Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
24. led 2013

@dolcevitav Máš to tam, o něco výš 🙂 a Tobě gratuluji ke krásným výsledkům 🙂

dolcevitav
24. led 2013

@adriene no sem zvědavá co mi řeknou v ten příští čtvrtek na diabetologii taky sem s váhou nešla vůbec nahoru..tak sem zvědavá co kluci

maladama
24. led 2013

@dolcevitav no, je pravda, že s tolika diagnozami nemůžeš mít ještě navíc mono-bi dvojky, zas takovej hamoun určitě nejsi 🙂
aspoň víš, co tě čeká, plánovaný císař je většinou na psychiku a dost často i fyzicky líp snášený, než akutní.
A minimálně si 100% ušetříš tu úžasnou dvojčecí variantu jedno dítě spontánně a druhé císařem.

maladama
24. led 2013

@adriene gratuluju k dobrým zprávám! To už jsou moc hezký váhy, to i kdyby se něco začala s*át teď hned, tak to už je dobrý.
a ty bys chtěla rodit spontánně, kdyby to šlo, nebo ne?

já si právě říkám, když vím, jaký jsou s tím rizika, že už bych snad ani spontánně nechtěla, že ten císař bude v tomhle jistota. Jasně, pro mě velká operace, ale jestli by moje pohodlí po porodu mělo být za cenu zdravotních rizik pro miminka, tak to fakt nechci.

adriene
24. led 2013

@dolcevitav Dr Andělová byla super, z mých glykémií byla nadšená. Prý mám ještě 14 dní měřit 3x týdně a pak to kdyžtak stáhneme třeba na 1x týdně.. 😉 Budu Ti na příští týden držet palce 🙂

maladama
24. led 2013

@dolcevitav já dneska koukala na váhu a mám dokonce o půl kila míň, než jsem hlásila minulý pátek v poradně... to budou mít radost. ale ještě mám týden do další kontroly. Ovšem tímhle tempem, i kdyby se to zase rozjelo na půl kila týdně, bych do termínu (36+0) měla akorát 11 kilo, což by bylo moc fajné - to bych měla po porodu míň, než když jsem otěhotněla. Teda, i tak by tam bylo ještě 20 kilo přebytečných, ale potěšilo by nemít nic těhotenského. Stačí, že bude břicho povislý, pánev rozjetá do stran a prsa vytahaný.

dolcevitav
24. led 2013

@adriene no já tam mám občas nějakou hodnotu nad ten limit ale sladkého sem se skoro nedotkla a většinou to mám po odpolední svačině a to si dám třeba 3-4 mandarinky (sem na ně úplně ujetá 😀 ) ale omezit to to se nedá je to jako droga 😀 ...no uvidíme ....a za jak dlouho tam zase jdeš??

adriene
24. led 2013

@maladama Děkuji 🙂 Také jsem si dnes říkala, že ty váhy už jsou docela OK a že kdyby náhodou něco, tak už je to rozhodně lepší... navíc v tomto týdnu se má tvořit surfaktant v plicích, což je i pro mě na psychiku další plus. No ale ráda ještě pro kluky nějaký ten týden vydržím 😉

Já ti s tím porodem nevím, no... Vím, že je ten císař pro kluky lepší... to rozhodně!! Navíc plánovaný císař je mnoooohem bezpečnější, než akutní... Jen jsem si to chtěla zkusit rodit přirozeně... já vím, nevím do čeho bych šla, zatím jsem neodrodila nic... to spíš takový pocit, no. Ale rozhodně ne za cenu ohrožení kluků!!
Má zkušenost s císaři je spíš zkušenosti s akutními císaři (chodila jsem uspávat matky na akutní sekce na anesteziologii) ... je to stres a ne vždy to dopadá dobře... Bylo to velmi stresující.
Nepřeju si hlavně nic jiného, aby to dobře dopadlo a my si domů odvezli zdravá miminka 🙂

dolcevitav
24. led 2013

@maladama no já za celou dobu přibrala jen necelých 6kg tak doufám že s tou honičkou potom půjdou kila sami dolu 😅

adriene
24. led 2013

@dolcevitav Tak na ovoci též "ujíždím", ale zařadila jsem 2x denně i zeleninu, jen celozrnné pečivo, každý den šunku. A oběd si dávám normální, jen menší porce a méně příloh. Jogurt si dávám většinou na noc, či jako odpolední svačinu. A nesladím, piju jen ovocné čaje a vodu. Jdu tam zase za 14 dnů... bude opět maraton: UZ, poradna, diabetologie.

adriene
24. led 2013

@dolcevitav 6 kg?? No to máš nahoře jen děti, plodové obaly a plodovou vodu, ne?? Co chceš shazovat... to odejde porodem 😀 To já mám nahoře už 19!! 🙄

dolcevitav
24. led 2013

@adriene to já mám maraton příští týden ráno odběry,UZ,diabetologie,interna 🙂

dolcevitav
24. led 2013

@adriene no tou honičkou okolo dětí by mohlo i ještě odejít i nějaké to kilčo navíc 😀

maladama
24. led 2013

@adriene každej den vevnitř se počítá, to jasně, ale je to velká úleva, když už víš, že ať už se stane cokoli, už teď by to bylo hodně nadějný, co?

s tím přirozeným porodem... já měla u prvního ukázkový, rychlý přirozený porod (jediná komplikace byla ta rychlost, malej se nedotočil přirozeně, tak se zdržovala druhá doba porodní, aby dorotoval), teda s velkým nástřihem, ale jinak dobrý. Takže jsem samozřejmě nejdřív hrozně špatně nesla, když mi řekli, že na 99.5% teď bude císař. Ale čím dýl žiju s tou myšlenkou císaře, a čím víc vím o rizicích, které doktory k tomuhle odhadu vedou, tím víc se bojím toho přirozeného porodu - ne kvůli bolesti, nebo že bych to nezvládla já, nebo tak - ale že by to mohlo nějak ohrozit miminka. Ale věřím, že doktoři budou spíš extrémně opatrní, takže by mi ten přirozený porod povolili, jen kdyby si byli na 150% jistí, že se to dá zvládnout bez ohrožení kohokoli z nás tří.

Holt přirozeně zase až u čtvrtýho 🙂

maladama
24. led 2013

@dolcevitav tak to jsme na tom podobně, já teď v 24tt 5 kilo nad předtěhotenskou váhu. Ale 6,5 od minima, v prvním trimu jsem hubla.

adriene
24. led 2013

@maladama Máš pravdu, je to pro mě velká úleva jít domů z porodnice a vědět, že už ty míry jsou velmi nadějné. Je to vše už takové víc pozitivnější... dělá mi to radost. Tobě přeji to samé 🙂

Asi ta možnost přirozeného porodu hlodá v každém z nás... i když znám pár výjimek, které chtějí sekci hned od začátku... 😉 Pro mě je třeba nejhorší představitelná možnost taková, která se stala mé kamarádce, která rodila dvojčata. První přišlo na svět přirozeně, druhé se najednou přetočilo do polohy šikmé a následovala sekce... no děs 😖

Už teď si dokážeš představit 4. dítě?? 😀

maladama
24. led 2013

@adriene jo, my jsme čtyři chtěli i před dvojčatama, původně jsme se dohodli na třech, ale když byly Pavlovi asi tři měsíce, tak jsme se o tom s mužem bavili a shodli jsme se, že naše první myšlenka, když si řekneme "chceme tři děti" je "JENOM?" - akorát jsme to teda plánovali tak, že teď tři rychle po sobě, pak pár let pauza, a po čtyřicítce (nejstarší se narodil, když mi bylo třicet) to zkusíme ještě jednou, a buď to půjde, nebo ne.
Dvojčata nám ty plány trochu rozhodily - víceméně si asi dovedu i představit, že by třetí těhotenství bylo klidně za dva roky, ale to jen jestli jsou dvojky kluci - já totiž tu holčičku fakt chci 🙂

a vy jste chtěli jen dvě děti?

kacikaci
24. led 2013

@evikj33 gratuluju k prďolkům! ať jsou hlavně zdraví a ať se brzy zžijete..
@maladama chete 4. dítě? ty jo, tak to jste odvážní teda 😀 chci se Tě zeptat, máš zhruba stejně staré dítko jako já, budete mu pořizovat už klasickou postel, nebo ještě bude v postýlce?
@adriene skvělé zprávy, tak ať to vydrží hlavně v pohodě až do konce!

adriene
24. led 2013

@maladama No původní plán byl: "alespoň dvě", nejlépe páreček... no a vidíš... dvě budou, ale dva kluci. A já si tu holčičku (tak jako Ty) moc přeji 🙂

maladama
24. led 2013

@kacikaci příbuzní nás za to dost odsuzují, že jsme divní. že přeci není normální mít v téhle době čtyři děti, no ale pořád je to primárně naše rozhodnutí, že. A že nám nebude chtít nikdo hlídat? To nehlídal ani to jedno, leda za peníze.
Ad postel, my kupovali rovnou tu větší, 140x70, ještě i s nízkými bočnicemi na předělání na "velkou postel". Takže mu zůstane ta, a dvojčata dostanou svoje malé postýlky. Ale do začátku plánuju půjčit ty pojízdné od Linetu (co mají v nemocnici, takové ty plastové boxy na kolečkách, aby v tom prďolky nebyly tak ztracené a taky že se s tím bude líp manipulovat,

maladama
24. led 2013

@adriene to jsou ty plány 🙂 takže taky půjdete do třetího 🙂)))
i když, hodně dvojčecích maminek pak přijde o elán, že je to moc náročný. Já si teda taky myslím, že dvojčata budou nářez, ale náš starší je nářez sám o sobě (potvrzují i maminky v okolí), takže já mám laťku toho, co už je nářez a co je ještě normál, hodně vychýlenou.

adriene
24. led 2013

@maladama Já myslím, že jste zcela normální... dnes nemusí být úplnou výjimkou mít více dětí... no a co? Jinak na foru dvojčátek na FB je spousta dvojčecích mamin, co mají hodně dětí, i 5 😉

adriene
24. led 2013

@maladama Přesně jak píšeš... zatím to tak vidím... ale kdo ví, jak to pak bude. Ono asi zpočátku o tom nebudu chtít ani slyšet.. a až se to ustálí a zajede, tak si myslím, že ta chuť zas přijde 🙂 těžko se to teď odhaduje. Výhodou je, že budeme mít hlídání v podobě mé mamky. Uvidíme, jak to bude s elánem a především i zdravím u ní 😉

maladama
24. led 2013

@adriene no, jestli se povedou dvojčata i napotřetí, tak bychom těch dětí taky měli pět 🙂 smála jsem se, že by to taky mohlo jít hezky aritmetickou řadou - první těhotenství jedno, druhé těhotenství dvě, třetí těhotenství tři 🙂

ale je pravda, že některé věci jsou problém už i s třemi dětmi. Třeba rodina je standardně všude, kde se dává rodinné vstupné, počítaná jako 2+2, to samé dovolené...

@adriene hlídání od maminky upřímně závidím. já myslela, že ta moje, když je to její první vnouče, bude jevit víc zájmu, ale... no co. Hlavně že manžel je dobrej a co k čemu a kolem dítěte se o všechno umí postarat a s dvojkama to určitě bude stejné.

adriene
24. led 2013

@maladama Důležité je mít oporu právě v manželovi. Toho si já vážím, i Ty, jak vidím. Rodina - ta hlavní - jste stejně ty, manžel a děti... to ostatní už jsou pak, ať člověk chce nebo ne, příbuzní.
Že byste dali trojčata, jo?? No proč ne... ale bylo by to asi něco 😀 Já když na foru sleduji ty kočárky pro trojčata, tak se mi vždy tají dech 😀

maladama
24. led 2013

@adriene no, když by nám je Pánbůh poslal, tak co bysme měli jinýho dělat než to dát 🙂
ale momentálně si říkám, že nejlepší věc na dvojčatech je, že nejsou tři, a fakt bych chtěla ještě začít normální nekomplikovaný těhotenství. Tohle dvojčecí je fyzicky a i emocionálně dost na houby ☹

adriene
24. led 2013

@maladama To máš pravdu... já to mono těhu nezažila, tak snad budu mít jednou štěstí a vyzkouším si jedno pohodový těhu, které si snad i budu moci užít ... tohle mi tedy zatím moc o užívání nepřipadá 😀

kacikaci
25. led 2013

@maladama nechápu, že Vás za to někdo odsuzuje, lidi jsou hloupí..mít tolik dětí, je super, já bych na to teda odvahu neměla, ale když Vy máte a cítíte to tak, že je to správně, tak jenom do toho 🙂 nám se lidi divili, když jsme mluvili o třech..dneska jsou lidi asi hrozný sobci, všichni jeou na sebe, tak proč by se měli ještě o sebe dělit s nějakým špuntem, který vyžaduje to a tamhleto.. 😠
dneska už druhý ráno bez zvracení, tak doufám, že zejtra to bude konečně i do třetice 😝
jinak za chvilku vyrážim na zkoušku z angličtiny, tak mi držte palíky, ať to dám a nemusim tam znovu, bude to drsný 😖

maladama
25. led 2013

@kacikaci na zkoušku palce držím!

ad rodina, oni to přece "myslí dobře!" Že mít děti je finančně náročné, když se mají zaplatit kroužky a tak, no a co kdyby se s jedním z nás něco stalo, tak jak by to všechno ten druhý zvládnul?

No ale taky to samozřejmě není normální, mít tolik dětí. Normální je dneska mít děti dvě, chlapce a holčičku, v rozestupu 3 roky, matka bude doma 6 let na mateřské, zatímco otec bude chodit do práce, aby vydělal na hypotéku. Kdokoli to má jinak, je divnej.
A my jsme divní ve všech ohledech, ty dvojčata by se snad ještě daly odpustit, za to asi nemůžeme, ale proboha, vždyť staršímu bude jen 20 měsíců, až se narodí, no na co jste mysleli? Vždyť si ten chudák ani neužije maminku jen pro sebe!
A taky já pracuju, to ho určitě zanedbávám (co na tom, že jsem do roka pracovala jen z domova a teď chodím jen na dva dny v týdnu do kanclu), chudák dvojnásobně. A určitě ani nebudu chtít být s dvojčaty tři roky doma. No, nebudu, jasně že nebudu.

Lidi maj někdy starosti...

barusmackova
25. led 2013

@evikj33 ahojkyyyyy mamino tak take moc gratuluju hodne jsem na tebe myslela a rikala si jak jste asi na tom a jak prckove 🙂 drzim palce at vse zvladate

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru