Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
14. únor 2013

Ahoj holky 🙂 Tak i já mám dnes po kontrole, byla jsem na UZ a diabetologii... bylo to zas na dlouho 😉 Dle UZ vše v poho, jen dr. překvapilo větší množství plodové vody u obou, sice ne nadlimitní, ale na horní hranici normy. Tak se mě hned začala ptát, jestli necítím kontrakce, či tvrdnutí břicha... já na to, že to jsem ještě nezažila.. tak asi že ne 😅 No a tak mi radši udělala transvaginální sono, aby se mrkla na hrdlo děložní a to bylo krásně uzavřené, na 36mm. Takže jsme si obě oddechly, samozřejmě. Tudíž se k porodu asi ještě nechystám, vše je jak má být 😉 Ptala jsem se na to množství vody, jestli to něčemu vadí... a prý že ne, jen mají kluci více prostoru, tak se točí, přetáčí a různě mě dloubou (to můžu tedy potvrdit). Spíš to prý vypadá, jak kdyby to nebyla dvojčata, ale žijí si tam jak dvě samostatné jednotky 😀

kacikaci
14. únor 2013

@adriene tak to jsou krásné zprávy, jen tak dál, ať vydržíte co nejdéle, kluci si to u Tebe zřejmě naplno užívají 🙂 tak to má být

werinka1
15. únor 2013

@adriene Super, pěkný zprávičky 😉

werinka1
15. únor 2013

@kacikaci Nevíš jestli se ty tašky dělají ve všech barvach v jakých se dělá kočárek EW?

gyty
15. únor 2013

ahoj holky po delsi dobe zase nakukuju
mam otazecku je tu nekdo kdo by mel u dvojcatek problem s tim, ze ho sem tam opravdu hodne zacne bolet bricho?
abych priblizila o jakou bolest se jedna....asi jako kdyz praska kuze, citim pocit pichani jehel a boli to jako cert. vetsinou je ta bolest na prave strane od zhora az dolu z boku smerem k pupiku. a neda se to vydrzet. pak se ani nemuzu hnout. ani pohnout. treba hodinu lezim bez sebemensiho pohybu a pak to ustane. je to treba i v noci kdy se pomalu pretacim z boku na bok. kdyz sem se snazila to vysvetlit na kontrole u dr. rekl, ze se roztahuje deloha. ale me se to nezda. u malyho sem mela bolesti a vim jak vypada kdyz se roztahuje deloha a boli delozni vazy. ale tohle je neco jineho. jsem teprve 22tt a bojim se protoze pri prvnim tehu jsem ani nevedela ze tehu jsem a ted tohle boli to fakt hodne. do toho se pridala bolest pri tvrdnuti bricha. to mam v podstate cely den.nejdriv jen tvrdlo a bylo to neprjemne ale ted to tvrdnuti i zacalo bolet. ale tam vim o co jde. s tou prudkou bolesti ale nevim nevim. pristi tyden mam velky UZ a bude tam jina dr tak se chci zeptat jeste ji ale je to az na konci pristiho tydne tak nevim....a napadlo me ze se zkusim zeptat tady. diky.

kettynka1234
15. únor 2013

@gyty doporučovala bych pohotovost. prohlídnou tě a udělají ultr. Jen pro jistotu. Jeď dřív, než se něco stane. Za to nic nedáš. Jistota je jistota!

maladama
15. únor 2013

@gyty prudká bolest mi taky přijde divná a taky bych radši jela na pohotovost (ideálně fakultní nemocnice). tebe už sledují ve specializované poradně nebo furt u obvoďáka?

a klasika, bereš magnézko? kolik? zvyš dávky, maximálně na 3x2 tablety 500mg.

že s dvojčatama kurevsky víš, že jsi těhotná, to je normální. jednak teda druhé těhotenství je samo od sebe větší oser na tělo, ale ty dvojčata extra. Já podle toho, kde která bestie zrovna je, buď nemůžu dýchat, nebo některé dny se při každém kroku koušu bolestí do rtů, abych neřvala - když je totiž jedno hodně dole v pánvi, tak to bolí svinsky. Nejen spona a úvazy, ale všechno. A pokud si pamatuju, tak tohle začalo zrovna kolem 20tt.
Jo, a hrozně se těším na to, až budou bestie tak velké, že nebudu moct dýchat a chodit najednou, protože jedno bude vždycky v plicích a druhý v pánvi.

venuss
15. únor 2013

ahoj holky, tak 7.2. jsem porodila císařským řezem jednovaječná dvojčátka holčičky , Zuzanku a Nelinku..Zuzanka měla vahu 2570g a 45cm a Nelinka 2600g a 45cm. Maji se k světu. Zatím stále plně kojím. Holčičky jsou moc hodný, akorát mě trápí, že je od sebe nerozeznám. Jsou úplně stejné.☹ Myslíte, že je časem jako matka rozeznám? Mám pocit, že jako matka jsem zklamala,když nerozeznám své děti...

kacikaci
15. únor 2013

@gyty podobnou bolest mám od včerejška, taky mě to děsí, a nevim, co to je..v pondělí jdu k mudr tak se jí zeptám a kdyžtak písnu, co mi řekla..mám taky hroznej strach, co se děje
@venuss gratuluju mco k holčičkám, ať jsou zdravé a mají se k světu! 🙂 určitě je časem rozpoznáš, netrap se tím, určitě jsi skvělá maminka, a pro svoje prcky děláš maximum..počkej až se budou samy prohazovat, až se jim to bude hodit 😝

holky berete jenom samotné magnézko nebo těhu vitamíny a k tomu ještě magnézko? já beru těhu vit, ale tam je toho magnézka maličko, tak nevím, jestli něco ještě nepřidat ve zvlášť tbl., co myslíte? k těm varixům..

kacikaci
15. únor 2013

@werinka1 já myslim, že jo, ty sháníš ten stříbrnej viď? tu jsem stopro viděla

werinka1
15. únor 2013

@kacikaci Stříbrnej sporťáček a včera jsem se domluvila s paní a korbičky budou nakonec sand brown. Tu stříbrnou už jsem taky viděla, ale sand brown ne. No, dvě kupovat nebudu (že bych koupila jednu sand brown, aby mi šla ke korbičkam a pak stříbrnou ke sporťáčku), tak se asi budu rozhodnout jakou 😀

maladama
15. únor 2013

@kacikaci ad vitamíny, magnézko (1x1 500mg) jsem nasadila při prvních náznacích křecí v lýtkách, a teď průběžně zvyšuju dávky - momentálně jsem na 2x2 500mg, protože mi i začalo tvrdnout břicho.
Krom toho jsem jednu dobu brala železo, teď došlo, tak beru nějaký těhotenský vitamíny z DM - ale doktorka mi teď řekla, že mám to železo nasadit znova, že dvě mimina maj vysokou spotřebu a že taky když bude ten císař, že se hodí mít zásoby. Takže budu asi brát jeden den železo a druhý den ty vitamíny (tam je železo taky).

maladama
15. únor 2013

@venuss to jsou krásný míry! A to už jste doma?
samozřejmě gratuluju!

a že je nepoznáš, no, popravdě, já od sebe vůbec nečekám, že bych je poznala, plánuju jim jednak nechat náramky a druhak jednomu namalovat nehet na nožičce, kdyby něco 🙂 ale časem to určitě půjde, jen na začátku je potřeba si na sebe pořádně zvyknout.

kacikaci
15. únor 2013

@werinka1 to je dilema 😀 volila bych stříbrnou, sporták budete využívat přeci jen delší dobu než korbičky..
@maladama a magnézko teda se prodává i samostatně?

maladama
15. únor 2013

@kacikaci no jasně, jmenuje se to TBL.MAGNESII LACTICI - 500mg v tabletě, stojí asi stovku 100 tablet.
Bohužel je to taky jedna z těch věcí, co už pojišťovna neproplácí, v prvním těhotenství mi ho doktor předepisoval, teď už mi jen napsali do karty, co si mám jít koupit.
Maximální dávka je 3x2 tablety, bere se do konce 36. týdne, pak už ne!

werinka1
15. únor 2013

Já beru od začátku takový "chudší" vitamíny. Nesmim totiž vitamíny, které obsahují jód (léčím se extra se štítnou žlázlou), a těch, které by neobsahovaly jód mi teda moc nenabídli. Resp. nabídli mi jen jedny - folgravid, je tam akorát kys.listová a DHA vitamíny. A dostala jsem radu jíst hodně ovoce a zeleniny a bude to stačit. Magnézko zatim neberu, protože tvrdnutí bříška sem ještě nepoznala. Jestli to přijde déle......?

Co se týče bolesti.....taky jsem jí občas tady řešila......většinou nebyla nijak intenzivní. Někdy mě tam píchne, projede takovej elektrickej výboj nebo jak to popsat, ale nic co by trvalo dlouho a bylo nějak nesnesitelné. Na genetice mi řekli, že takové pichlavé bolesti jsou prostě stále normální (myslela jsem že jen v začátku). Kdyby to bylo vážně hodně bolestivé a nechtělo to ustat, asi bych taky raději jela na tu pohotovost. V noci je to kapitola sama pro sebe. Na každé otočení se probudim. Když ležim na břiše, tak mam pocit, že mi tam někdo na břiše sedí a tlačí, takže spim většinou na boku.

@venuss Moc gratuluju k holčičkam 🙂 . Po pravdě mě trošku děsí to samé. Taky čekáme jednovaječné holčičky. Nemam žádné dětičky a najednou tu budou dvě a úplně stejné. Ale určitě nejsi o to horší máma, to přeci nelze brát jako selhání. Taky si myslím, že je určitě časem rozeznáš. A pak mi dáš tip jak na to 😉

werinka1
15. únor 2013

@kacikaci Viď? 😀 Taky si říkam, že spíš tu stříbrnou. Našla jsem jednu za skoro litr. To se mi zdá dost.

maladama
15. únor 2013

@werinka1 ty jsi fakt ještě málo těhotná, když můžeš vůbec na břicho lehnout 🙂 já bych na tom břiše teď balancovala jak na cvičebním balonu, popravdě nemůžu ležet ani na zádech, to nemůžu dýchat vůbec, a na pravém boku jen občas. naštěstí většinou během noci si to sedne, ale večer, když jdu spát, je to utrpení.
pamatuju si, v prvním těhotenství, to jsme byli nějak kolem 25/26tt u moře - a to jsem ještě třeba i 20 minut vydržela ležet na břiše na tvrdým lehátku a opalovat si záda!

werinka1
15. únor 2013

@maladama Jeeee, já se upsala! Myslela jsem když ležim na zádech 😅 Na břiše je mi to nepříjmený už od samého začátku.

maladama
15. únor 2013

@werinka1 tak to jo 🙂
já jim teď málem zkolabovala na ultrazvuku, musela ho doktorka dokončit na boku, fakt to nešlo. Ale oni jsou zvyklí, navigovala si mě, jak se mám točit 🙂

maladama
15. únor 2013

@adriene ty fakt válíš, adriene! chceš se propašovat do nějaké učebnice, jak by vypadalo ideální těhotenství s jednovajkama, kdyby se to někomu povedlo? 🙂

adriene
15. únor 2013

@maladama Zatim pohoda, to jo 😉 ... ale nechci to samozrejme zakriknout 🙂 A jak jsi dopdla ty na kontrole? Vzdyt ty se drzis tez vyborne! 🙂
@gyty Jestli se ti neco fakt nezda, tak radsi si ekam sjed... Ja teda takoveto bolesti nemela... obcas me "tahnul" podbrisek.. treba z namahy, ci delsi chuze.. ale to se hned v klidu zlepsilo. No a pak treba bodava bolest v pravem podbrisku z chuze se zatezi.. to je pry lokalni krec delohy, tez v klidu odezni. Jinak ted uz ten "bruch", co mm je vazne neco... takze otocit se v posteli je obcas heroicky vykon.. 😎
@venuss Moooc gratuluji k holcickam a krasnym vaham!! 🙂 To, ze je nerozeznas.. no ja u tech svych kluku ani necekam, ze je rozeznam... tak si. toho nedelej velkou hlavu, to teprve casem jiste prijde 😉 Tez pocitm s oznacovanim do te doby, nez to budu zvladat 🙂
@kacikaci Do 13.tt jsem brala jen kyselinu listovou, pak jsem nasadila GS mamavit 1x denne, to beru doted. A cca od 20. tt beru navic actiferin (zelezo) 2x denne, protoze jsem mela nizsi hemoglobin a hure se mi dychalo... a musim rict, ze super... hemoglobin se mi zvednul na 120, coz i k te planovane sekci bude bonus 😉 . Z diabetologie mi doordinovali Vigantol kapky (vitamin D), protoze z naberu jsem ho mela nizsi... na rust koti u prcku. Magnezko neberu, zatim zadne krece, ani tvrdnuti... asi uz ho brat ani nebudu... mam vsechny mozne neduhy, ale toto nastesti ne 😀

gyty
15. únor 2013

@maladama
😀
dobrej popis!
tak mi to kapku zvedlo naladu!
jo fakt taky kazdej pohyb pak boli. a to tak ze se taky kousu.je to jak elektrika!
ale pohyby citim porad stejne. a pak treba celej den nic. tak se do nemocnice zatim nehrnu.
chodim k doktorovi co na pul pracuje v nemocnici a na pul ma ordinaci a rikal ze muzu zacit chodit k nemu do nemocnice a tam budu cekat dyl nebo stale chodit do ordinace kde to jde rychleji.

jinak magnezko mam magnesolv 1 sacek denne.brala jsem 3x2 tbl magnezia a nic to nedelalo tak tohle je pry silnejsi ale taky to nic nedela....

vitaminy beru este k tomu ted a pry po nich maj byt mimca vetsi a je pravda, ze na utz z 20tt maj kazdej skoro 0,5kg a na netu jsem nasla ze to normalne mivaj tak 300g. tak nevim.jestli je to vitaminama nebo jestli sou tak velky nebo jestli je to normalni velikost. jak ty?

venuss
16. únor 2013

@maladama holky maji taky naramky jeste a ten nehtik neni spatny napad.🙂 asi zavedu taky.🙂

werinka1
16. únor 2013

Holky dneska ráno když jsem seděla jsem cítila vlevo v podbřišku takové zaťukání, no, skoro to bylo jako kdyby mi cukaly svaly 😀 Ale malinko jiné. Myslíte že by už to mohlo být ono??? 😕

adriene
16. únor 2013

@werinka1 No jasny!!! 😉 😀

gyty
16. únor 2013

@kacikaci tak jo prosim te radsi jo. ja mam pocit jako by se mi melo bricho roztrhnout. takova bolest jako kdyz se trha kuze. jinak porad hledam a hledam kocarek a porad i kdyz uz sem jich par videla se nemuzu rozhodnout ktery koupit. na kazdem je neco co mi vadi! vsechny teda spojuje jedna vec - korbicky jako pro sardinky. to je pro vsecky stejny. nejvetsi je dorjan maxi duo. ale na ten zas vesmes nachazim ne priliz kladny ozvy. vrze, nebrzdi, rezne,atd. ale jinak se mi zda ok. hlavne diky tomu ze ma fakt nejsirsi ty korbicky. jinak ja kdyz na to koukala v obchode tak sem se nejdriv smala a pak kdyz sem zjistila ze sou na tom vsecky podobne tak se mi chtelo brecet protoze nemuzu nic vybrat. rikala sem si ze si vezmu neco z druhe ruky protoze sou to silene sumy za ty kocarky ale i kdyz sem jich uz par videla tak zatim tedy nic moc. nejdriv sem chtela vedle sebe to je fakt jak na sardinky. este celkem jde EW ale zase mu nejdou polohovat nozicky a to nechci. bumbleride na ten ctu sem tam taky spatnosti tak nevim...ten sem este nevidela. sirsi korbicky ma teutonie ale nema oddeleny lezeni a to taky nechci radsi aby se nerusili. ale vsecky sou prtavy!! jen ten dorjan je sirsi. ale zas pry polska kvalita zadna kvalita tak ja nevim! u me by asi vyhral silver cross - kdyby nestal asi 60 000!!!!!!

gyty
16. únor 2013

@adriene no to ja vazne nevim jak to bude vypadat se mnou. mam nahore 11kg nikde krom bricha to teda nejde videt. ja uz se sotva hejbu ted. mas nekde psano kolik cca vazili mimca ve 20tt? ty my kazdy kolem 500g. pry je to vic nez bejva. je to pravda? teda jako podle tabulek na netu pro mono tehu...tak nevim.

werinka1
16. únor 2013

@adriene No kéž by to bylo ono a častěji. Ale zdá se mi že fakt něco cítím! 😵 Snad to neni přelud a jenom zbožné přání 🙂 A kdy je vidět už na samotném bříšku že se tam něco hýbe?? To asi až mnohem déle co? Co si tak pamatuju, tak u ségry jsem si toho všimla až když měla pěknej buben 😀

adriene
16. únor 2013

@gyty Ja jsem si ty vahy vuci tem tydnum nezapisovala, tak nevim... ale urcite jsou mimca v poho, to by te lekari upozornili, kdyby bylo neco v neporadku... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru