Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koksi
6. zář 2012

@agnes88 tak nakonec na redukci jsem nešla. Dr.říkal že jsem tedy hodně riziková ale když se to pohlidá a budu chodit více na kontroly tak i s mým zdrav.stavem se to dá zvládnout...tak jsme to holt riskli. Budu doufat, že se děti narodí co nejpozději a že to všichni tři nějak zvládneme.
vy se taky držte a určitě ještě sourozence dvojčátkům pořiďte, je fakt super mít velkou rodinu ,-)) !!!

venuss
6. zář 2012

@koksi ahoj, jj, jde to, Doktor na NT screeningu mi řekl, že jsou jednovaječná a doktorka za 3 dny mi řekla,že mají svou vlastní placentu. Našla jsem článek, kde píšou, že když se vajíčko rozdělí do 3 dnů od oplodnění, mají miminka každý svou placentu, ale jsou identická, mají stejnou krevní skupinu aj., ale jeví se jako dvouvaječný. Mrni tady : http://www.naseporodnice.cz/dvojcata-vicercata/...

evikj33
6. zář 2012

@koksi Přejeme aby jsi s miminkama vydržele co nejdéle,a vše šlo pokud možno bez komlikací 😉 To si tady asi přejem všechny,zdravé dětičky a pokud možno pohodové těhotenství co nejdéle.Určitě se občas zastav at víme jak se vám daří a pokračujete.Držíme pěsti

adriene
9. zář 2012

Ahoj holky, omlouvam se, ze jsem sem takto vtrhla, ale hledala jsem nejakou "zivou" diskuzi o dvojcatech. Respektive, zda ma nekdo z vas zkusennosti s jednovajecnymi dvojcaty...? Ja jsem prave v 11TT a cekame prave jednovajecne. Vim, ze to neni zrovna obvykle, proto me zajima, zda nekdo resi podobny pripad... 🙂

dezyre
9. zář 2012

Ahoj @adriene , @venuss čeká jednovaječná dvojčátka a já možná taky, ještě mám týden do kontroly, než mě to Dr. potvrdí kolik čekáme miminek. Byla jsem na první prohlídce v 6tt a Dr. viděl jeden větší a druhý malý váček. Tak jsem hrozně napjatá, zda nám dvojčátka vyjdou 🙂 Právě mluvil o tom, že to vypadá, že se rozdělily, takže taky jednovaječné, ale je ještě hrozně brzo.
Mohla bych se tě zeptat kdy tobě Dr. objevil jednovaječná dvojčátka a jestli mají např. společný vak, nebo každý vak svůj a společnou placentu???

adriene
9. zář 2012

@dezyre Vím to od 6TT, kdy mi je doktor ukázal na ultrazvuku a vytiskl první fotku. Bylo to zcela znatelné již od začátku a musím říct, že pořádný šok... nečekali jsme to. Na kontroly chodím každých 14 dnů, na posledním ultrazvuku, který byl tento týden jsem si trochu oddychla, doktor zjistil, že mají každý svůj vak. Za to jsem ráda. Nicméně obavy stále přetrvávájí a myslím, že těžko do konce těhotenství zmyzí. Za 14 dní mám velké screeningové sono, tam se dozvím víc. Teď mě nejvíce trápí nevolnosti, těžké zvracení a migrény... někdy se to nedá vydržet. Snad se to po tom 13-14 týdnu přehoupne...

dezyre
10. zář 2012

@adriene můj Dr. má docela nekvalitní ultrazvuk, takže nic moc nebylo vidět. Ale i když mě řekl, že to vypadá, že tam je ještě jedno, tak jsem se z toho vzpamatovávala taky nějakou chvilku. Samozřejmě ale pak dodal, že najisto budeme počítat s jedním a uvidíme co dál na další kontrole. Co se týká nevolností, tak máš dobré vyhlídky, pokud už si v 11tt, tak je docela dost možné, že za dva týdny už bude dobře 😀 . Bohužel některé maminy mají nevolnosti celé těhotenství 😒 Já jsem v prvním těhu měla jen zanedbatelné nevolnosti, ale teď je mě hrozně zle celodenně, naštěstí nezvracím, ale taky je to kolikrát k nevydržení 😠
Držím pěsti, ať ti všechno vyjde dobře a máš hlavně bezproblémové těhotenství 😉

adriene
10. zář 2012

@dezyre Dekuji za podporu🙂 Take doufam, ze nevolnosti ustanou, bylo by to fajn. A kdy jdes na kontrolu a lepsi UZ? Chtela bys, aby tam nakonec bylo jedno nebo dve?🙂)

venuss
10. zář 2012

@dezyre ahoj, mne to doktorka v 6tem tydnu nerekla, byl tam videt jen vaček a až v 8mem tydnu tam byla 2 srdicka a doktorka mi rekla,ze jsou to jednovaječná dvojčátka, ale jednovaječná přesně potvrdil primář na NT screeningu a ze ma kazdy svou placentu mi doktorka řekla ve 12tem tydnu. vlastne 3dny po NT.🙂 Pobolívá mě teď hodně břicho a nevolnosti už naštěstí žádné nemám. Doufám, že pobolívání je v pořádku a s miminkama se nic neděje.☹

adriene
10. zář 2012

@venuss Tvoje jednovajecna dvojcatka maji kazda svou vlastni placentu? Teeeda... to nebyva moc obvykle... dalsi raritka🙂 Pobolivani briska byt muze... nesmi to byt ale za hranici unosnosti. Mne se to take casto deje:(

dezyre
10. zář 2012

@adriene já vlastně ani nevím ;) Hrozně se bojím těhotenství a porodu, resp. císařského řezu s dvojčaty. U Staníka jsem měla docela těžkej přirozenej porod, první fáze v pohodě, ale druhá fáze porodu se nám hodně zkomplikovala. Takže se bojím porodu jednoho dítěte, natož dvou. Ale zase vím, že když mě Dr. řekne, že je tam jen jedno, tak mě to bude trochu líto. Ale doufám, že uvidím alespoň jedno srdíčko. Na kontrolu jdu přesně za týden, příští pondělí.

@venuss já měla právě taky jen váčky - jak jsem psala, jeden velkej a jeden menší.. zdálo se mě, že o dost menší. Ale Dr. se tím nějak neznepokojoval, že je každý jiný.

adriene
10. zář 2012

Ja je mam od zacatku, tedy od 6TT dobre znatelny. Ale urcite vzdy zalezi na kvalite dostupneho UZ a zkusennostech lekare. Jeden gestacni vacek, stejne velke plody od zacatku. Minuly tyden mi nastesti doktor rekl, ze jsou oddeleny prepazkou, cimz se snizi riziko, ze se do sebe zamotaji pupecniky. No rozhodujici bude screening.

venuss
10. zář 2012

@adriene jj, říkala mi doktorka, že je super, že má každý svou placku.:D A to pobolívání břicha je když dyl stojím, uklízím, dýl se prochazím a nebo dýl sedím v předklonu a pak vstanu, tak mě to tak zabolí, ale nekroutím se křečema, nebo tak, to ne, jen je to nepříjemné...

adriene
10. zář 2012

@venuss Proto take nemame skoro nic delat a jen se valet🙂)

venuss
10. zář 2012

@adriene no, ráda bych se jen válela, ale mám ještě 2,5 leteho syna, ktery potrebuje stale mou pozornost, ale neni to zas tak hrozny, kdyz me zacne bolet bricho, tak si lehnu a chvili odpocivam.
Budu muset jit za chvili nakoupit, tak brzy nanapsanou.:D

adriene
10. zář 2012

@venuss Tak to plne chapu. Pece o synka musi byt i tak narocna. Ja jsem uprimne rada, ze jsem zatim od tohoto odprostena, protoze mi byva tak zle, ze casto nejsem schopna vylezt z postele. Je videt, ze si to priroda umi vybrat.. 🙂 Tak nakupuj, ja jdu take neco "delat", aby se nereklo🙂

majka07
10. zář 2012

@dezyre jéééé Leni, potichoučku gratuluji 😉 😉 😉

Jinak všem co čekají dvojčátka přeji krásné pohodové těhotenství, ráda vzpomínám, ikdyž pak už bych nejraději rodila 😀 😀 😀

dezyre
10. zář 2012

@majka07 Ahoj Maji, ty si mě ještě pamatuješ???? To je doba :D :D :D Děkuju moc 🙂 Uvidíme ještě jestli gratulace ke dvoum nebo jednomu, i když ono je zázrak i jedno děťátko, doufám, že ten příští týden uvidím už srdíčko, nebo srdíčka 😉

majka07
10. zář 2012

@dezyre Leni, pamatuju jasně 😉 Je to doba co. 😀 😀 No jsem pěkně napnutá jak to dopadne 😉

dezyre
10. zář 2012

@majka07 Maji určitě nejsi víc napnutá než já 😀 😀 😀

majka07
10. zář 2012

@dezyre 😀 😀 😀 Jinak já se o dvojkách dozvěděla až ve 12 tt na velkém UTZ 😀

dezyre
10. zář 2012

@majka07 jaktože tak pozdě Maji?? Nebyla si na UTZ, anebo nebyli vidět?

majka07
10. zář 2012

@dezyre Leni....nebylo vidět....za prvé jsem šla na preventivní prohlídku, kde su nahlasila že Ms nedošla a na testu, který su zkusila byly // ptal se kolik testů sem dělala a já no jen jeden....udělal utz a je tam tečka.....ko za měsíc.....potvrzeno....bylo srdicko jedno.....ko a velký utz NT a jak jezdil tak mě se zdálo že je tam něco jinak.....dr.vážný....překvapený....furt kontroloval a pak řekl tu báječnou větu: "Vážení přátelé, mám pro Vás zajímavou zprávu...." já vybafla jsou tam dvojčata....a on že jo....já se tlemila a manžel říká naší dceři, že nebude mít jednu segru nebo bráchu....ale dva.....pak mi hnedka vysvětlil co a jak....jaké možnosti jsou....že budu rodit císařem a volal do Brna Vlasinovi a domluvil mi na druhý den utz u něj...kvůli potvrzení jaká jsou dvojčata že si není jistý.....dceři dal fotku a hrdě jsme odcházeli z ordinace 😀😀😀

koksi
10. zář 2012

@venuss Díky moc tak to hledím jak blázen..já myslela že to nejde... hm..tak mám opět brouka v hlavě jaký to ty dvojčata máme 😀 no uvidime asi po porodu jak si budou podobný 😀

venuss
11. zář 2012

@koksi ty jednovaječný se poznají většinou jen na začátku a doktor mi říkal, že když je mezi nimi přepažka do T, tak jsou jednovaječný, a kdyby tam videl přepážku do Y, tak by to byli dvojvaječný.🙂 Manžel by raději dvojvaječný, má strach, že je od sebe nerozezná.:D si z nas budou dělat srandu až budou větší.🙂

koksi
11. zář 2012

@venuss aha...je fakt že o nějaké přepážce dr.mluvil ale mě to přišlo z toho důvodu že jakoby dvojvaječ.přepážku mají jednovaj.ne 😀 no fakt ze začátku vubec nevěděl jaké ty dvojčata jsou až pak se přiklonil právě ke 2vaječ. což mi říkal že je lepší je to míň rizikové atd..ale my bychom právě když už tak jednovaječný..mě se líbí když jsou si na vlas podobní/é 😀 jak říkám my to asi pozname až po porodu. Pohlaví znát nechceme takže když se narodi holka kluk tak je to 100% jasné 😀 ať se ti daří a je vše v pořádku!!

adriene
11. zář 2012

@koksi Ta diagnostika, zda jsou jednovajecna ci dvouvajecna dvojcata je pomerne dulezita... a to predevsim kvuli odhaleni vyvojovych vad a dalsich komplikaci. Je toho spustu, cim nejsou dvouvajecna dvojcata oproti jednovajecnym ohrozena. Proto se pak cilene da na spoustu veci pri kontrolach zamerit. Takze nechavat to rozpoznani az po porodu je dosti riskantni 😎 Ale s tim jiste lekari pocitaji 😉

murecka
11. zář 2012

Ahoj holky, gratuluju k dvojkovýmu těhu 🙂. Trochu z nostalgie jsem nakoukla, našim holkám budou v říjnu 4 roky. Já měla v 5tt jen váček, v 8tt bublinu a v ní 2 srdíčka 🙂. Moje doktorka konstatovala jednovaječná dvojčata, ty pak potvrdil ve 13tt na screeningu dr.Vlašín. Měla jsem mezi nima přepážku, placenta byla jen jedna. Rodila jsem přirozeně v 37tt a teprve až po narození v nemocnici zjistili, že nemůžou být jednovaječný, protože má každá jinou krevní skupinu 😉. Jsou si hodně podobný, někdo říká, že jsou stejný, někdo že ne. My je poznáme vždycky, jen na některých fotkách, když byly mimina, tak jen tipujeme 😀. Tak vám všem přeju, ať je všechno v pořádku, nevolnosti skončí a vydržíte co nejdýl 3v1, pak pohodovej porod a zdravý, hodný miminka 🙂.

adriene
11. zář 2012

@murecka Jejda, tak to moooc gratuluji!! Je videt, ze neni nad kvalitni diagnostiky... 😎 Hezky to pribeh se stastnym koncem, snad jich takovych budeme cist vic 🙂

koksi
11. zář 2012

@adriene no asi by bylo dobré vědět ale když ani dr.si skoro neví rady...řekl že jsou dvojvaječné ale řekl to podle mě jen proto, že jsem naléhala neb mě to zajímalo (chtěli jsme spíše jednovaj.) a on pak řekl, no mají dvě placenty to budou asi 2vaječný... takže kdo víc by tomu měl rozumě než dr..takže proto říkám že co se týče mě holt se to dozvím až po porodu. co se týče ostatních věcí mám už po genetice ta vyšla dobře takže se snažím neznepokojovat. Akorát teda to břicho..oproti min.těhu s jedním dítětem kdy ještě v pohodě ve 4měs jsem to mohla tutlat tak teď na konci 4měs mám břicho jakobych byla v 6měs...je to síla 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru