Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
21. pro 2012

@jarkalada no to se nedivim !
ja vim stat se muze cokoliv...

gyty
21. pro 2012

@adriene nekdy mezi svatkama. asi 25 nebo 26 a 2.1. zpatky...teda ja se povezu ...nemusim ridit

gyty
21. pro 2012

@gyty
a k tomu svymu gyn sem mela ject nejdriv tendle tejden ale pak me preobjednali na 3.1. kdyz sem mela kontrolu vcera...

evikj33
21. pro 2012

@barusmackova No super konečně trochu dobré zprávy 😉 užij si vánoce s rodinou a ostatní se bude řešit až po svátcích já mám taky 27.12.poslední poradnu u svého gyndra a pak už v porodce.Hlavně odpočívej a mazlíkuj se s malou. @gyty Tvé zprávy jsou taky super a s tou cestou je to natobě,myslím že zakázat ti to nikdo nemuže a jde oto jek se budeš cítit a zda tam chceš nutně být...pod zadek si vem polštářek at trochu tlumí drncání na dálnici a pak už jen jet opatrně a mít štěstí že vás nikdo nebude ohrožovat...Dopředu ti stejně nikdo nezaručí že se nic nestane i když budeš doma...ale salta bych teda asi nedělala 😀

gyty
21. pro 2012

@evikj33 diky to mi rika kazdej! ted jsem cetla diskuzy na emiminu kde mela jedna tehu uplne stejny problem akorat ji cekala cesta cca 250km a nevim jak velky byl hematom a dr ji rekla ze cesty autem nevadi ale at moc nechodi na prochazky...tak nevim ☹ 😒

amallie
21. pro 2012

Ahoj holky, kdyby nahodou mel nekdo zajem o snuzu nabizim novou
https://www.modrykonik.cz/bazar/monitory-dechu-...

Pripadne i jiny veci pro dvojcatka holcicky, nestiham vyfotit na bazarek

Ad kocarky, nase maji skoro 7 mesicu a vejdou se s fusakama do hluboke korby pohodlne 😉

gyty
21. pro 2012

@amallie muzu se zeptat co mate za kocarek? ja mam sice este dost casu ale pri lezeni si kratim cas koukanim na netu a vybiranim...

amallie
21. pro 2012

@gyty bugaboo donkey

gyty
21. pro 2012

@amallie tak ten se mi libi ale ta cena uz moc nee... 😅
jedine pouzity az to zacnem resit

amallie
21. pro 2012

@gyty cena nic moc, ale za sebe musim rict, ze se investice vyplati, je naprosto skvelej a nelituju ani kacky za nej 😉 Vyuziju i to zmenseni, obcas jdu nekam jen s jednou, vyborne se sklada atd.... Jetej by nemusel stat tolik, pokud bude nejakej k mani
Videla jsem i jine a neni to ono, no

gyty
22. pro 2012

@evikj33
tak sem se zeptala dr online z porodnice a odpovedel ze cesty autem nevadi spis de o styl cesty - polnacku nedoporucoval...tak nevim.

@amallie to je asi pravda. ale z druhy ruky zatim nic kdyz se po nem pidim tak treba az to bude aktualni tak bude...jinak na fotkach vypada taky dobre.

amallie
22. pro 2012

@gyty ona je to dost novinka, začal se prodávat letos, tudíž proto jetý ještě nejsou k mání, nicméně máš ještě čas, třeba se pak něco najde 😉 nebo často bývají slevy, já jsem ho kupovala o 20% levněji 😵
ono i easywalker a bumbleride jsou celkem drahé a nic jiného není už v té podobné kvalitě, o polským bych ani neuvažovala, člověk se s těma dvojkama už tak dost nadře a ještě se rvát s nějakým těžkým krámem, kterej by se nikam nevešel, no ani zadarmo 😝
na první jsem měla teutonii, dělá i dvojčecí, ale nemá oddělené boudy, to je blbý

koksi
22. pro 2012

@amallie s tím bugaboo souhlasím. Já mám teď na malocha Cameleon a teda nebýt teď dvojčat tak bych ho nedala z ruky a odvozila s ní i naše další děťátko..ale příroda nám dopřála dvojčata tak se ho budu muset vzdát. Ale jak říkáš..je to perfektní kočárek a maloch se nám narodil v listopadu a ještě v červenci se tam krásně vlezl , měl prostor, suprově se kočárek ovládal...ale Donkey je fakt drahý.... ježděný sehnat nejde..to jsem zkoušela jako první 😀 ale je to holt novinka takže myslím že se bude prodávat ježděný nejdřív za rok...tak jsem vybrala EW...a myslím, že to taky bude dobrý ,-)

koksi
22. pro 2012

Jinak já byla na KO v pátek..... porodní cesty se otvírají...je už udělaná tzv. "nálevka" .... takže opravdu mám nařízenej klidovej režím, magnézium a navíc mi dal nějaké vaginál.bobule co si musím zavádět.... tak snad vydržím aspon 2-3týdny....

evikj33
22. pro 2012

@koksi Je tak to už ti hodně postupuje,já jdu teda až ve čtvrtek,ale zatím vše zavřené a drželo.Tak musím držet strejdové dvojčata nám dnes na oslavě dokonce slíbovali ohnostroj pokud porodíme 15.1. na jejich narozky 😀 Já jdu na ko.27.12. tak doufám že bude vše Ok a tobě přeji at ještě držíte,nedoporučili ti kapačku magnezka,nebo tak něco at se miminka ještě chvilku dopékají,prej je učinější než jen magnezko v tabletach 😕 @gyty Jak jsem psala vem polštářek pod zadek a třeba dělejte častější pauzu na protáhnutí,pokud to bude možné. 😔

koksi
22. pro 2012

@evikj33 jj, hodně to postupuje až mám z toho strach. Na to,že ty máš termín přede mnou se naopak u tebe děti drží krásně ,-) Já zase bych chtěla rodit 17.1. To má dvojčátka moje kamarádka tak by to taky bylo fajn 😀 JInak magnézko jsem dosud brala jen v tabletách ale už mi to změnil na Magnosolv, prý magnézko je pro mě už slabé a toto je xkrát silnější...a + teda ty vaginální tablety...jsou to nějaká antibiotika. O kapačkách na magnézko teda taky mluvil ale to bych musela být asi v nemocnici a to říkal že na vánoce mě tam posílat nebude že ten Magnosolv je stejně tak učinný... ,-)

amallie
22. pro 2012

@koksi kolik te vysel ew? Neb donkey se slevou vyjde dost pekne 😉 Teda novej, jete fakt nejsou, za coz jsem rada, neb ho pak dobre prodam 😀

amallie
22. pro 2012

@koksi ty budes mit 5 deti? Vlastnich?

koksi
22. pro 2012

@amallie my jsme kupovali 8měs používanej takže novej nebyl ale i tak je jako novej protože paní měla ještě jeden kočárek takže tento byl fakt v super stavu za 15tis. (korby+sport.verze+podvozek). Jo jo budeme mít 5dětí, vlastních, s jedním mužem 😀 jsme blázni 😀 ale vždy jsme chtěli velkou rodinu tak si plníme sen...jen dvojčata byly jaksi neplánované 😀 v plánu bylo jen 4.miminko...sourozenec pro třetího, neb ti dva starší jsou furt spolu tak aby ten třetí nebyl tak sám... no a vyšly z toho dvojčata 😀 jak a proč nevím... v rodině nic nemáme ale asi nás má příroda ráda nebo co 😀 ale dr.mi to vysvětlil tak že přirozeně mít právě dvojčata mají ženy starší a co mají za sebou více těhotenství..takže u mě se to celkem potvrdilo 😀 ze začátku to byl šok ale teď už se moc těšíme ,-) a věřím , že Donkey dobře prodáš.... já na ten svůj Cameleon mám už taky spoustu zájemců..mám na něj totiž ten set (bouda,fusak,deka) Paul Frank ,-) takže je takový zajímavý a opravdu m ho každý chválil...ale zatím ho prodávat nebudu..neb kamarádka co má dvojčata mi radí ať si ho nechám..že když jedno dvojče bude nemocný tak babi nebo manžel apod..můžou jít na prochajdu jen s tím jedním a toho můžou právě vozit v BGB..nemusí brát dvojčecí kočár..tak nevím... uvidíme jaká bude jeho využitelnost, prodat se dá vždycky ,-)

amallie
23. pro 2012

@koksi jo, tak takhle nejak my jsme prisli k dvojcatum, ze jsme chteli druhe miminko a sup, hned dve 😀 Ale je to super, kdyz se clovek vzpamatuje ze soku 😉 Starsi, no, to jsem, ale porod jsem mela za sebou jen jeden, tak nevim, mne zas rekl, ze si nas vybrali, neb jsme silni jedinci, resp. ze jsem zena s predpoklady je nosit 😉
No to je prave ono, ze ten donkey se da zmensit na jednokocar a muzu jit ven jen s jednou, celkem to vyuzivam, kdyz treba jedna spi doma a druha nemuze zabrat (pokid je hlidani), nebo kdyz jedna byla nemocna a druha ne, tak jit k doktorce ci naopak s druhou ven. Ty to budes mit vyresene tim mono kocarem, pokud ho mas kde skladovat, tak bezva 😉
15 je vyborna cena, to uz je rozdil oproti novemu 😵 Ja teda doufam, ze osla prodam za vic, nez za 15k, ale kdo vi, zatim jezdi a jezdit jeste bude 😵
5 deti bude zahul, ale krasnej, velka rodina je senzacni 😵 A jeste vlastnich sourozencu, to se casto nevidi, spis bejvaj ruzne pomichany maminky a tatinci 😀 U nas by manzel bral jeste jedno, ale ja uz asi ne, nechci pokouset osud, mame zdrave deti, tak asi necham to stesti zase jinym 😉 I kdyz kdo vi, co bude za par let 😲

gyty
23. pro 2012

@amallie jo jo uvidime. fakt se mi libi az teda na tu cenu a je pravda ze je nedocenitelny pokud z nej de udelat kocar pro jedno! to je super tak uvidim. ja vim ze u prvniho kocaru sem se naucila co uz nikdy nekupovat podruhy a este s dvema budu pri vyberu opatrnejsi! diky za typ!

amallie
23. pro 2012

@gyty ono si muzes spocist, ze se slevou ho muzes koupit docela slusne a pak slusne prodat, tudiz te to pouzivani asi vyjde levneji, nez koupit nejakej, kterej je pak vicemene k vyhozeni, plus se s tim clovek nataha a nikam nevejde 😉
Dalsi vyhoda, ze sportak a hlubokej maji tu samou konstrukci a meni se jen "potah", tudiz se nikde doma neskladuji zadne sedacky, u prvniho kocaru jsem musela mit ulozenej sportak a pak zas korbu a zabiralo to misto, tohle je malickej balicek do skrine
A muzes si koupit nove strechy za par kacek a mit hned jinou barvu 😵
No a to nejsem placena za reklamu 😀 😀 😀

koksi
25. pro 2012

@amallie no jsou to šoky že?? Kdyby dvojky přišly když jsme plánovali třetí bylo by to lepší... takhle s 5dětmi budeme fakt za exoty 😀 ale na druhou stranu jsme fakt rádi, a např. vánoce za 25let budou uplně boží..až k nám všichni přijedou se svými partnery, dětmi ....to bude prostě nádhera. Takové ty americké vánoce kdy se sejde celá rodina..to je můj sen ,-) nicméně teď to bude trošku záhul. Nejstarší chodí teprve do 1.třídy...takže máme takové stupínky... ale nějak to zvládneme ,-) Mě zase dr.říkal že prý ať se neurazím..ale že jsem hotová samice 😀 myslel to tak že já prostě vždy vysedila HA a do 2měs jsem byla těhotná..teď s dvojčatama dokonce hned co jsem to vysadila další měsíc jsem byla těhotná.... prý mám být ráda...že hodně žen je neplodných nebo čekají dlouhé roky na miminko, podstupují hormon.léčbu a vše kolem IVF... takže vlastně jsem vlastně ráda že nám to jde tak jednoduše a nic z tohoto jsem nemusela nikdy podstupovat.
Amalie takže myslíš že ten mono kočár si mám nechat? že ho opravdu využiju?? My máme velkej barák (proto tolik dětí..manžel by pak bral ještě jedno prý aby se zaplnil 😀 ale to fakt už ne 😀 ) takže dát kočárek je kam.... ale zase nevím jestli neztratí na hodnotě... budou nové modely... no zvažuju to zvažuju 😀
a jinak já taky na BGB píšu nebo říkám všude samou chválu 😀 a taky nejsem placená 😀 😀 je to opravdu ten NEJ kočár kdy jsem kdy měla a že se u nás za ty 3 těhu kočárů vystřídalo 😀 taky mám na něj různé stříšky , potahy, vložky...takže to vždy vypadá jakobych měla novej kočárek 😀 je fakt bezva..škoda té ceny ..... ☹

koksi
25. pro 2012

Holky a které jste už porodily nebo máte před porodem.... V jaké vel.chystáte výbavičku?? já mám po klukách hodně věcí ve vel. 56 a měla jsem doma kámošku s dvojčatama která žije v Dánsku a neviděly jsme se 2 roky..a říkala že ať nepočítám že budou nosit vel.56.... že to jim bude obrovský..že se mám zaměřit tak na 50. Ona sama mi přivezla dupačky jako dárečky ve vel.44 a to je teda pidi pidi..tak na panenku.... tak nevím a docela o tom přemýšlím jestli nenakoupit jen pár věciček v té 50 nebo ještě menší.... Je fakt že kluci se narodili a měli kolem 3,5kg a i těm byla ta 56 trošku větší..natož dvojčatům který budou nar.s menší váhou..... co myslíte???

a další otázka... v pátek na KO jsem měla tlak 138/86 je to normální... děsně mi opuchají nohy,ruce ani necítím.... nejhorší je to po ránu kdy je mám děsně opuchlé a skoro neudržím ani kartáček na zuby :-/ je to normální?? Na KO jdu zase v PA tak se chci na to dr.zeptat jestli na to nejsou nějaké léky nebo jestli to není zač.preklampsie...ale nevím třeba je to normální..v předch.těhu mi nikdy nic neopuchalo tak nevím a jsem z toho mírně nervozní. Neboť ruku nedám ani v pěst jak mě to bolí....jakoby mi v nich i brní..... :-/

adriene
25. pro 2012

@koksi S otoky mam stejny problem a to jsem 27.tt... ruce otekaji uz 14 dnu a nohy zacaly tak posledni tyden. Po ranu nevidim ani kotniky 😒 Spis mi ale vasi ty ruce... rano je nedam ani v pest, boli to jak cert... obcas takova bolest, ze me to az vzbudi a ja nevim jak ruku batocit/nenatocit, abych jim ulevila... Na nohy si hned po svatcich koupim kompresivni puncochy... ale ty ruce fakt nevim ☹

adriene
25. pro 2012

@koksi Jinak ja naposledy tlak u dr 130/80 a dnes jsem se merila, tak 120/80... coz je OK... bilkovina v moci nebyla... Taky musim mit vsechno 😠

amallie
25. pro 2012

@koksi no ja obcas vyuziju i toho donkeyho mono, ale samozrejme je to porad jen jeden kocar, tudiz nemusim resit ztratu na cene, klasickej mono kocarek jsem prodala, jak jsem zjistila, ze cekam dve, prave, aby neztratil na cene a nezabiral misto a vedela jsem, ze koupim donkeyho a ze tedy budu mit dva v jednom
Tudiz nevim, jak bych poradila..... Vyuzijes ho, ale je fakt, ze treba dvakrat za mesic, ja bych i vyuzila casteji, ale zalezi, kdyz je hlidani, nastesti ja nemusim resit, ze by mi stal dalsi kocar nekde, kterej se dal prodat
Tudiz nevim 😲
Za exoty nebudete, pokud mate na deti misto, cas a penize 😉 Ja znam dve rodiny se ctyrma detma a je to nebe a dudy, neb maji naprosto odlisne pomery

evikj33
25. pro 2012

@koksi @adriene Ahoj Těhulky tak já jsem zatím Ok,jen mně čím dál víc tlačí spodek a nabrala jsem konečně cca 2kg(ale nevím zda to jen není tím že jdu špatně na velkou),jinak Tlak mám zatím Ok,jen 1jsem měla trochu větší,a až ted mně otekaj nohy,ale není to zatím tak hrozné,ruce Ok.Jinak na ko jdu 27.12. tak pak pisnu jak to snáma je. Pokud jde o oblečení,mám určitě pár kousku vel. 50,ale zase né moc-větší muže být. prckové pak rychle rostou 😉

venuss
25. pro 2012

ahoj holky, já jdu na kontrolu 2.1. nohy mi také otíkají, ale ještě není tak hrozné, spíš mě trápí brnění prstů na pravé ruce... Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neplánujete rodit v Olomouci. Nevím, jestli se mám rozhodnout pro Olomouc nebo Šternberk. Doktorka mi říkala, že budu rodit v 37 týdnu císařem,tak nevím....☹

jarkalada
25. pro 2012

@koksi my jsme využili jednokočár /starší, na "doježdění"/, když jsem potřebovala, aby mi venku později v klidu spali. Tak kolem půlroku se už navzájem v kočáru rušili a budili. Takže jeden spal v dabl kočáru a druhej v mono.
Zatím jsem za ten rok a něco jen s jedním dítětem nikam nepotřebovala chodit nebo jezdit. Jsem s nima přes den vlastně sama - takže musím s oběma buď ven, domů, nebo na nákup. Pokud se jede k dr., tak i když jsem asi dvakrát jela jen s jedním - tak u nás máme parkoviště těsně u té budovy, takže kočár tam není třeba.
Oblečeníčko-záleží, kdy se narodí 😎 Naši by například oblíkli na začátku vel.46 😀 Ale do té doby, než jsme jeli domů, se vypracovali k tomu, že jsem jim dala overálky padesátky - sice v tom trochu plandali jak strašidýlka, ale na doma stačilo - a vydržela jim skoro 3 měsíce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru