Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

motanda
4. srp 2012

@koksi je to velmi těžké rozhodnutí, já osobně nevím co bych dělala, když si předstaavím, že bych si nechala jen jedno aa to by se pak narodilo s nějakou vadou.... no nevím, ale 5 dětí taky není žádná sranda, vše záleží jen na tobě, je tu hodně pro i proti, držím pěstičky ať to dopadne dobře, ať už se rozhodneš jakkoli :-*

koksi
4. srp 2012

Holky děkuji za názory. Já opravdu nevím z které do které. Kdyby to opravdu byly jakože naše 3-4 tak o tom ani neuvažuji ale jelikož to bude 4 a 5 tak to mi přijde už opravdu moc. Navíc není porodné, není vyšší mateřská, přídavky na děti nulové prostě 5 dětí mi přijde hodně. Tu redukci zvažuji právě po tom screeningu až budu vědět jak je to se zdravím. tam jdu 14/8 teď jsem 10+2. Srdíčka zatím obě bijou a zatím to nevypadá na ten syndrom mizejícího dvojčete ikdyž Evikj ty mi píšeš že až do 14tt se může něco stat...no..prostě není to jednoduché rozhodnutí. Na třetího cvrčka jsme vše kupovali nové, oblečení, kočár a nějaké další věci a počítali jsme že tedy to 4.nás nebude ze začátku tolik stát, ale teď by to znamenalo koupit nový kočárek, další autosedačku, jídel.židli, více plen, auto máme pro 6 takže i nové větší - tímpádem dražší auto - určitě bydlení, ted se 4 dětma by jsme se vešli s 5ti už fakt ne, dvě postýlky do ložnice nedáme atd atd..a to nemluvím celkově až bude těch 5 dětí na škole kolik to bude stát.... Jsem zatím nalomená a je to tak 50:50. samozřejmě kdyby tam bylo velké riziko že přijdu při redukci i o to druhé dvojče tak bych na ni asi nešla ale říkám si - vyčetla jsem - že když jsou 2vaječné že redukce není tak nebezpečná. Navíc mám jen jednu ledvinu tak jsem vždy měla rizikové těhu natož teď s dvojčatama :-/ Navíc kdyby bylo jedno postižené tak se na redukci třeba chodí ne? a taky to nějak musí jít... ach jo... je to šílené.. děkuji moc že mě tu neodsuzujete, určitě se to dá pochopit, při tolika dětech , že o tom takto přemýšlím. díky.

agnes88
6. srp 2012

@koksi ahoj, taky tě neodsuzuji, na to nemáme žádná právo. Spíš tě obdivuji, že jste se rozhodli v dnešní době pro tolik dětí. Krása. Tvé důvody jsou pochopitelné. Nebála bych se že když se rozhodneš dát jedno pryč, tak co když to druhé bude nemocné...to je malá pravděpodobnost. Ale spíš vzhledem k tvému zdravotnímu stavu, vše co píšeš je vážné. Je tu otázka jestli bys je donosila v pořádku do konce těhu. Asi ze mě mluví moje vlastní zkušenost. Já jsem žádný problémy neměla, nebo spíš jen ty běžné těhu problémy a nakonec se to nějak poserinkalo a rodila jsem v 32 týdnu. Denně jsem dojížděla za dětma, pak jsem 14 dní byla s mini ve špitále....toto by se asi těžko praktikovalo, mít doma ještě další prcošky.
O redukci jsem nikdy neuvažovala, spíš jsem mívala těžkou hlavu z toho, proč jsem si nechala zavést dvě vají....ale teď když už mám oba zázraky doma, nedovedu si představit že by tu jeden nebo druhej nebyl...
Máš těžké rozhodování, já v tvé situaci bych na redukci šla. Pokud se potřebuješ před sebou ospravedlnit, tak to udělej pro sebe a svoje zdraví, vždyť máš doma tři děti co tě potřebují.
My ženský jsme statečný a vydržíme jak koně, ale taky potřebujem podporu. Držím ti palce aby tvé rozhodnutí bylo správné, ať už bude jakékoliv. Pro mě jsi hrdinka už teď.

koksi
8. srp 2012

@agnes88 moc díky za tvůj příspěvek!! teď momentálně na to nemyslím a jsem rozhodnutá to probrat s dr.jak mi bude příští týden děla ten screening a uvidíme co mi na to řekne z lékařského hlediska. Manžel je už nalomený tak že už i připustil že pokud by to mé zdraví vydrželo tak že si necháme i to páté. No my vždycky chtěli velkou rodinu víš? Moje maminka je z 8dětí 😀 a já když vidím jak si všichni rozumí, navštěvují, když jsou nějaké kulatiny tak se všichni schází a je to jak na svatbě 😀 tak jsem vždy toužila mít něco podobného - no pravda ne v takovém počtu ale ty 3-4děti jsme plánovali vždy. My si totiž myslímže že ikdyž člověk není milionář - což fakt nejsme 😀 že utáhnout se to dá. Prostě si jen člověk musí stanovit priority ,-) děti nemusí 2x ročně jezdit k moři, nebo na hory apod... těm stačí i dovolená pod stanem někde u nás na přehradě a budou mít daleko více zážitků než ve starilním 5hvězdičkovém hotelu kde každý den bude to samé... rano snídaně, odchod k moři, pak oběd, odchod k moři, pak večeře.... letos jsme byli u moře , pak pod stanem na Vranově...když jsme se děti zeptali kde se jim líbilo víc tak pod stanem... tam mohli lítat po kempu, před stanem si kuchtit guláš v kotlíku, seznámili se s dětma co byly ve stanu vedla, dělala se jim stezka odvahy, hrálo se na kytaru...atd atd... dnešní děti touží po drahých mobilech, playstation atd... ale draka z papíru udělat neumí natož ho na poli umět pouštět.... a my se právě chceme dát spíš touto druhou cestou.. Děti musí pochopit že ne na všechno budou mít peníze ale zase budou umět si vyrobit draka, umět si rozdělat ohen v přírodě, že si s náma zahrají karty apod..a nebudou sami tupě hledět do PC na nějaké nesmyslné hry, budeme jezdit na vodu.. atd atd... Ctu ted velmi dobrou knížku "Líný rodič" všem moc doporučuji. Protože ten spisovatel tam přesně toto popisuje velmi čtivou formou a člověk opravdu zjistí že proto aby z dítětě vyrostl slušný člověk opravdu nepotřebuje vyrůstat v mamonu ,-) Prostě jenom trošku ten konzumní svět odsunout a vrátit se malinko do dob našich dědečků a babiček..mrknou jak oni trávili čas a najednou zjistíme že to bylo rozdhoně zajímavější než So a NE lítat po nákupácích ,-)) (mluvím teď tak všeobecně, nemám nikoho na mysli...ale stačí se podívat kolik tam je každý víkend lidi) takže i proto muž říká nají se 4 děti nají se i to páté...ale nevím no.. jestli to už i na mě není moc 😀 spíš i z toho zdrav.hlediska... ale necham to asi za ten týden a uvidíme....

a co se u vás stalo že se děti narodily tak brzy?? z toho mám popravdě taky strach že ty dvojčata se rodí dřív, aby bylo vše v pořádku, aby třeba nebyli slepí, neměli problémy s dýcháním a já nevím co ještě :-/ držte se. vidím že jsou malincí tak ať rychle rostou a sílí !! ,-)

agnes88
8. srp 2012

@koksi přesně jak píšeš, nají se 4, nají se i páté. Je vidět že to máte v hlavě správně srovnané. Po knížce se kouknu, ráda se přiučím. Taky nemusím konzum a když vidím jak lidi tráví víkendy v obchodácích....
U nás nikdo moc neví proč tak brzo vykoukli. Prostě to neřešili. Mě se začal zkracovat čípek, aani jsem moc neodpočívala, jak bych měla, tak nějak vše dohromady. Ve špitále jsme byli na udržení a už jsem skoro byla propuštěná dom a rozrodila jsem se. Naštěstí to dopadlo dobře. Nemyslím na to že by mohli mít nějaký zdravotní potíže, věřím že budou v pořádku. Zatím sou moc šikovní, tak snad se už nic neposerinká.
Drž se a ozvi se jak to vše dopadne. Třeba mě nakazíš tím mít více dětí 🙂)

beruska1982
8. srp 2012

Holky, tak jsem byla ne velkém ultrazvuku 20 T a jedno dvojčátko se tam nemůže vejít a má stočené nožičky.Nestalo se to někomu taky? No genetička mi řekla, že se to možná srovná po porodu a nebo rehablitace. Koukala jsem na internet a mají to i maminky s jedním ditětem.

jana321969
11. srp 2012

ahojte holky posílám vám pozdrav jak se máme?????

jana321969
11. srp 2012

holky: jaké máte nebo by jste doporučily nebo poradily tažky pro dvojčata na kočár nějakou značku nebo odkaz jeslti jste to kupovaly z internetu děkuji moc!!

clera
12. srp 2012

@jana321969 - ahojky, jsem zvědavá jaké typy padnou .. protože čekám dvojčata tak jsem teď trávila čas pročítáním diskuzí a hledáním a ráda si další názor poslednu protože ikdyž je ještě čas přeci jen je potřeba to začít řešit. můj prozatimní výběr je mezi DOrjan nebo Easy Wolker.

leeela
12. srp 2012

My máme Easy Walker a naprosta spokojenost - máme i tašku od EW ( asi za 1400 Kč) a ta zatím stačí i kdyz kdyz jedeme někam na cely den, tak balim ještě i do druhé.....

stanpetr
12. srp 2012

@jana321969 my mame taky easy walker a spokojenost 🙂

jana321969
12. srp 2012

@stanpetr pravě někdo mě tady radil hlavně aby taška měla právě místa na 2 lahve pro děti!! protoze kočár teda máme objednaný bumberlide INDIE TWIN.

stanpetr
12. srp 2012

@jana321969 tasku ke kocarku taky mam, primo EW, ale kupovala jsem ji od pani na mimibazaru za 500 kc, je jako nova...

gretta
13. srp 2012

Taky máme vybraný easy walker. Dívala jsem se, že je všude jednotná cena, nedá se nikde sehnat levnější. Jedině z druhé ruky. A to jsem přemýšlela, že bych si doplňky dokoupila právě z druhé ruky. Odkud jste si EW objednávaly? A za jak dlouho vám přišel? Je nutné alespoň 3 měsíce dopředu? Dik

leeela
13. srp 2012

@gretta ahojky my máme EW z http://www.kocarky.cz/ měli v Brně veletrh a tam jsme ho vybrali a objednali. Celkem se vším všudy asi za 35 tis. Objednávali jsme ho v listopadu a v únoru se Prcci narodili(TP byl 9. Duben) a poslali ho na dobírku hned druhy den po zavolání ze uz ho potrebujeme🙂 byli moc mili🙂 Myslím, ze není nutné objednávat 3 mesice dopředu....

stanpetr
13. srp 2012

@gretta my jsme koupili korbicky na bazaru, myslim, ze to byl super kup, korbicky jako nove vcetne vsech doplnku, sportak s podvozkem stejne jako @leeela z kocarku Daniela, s jejich jednanim jsem byla taky moc spokojena, a rozhodne jsme necekali 3 mesice...meli ho skladem, tak jsme ho meli snad uz 3 den od objednani doma....

maja89
15. srp 2012

My jsme se také rozhodovali mezi EW a DorJanem a nakonec jsme pořídili Freeline Spider Swing 🙂

jana321969
24. srp 2012

ahojte holky jak se Vám daří v těchto teplých dnech, snad to už skončí !!!!

clera
24. srp 2012

@jana321969 - jsem ráda že nejsem v tomto počasí v nějakém 8-9 měsíci to musí být šílený. jsem ráda že jem ráda a těšim se na krásných 24 C co hláseji. snažim se při polestech hlavy nic nezobat ale už to jeden ibalgin odnesl. nějak se v těch horkejch dnech nemůžu dokopat k tomu co bych měla dělat a to plánování a rozkreslení pokoje. pořád to mám na pohodu ale jsem zvědavá když se něco zvrtne a budu muset ležet kdo to jako udělá.

jana321969
26. srp 2012

@clera jo jo tento týden by to snad mělo už skončit!!

jana321969
26. srp 2012

@maja89 ahoj ahoj jak se daří vše nachystané - já teda bohužel ne něco ještě doladit, lékarna atd.-.. ještě vubec nemám. Věci se chystám prát a žëhlit tento týden, kočár již je taky skladem jen ho vyzvednout!!! MĚJ SE HEZKY AHOJKY

maja89
26. srp 2012

@jana321969 Ahojky, já si pomalu chystám tašku a co se týče věciček, tak čekám na 4.9 než dorazí mamka, mám klidový režim a dovolené jen na wc, před několika dny jsem byla v nemocnici na kapajdach, měla jsem bolesti v podbřišku a při vyš.mi zjistili měkčí čípek a hraniční délku...a moje Dr.mi nakázala ležet.Jinak kočík mám schovaný u našich a už nám přišly i autosedačky - vajíčka, tak mám radost. Teď v září ještě dokoupíme monitory dechu, a myslím že z takové základní výbavy to bude snad vše 🙂

jana321969
27. srp 2012

@maja89 ahoj ahoj jedna kolegyně co čekala a měla stejný termín jak ja porodu a to čekala jedno 25*8 - porodila tak mě naskočila husina, že aspon teda tu tažku do porodnice bych si nachystat měla, ja furt počítám 35+ nějaky den klídek pohoda no uvidíme 🙂

evikj33
27. srp 2012

@jana321969 Ahojky Myslíš asi Holino,no byl to docela fofr,prej se odloučila placenta.Smím se zeptat kdy vám řekli pohlaví ja stale nevím co čekáme jdem až 14.9. na velky UTZ,dnes dr.kontroloval jen srdíčka.A dělali vám i Fecho,dělá se prej u velého UTZ kolem 20tt

maja89
28. srp 2012

@jana321969 No já si musím ještě pár věcí dokoupit, kamarádce se teď v sobotu narodili chlapečci, přelom 29/30 týdne, tak si myslím že je na čase se nachystat, přeci jen u dvojek člověk nikdy neví, kdy se jim bude chtít ven 🙂 Já doufám že vydržíme co nejdéle, ale jsem ráda za každý den navíc 😉

dezyre
28. srp 2012

Ahoj holky, chtěla bych Vás moc moc poprosit o radu, určitě to tady už někde v diskuzi bude, ale 900 stránek nemám šanci přečíst 😀 😀
Včera jsem byla na první kontrole u doktora s tím, že mám 6tt od poslední menstruace a že asi čekáme druhý miminko. Tak mě hned dělal ultrazvuk, jen obyčejný na břicho, ne vaginální a viděli jsme krásnej velkej váček, zatím prázdný (nějak se tím neznepokojoval, takže je asi normální, že zatím není nic moc vidět - měla jsem o pár dnů i později ovulaci) .. no a pak najednou, že ááá pozor copak to tady je.. já se hned vyděsila, že vidí nějaký myom, nádor nebo něco, ale hned mě docvaklo a říkám, tam je ještě jedno???? A on, že to vypadá, ale ta bublinka byla o hodně moc menší než ta, co jsme ji viděli první. Takže říkal, že to vypadá na rozdělení, ale že zatím budeme počítat s tím, že tam je jen jedno. Ale vyšokoval mě pěkně, takže od včerejška pořád jen pročítám stránky o dvojčatech :D Tak jsem se Vás chtěla zeptat, jestli jste to u jednovajek měli podobně. Mám strach, že ta menší bublinka není počínající, ale třeba zanikající druhé těhu. Vím, že jsem úúúplně na začátku, na další ultrazvuk jdu za 3 týdny, tam už by mělo být jasno, ale prostě to nedokážu vydržet :D :D :D

venuss
29. srp 2012

@dezyre ahoj, já jsem v 5tým týdnu měla jeden váček a v 7mým tam byla 2 srdíčka a ještě jeden prázdný váček... takže teď čekáme jednovaječná dvojčátka, naštestí má každý svou placentu.🙂

dezyre
29. srp 2012

@venuss a co znamenal ten prázdný váček? To, že si eventuálně mohla mít i trojčátka? 😀 Gratuluju k dvojčátkům, snad půjde vše jak má 🙂 Já uvidím za ty 3 týdny kolik srdíček na nás vykoukne 🙂

venuss
29. srp 2012

@dezyre jj, kdyby v tom třetím váčku bylo embrio, čekali bychom trojčatka.🙂 byla jsem nejdříve v šoku, ale teď jsem s tím smířená a těšíme se, i když to bude náročný,ale všechno se dá zvládnout.

dezyre
29. srp 2012

@venuss tak dvojčátka nejsou jen dvojnásobná starost, ale hlavně radost 🙂 Já bych byla šťastná, kdyby se mě potvrdily, i když mám dost obavy z těhu komplikací, zvlášť u jednovaječných dvojčátek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru