Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
31. bře 2010

Hani ty bryndáky jsou super, mají je v Ikei 😉 A Nelinka je trdlo, si ten bryndák špinavej hodila na obličej tak to má až ve vlasech, krmení dvě miskama a dvěma lžičkama je masakr 😝 😀

lucy82
31. bře 2010

KOcu a přes jakou lékarnu přesně bereš ty skleničky, jsem se koukala na lekarna.cz a ty sklenky tam vyjdou o hodně dráž než v obchodě 😕

hancas
31. bře 2010

kocu...pošli mi tu adresku na ty věci

jankatr
31. bře 2010

ahojky - jen vám sem nakouknu - dala jsem na bazar nějaký dvojčátkový věci za pár kaček tak jestli chcete tak koukněte 😉 https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/jankat...

sarri
31. bře 2010

Maui, já jsem začala do mléka rýžovou - jednou tolik mléka, kaši a rozdělit do flašek. Začala jsem kaší před spaním, protože se začínaly v noci dřív budit. Rýžový odvar se může i pro novorozence, takže tím se nic nepokazí. Teď jim dávám i mléčné, co jsou od 4m - nejvíc jim jede pohanková Humana s hruškou.
Záleží na tom, jestli spíte celou noc - pak bych kaši nedávala a dala jen tu zeleninku k obědu.
My dnes úspěch. Eliška krásně snědla 50g, ale Adélka všechno nezvládla, tak si to hold dojí ve flašce s mlékem 🙂

kocule
31. bře 2010

Lucy, nejčastěji na www.lekarnadomu.cz nebo www.docsimon.cz Jak kde a jak co. V akci to vyjde dobře. 😉 Na lékárnu nechodím, je fakt dost drahá. Skoro nejdu ani do obchodu a pak ztrácím přehled, kolik co stojí, měla bych zase jít. 😀 😀 😀 A kupuju i Alnaturu z DM, ta je taky dobrá. A nejlepší jablková přesnídávka je od Bio Hamánku, jela nám a fajn se bere na lžičku. 😀 😀

kocule
31. bře 2010

Kaši chci zase zkusit i jinou, jenže mám strach, jak jim dám příchutě, aby se mi nepokazili a nechtěli třeba mléko. Já nevím. Adu je mlsná jak opica. 😀 😀 😀

kocule
31. bře 2010

Hani, jaký odkaz? Ráda pošlu. 🙂

sarri
31. bře 2010

Kočule, my dlabeme různé příchutě a mléko pijí stejně. Když dáváš přesnídávky - ty jsou taky sladké a dobroučké- tak by neměl být problém.

maui
31. bře 2010

No my spíme zatím parádně, tak na kaši prdím...ta by jim jela, to věřím 😉

j.cien
31. bře 2010

Ahojky dvojmamky,vsechny vas moc zdravi LIta 😉
Pusti je nekdy koncem pristiho tydne a trochu info:
mlika ma hafo,pokud bude rozbor OK,tak bude zasobovat JIPku 😉 Kazdych 6hod odsava 200!ml a co 3hod koji oba broucky 😵
Pece je uzasna,non-stop laktacni poradkyne...parada!
Po nocich pry luxuje lednici-sileny hlad a zizen,asi jak tak mohutne koji 😉

Holky,ja ji tak zaaaaaaaaaaaavidiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 !

irminka
31. bře 2010

holky?
máme problém s Bruníkem, nemůže se vykakat, jen s rourkou a to ještě natvrdo a další problém, že nechce papat...je mně ho moc líto, nevíte co s tím? ☹

sarri
31. bře 2010

Irminko - na kakání heřmánkový čaj (pokud ne samotný, tak přidat do mléka) nebo laktobacili - buď infants dophilus (takový prášek - 200 Kč) nebo bifiform (kapky - cca 200 Kč). A když nejí, tak počkat, až bude řvát hlady, stejně je hnusně, tak dnes by to šlo. Holky mají období, kdy by sežraly úplně všecko a mezi jídlem řvaly hlady a někdy zas jí méně.

sarri
31. bře 2010

Lita je šikulka. To mléko teda závidím. Já jsem nejvíc odstříkala 80ml - ale porodnici a laktační pochválit nemůžu - šla jsem z tama s těžkýma depresema.

petranela
31. bře 2010

J.cien, tak to je super zpráva o Litě! Teeeeda, tolik mlíčka ji už těď závidím! 😉

maui
31. bře 2010

No já jí zas tak nezávidím, ještě teď si vzpomínám, jaké to je mít nalitá prsa, když si holky přispaly 😀 Ale jinak je to paráda, samozřejmě 😵 Já dokud odstříkávala, tak jsem měla taky mlíka habaděj. Když jsem odcházela z nemocnice, tak jsem denně odstříkala skoro litr, ale pak jsem začala "kojit" a šlo to dolů...holky měly špatnou techniku a ta komunikace mezi prsama a mozem nějak vázla 😀 Fuj, to bylo období. Závidím všem, kdo kojí bez problémů, třeba Berušce 😉

kocule
31. bře 2010

Irmi, snad ten heřmánkový čajík místo vody do mlíčka a poslední varianta je asi změna mléka. 😝

Takové super zprávy o Litě, paráda! Je moc fajn, že má mléko, kojení jí jde a ještě bude zásobovat ostatní. To je prostě úžasné! Tiše závidím. 😀 😀 😀

Jinak kombinace jablko-švestka naše oblíbená asi nebude. 😀 😀 Zítra dám něco sladšího, Adu se tááák ošívala. 😀 😀 😀

hanula83
31. bře 2010

Lucy, a za kolik jsi ty bryndáky pořídila? No já se do Ikei dostanu je těžko, nejbližší v Brně a to asi neklapne. Objevila jsem jednu paní na MMB, která v Ikei nakoupí a pošle... A jsou dobré? 🙂

No Lita, to je super, že tak krásně kojí, já jí teda taky tiše závidím a rozhodně jí to přeju. I když mně bylo líp bez kojení. Není nad to, když to někomu jde 🙂)

Irmi, heřmánkový čaj určo vyzkoušej, my ho máme osvědčený...

sarri
31. bře 2010

My jsme teda při jídle oproti těm vašim fotkám hrozně čisté - teda ale krmím po jednom. Nehody se staly jen, když jsem nezvládla zabránit ruce v cestě do pusy a ta pak šáhla na kolínko. Máme silikonové lžičky a těma se to krásně kolem pusinky sebere (je to úplně jako stěrka - měkké- a i se s tím krásně "vylíže" sklenička.
Hani, takové hodně velké bryndoše podobné těm z Ikei mají i v Tescu - jsou hodně přes ramena a přes celé bříško.

hanula83
31. bře 2010

Jůůů, Sarri, tak to by pro mě bylo ještě schůdnější... a nevíš za kolik? 🙂 To jsem tam ještě neviděla, nebo jsem tomu nevěnovala pozornost... No nic, holky se každou chvíli vzbudí, tak jdu ještě pouklidit...

sarri
31. bře 2010

Hani - viz. IP

sarri
31. bře 2010

Lezu do vany - manžel má službu a pak mi tam dá holky a koupeme se spolu.

tulanek
31. bře 2010

Ahoj maminy 🙂
Moc se omlouvám,že jsem vám sem tekhle vpadla,potřebovala bych se jen na něco zeptat... 🙂 Čekáme dvojčátka,jsem ve třetím měsíci,takže se ptám předčasně,ale tak mě napadlo,jesli maminky s dvěma bobánkama v bříšku cítí pohyby dřív,než kdyby tam bylo jedno...Jesli tam mají jako míň místa a tím je to dřív cítit? 🙂 předem děkuju za odpověď a všem vám i s miminkama přeju moc zdravíčka!!! 🙂

salu
31. bře 2010

Tulanku, pokud jsi tehu poprvé, tak ucítíš až tak nejdřív po 17tt takové šimrání, bublinky ..... a když si večer lehneš a budeš v klidu, tak možná malinkaté kopnutí. Větší kopnutí až tak kolem 20 tt., pak i boule na brisku 😀

Já už jedno těhu mám za sebou a první pohyby byly opravdu až tak kolem 20 tt, u dvojčátek jsem je zaznamenala v 17 tt - tedy pouze u jednoho mimi, to druhe tak o 14 dni pozdeji. nebo je taky mozne, ze jsem je nerozpoznala a holky se tam tak mlely, ze vlastne kopaly obe a me to prislo jenom jako jedna 🙂 Ted uz si to dokazu odhadnout, ktera zrovna kope a ktera chrni 🙂

maui
31. bře 2010

Tulanku, mně trvalo věčnost, než jsem holky cítila, a to jsem za sebou měla dokonce už tři těhotenství, ve kterých jsem zažila pohyby... Je to hrozně individuální. U prvního syna jsem cítila pohyby kolem 18.týdne, u dvojčat jsem si byla jistá až po 23.týdnu. Prý se hýbou míň, protože tam mají míň místa, a taky záleží na uložení placenty....no je to zapeklité 🙂

monika.tdm
31. bře 2010

Tulanku ja je citim od 19tt, jinak blahopřeji!!!

mrkvicka28
31. bře 2010

Ahoj holky tak se opět po delší době hlásím, naši tři kluci jsou zatím v naprostém pořádku pěkně rostou. Ted jezdíme do poradny do Brna - bohunic tak jsme klidnější, tam nás pohlídají.
Tulanku k těm pohybům já kluky cítím tak od 17tt ted už je to pěkně poznat,ale jsou tam tři a je to mé 2 těhotenství.

monika.tdm
31. bře 2010

je mrkvicko tak jsem na tebe myslela, hlavne ze jste o.k.!!! 😉

petranela
31. bře 2010

Tulánku, tak já cítila nepatrné šimrání hodně brzo, snad už od 14 tt, když jsem si lehla na záda před usnutím. Samotné pohyby až mnohem později, už ani nevím přesně.

Mrkvičko, super, že jsi se ozvala 😉 Gratluju ke klukům a k bezproblémovému průběhu těhotenství, jsi už v půlce, utíká Ti to taky už jistě rychle 😉

verunkaf
31. bře 2010

ahoj holky 🙂
už jsem se ptala na jiné diskuzi, ale tato mi přijde živější 😵 jak je to s tím, že se dvojčátka rodí obgeneraci?
já mám totiž obě babičky z dvojčat, tak jestli je nějaká pravděpodobnost, že je budu mít taky x)
díkes 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru