Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

belatka
17. bře 2010

Lituško,další dvojky joo??? 🤐 jéééžišmarjá bože chraň...ale jednomu mimču bych se třebas za deset let ještě nebránila,přece jen jsem ty dítka stihla vzhledem k mýmu věku docela brzy.. 😀 a s tím manžou,no je fakt,že nápadníky mám,což potěší každou ženskou,ale ten můj mužík je docela flegmouš,a žárlení nikdy nedává najevo..nu holkd je poznamenaný z vojenský školy,tak se prej říkávalo,že když byla vojákovi zima,tak si musel odpovědět,že vojákovi není zima,voják nemá pocity a takhle tvrdě je tam drezurovali,takže je z toho trošku "zdeformovanej" citově samozřejmě 😀

Lucynko,díky 😵 ale nevím co blázníš?koukala jsem ti na fotečky,tak jak sedíš na vítání občánků ti to moc sluší a nevidím,že by jsi byla nějak oplácaná..hlavičku máš "jak z prdu kuličku" 🙂 takže to určo není s tím bříškem tak horký.. 🙂 to je jen kůže ta splakne,nebuuj,měla jsi o trošku větší bříško než já tak to třebas potrvá o trošinku dýl... 🙂

j.cien
17. bře 2010

Jj,ja taky uvazuji o tom lonskem modelu...ale nekdo psal,ze ten zvukovy signál je velice slabe slyset...a ze treba z kocarku to nejde vubec slyset...tak nevim,jestli ten novy model nebude v tomto lepsi...je tam rozdil cca 500.-ze??
Jsem koukala,ze vyrobce je nekde z JAR 😕 ...divne,ze to nedelaji i nejake renomovanejsi elektro firmy...

yorinkay
17. bře 2010

Taky máme ještě 56, Vašík má už přes 5kilo, ale stále se vejdeme.

j.cien
17. bře 2010

Yori,tak to je prima povzbuzeni do kojeni 😉 !
Ja mam slibenou "lekci o kojeni"od kamosky,co ma dvojicky dnes rocni a stale je koji!!a k tomu 3,5letou starsi holcicku a jeste po celou dobu pracuje!!a pry se da vse krasne stihat 😵
No,zni to jako sci-fi...a ja ji teda obdivuji!

yorinkay
17. bře 2010

Lito můžeš mě taky přidat? 35tt+3, 27.12.2009 Pavel 2370g, Václav 2790g, císař

yorinkay
17. bře 2010

To zní dobře, přemýšlím, že půjdu od září do práce. A tak váhám co stím kojením, jestli vydržím tak dlouho. Asi si zabavím odsávačku pro sebe a co budu v práci odsaju. No uvidíme, je to ještě daleko 😉

j.cien
17. bře 2010

Ona je teda ing.arch,takze dela hodne z domu..ale i tak beha i po klientech..a hlavne je v poho,coz je obdivuhodne!Razi s muzem heslo,ze si chteji deti "uzit" a ne jen to obdobi "prezit"..coz se mi libi 😵

lita
17. bře 2010

Yori, hned te pridam do seznamu 😉 Chlapecci byli takove dodatecne vanocni darecky, vid 😀
Ja si chci prave nekde pronajmout tu Medela vykonnou elektrickou odsavacku na prvni 2 tydny a uvidim, jestli me to rozkoji. Mam i cisla na laktacni poradkyne, tak pripadne budu zoufale vydavat sos.
Tak to je fajn, ze jsou tu dalsi mimanci ve vel. 56 i po 2 mesicich! 🙂

lita
17. bře 2010

Belatko - jsem si jista, ze by se manzel vzmohl k vojenske akci, kdyby citil hrozici nebezpeci 😉 Ted bude mit tedy praci mnohem tezsi, uz bude muset hlidat zenske 3 misto jedne 😀 To aby rozsiril municni arzenal 😀 😀

lita
17. bře 2010

J.cien - v kocarku ci autosedacce je podle me ten monitor na nic, protoze muze falesne snimat pohyby kocarku atd. Tam bych na nej tedy vubec nespolehala. Navic v chladnu budes mit ditko zachumlane v zavince, pod nejakou dekou a treba jeste pres to fusak a to venku v hluku podle me nejde slyset.

Vyrobce je z JAR, ale koukala jsem na stranky a jeste jinde a maji nekolik ruznych oceneni, tak smejd by nemel byt 😉

j.cien
17. bře 2010

JJ,to vim,ze pri pohybu to neni k nicemu...ale myslela jsem na to balkonove spinkani treba....
I kdyz to uz je asi prehnana hysterie...ta zastava dechu byva pry hlavne v brzkych rannich hodinach...

lita
17. bře 2010

Yorinko - uz jste na seznamu zaslouzilych maminek 😉
Belatko - u tebe jsem v albicku jeste docmuchala datum porodu 😉

Kazdopadne na prvni pohled jasne vede cisar.

***ČEKATELKY***
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
SALU 29. července - dvojvaječné, ???
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23. října 2009 (císař)
BELATKA - (36tt+4) Adélka 2280g / 41cm, Anetka 1840g / 42cm, 30. října 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , 30.listopadu dvojvaječné (přirozeně)
YORINKA - (35tt+3) Pavel 2370g, Václav 2790g, 27. prosince 2009 (císař)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.ledna 2010 (císař)
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010 (císař)
MILUŠKA - (30+1) Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
KOMVER - (36+2) Hanička 2,33 kg/45 cm a Janička 2,57 kg/50 cm,29.ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA - (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4.února 2010 (císař - celková anes.)
RADKA.K - (35+4) Michael 45cm / 2200g, Samuel 43cm / 1620g, 19. února 2010 (císař)
ZDEPROS - (34tt) Davídek 2250g/48cm, Kubík 2010g/46cm, 23. února 2010 (císař)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg a 48cm, Lukáš 2,65kg a 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
ZLATOVLAASKA - (38+1) Adam a Filip, 17. března 2010 (císař)

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49

lita
17. bře 2010

J.cien - tak to jo, to neni prehnana hysterie, to me nenapadlo 😕

Jestli budou zachumlany, tak to asi moc dobre slyset nebude, ale muzes jim do kocarku vrazit chuvicku a pres tu bys ten pipot mohla slyset. U nas mame balkon nahore a jestli budu dole v obyvaku, tak to nemam sanci slyset, ale zase v lete budou mit mene vrstev. Takovych ruznych faktoru, co clovek musi zvazit.

Pak jsou ty monitory take dobre, kdyz jsou miminka nastydla, protoze se jim spatne dycha.

lita
17. bře 2010

Tohle je to faro za 850 Kc na balkon, co jsem tu o nem psala 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31861984&tab=0

j.cien
17. bře 2010

Lito-super kup 😉 !!!

lita
17. bře 2010

J.cien - jen doufam, ze nebude moc vrzat nebo skripat ci se jinak nesesype 😀 Na vlastni oci jsem ho nevidela, takze kupujeme kocar v pytli 😀

j.cien
17. bře 2010

Lito,na to balkonovani bude naprosto OK 😉 Ten Dorjan ,co jsem koupila na MMB za 13O0.- je akorat trochu sisly od slunicka,ale kola ma jako nova,vse OK-pani ho mela take jen na balkone 😉 Tak jsem rada,ze mam "nahradni"za par kacek..

Holky dobou nocku vsem a zitra ten konikovsky abstak nejak snad prezijem 😉 😵 ,vsem preji poho ctvrtek!

petranela
17. bře 2010

Hezký večer těhulky a maminky 🙂

Tak Zlatovláska to má za sebou, konečně se dočkala 😉 Moc jí gratuluju ke krásně velkým miminkům 🙂
Já už chci taky, ale jedině takhle veliký, menší mimča nee.

Lito, super kočár na balkon fakt za výbornou cenu. My máme podobnej model na zahradu, ale za 1500! Dobře jsi koupila!

Květnových miminek tu teda budeme mít, no jsem zvědavá jak se nakonec pořadí ve finále změní.
Taky vám těhotenství tak šíleně letí? Já už začínám chytat nerva, tak jsem se radši sbalila do porodnice a taky mám už tašku pro mimča, kdyby náhodou.... manžel by mi to tak hezky nenachystal....

Belatko, ta Tvoje postavička je úžasná po třech dětičkách, tiše závidím... Já se bojím, že dopadnu hrozně, mám k tloušťče sklony. Jo a prsa, ty mne vyrostly taky, ale ne nějak extra a navíc když je pod nima toho břicho, tak mi to ani nepřipadá.

petranela
17. bře 2010

Lito, podobný polodupačky jsem taky koupila, strašně se mi líbí a vypadají fakt úžasně, jsou moc roztomilý 😉
Líbí se mi to víc než klasický dupačky a nebo punčošky a jsou jistě praktičtější.
Tvůj odkaz jsem si uložila, pro případ, že budu ještě dokupovat. Ty vždy vyhledáš super věcičky 😉

balina
17. bře 2010

koukam ze delam mezeru v tabulce :
Balina - (38+6) Adélka 2,64 kg/47 cm a Bára 2,84 kg/47 cm, 20.ledna 2010 (císař)

Holky dneska jsem zjistila, ze ma Adelka uplne sisatou hlavu ☹ Nechapu jak jsem si toho mohla nevsimnout. Vypada to ze to ma "prolezeninu" z lehatka. Ale vypada to ze skraceny vazy na te strane nema. Nebo je ji fuk, kdyz ji hlavicku otocim na druhou stranu a klidne spinka dal. Mela jste to nektera? Budu ji to muset slehavat, teda jestli to jde???

balina
17. bře 2010

K tomu obleceni - my uplne nejvic vyuzivame overalky (pyzamka) prakticky porad se v nich holky valeji. Mam jich tak 8 pro kazdou. Holky se dost pocuravaji kdyz je prebaluji. Sotva sundam plinku uz to jede 😉 Moc fancy oblecku jako dzinecky a manzestrove laclace, co nakoupily babicky jsme neuzily. Spis vyhozeni penez.
No a teprve tento tyden jsem holkam koupila pyzamka velikosti 62.

hanula83
17. bře 2010

Bali, my to měli, a vlastně pořád máme u naší Elenky. Ona sice už spí na obou stranách, ale stejně jí to tam pořád zůstává ☹... ale ještě víc zkušeností s tím má Koculka. Prý se s tím nedá nic moc dělat a do roka by se měla hlavička ještě srovnat...

Jinak, já vím, že si tu mamči hodně chválí overálky, i moje švagrovky na ně nedají dopustit... ale já jim zrovna moc neholduju, jaksi mi to nepřirostlo. Víc mám raděj punčošky, bodyčka, tepláčky, nebo šatičky 🙂... A overálky a dupajdy, co mám, využívám spíš jen na noc, aby měly holky pohodlí.

Lito, dobrý kup, to se jistě hodí takový záložní kočár... a navíc za ty prachy... určitě ještě na tom balkoně udělá službu 😉... a co se týče monitorů, máš pravdu, holky když měly rýmu, tak se třeba budily tím, že měly pořád ucpaný nosík.. No a díky monitorům jsem byla přece jen klidnější, že se nezadusí..

hanula83
17. bře 2010

Joooo a strašlivě gratuluju Zlatušce, tak to má konečně za sebou 🙂

zuzka72
19. bře 2010

Super.....koník už jede

zuzka72
19. bře 2010

Jupí, ono to hned ukáže to napsany a nic nezmizí, ty jo, to jsou vychytávky.

salu
19. bře 2010

Ahoj !
Už jste mi chyběly maminy 🙂

U nás nová zpráva - dle výsledků z AMC čekáme dvě holčičky 😀

kocule
19. bře 2010

Ahojte holky, člověk tady pár dní není a takové změny. 😀 😀 😀 U nás je blázinec, malí jsou fakt dost akční, takže si celý den hrajeme a pak jdeme na 2 h na procházku, kdy konečně spinkají. Vstávají totiž v 5 h ráno a to jsem jaksi hotová 😅 a ještě mám celý den fungovat. 😝 Jo a teď ještě nespí, ale že by si to třeba posunuli, no to teda nehrozí. 😕 Jen tak jsem mrkla a nechci teda nikoho strašit, ale nám třeba mrňousové moc nespali. Papali málo a tak chtěli třeba po 2 h jídlo a pěkně na střídačku, pak jim nešlo brknout, takže jsem třeba 14 dní nezamhouřila oka a padala na hubu. Moc vám všem přeju zlatá miminka a chrupající, pak je člověk v pohodě. Jak ale nespím, tak se neznám. 😀 😀 😀 Bali, ta hlavča je v pohodě, to se vám srovná, ještě máte čas. Nám už bohužel ne, po 3 měsíci dost blbě, ale my ji měli teda slehlou vážně dost. Nebylo to tím, že bych malého nepolohovala, ale bylo to tou polohovou vadou, takže nějaké polohování u nás na nic. Jinak hlava se fakt formuje do roku. U nás to budu vždycky vidět, ale neuroložka mě ujišťovala, že to zaroste vlasama a budu to vidět jen já, nikdo jiný si toho nevšimne. Tak jsem zvědavá. 😝 Jinak máme tu vadu už rozcvičenou, ale srovná se to dál s vývojem, jak bude malý sedat a zapojovat další svaly, takže doufám, že to snad za 14 dní skončíme. Asi budeme jen chodit na kontroly, aby se mu to nerozjelo znovu. 😝 Jo, ale hlava jde slehnout i v půl roce, ale není to tak vidět, kdyýž má mrně vlasy. 😀 😀 😀

Zlati, strašně velká gratulace, hlavně, že jste všichni v pořádku. Moc ráda kuknu na foto. Lito, jsi na řadě. 😀 😀 😀

Já jdu odrovnat zvěřinec, než mě odrovná on. Paaaa. 😀 😀 😀

zuzka.o
19. bře 2010

Ahoooj 🙂

Tak to funguje, jsem se připojila právě včas. Moc gratuluju Zlatovlasce k prckům 🙂

A koukám, že na seznamu čekatelek jsem 2.v pořadí....sakriš....to je mazec!
Dneska jsem byla na kontrole, oba prcci mají 1750g, jedno je KP, druhé hlavičkou dolů. A pak že se nemůžou otočit!!! 😖

zuzka.o
19. bře 2010

SALU...gratuluju k výsledkům plodovky....dvě holčičky, nádherha 😵

salu
19. bře 2010

Zuzko, díky moc. Budeme mít doma babinec 😀 chudák taťka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru