Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

agnes88
30. kvě 2012

@sariky snažím se na to nemyslet, nevymyslet tragické scénáře, ale každá si tím prošla a kdo nezažil nepochopí. Díky moc za podporu, hned se mam čeho chytnout a když vím že jsi to jak ty, tak ostatní holky zvládla tak mam motivaci. S tím kojenim mi to je líto, ale zase jsi klidnější a místo stresu se můžeš věnovat dětem.

maca55
30. kvě 2012

Taky mám problém s krvácením, a taky mi lékaři říkali, že je to ok, že dokud je krev tmavá, nemám se strachovat.. ...Mě k tomu ještě trápí cysty , a vypadá to, že o víkendu mi praskla, byla jsem kvůli toho na pohotovosti v neděli a tam jsem dostala další šok, když mi lékař řekl, že nečekám dvojčata, ale trojčata 😀 prý v tom jednom váčku mám dva, ale nakonec mi to v pondělí moje lékařka nepotvrdila 🙂 jinak z těch těhu týdnů jsem taky jelen, páč odběr byl 23.4, transfer 28 a v pátek v Caru mi řekli že jsem 6+0 a 6+2 a v pondělé mi moje doktorka řekla, že jsme 7 týden 😎 No a jména zatím ještě neřešíme, je moc brzy, ale říkám jim Karel a Karel 😀 😀 😀

gretta
30. kvě 2012

@maca55 Těhu týdny se počítají od 1. dne poslední menstruace. To jsem si vyčetla, potvrdila mi to jedna slečna tady na MK a včera mi to řekl i dr. Docela jsem se lekla, když si psala, že čekáte trojčata. Musíme se smiřovat s tím, že budou dvě a kdyby měla být tři, asi by mi prasklo 😖 Do kdy se miláčci ukáží v celé kráse, teda kolik jich tam opravdu je? Nám už potvrdili dvě srdíčka, tak snad trojčátka nehrozí.

mrkvicka28
30. kvě 2012

@agnes88 Neboj všechno dobře dopadne at už si poležíš v nemocnici nebo doma,ale z vlastní zkušenosti vím,že holky s dvojkama si nechávali v nemocnici tak 14 dní a pak je pouštěli domů, nás postit nechtěli byli tři a leželi jsme tam jen preventivně.
Když jsme si v těhotenství četla jak maminy ležely 6 týdnu v nemocnici taky mě uplně mrazilo no a dneska ráda vzpomínám na kompletní servis ktrý jsme tam měla ( jídlo až pod nos, na procházky jsme chodili do nemocničního parku, mohli jsme si zajít i na kafe do bufetu jen odpočívat čist nebo sledovat telku) Ted se toho děsíš ale až budeš běhat kolom prcků ještě ráda si vzpomeneš. A když vydržíš ještě alespon 14 dní do toho 30tt tak pak už to bude supr,,, Moc na tebe myslím,ale vy to zvládnete.

maca55
31. kvě 2012

@gretta Já jsem vždycky chtěla velkou rodinu, a dvojčata mám vysněná,takže jsem z toho nadšená 😉 a moc se těším a tři by mi taky nevadili, ale to mě lékaři ujišťovali, že by se to muselo zregulovat, což je riskantní. Srdeční činnost nám potvrdili ještě v CARu u obou u jednoho 21.5 a u toho druhého 25.5... No s tom poslední menstruací nevím, tu já měla 1.4 a pak díky stimulce nic, ale dr v CARu mi řekl, že oni díky odběru a všemu kolem, vědí uplně přesně staří, i datum porodu, takže se řídím podle nich 😉 takže jsme kolem kolem 7 týdne 😉 ..... Jinak se nám drobečci povedli na druhý pokus IVF

rychetkami
31. kvě 2012

@agnes88 chápu, je to moc těžký...u nás kontrola a velký ultrzvuk dopadly víceméně dobře, je mimča měla trochu rychlejší tep - limit je 150 a měli 155- docela dost sebou házeli, tím by to mohlo být, ale mohlo by to být i tím, že se jim tam nedaří. Zítra valím na přeměření, tak doufám, že to byla jen výjimka a že se mají dobře a ty 4 týdny spolu ještě vydržíme...a taky mám ty hrozné myšlenky, co když...takže málokdo to pochopí víc než někdo v podobný situaci. Držím vá pěsti🙂
Jinak mimča rostou, kluk má 1745g a holčička je menší - 1600g , ale i to je pěkný.

rychetkami
31. kvě 2012

@mrkvicka28 teda, trojčátka, to musí být veselo🙂 Já už se na tu naši dvojici moc těším, všichni mě sice straší, že to bude hrozné, ale já si nemyslím, že by měli pravdu...bude to hodně náročný a bude to stát energii, ale já jsem se v životě nikdy neflákala🙂

zvalentova
31. kvě 2012

@rychetkami bude to náročný, horší než si umíš představit, ale neskutečně krásnýýýý 🙂

jana321969
31. kvě 2012

@agnes88 AHOJ SNAD ME DR, NECHA TAKY DOMA CHTELA BYCH ZUSTAT DOMA PO VELKYM UZT VE 20 TYDNU PAK DOMA OD TEHO 1*7 COZ JE TAKY + - 22 TYDEN, JINAK JSEM SI PRACOV. DOBU ZKRATILA OD 8 -14*00 HOD NA UKOR PAR DNI DOVCI ZE ME VEMOU A JE. TAKZE ASPON NECO POKUPOVAT KDYBY HROZILO OD 28 TYDNE LEHARO DOMA NEBO V NEMOCNICI JO??

jana321969
31. kvě 2012

HOLKY: NAHODOU JSEM TED ZJISTILA A VYFASOVALA KARTICKU OD CEVNÍHO - NA SRAZLIVOST KRVE, CHTELA JSEM SE ZEPTAT GYNEKOLOŽCE JDU V PONDELI PO 4 TYDNECH URCO JI TO REKNU, MATE NEJAKA TOTO TAKY??? KAMOSKA CO NECO ASI PODOBNEHO NEBO STEJNEHO MA NEVIM SI BUD OD 20 TYDNE NEBO DALSI MESIC PRED PORODEM MUSELA NECO PICHAT RANO DO BRICHA.

jana321969
31. kvě 2012

@maca55 ahoj aj naši jsou druhý pokus 🙂

jarkalada
31. kvě 2012

@jana321969 asi se jedná o větší srážlivost krve. Máš mutaci mthfr nebo něco takového? Já si ještě před začátkem těhu až po šestinedělí musela jednou denně píchat. Segra to nemá tak hrozný, tak ta si píchá taky až teď po velkým utz.
Kartičku bys měla nosit pořád s sebou, kdyby něco. Tvůj gynDr by to měl vědět - pak i kvůli porodu, je nějaká doba, např. před císařem, kdy se to nesmí píchat atd.
A prosím - snaž se nepsat CapsLockem, špatně se to čte 😉

jarkalada
31. kvě 2012

@rychetkami 😀 si vzpomínám, že jsi ještě před pár stránkama psala, že bys ráda vydržela do 34tt a když už se to blíží, tak to pousouváš o další 4 týdny, pěkná taktika 😉 😀 Jen vydržte 🙂

rychetkami
31. kvě 2012

@jarkalada jj, přesně tak, ale i za ukončený 34tt budu ráda, ale čím dýl u mě budou, tím to bude pro mimča lepší a já to nějak vydržím

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jarkalada
31. kvě 2012

@rychetkami však jo. My jsme taky 34tt a teď už mi tu ručkujou kolem nábytku, takže vše ok 🙂

agnes88
1. čer 2012

@mrkvicka28 díky, jak jsem do toho špitálu nechtěla,tak si ted říkám, že se o mě postarají a budu mít víc klidu. S odstupem dvou dnů, co jsem došla z poradny s pláčem a vysokým tlakem, a ležela ted dva dny poctivě v posteli, myslím že bych to přežila i ve špitále. Doma ležím, ale je fakt, že musím vylíst a nachystat si jídlo, odčas někdo zazvoní, taky mi nedalo uklidit kuchyn....a manžel mi včera řek že jede na tři týdny na služebku, tak kdyby mi slíbily že mě pak pustí, tak bych si mezi tím poležela ve špitále. Co doma sama, že.
Zajímalo by mě jestli se může čípek zase stáhnout, nebo prostě už tak zustane do konce. Sem se radovala když před měsícem byl 4 cm a ted, chudák malej už má jen 1.5cm...

agnes88
1. čer 2012

@rychetkami určo ten tep bude dobrej, třebas byla jen zadýchaná tak se to projevilo i na nich. a váhy mají pěkný. Už jsou nějak naštelovaný do pozic?? Jako dole chlapeček a nebo naopak? Já mám od začátku chlapečka dole, byl vždy větší, ale teď ho holčička předběhla o pár gramů. Tak doufám že ho nebude tlačit ven 🙂

rychetkami
1. čer 2012

@agnes88 Moc děkuju za podporu, asi jsem byla zadýchaná, jak jsem lezla na kozu a vyšetření čípku bylo docela náročný kontrola dopadla dobře, byli kolem 140 tepů. U nás je chlapeček Ačko, je větší, kope častěji, ale ne tak itenzivně, holčina je dle odhadu o 140g menší, nehýbe se tak často, ale když už, tak to je drama🙂 oba jsou koncem pánevním, A vlevo a B vpravo, takýže jasnej císař.
Tvoji jsou zatím příčně? S tím ležením doma to je přesný - taky jsem silou vůle musela přehlížet občas nepořádek, protože manžel to ne vždy stíhal, ale staral se o mě moc pěkně, dalo se to. V tom špitále je to n jednu stranu otrava, ale není tam binec,všechno přinesou pod nos a mají tě pod kontrolou. Nevím, zda se čípek může zvětšit zpět, ale i s 1,5 cm se to dá s klidným režimem vydržet klidně měsíc, 6 neděl... a ty už jsi skoro 30tt...bude to dobrý!

agnes88
1. čer 2012

@rychetkami chlapečka mam hlavou dolů a když se hýbe tak cítím jeho pohyby jen v podbřišku,placentu má na přední straně mého pupku,tak ho moc necítím.Holčička je pod zebry,pricne,hlavu nalevo a před chvíli sem cítila jak se mrcasi a tlačila mě kolena ven🙂
PRoč byla ko cípku náročná?Myslíš jako bolestiva? Já už nechci žádný bolestivý prohlídky 🙂 dost že mě to bolí aj v klidu s nohama u sebe🙂

rychetkami
1. čer 2012

@agnes88 no pan doktor musel hodně zalovit, je to dost nepříjemný, dá se to ale. hrdlo a čípek jsou dlouhý.
Hezky jsou tam naskládaní🙂 Máte už jména?

verunka_berunka
1. čer 2012

Tak mě dnes holky pustili po 12 dnesch z porodnice domů. Jsem u rodičů, kde budu mít all inclusive a klidový režim. Čípek se mi zkrátil na 12,5mm a byla jsem propustná a prst. Momentálně mám hrdlo 11mm a stále na 1prst. Jsem strašně ráda, že nás pustili domů, kde je to přece jen nejlepší!! 😉 Musím říct, že v Podolí jsou všechny doktorky a sestřičky opravdu úžasní a dokonce i dobře vařili, takže pobyt tam se dal docela vydržet! Dostala jsem kortikoidy pro děti, aby se jim rychleji dovyvinuli plíce. Natálka má 1625g a Davic 1720g. Takže teď vydržet aspoň do 34 tt a aby děti měli aspoň přes 2 kila!

verunka_berunka
1. čer 2012

@agnes88 Jak už jsem psala, v porodnici se to fakt dá vpohodě vydržet!! 🙂 Mě si tam nechali v podstatě hlavně kvůli těm injekcím pro děti a pak jsem se v pondělí doholi s doktorkou, že ještě vydržím v porodnici do pátku a pak mě pustí a tak se taky tak stalo. Hlavní te´d je, aby ještě u mě děti zůstali!! 🙂

verunka_berunka
1. čer 2012

@rychetkami Koukám, že i ty váhy máme dost podobné, viď?! 😀 Akorát ten dlouhý čípek bych ti mohla závidět.... Ale nezávidím a moc ti přeju, že je u tebe všechno v pořádku!! 🙂 A že i ty záda jsou lepší! 🙂

agnes88
1. čer 2012

@verunka_berunka já myslím, že už bych tam taky vydržela, jak o tom pořád dokola přemýšlím, tak se toho tolik nebojím. Prosím vysvětli mi - laikovi - co znamená na prst propustná?? Mě když dr měřila čípek, tak hodnota byla 1,53cm a měla jsem zatlačit a on se ani nehnul, tak říkala že to je dobrá zpráva. Takže u tebe při tlačení se čípek otvírá?? Pochopila jsem to správně?
@rychetkami kluk bue po tatovi, takže Honza a u holky nevím, ale chtěla jsem Haničku, nebo Ivu. Ale lehce koketuju s tím že to bude po mě, Alžbětka 🙂 čekám reakce že jsme se zbláznily, dávat oboum dětem jména po nás, ale mě se moje jméno celkem dost líbí 😀

rychetkami
1. čer 2012

@verunka_berunka no napadlo mě, co s tebou je, ale hlavně, že držíte 🙂 z toho mám radost, protože i kdž pěkně rostou, tak to ještě chvíli musíme vydržet. A all inklusive u rodičů jedobrý nápad, jak psala agnes, doma ti to nedá a binec v kuchyni, na který z gauče vidíš, tě vytáhne, znám to.
@agnes88 Alžběta se mi moc líbí, 🙂 na ostatní bychom se měly vykašlat, ale okolí mi tak zhnusilo jméno Ema, že jsme od něj upustili, je to těžký...ale pokud to budete cítit jako to pravý, dejte to!

Jinak dnes mám krizi, jak jsme přijeli od doktora, blí mě celý člověk a nechce se mi ani na vycházku, ale snad se na kratičkou dokopu

kinguse
1. čer 2012

@agnes88 neboj ničeho,určitě ještě vydržíš, teda vy všechny holky,do krásnýho týdne, dětičky budete mít dopečený a za pár týdnů je budete držet v náručí! A i kdybys musela být v nemocnici,tak to není nic hroznýho! Já si tam taky dost poležela a musím říct,že na to i ráda vzpomínám. Samozřejmě,že když mi to řekli,že tam půjdu,tak jsem to kvůli mýmu prvnímu synovi dost obrečela,ale v nemocnici to pak bylo super.Poznala jsem tam spoustu skvělých holek,se kterýma se do dneška scházíme,dost jsme se tam nasmály...vůbec jsme se nenudily 🙂 A sestřičky byly skvělý...prostě pobyt all inclusive 😀
Takže se těhulky hezky držte,ať to dotáhnete do zdárného konce!!!! 😉

verunka_berunka
2. čer 2012

@agnes88 Hele, ráda bych ti to vysvětilila jako laikovi, ale bohužel sama v tom tak trochu tápu. Jen ti můžu říct, že po mně nikdo nikdy žádné tlačení nechtěl, prostě do mě šáhli a pak řekli, že jsem prosputná na prst. Já si to vyložila tak, že už je v hrdle mezera na prst. V nemocnici se to rozhodně dá vydržet, takže se neboj!! A jinak jména po rodičích?! Proč ne!! 🙂 Však to jsou vaše děti, tak si je pojmenujte jak chcete vy dva!! 😎

@rychetkami Však já jim taky domlouvám, aby u mě ještě zůstali!! 🙂 U rodičů je to super, nebudu zastírat!! 😀 Jo a když se ti nikam nehcce, tak odpočívej! To je stejně nejlepší!! 😉

rychetkami
2. čer 2012

@verunka_berunka včera jsem se nakonec dokopala, vyšla jsem na nějakých 20 min šnečím tempem, udělalo mi to dobře, ale jed to den ode dne hůř...někdy mám pocitr, že jsem proti ostatním těhulím fakt nemožná, ale prostě to tak je a já kvůli svýmu frajerství neohrozím moje děti. A zůstanou, aspoň do konce 34tt, ne-li déle...a třeba se potkáme v Podolí

betuse
3. čer 2012

...holky prosím Vás jak je to s pohyby u dvojčat, jsem 23 tt a dva týdny jsem je na střídačku cítila na obou stranách a teď už asi 5 den jen jedno v levo ???? ko mám za 1O dní, mám se znepokojovat ??? díky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru