Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
27. dub 2010

Hani, holky - teda Ela víc - si zouvají bot o okraj autosedčky - schválně, potvory. Mají ze mně čurinu, že to zas obuju. Stejná zábava je i se zouváním fusaklí - zlaté ťapky na dupajdách.

hanula83
27. dub 2010

Sarri, ty šátečky určitě vyfoť, jak jsem psala, my máme ty zavazovací, no tak jsem zvědavá, jak jim to budu dávat na hlavu s jestli to tam bude držet...

hanula83
27. dub 2010

Tak Sarri, já jak na ně dávám jen tu deku, tak jsem ji dnes na prochajdě odkryla, chtěla jsem k nim dát termosku a Ela měla ponožku úplně pryč a noha celá zmrzlá... ach jo, věčně věků problém s ponožkama a botičkama. Když jim dám ponožky, co jim sedí na chodidlo, tak je to škrtí na lýtku a když jim teda dám větší, tak si to zase pořád vyzouvají! 😖

hanula83
27. dub 2010

Ještě nějaké foto z dneška...

lucy82
27. dub 2010

Sofinka si taky zouvá boty, dám boty, obouvám druhou a ta první už je bez boty 😀 Takže taky věčnej problém.

Juju Sarri šátečky nafoť 😉

Jo a s tím přetáčením, Sofinka je drak, tak už jede na obě strany a plazí se po zadu, té do jde nádherně, zato Nelinka to je trdlo 😅 Přetočéí se na břicho a ruku má pod břichem, a dělá že to tak vlastně chtěla a že ji to vůbec nevadí, pak se jí snaží nějak vyndat jenže zvedá zadek a přepadává do předu, někdy se jí to podaří tak se vítězně zasmějě a někdy se nepodaří a řve 😀 😀 Takže to je taková naše knedla 😀 😀 😀 Když chce zpátky na záda tak roztáhne ruce a snaží se přetočit což samo nejde, no jsem zvědavá kdy na tom bude jak Sofinka 🙂

irminka
27. dub 2010

Sarri:já to vím, kde se ted nacházíte 😉 😉 , asi 40 km od nás a snad tam nebudu muset jet ze zdravotních důvodů. ale nikdo neví jak dopadne,že?

kocule
28. dub 2010

Ahojte baby,

tak my jezdíme v body krátký rukáv, fleesovka a to většinou rozepnutá, čepice na hlavu, punčocháčky a pak takový ty ťapouchy na nožičky. Leží v nánožníku, ale nepřikrývám je, jedině nožičky dekou, pokud se mi zdá chladněji. Zatím nebyli spocení a ručenky mají teplé. Adu je horkokrevná, tu nikdy nevím, jak oblíknout a deky mám radši u sebe. Sice jsem si připadala jako šílená matka, že chci, aby mi děti v 25st zmzly, hůůůůza. 😀 Já totiž potkávala maminky, které samy byly v tričku s krátkým a džínové sukýnce a dítě, teda pravda už teda větší, bylo v riflích, boty, tlustý svetr a prošívaná vesta. 😝 Nejsem divná? Všichni na mě hleděli jak na jantara. 😀 😀 😀 😀

Sarri, to tvé městečko máme po cestě, mám někdy tisíc chutí tě přepadnout. 😀 😀 😀 😀

Copak naše J.Cien. Moc na ni od rána myslím a vzpomínám, jak mi vlastně tenkrát bylo. Bože, to už je tak dávno. 😝 Petranelko, já taky chtěla od pasu dolů, ale vyšly mi špatně krevní testy. Anestezioložka na sále by mi to povolila, ale mě už to bylo v tu chvíli tááák šumák, že jsem jim řekla, aby mě uspali. 😀 Dneska nelitutuju, manžel mi děti dovezl ukázat na pokoj a byl to ten nejkrásnější pohled na světě. 😉

My tady budeme mít ale miminek. Takových krásných donošených, holky, jste všechny moc dobré a statečné, že to zvládáte a dotáhnete tak daleko. To je to nejlepší, co můžete pro miminka udělat, včera mě ten dokument "Děti z krabičky" strašně rozesmutněl. ☹ Mám z vás a miminek velikou radost.

petulka26
28. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem se sem zase po týdnu dostala a samo nestíhám dočítat 😀
Co se týká botiček a ponožek, tak u nás to je taky věčný boj. Já inteligentka koupila Lukaskovi botičky na tkaničky, takže pořád dokola zavazuju, protože jakmile mu je zavážu tak chytně tkaničky a je zase rozvázáno. Ponožky jsou kapitola sama prosebe, sundavají si je navzájem, strkají je do pusiny, no prostě mazec 😀 a máma pořád chodí a zase oblíká 🙂

Jinak Lucy díky, tvoje holčičky jsou taky úžasný, jsou každá úplně jená, ale obě jsou to krásný princezničky 🙂

Kokala jem i do alb ostatních holek , a tedy můžu říct že takových krásných miminek jsem už dlouho neviděla 🙂

sarri
28. dub 2010

Kočule, klidně přepadněte - ted je v podzámce tak hrozně krásně - akorát já většinou jezdím po hlavní podzámecké magistrále, která je kamínková, tak aby to drncalo. Tam a zpátky a když je pokus o sednutí si a čtení, tak ne vždy se to sejde s úspěchem.
Já se na děti z krabičky raději nedívala, bo bych to ořvala.
Hani, holky jsou krásné a teda pro mě úplně stejné - poznají je všichni v rodině? U nás strejdové, dědové nee a donedávna to pletl i tatínek - jenže holky mají taková období, že jsou skorostejné a období, kdy vypadají úplně jinak. A v kočárku to máte hezky urovnané. Takže závada je pouze na mém přijímači a musím se naučit nandat deku - no jo, já ji tam dám hezky, ale bobani to rozkopou a rozmáchají rukama. Ještěže ty boty zouvají všichni.
Už se těším na zprávičky od Cien - je tu nějaký pověřený informátor?
Jo a ještě k tomu oblékání. U nás bylo včera doma 23 - máme slunný byt, normálně jsem pak už topila jen na 22 - takže venku je kolikrát už i tepleji než doma, kde mají povětšinou už jen jednu vrstvu.

sarri
28. dub 2010

Peťulko, vám to taky moc sluší - i mamince- a Lukásek baští sám. To teda nám nehrozí - ony umí tak ostrkovat moji ruku, když drží flašku a její obsah jim nejede.

petulka26
28. dub 2010

Sarri, děkujeme 🙂 Tvoje holčičky jsou taky nádherný, podle těch fotek se zdají už hodně veliký 🙂
Mě už pijou sami oba dva, je to paráda, připravím sunar položím je na záda, dostanou lahev do ruky a já mám vegáč 😀 😝 Umí si ten dudlík i sami vrátit do pusiny když si ho náhodou vytáhnou takže fakt super. Luky ten to zvládá už dlouho a Elenka ta začala tak před dvěma týdny.

sarri
28. dub 2010

Peti - dotaz od blbce - ale učilas je to nebo je to napadlo samo od sebe?

petulka26
28. dub 2010

Sarri, oni mě vždycky při krmení drželi za prst, tak jsem jim koupila k lahvičkám ty ouška a začala jsem jim dávat ty ručky na ně. Chvilku trvalo než přišli na to jak mají tu lahvičku držet aby jim to teklo. Teď už nechtějí abych jim to držela já, prostě je to nebaví, musí si tu lahvičku držet sami a já jen dohlížím. Na ty začátky to chce pod ně dávat nějakou plenku protože jak se snaží strčit tu lahvičku do pusiny, tak to občas teče všude 😀

sarri
28. dub 2010

Tak to ony mě taky drží za prst - držátka už jsem koupila, tak hurá na to. Teda občas vzpomínám na to, kdy jsem měla pěkná čistá miminka, protože teď se nám jaxi ta zeleninka nedaří baštit bez úhony - Edélka mi chytá tu lžičku, takže to většinou ani nemusí plivat, ale ju tím pokecnu, jak se to snažím do té pusy dopravit.

petulka26
28. dub 2010

Tak to je u nás úplně stejný, některý fleky nemůžu zaboha vyprat, ta zelenina to je prostě mazec 😀 Občas to máme fakt kompletně všude 😝

zuzka72
28. dub 2010

Holky a zkusili jste na ty fleky žlučové mýdlo z DM, prej to vypere všechno. 😀

kocule
28. dub 2010

Zuzi, vypere. Vyzkoušeno. 😀 😀 😀 Pak to dorazím v mýdlových vločkách a super. Takové ty Lovely a Batole to nemají šanci vyprat. 😎

Petulko, teda vy jste šikovní! Já už delší dobu nad těma držákama uvažuju, ale nevím, jesli nám budou pasovat na flašky. Musím to vyzkoušet, moc díky za tip. 😉 Lukásek je teda frajer. 😀

hanula83
28. dub 2010

Ahoj holky,

Sarri, ony jsou si holky podobné akorát když jsou takhle u sebe a stejně oblečené... Když jim sundám čepice, tak jsou každá úplně jiná, v rodině je vesměs každý pozná, teda ti, kteří je vídají častěj. Kdo je viděl jen párkrát, tak se i sekne.. Oči mají holky každá jiny, i nosy, takže to opravdu poznat jde 😉... Vaše bych teda určitě nepoznala 😉... S tou flašou, u nás se začala Elenka krmit sama minulej týden, nic jsem ji neučila, prostě jsem jí dala flašu do pusy a ona to automaticky drapla a od té doby se už krmí sama. Ouška na flaších nemáme, sem tam jí to třeba vypadne a ona to zase strčí to papule, prostě ví, kde ten dudlíček je 😉. Anička už taky začíná, ale moc dobře chápe, jak je pohodlné, když někdo tu flašku drží, tak se jí moc nechce... To je zase větší čertík a je fakt problém ji přebalit, jak se pořád kroutí a vrtí a přetáčí a neví co dřív drapnout...

Zuzi, mýdlo určitě vyzkouším, teda až se konečně dostanu do Olmika... Chtěla jsem vyzkoušet tam jet busem, ale pořád z toho mám těžky obavy...

sarri
28. dub 2010

Hani, my už busem jely - 2x - zážitků plno. Poprvé nás nevzal, že už tam jeden kočárek má - no kretén - místa bylo plno - máme tu Volva a je tam uprostřed úplně odsedačkováno pro vozíčkáře apod., takže byh se tam vpoho dala, ani lidí nejelo moc - ale kde není vůle... No a podruhé místo Volva, co si čapne a já normálně s kočárem nastoupím, dojela stará červená Karosa s těma třema prudkýma schodama - takže super.

hanula83
28. dub 2010

Sarri, no právě já ani nevím, že by u nás vůbec jezdil ten nízkopodlažní bus. Možná jsem ho někdy viděla jet, ale my nejsme přímo v Olmiku, takže po tadytěch drmolách pochybuju, že by jel ten nízkej... ale bylo by to super 😉... No a navíc nechci právě dělat takovej humbuk, protože lidí jezdívá plno a už vidím ty ksichty, že zdržuju s takovým tankem... A pomohl ti řidit do toho vysokého?

sarri
28. dub 2010

No, znásilnila jsem jakéhosi budoucího tatínka k pomoci - jel s těhotnou do nemocnice, tak pomohl. Já všeobecně ty busy nesnáším - nastoupit je ještě ok, ale pak všichni stojí u dvěří už 5 zastávek před výstupem a není jak vylézt. Jsem dokonce zprdla jednoho důchodce, který nemínil svoje místo ve dveřích opustit a my s tím kočárem nemohli ven.

salu
28. dub 2010

Hezké dopoledne, tak pokud mě dopadne císař, tak půjdu do plné anes. Záda bych si píchnout nenechala. 😝
Když mě chytly bolesti u prvního porodu, tak manža začal být pěkně nervozní, bylo to v noci, netekla nám v paneláku teplá voda, tak vařil v rychlovarce, v hrncích - abych si šla ulevit do vany (pokus, zda to nejsou jenom poslíčci 😀 ), do předsíně připravil tu mojí tašku, foťák, pití ... lítal jak splašenej a já funěla v obýváku do sedačky 😝 Oblíkání mi trvalo asi půl hodiny, sejít 4 patra další půl hodiny, jízda autem horor a pak byla malá za 2 hodiny na světě. Měla jsem strach, ale věděla jsem, že mi nic jiného nezbývá, že na ten porodní sál prostě zazvonit musím 😝 Přiznám se, že doufám v císaře a nebudou ty blbé bolesti 😝

Sarri, jsem ráda, že ti termoska kápla do noty.

hanula83
28. dub 2010

Teda já jsem pako, myslela jsem, jestli ti pomohl nastoupit do toho vysokého 😀 😀

sarri
28. dub 2010

Salu, jí su taky ráda, je to i tak hodně velké, ta litrová by byla megavelká.

hanula83
28. dub 2010

No právě, ti praštění důchodci, člověk by si myslel, kolik už nepobrali rozumu za ty leta, a ono nic... 😠 ... A to nemluvím o těch puberťácích, kterých je tam většina, no člověk si připadá jako magor...

maui
28. dub 2010

Ahoj kočky🙂 Tak já teda nevím, ale my se zase začínáme budit nějak brzo 😠 Dneska si Sofina od půl páté povídala. Kolem páté to její výskání začalo nabírat na takové intenzitě, že jsem dostala strach, že vzbudí i Sárinku, tak jsem ji šla umlčet mlíkem. Po tom okamžitě usnula. No a pak se prakticky opakoval včerejší scénář - po půlhodině, co jsem se snažila znovu zabrat, se probudila Sárina a po jejím nakrmení vstával Kuba. Taky ho nechápu, chodí na osmou do školy, kterou má u nosu, a vstává ve čtvrt na sedm, že prý už je vzhůru 🙄

Jinak můj názor na anestezii - měla jsem dvakrát spinál a šla bych do něj potřetí. Ale nevadí mi ani celková narkóza. V nemocce mi sice dali vybrat, ale mezi řádky se dalo naprosto jasně číst, celková anestezie bez vážného důvodu, je čiré hazardování se zdravím dítěte. No, nevím... To píchání do páteře není nic moc, ale záleží na tom, jak šikovný je anesteziolog a jak moc jste vystresované - to pak leccos nevnímáte 🙂 Já jsem badatelský typ, takže jsem nechtěla o průběh porodu přijít 😀 Ale to napíchnutí nešlo tak snadno. Pořád po mně chtěli, aby vyklenula záda, a mně to přes to břicho už vážně víc do klubíčka nešlo 😝 Jehla moc příjemná nebyla, takže jsem sebou nepatrně cukla, a to bylo povyku 😀 Pustili se do mě všichni doktoři na sále, takže při druhém píchanci jsem byla jak šutr 😀 Ale ten zážitek byl super. Nejlepší byly řeči mladé paní doktorky, že když vidí tolik krve, tak snad nikdy ani rodit nebude 😀 😀 Pan profesor tam zase navigoval fotografa, aby vyfotil, jak měly holky zašmodrchané pupečníky a div nepozval uklízečku, aby se šla taky podívat 😀 No psina.. Ale jak vytáhli Sofinku a přiložili mi ji k obličeji, slzela jsem natošup a snesla bych toho ještě mnohem víc, jen abych o tenhle okamžik nepřišla.... takže asi tak.

maui
28. dub 2010

...jsem se nějak rozepsala! 😕 😝 Tak ještě něco přidám 🙂 Po konzultaci s doktorkou dneska najíždíme na Nutriton. Už jsem z toho jejich blinkání vážně vyřízená. Už bych mohla prát pomalu dvakrát denně 😠 První zkušenost pozitivní....po první dávce zatím holky nic neublinkly, což je zejména u Sárinky věc nevídaná. Asi přistoupím k dalšímu kroku testování - poloze na bříšku 😉

petranela
28. dub 2010

Ahoj holky, taky myslim na J.cien, hlavně ať ji všechno dobře dopadne.

Kocule, to je dojemný, jak jsi psala, že Ti je manžel dovezl na pokoj, až mám z toho slzy v očích. Taky tím mažela pověřím 😉

Na dokument Děti z krabičky jsem se taky dívala, jednu rodinu ve které měli toho nejstaršího chlapečka znám, jednou jsem u nich i byla na návštěvě, musí to být pro ně strašně těžký, chlapeček byl z dvojčat a to druhé nezachránili. Ale jsou nesmírně stateční, že se tak zvládají užasně starat. Ještě že mají starší holčičku, která je naprosto zdravá a dělá jim spoustu radosti.

maui
28. dub 2010

Lucy, to ti závidím, to courání s kočárkem po obchodech! Já si u nás ještě s kočárkem do obchodu netroufla, připadá mi, že nikde neprojedu kolem pokladen 😒 A nákupní centrum tu nemáme, jenom normální Tesco ☹
A včera jsem objevila Ameriku - zjistila jsem, co je to pastiňák 😀 Zahlídla jsem tu cedulku v Albertu a hned zbystřila, protože vím, že je to doporučovaná zelenina pro první příkrmy. Jenže u té cedulky leželo něco, co mi připadalo jako petržel. I to tak vonělo, jen to bylo o dost větší. Tak jsem to položila na váhu a můj zmatek vzrostl, protože u okýnka s patřičným číslem bylo napsáno Petržel. A aby toho nebylo dost, tak na samolepce, která vyjela, bylo napsáno Pastiňák 😀 Jela jsem domů s pastiňákem a pocitem, že je to jiný název pro petržel 😝 Ještěže existuje Google 😀

maui
28. dub 2010

Včerejší dokument jsem propásla. Tolik jsem ho chtěla vidět a pak jsem ve čtvrt na devět úplně odpadla ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru