Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ratatooy
5. dub 2013

jeee a to vam dali po jednom kvuli tmu aby jste se jako zabehly?a pak druhy?ja bych je chtela obe hned🙂

ivetm
5. dub 2013

@alex001 já jsem četla, že Filípek byl mrňousek
Tak Vojta měl původně mít tu druhou operaci než ho pustěj a nakonec rozhodli, že jí neudělaj v měsíci, ale až ve třech - nakonec nám ho dali ze dne na den 🙂 kdyby to primář rozhodl rovnou, tak šli taky spolu.
Takhle jsme tam jezdili obden, protože byly pařáky, tak aby Mára nebyl chudák furt v autě a v sedačce...

@ratatooy to ne, ale Vojtíšek měl těžkou NEC, takže tam být musel ☹

werinka1
5. dub 2013

@karlisska No, já jsem dnes přesně 24+2. Mohly by mít o něco víc ☹ Ale snad to vážně není tak tragický a v úterý uvidíme. Budu jim věřit kočkam 🙂 A budu doufat, že se nic nezhorší a nedojde ke nějakému krvácení 😒

gyty
6. dub 2013

ahoj ve spolek
tak sem se na to konecne vrhla a zacala prat susit a zehlit!
mate zkusenost davat do susicky ?
@werinka1 ty mas obavy z nizke vahy miminek a ja z vyssi...29+1 1890g a 1860g....
bojim se aby to nebylo z te teh cukrovky. i kdyz se snazim nejistnic co mi bylo zakazano...tak stejne...

werinka1
7. dub 2013

@gyty Fíííha, to jsou macíci. Já bych s tebou měnila ☹ Teda, ne tu cukrovku!

gyty
7. dub 2013

@werinka1
tomu verim, ze cukrovku ne, ale uz si zvykam 😉
je to hodne v hlave - co nesmim to bych chtela 😖
no macici to sou. ale uz je skoro nemuzu unest. v noci se nemuzu ani otocit v posteli - pride mi, ze to bricho zevnitr praska.fakt to boli. a prez den tvrdne a to boli taky.
kdyz se narodil nas malej mel 3kg takze ted mam v brise o dost vic a este kus cesty pred sebou
ted si nadavam, ze sem nezacala s pranim a zehlenim driv. sem vycerpana i z vareni obeda a ted prat susit zehlit ...jeste plinky a osusky a deky a mam to 😅

werinka1
7. dub 2013

@gyty Já zatim tvrdnutí břicha nemam, ale už si taky řikam, že co neni tak může bejt druhej den 😒 Když mi ve 20t doktor řekl, že mam tu placentu nízko, tak jsem si říkala, jo super, tak hlavně že nekrvácim, nic se neděje.....a ejhle, už je to tu 😠 No, poctivě se válim v posteli a zatim to vypadá slibně, ustalo to, tak doufam, že když se budu "hlídat" tak už se to neobjeví. Já už nějaký věcičky nakoupila, takže si to odvezla mamina a pere a žehlí.....
Mě zas bolí v podbřišku, jakoby po stranach, ale dr. při prohlídce nic neobjevil, takže to zřejmě k tomu těhu patří. A prej to bude horší ke konci. No ale jak se toho velkýho bříška bála, tak je mi to teď jedno, hlavně aby holky přibraly!

karlisska
8. dub 2013

Já jsem pořád čekala až bude hezky a nebude ten sníh, že pověsím ty věcičky ven 🙂 tak snad tento týden? @gyty já myslím, že větší váhy jsou v pohodě, ne? Jsem na nervy z těch našich nízkých vah 😠

kacikaci
8. dub 2013

@karlisska taky mám v plánu prát věci tento týden, snad už to bude na pověšení ven..dneska u nás svítí slunce, ale je zima 😒
dneska jsem byla glukoz. testu, a normálně ten hnusnej roztok u nás přestali míchat s čajem a pije se samotnej, sem myslela, že mě klepne, sem se tam málem pozvracela a pak dvě hodiny nepít ani kapku vodu, nejíst..odcházela sem v mrákotách..tak doufám, že výsledky budou v pohodě..

karlisska
8. dub 2013

@kacikaci já byla na cukrovce ve 25.týdnu, taky jsem to pila holé, ono se to dalo vypít, ale pak jsem teda trpěla hlady a docela slušně mi natahovalo... Nakonec negativní výsledek, takže v pohodě 🙂
Já ven ještě nešla, protože mám vycházky až od jedné, ale chystám se na procházku, vypadá to tam krásně, ale teplotně nevím 🙂 Kdy balíš tašku do porodnice?

kacikaci
8. dub 2013

@karlisska tašku chci už pomalu začít chystat, do 30 tt ji chci mít stopro kompletní, musím ještě doukouit nějaké věci, ale o víkendu se chystám začít..mám strach, a chci být připravená, kdyby náhodou něco..

karlisska
8. dub 2013

@kacikaci no já jsem to chtěla zabalit tak příští měsíc, to bych měla být 31.-32.týden, ale všichni balí dřív s dvojčatama, tak ať netrhám partu. Je pro mě ale celkem nepředstavitelné, že bych rodila třeba příští měsíc... Ty se toho nebojíš?🙂

gyty
8. dub 2013

@kacikaci
@karlisska
holky co balite do porodnice?
ja tasku sbalenou este nemam...
sem rada ze sem dala dohromady /teda davam -este mi chybi zavinovacky a veci z lekarny jako na cisteni pupicku atd./veci pro mminka.
☹ 😒

gyty
8. dub 2013

@werinka1
to me boli taky. od zacatku pry jsou to delozni vazy. jak se napina a roste deloha...
boli to porad...jak pises na stranach.
jaky velikosti si koupila?
ja zacala na 50 a po prvnim mam par kousicku 56 a pak 62...

karlisska
8. dub 2013

@gyty no já nemám ještě nic koupené, chystám se na to, nějaké ty vložky - to koupím v lékarně, síťované kalhotky (ty nevím, kde koupím), pak krém na bradavky, hygiena. A pak spešl tašku pro malé.
Velikosti mám nejvíce 56, pak nějaké oblečky z nextu (hodně overálku) new born, to prý je 50 a 4 body 46.
Zavinovačky jsem si koupila mám tři pro každé dítko 🙂 pak to použiju jako deku, jedny mám ale starší na doma a pak nové ty jsou do kočárku 🙂

kacikaci
8. dub 2013

@karlisska to víš, že se bojim a pekelně..a proto začnu už teď.. s dcerou sem balila až snad v 35. tt.
@gyty já si určitě koupím zase novej kartáček, pastu, všechno extra, abych měla všechno co budu potřebovat zabalený a nemusela ještě nic při odjezdu dobalovat (kromě třeba nabíječky na mobil, apod.., tak jsem to udělala i u prvního těhu..jinak u nás v porodnici nepotřebuju pro prcky žádné věci, ani plínk, všechno dostaneme, takže v podstatě balím jen pro sebe
síťované kalhotky tuším seženeš v drogerce

ratatooy
8. dub 2013

@karlisska sítovany kalhotky sem mela ale naprosto k ničemu,navic byli stejne male protože snad delaji jen do vel l nebo co

karlisska
8. dub 2013

@ratatooy tak každý říká něco jiného. 🙂

kacikaci
8. dub 2013

@ratatooy já si je třeba vůbec nekupovala, prostě jsem použila svoje staré čistě bavlněné, a bylo to ok...

maladama
8. dub 2013

@kacikaci @ratatooy síťovaný kalhotky z drogerie ne - chce to inkontinenční z lékárny, ty jsou obří a prací 🙂

mili01
8. dub 2013

Ahoj holky, tak se připájím do debaty 🙂 u Miri jsem měla síťovaný kalhotky koupené z lékárny a mohu jenom doporučit, rodila jsem císařem, používala jsem je ještě hodně dlouho i doma, protože v nich jízva líp dýchá, dají se proprat, tudíž vydrží docela dlouho.. jestli v drogeřce mají jiné nebo stejné nevím, bohužel si již nepamatuji značku. Každopádně ale nedoporučuji takové ty papírové z drogérky, to jsem zkusila jedny a pak všechny vyhodila - nesedí, trhá se to, vypadává z toho vložka.. fakt na nic...

ratatooy
8. dub 2013

@maladama no vidiš to me nenapadlo ale stejne sem je nepotřebovala stejne po ciaři seš den bez maš jen jejich vložku a chodí te umyvat a pak sem mela už normal kalhotky a alwaysku po cisaři te tak dobře vyčistí že sem krvacela min než při ms a jen 3dny

maladama
8. dub 2013

jinak my jsme od čtvrtka v nemocnici na riziku, otevřená na 1cm, od soboty kontrahuju, tak kapačky a udržovačka.
Ale rodit bych mohla z fleku, protože bestie měly v ten čtvrtek podle UTZ (na 33+2) 2700g. Jo a bude to 100% císař, A je koncem pánevním a B na příčce, ať žije nejvíc neporoditelná poloha.

werinka1
8. dub 2013

@gyty Já mám koupené nejvíc 56 a teď ještě dokupuju 50. Na odvoz z porodnice mam 48. Ovšem mam obavu, že jim to všechno bude velký, jestli nám holky takhle nebudou chtít přibírat 😒 Ale jak můžu vědět jak to všechno dopadne? Možná budem potřebovat ty nejmenší - snad 44, ale kupovat to dopředu se mi nechce když prostě nevim. Takže kdyžtak zaúkoluju maminu příp. přítele podle situace.

Já tašku do porodnice zdaleka ještě nebalím, ale od toho 30tt bych jí chtěla mít přichystanou. Kamarádka mi doporučila kalhotky co se dají koupit v lékárně, nevim sice úplně přesně jaký, ale z drogerie prej neeeee. Pak si koupim ty vložky Batist jak psala adriene (kdyžtak je prostě upotřebim někdy déle) a přemýšlim jestli taky nepořídit ty vložky do podprsenky? Nevim přesně jestli se nazývají prsní vložky? A asi pro jistotu ten Purelan na bradavky. Kojící noční košile mam 2 od ségry. Jsou to teda megakošile, ale nepojedu na módní přehlídku 😅
Holky, zejtra jedem na KO do poradny, tak nám prosím držte palce, ať ty dvě potvůrky aspoň něco nabraly!!

werinka1
8. dub 2013

@maladama Držíme palce, ať je vše v co nejlepším pořádku. Váhy jsou krásný 🙂

kacikaci
8. dub 2013

@maladama držím pěsti, určitě to zvládnete vše na jedničku a brzy budeš mít prďolky u sebe..hlavně ať máte vše bez dalších komplikací..

maladama
8. dub 2013

@werinka1, @kacikaci holky díky, ono to teď už nějak dopadne... už se na ně těším, na prďolky, že konečně zjistím, kdo to kope 🙂
akorát ty kontrakce jsou otrava, jakmile si lehnu, tak už to jede, a po každý kontrakci pálení žáhy, děs běs.

maladama
8. dub 2013

@werinka1 vložky do podprdy určitě, mlíko ti bude trochu ukapávat, i kdybys ho náhodou měla málo. A taky, jak si budeš mazat prsa, tak přeci nechceš mít podrprdu furt mastnou, že...

evikj33
8. dub 2013

@werinka1 Neboj,aby jim 48 při cestě z porodky nebyla malá,já si nechala přivezt z domu nejmenší oblečky na lístku bylo vel.50,nebo 0-newborn a nakonec se nám do toho Elinka ani nevešla a hned jsem jim to tam nechala pro nedonošenátka 😉

ratatooy
8. dub 2013

@evikj33 to byla tak velká???naš byl jeden mel 3,45kg a 50 mu byla obrovská

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru