pohode. Merila tlak a pry zcela ukazkovy 🙂 (uz si nepamatuju kolik)

Ke svemu dr. jdu na kontrolu pristi utery, to uz budou i vysledky krve. Minuly tyden jsem byla na utz a pani dr., co dela biometrii, tam psala, ze by se mela udelat opet za 2 tydny, tak snad mi chlapecky doktor pristi tyden zase premeri. Pak uz si me pry zacne brat primo u Apolinare.

lita
16. bře 2010

Hancas - to je sileny, jaktoze berusce ta uspavadla nezabrala? Chudinka kocicka mala, ta si teda prochazi praktikama. Ale hlavne ze jste dopadly dobre, ona na to urcite brzy zapomene.

lita
16. bře 2010

Elly - nekde pisou oddaci list a nekde, ze staci kopie oddaciho listu. U nas je to jasne, budu brat notarsky overenou kopii, protoze original se nekde pri cestovani mezi mnou a manzelem vytratil a ted se mi ho nechce hledat. Nastesti mame tu overenou kopii.
Nejlepsi je mrknout na webovky tve porodnice anebo jim tam primo zavolat. Pokud u nich pujdes na predporodni kurz, tak ti to tam urcite sdeli.

hanula83
16. bře 2010

Holky, děkuji za Elenku k přání k svátku 🙂... budem slavit zítra, společně s mýma narozkama.

Lito, doktorka řekla, že to vypadá na zánět, když už to mám tak dlouho a gely nezabírají... Ale dala mi ještě Aulin, má kromě protibolestivých, tak i protizánětlivé účinky, tak třeba to zaber... no a když ne, tak jdu k ortopedovi, čemuž jsem se vyhýbala... Bolí mě to přesně v kloubu, který spojuje nárt a lýtkovou kost a už to fakt otravuje. Když klečím u holek u hrazdiček, třeba půl hodiny, tak pak vstávám jak stará baba... hrůza.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru