Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
29. bře 2010

Lucy, na jiné diskuzi, kam chodím, holky doporučují na horečku ochlazovat, třeba vlažnou vodou... nebo nechávat víc odhalenou... Já to ozkoušeny nemám, ale prý to pomáhá.. No tak aspoň něco jste dostat mohly, na tu teplotku, takhle se bude trápit další den navíc, chuďátko... Když jsem jim ty příkrmy dávala zapíjet mlíkem, tak teda fakt problémy s kakáním neměly a bříško je nebolelo. Tak nevím, jestli se k tomu nevrátím.

kocule
29. bře 2010

Ahojte holky, my měli dnes lítačku. Se cvičením pokračujeme, až do té doby, než bude Tomča lézt. Podržte se, jsme na čtyřech. 😲 Neuroložka na nás koukala, Toma je teda neskutečně akční, ten fakt nezůstane ležet v koutě a do 14 dní, 3 týdnů bude lozit po bytě. 😝 Šla jsem do kolen, je to náš rychlošuk. 😀 😀 😀 Ale paradoxně mu to lezení pomůže, že zapojí další svalíky na tu hlavu, akorát nesmí jít do sedu, jenže jak mu to vysvětlit? Prý když dítě co nejdýl leze, tak je to nejlepší. No uvidíme. Jinak i ta šíša je následkem té naší vývojové vady, páč prý díky tomu malému místu v děloze mu šly lebeční švy přes sebe křivě a nemá je rovno, prostě tak, jak mohly. Tudíž hlavču nemá křivou z nepolohování, ale právě proto, že mu prostě hlavča roste podle těch kostiček, které má přes sebe nakřivo. Tudíž se s tím nedá nic dělat, je to jen kosmetická vada. 😝 Která mě samo se... víte co. 😀 😀 😀

Lucy a nezkoušeli jste přesnídávku? My se z ní parádně posrali (pardon) 😅 😅 😅, jablka dělají svoje. S kakáním problém teda nemáme, možná i díky té svačince. Třeba by vám to zabralo a Sofi by se vykakala, chuďátko malé. 😔

Adu je taky nějaká nachrmlaná, čekám, co z toho vyleze. 😝

belatka
29. bře 2010

Ahoj holky..
Lucy co to čtu... ☹ jem mi moc líto kočiček...holky měly ještě před 3dny taky vysoký horečky..mudr mi poradila když budou mít přes 38 tak vykoupat na 3minuty ve vodě horká cca 30stupnů a za 10min změřit,zda teplota slezla..a pomohlo to,Anetce to slezlo opravdu během té chvilinky...jinak dávat zábalíky na nožičky a ručičky a čelíčko..já je tak při horečkách dávala a když jim to slezlo,tak jsem jim dala jen na ručičky a pak jen na čelíčko...jinak jsme na radu mudry braly po 6 hodinách paralen čípky do zadečku a mezi tím po 3hodkách pokud teplota byla stále obrovská nurofen čípky..dá se to kombinovat..holky měly po očkování asi i bolesti a na to jim paracetamol nezabíral,na to je výborný právě nurofen s analgetikem.. 🙂 joo a po těch čípkách pořád kakaly tak třebas by to bylo i k tomu..oni krásně mastí prdelku 😀 brzy se uzdravte.... 🙂

j.cien
29. bře 2010

Holky je mi lito tech vasich horeckujicich bobecku malych...tak vam preji klidnou noc a at je zitra uz lip 😉 🙂

zuzka72
29. bře 2010

Dnešní váhy: Petr 3850 a Lukáš 2950.
Jinak my jsme furt v trapu-bo nás to moc venku baví.

kocule
29. bře 2010

Holky, dala jsem do albíčka nové fotky našeho veselého dua. 😀 😀 😀

sarri
29. bře 2010

Lucy, buď probiotika a nebo se dobře kaká po příkrmu ze švestek a taky ten heřmánkový čajík.
Kočule, že jim přidáváš do jídla trošku něčeho konopného - taková vysmátá sluníčka obě zaráz - to se nám ještě nafotit nepovedlo - vždycky někdo dělá drahoty.
Odpoledne bylo krušné, tak se hrabu do pelechu.

hanula83
29. bře 2010

Kocul, to jsou roztomilí kocourci 🙂).. na Tomíčkovi jde vidět, že je větší než Adul, holt velkej brácha, co 🙂

Zuzi, pěkné váhy, obzvláště při plném kojení.. 🙂

Jinak já jsem dnes taky jaksi kaput, byla jsem s holkama na zahradě, měla jsem je v náručí (každou zvlášť), ať chuděrky taky mají něco z té přírody, no to bylo něco pro ně, ani nedutaly a byly z toho naprosto mimo... No holt ještě přírodu v plné kráse neviděly 🙂

irminka
29. bře 2010

kocule: miminka překrásná,uplně jsem se rozesmála, moooc miloučcí prdísci 😉

kocule
29. bře 2010

Holky, moc děkujeme, no jsme z nich s manžou úúúúúplně uprdění. 😀 😀 😀

Sarri, to teda fakt byla fuška je vyfotit, taky se netvářili. 😀 Dělám blbiny na Adul, ona je totiž naše rozvážná dáma a Tomča se u toho řehtá, až se za břicho popadá. Je strašně veselá povaha, směje se tak na 90 % fotek. 😉 Takové řehtíno. Ale odpad těch nepovedených je opravdu veliký. 😀 😀 😀

Dneska byla veliká honička, taky to zalomím. Jo a co máte proti brokolici? Taková dobrůtka. 😀 😀 😀 😀 😀 Dobrou.

lucy82
29. bře 2010

Kocu dětičky jsou nádherný 🙂 A vidíš nějak mě nenapadlo ta přesnídávka, musím jim to taky zařadit do jídelníčku, až se Nelík uzdraví 😉

No my jsme zase poslední dobou s kakáním problémy neměly, a najednou zničeho nic zase toto, tak snad to bylo jen jednou, protože jto fakt bylo hrozný, jak tlačila, rudá a řvala jak kdyby ji někdo řezal nohy, chuděrka ☹ ☹ ☹

No Nelinka dneska moc nespala skoro vůbec přes den, před šestou padla vyčerpáním, za hodinu a půl se vzbudila, dostala napapat a zase šla spinkat. Teplotku měla jen 37,5 tak až půjdu spát tak ji budu muset vzbudt a dát čípek aby teplota zase klesla, předpokládám že bude mít zase přes 38 ☹ Jdu se na ní podívat a změřit ji radši hned. Zítra uvidíme co zjistí z moči, snad to bude ok, a nechytne to ještě Sofík ☹

Dala jsem taky nějaké nové fota 🙂

sarri
30. bře 2010

Tak před pár příspěvky lezu do pelechu a už su zase hore ☹
Lucy, v tom kočárku - idylka- já to miluju, naložím do kočárku, ony koukají, za chvilku už jenom škvírečky, spí, probouzí se, usínají a já se na ně tlemím jak telátko a su spokojená a šťastná 🙂 Až je mi někdy trapně, páč, kdo je dnes spokojený, tak je hodně divný - no, aby mě třeba nezavřeli do našeho věhlasného ústavu 😀
Těšíte se na Velikonoce? My jedeme k babičkám na dědinu a tam se čile chodí "po šlahačce" - jako tradice dobré, ale přeca už enom by mohli hoši chodit po mladých děvčicách a starým prézlám dat pokoj - plánuju, že půjdeme s holkama přes les k prababičce...

kocule
30. bře 2010

Tak u nás asi poteče Adu rýma. 😝 Celou zimu nic, na to je tohle počasí pěkně pitomý. 😠 Ona se dost potí, fakt občas nevím, co jí dát na sebe a je to. Beee.

Lucy, ta kočárková je fakt super! Taky máte starosti? Nám malej taky držel takhle pacičku a říkali jsme, že má starosti a bude z něj pan starosta. 😀 😀 Moc vám to tam sekne. 😀

Jo a pokadili jsme se ze Sunárku, 100 % ovoce jablko-banán. 😀 😀 😀

sarri
30. bře 2010

Koču, to holkám včera normálně smrděly nohy - jsem to nějak přehnala dospod v kočárku a se tam pařily.
Ať je to jen krátká rýmečka. My jsme už měly - celá rodina včetně babiček.

maui
30. bře 2010

Ahoj holčinky🙂 Zdravím asi po milionu let, koukám, že už tu znám jen pár tváří 😲 🙂 Občas sem nakouknu a kontroluju vás, jestli žijete, ale víc nějak nestíhám ☹ Jak to děláte?

sarri
30. bře 2010

Ahoj Maui - já mám spáče. Jak se máte? Ááá, tak už taky volají ke strojům!

kocule
30. bře 2010

Sarri, to snad ne? 😀 😀 😀 My nosíme punčocháčky a taky to teda občas nevábně voní, a to se koupeme. Ne jak v 16. století jednou za rok. 😀 😀 😀 Toma je zatím OK, tak jen čekám, kdy si to taky chytí. 😝

Ahoj Maui, já ti nevím. 😀 Ale je to čím dál horší, malí samozřejmě vyžadují více pozornosti a večer odpadávám, takže taky není čas. Moc mě to teda mrzí, ráda si s holkama zaklevetím. 😉 Jakpak se máte?

maui
30. bře 2010

Rosteme jak z vody 🙂 Koukám, že jsme jedny z mála šestiměsíčních, co ještě nedáváme příkrmy. Už bych taky chtěla, ale holky jsou korigovaně 5 měsíců (tedy budou v neděli), mlíčko jim zatím stačí a navíc si nejsem ani jistá tím sezením s oporou, řekla bych, že na to prostě ještě nemají, aby se cpaly něčím pořádným 😀 Máme 6,8kg a asi 63cm. Holky jsou pěkný tlusťošky 🙂 Problém máme akorát s ublinkáváním, toho se prostě nemůžeme zbavit a zřejmě to přejde až s tuhou stravou. Realita je taková, že při odříhnutí hodí jednu šavli a pak v průběhu tří hodin do dalšího krmení postupně ublinkávají zbytek 😠 . A to s nima ani nemusím nijak manipulovat, stačí, aby ležely na zádech a mrskaly nohama, nebo si zkoušely novou výslovnost a už to z nich lítá 😠 Pořád jen převlíkám a peru...

maui
30. bře 2010

Chodí sem ještě někdy Arwenka?

maui
30. bře 2010

Často na ní vzpomínám, jak to zvládá při té své pracovní vytíženosti

kocule
30. bře 2010

Maui, to se určitě zlepší, uvidíš. My máme taky 6,7 kg a tuším 63 cm. Jsem hlava děravá, co. 😀 😀 A to musím do malé lít mlíko, jí prostě nejede. Ale aspoň krásně baští, tak už to nějak vydržím. S tím sezením to ani nezkoušíme, kvůli Tomčovi ani nesmíme a čekáme, co on sám vyvede. 😝 Manža bude asi řešit nákup zbytkových koberců, páč ho máme nechat lézt po celém bytě, ale máme plovoučky, což by mu klouzalo, tak chceme koupit nějaké zbytky, které by nebyly drahé a dát mu to na zem. Na to jsou ty plovoučky naprd. 😝 Máme dlouhou chodbu, takže se tam může vyřádit. 😀 😀 😀

Maui, Arwi se ukázala, je to tak pár stránek zpátky. Nemá to vůbec jednoduché. ☹

zuzka72
30. bře 2010

Ahoj Maui, jj na Arwenku také myslím. A máš krásné holčičky, ty rostou, jako z vody. 🙂

maui
30. bře 2010

Kocule, vy už lezete?! 😲 No, my sezení taky nezkoušíme, ale někde jsem četla, že jedním z předpokladů pro podávání příkrmů je, že dítě umí sedět s oporou, a mně se zdá, že když holky jakoby usadím, tak jim ještě dost padá hlava. Sotva jsme zvládly pasení, přece jen se na nás ta nezralost trochu projevuje... I když mám pocit, že Kuba u první lžičky taky neseděl, jen tak napůl ležel v autosedačce.

maui
30. bře 2010

Zuzi díky 🙂 Mě fascinuje tvoje rodina 🙂 Tolik chlapů, to jsi hýčkaná, ne? 😉 😝

sarri
30. bře 2010

Maui, já krmím v autosedačce nebo krmícím lehátku - je to stejné jak v té sedačce. No podle nějakých posledních průzkumů se zas přiklání k tomu zavést u nekojených dětí, které dobře prospívají a mají váhu nad 6kg od 4 měsíců a prý korigovaný věk v tom nehraje roli, prý by mohly mít nedostatek železa. U kojených se může počkat do 6 měsíců, ale zas korigovaný věk nehraje roli. Mně holky vypily skoro litr mléka za den, tak jsme začly - a hlavně se budily už po půlnoci, takto mi spí celou noc. Jinak je to (u nás) běh na dlouhou trať - k obědu ještě nedáme ani půlku zeleninové dávky. Mě doktorka hnala do zeleniny hned od 4 měsíců. Korigovaně máme teprve teď 4.

sarri
30. bře 2010

Ty ale kojíš, že?

sarri
30. bře 2010

Já mám někdy pocit, že ta jejich spavá nemoc je v psychomotorickém vývoji vyloženě brzdí - už zas chrní. Vždycky dáme 2 hodiny výchovně vzdělávací práce a jsou mrtvé 😀

lucy82
30. bře 2010

Sarri a jak dlouho spinkají? My taky vydržíme 2 hodiny a pak spánek, výjmečně vydrží tři ale to jsou protivky.

Nelinka zatím dobrý, teplotka malá, ale ve 22 měla skoro 40 horečky a ve 4 ráno 38,5 tak snad už to bude lepší, zatím má jen něco málo přes 37 a je tak hodná. Normálně si už hodinu a půl hraje sama, jen na ní kouknu a ona se zasměje a zase si hraje 🙂

Maui ahooojky, kočičky jsou nádherný 🙂

sarri
30. bře 2010

Lucy, "snídáme" kol. 6 a po sedmé už zase tuhnou - to se dospí tak do 8 - 8:30, v 10, 10:30 je dám na dopolední chrupec - to spí tak hodinu, hodinu a půl a ode dvou vycházka a to vydrží chrápat 3 hodiny, pak už jim to ale natahuju a jsou hore tak ty 3 hoďky a to už bývají unavené a protivné, ale zas hned spí (do 8 jsou v pelechu).

maui
30. bře 2010

Sarri, nekojím, to bych skončila v Bohnicích 😝 Kojila jsem do tří měsíců, od té doby jsme na Nutrilonu a já si ho nemůžu vynachválit. Holky ho přijaly bez výhrad, teď pijí denně cca 900ml, ale vypily by i víc, kdybych jim dala 🙂 Jenže já když vidím tu jejich druhou bradu a prsa i na zádech, tak mám tendence přidat spíš vodu než prášek 😀 Hladový ale nejsou, spinkají krásně do sedmi do šesti, celou noc. O tom se mi při kojeném Kubovi ani nesnilo, ani když jsme najeli na kaše.
Proto zatím váhám s těmi přikrmy, zdá se mi, že zatím pořád krásně přibírají, nebudí se hlady a celkově jsou spokojené. Ale obvoďačka nás taky honí do zeleninky....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru