Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
16. lis 2012

@lenka40 oni do skolky jeste nechodej, ani jeden... Jasne, je to normalni, jen na tu operaci naprd.

tiburcia
17. lis 2012

Ahoj holky...tak malý je po operaci, byl na sále 3,5 hodiny. Ale dopadlo to dobře, všechno krásně zvládnul. Dneska ho z jipky dali za mnou na pokoj. Tak doufám, že to tu spolu nějak zvládneme...a už se těším, až půjdeme domů 😵 😵

jasekd
17. lis 2012

@tiburcia jeste jednou, mam radost 🙂 Ted uz to utece, hlavne aby se dobre hojil.

tiburcia
17. lis 2012

@jasekd děkuju 🙂 vypadá to dobře...zatím má teda v ureter cévce dost krve, ale to se prý zlepší,nemá teplotu tak je to fajn 😉

jasekd
17. lis 2012

@tiburcia Hlavne ze nema teplotu, kdyz ho dali na normalni pokoj, tak jde vsechno dobre 🙂

lifinka
17. lis 2012

@tiburcia ahojky, malý má dilataci? a prosím tě kolik měl mm ?Matyášek má také od narození horší levou ledvinku měl 9mm (září 2011), jaro 2012 měl už 7mm a teď před měsícem také 7mm...Brzké udraveníčko přejeme!Ať jste brzy doma...

tiburcia
17. lis 2012

@jasekd jo jo, i vypadá,že mu je dobře 🙂

@lifinka děkujeme 🙂 malý měl 7mm když byl v bříšku, při posledním měření měl 19mm...teď už by ji mít neměl 🙂 🙂

lifinka
17. lis 2012

@tiburcia vidíš, mě v těhu u malého nic nenašli a až v porodnici při propouštění mi dr, sdělil dilataci...te\´d při poslední kontole mi řekli, že máme dojít na další kontrolu až za rok...tak se kurýrujte 😉 ať je vše ok.Já ani pořádně nevím, co to přesně znamená, nás vůbec nikdo do nefro poradny neposlal, jen ty utz....jen vím, že je to rožšíření, ale čeho té trubičky z oedviny do močáku?

tiburcia
17. lis 2012

@lifinka jj je to ta trubička co vede z ledviny do močového měchýře, ta dilatace je rozšíření 😉 ale má to dobré, budou vás jen sledovat a to se mu časem samo zpraví. 😉 děkujem 🙂

lifinka
17. lis 2012

@tiburcia držte se a díky 🙂

maskacka
21. lis 2012

@tiburcia juchů, tak moc gratuluju, hlavně, že je to za vámi a jak tak počítám, dneska vás pouštějí domů? My šli 7. den. 3,5 hodinky, to si Dr. Šmákal pořádně máknul, naše malá tam byla 2 hodiny a zdálo se mi to nekonečné.

@jasekd ahoj, včera jsem se ptala pediatra, jaké brusinky máme pořídit, a doporučil Uroval v sirupu. Kdy vysazujete Sumetrolim? Nám to vychází na 3.12. poslední dávka. Už se strašně těším. Na roční prohlídce nám vyšla podváha s ohledem na výšku, J je nadprůměrně dlouhá, ale nemá ani 9 kilo. Hrozně moc toho sní, myslím, že snad více, než starší pětiletá, ale 3x denně kadí, a je neskuteně aktivní. Už aby ten sajrajt nebylo třeba.

tiburcia
21. lis 2012

@lifinka díky...

@maskacka jaj kdyby dneska, budem rádi když nás pustí příští týden 😒

maskacka
21. lis 2012

@tiburcia ona asi není operace jako operace ☹, a jak to jde? Na pokoj jste šli jenom s katetrem z močáku nebo i s drénem? Máš soukromí na pokoji?

tiburcia
21. lis 2012

@maskacka on měl dvě cévky a drén. Teď už má jenom ty cévky, jednu z ledviny a jednu z močáku (tu by mu měli vytahovat zítra).... jde to no jak to říct, těžce 😀 malý je pořád přivázaný protože sebou moc mele, já jsem extrémně nevyspaná a kojení je pro mě horor, jak ho kojím ve stoje, tak je to špatná technika tak mi do krve popraskaly bradavky...do toho mám spolubydlící dost na palici, takže asi brzo vyskočím z okna 😔

maskacka
21. lis 2012

@tiburcia ajajaj, s tím kojením jsem taky válčila - mi se zase díky blbé stojo-technice udělala zatvrdlina, a po 3 těžkých zánětech prsu jsem taky šílela a furt si to sledovala a masírovala, abych neskončila opět na horečkách. To si teda vyžíráte ☹, nás z jipky pustili jenom s katetrem.
Přeju pevné nervy, za chvilku to bude za vámi a budou Vánoce, klídeček...

katschka
22. lis 2012

@jasekd Ahojda, tak jak je? Už je ti líp? A co prťata? Týnce jsme teď dělali kontrolní bakteriologii moči a vše ok. 🙂 Tak jsem si ulevila. 🙂

katschka
22. lis 2012

@maskacka četla jsem, že jsi se ptala na chlupy v hovínku. Mamka hlídala jedno batolící se dítko. Jeho maminka byla pediatrička.. teda je pediatrička. Mají labradora nebo co a uklízečka k nim chodí jednou týdně. Každý den hltal spousty chlupů, měl v bobku spousty chlupů a v pohodě. 🙂 Tak snad to je v pohodě. 🙂

katschka
22. lis 2012

ještě dotaz na všechny. Co si myslíte o léčení pomocí biotronika?

maskacka
22. lis 2012

@katschka díky moc, snad to ničemu nevadí - ony ty moje vlasy, které sní, jsou tak dlouhé, že jak je pak vytahuju ze zadku, nechce to ani povolit, no hnus největší ☹, snad nebude slepák...

lenka40
1. pro 2012

Ahoj holky,tak nas dnes pustili z nemocnice a celkem zvladl cystoskopii,ale v unoru na ceka reimplatace:(.Takze musim doufat,ze to bude ok a uvolni se misto,abychom to meli drive za sebou..Jsme prvni na seznamu,tak je nejaka pravdepodobnost,ze to nebude az v unoru...

denikulh
5. pro 2012

ahojky holky m ohu se k vám přidat?jsem strašně na dně a už nevím co dělat a rada si přečtu nějaké rady....moje dcerka 2roky a 4 měs se narodila s dilatací ledv.panvičky do roka bez obtíží nutno podotknout že to byl 1 a 2 st. sledovány v nefro poradně v roce se to srovnalo a poradna už nebyla potřeba byla jsem tak strašně štastná.ale.....po roce začalo peklo.prvně to přišlo ve 23 měs.:( v červenci 2012 dostala malá 40C horečky okamžitá hospitalizace na kapačkách.zvládly jsme to dobře a já se dr ptala co bude dál čemu se mám vyvyrovat co to znamená odpověd byla po tom nepátrejte....tak jsem nepatrala...a modlila se aby se to nevrátilo.léto pro nás skončilo s koupáním byl konec a tak jsme neodletěli ani na dovolenou vypadalo to že to bude dobrý ale v řijnu se to vrátilo.opět 40C horečky v noci feb.křeče bolesti bříška a zad.okamžitě jsem věděla o co se jedná letěla jsem k dr crp bylo 40 takže atb a domácí léčba teploty odezněly a malá začaa být lepší dr ám dala eště zajišt,léčbu na týden aby se to nevrátilo....marně...po 14 dnech opět znovu...tak jsem běžela k dr ale dr si myslela že jak byla oslabená chytla chřipku měla rýmu a moč byla ještě dobrá.jenže tohle byl pátek.já celou sobotu nespala malá mě jen držela za ruku a opakovala že mě miluje a má moc ráda panikařila jsem.v neděli volám dr že už to nedávám že jedu do nemocnice.crp už bylo 140 opět okamžita hospitalizace.opět kapačky a po 5 dnech jsme byly doma.absolovaly jsme mcug vyšetření kde se zjistilo že se moč vrací takže zpět do nefro poradny dostaly jsme sumetrolim a objenaly nás na unor 2013 tod vše....mám tolik otazníku proč nám na to nepřišli dřív proč nás na mcug poslali až ted???no a od včera opět horečky bílkovina a krev v moči s infekcí :( takže nám sumetrolim nepomohl.dostaly jsme další atb zinnat a čekáme pokud horečky neklesnou opět nemocnice a kapačky.tohle přece nejde cpát do malého tělíčka tolik atb.holky poradte co mám dělat jsem zoufalá a nemohu jí pomoc.už mi říkali i o operaci a taky bych ráda jakékoliv info díky

jasekd
5. pro 2012

@tiburcia jak je, vsechno dobry? 🙂
@denikulh vitej 🙂 Pokud tu nenajdes radu, tak aspon podporu.

tiburcia
5. pro 2012

@jasekd už je dobře, jsme doma 🙂 😵 hadičky mu postupně vytáhli, moč mu vyšla dobře tak nás po 14 dnech pustili... jizvu má pěknou, na to, že je to tak krátce od operace. Doma se zotavuje rychle, už zase řádí 😀 no a jak vždycky, čeká nás zase sono, a pak komplet proklepnutí zase v Olmíku - scinti,moč atd. tak doufám, že to pomohlo a bude už jenom dobře!!!!! a co vy?

denikulh
5. pro 2012

@jasekd děkuji ti moooc no budu si vás asi v noci pročítat 🙂 10 stran nebo kolik ale už ted vidím že vy všichni zažíváte hrozné věci :( říkám si proč dětičky tak moc trpí :( a my jim nemůžeme pomoc
@tiburcia chudinka at je brzo v pořádku

tiburcia
5. pro 2012

@denikulh k těm ATB, můj syn bere atb vkuse už 8 měsíců.Neboj oni ví co dělají. Je škoda že je ty ledviny nenapadly dřív. Uvidíš, počkej co ti řeknou na té kontrole. Nenavrhli třeba rentgen močového měchýře nebo ještě něco dalšího? většinou když se to moc vrací operuje se to, ale to ti řekne víc doktor podle toho výsledku mcug.

tiburcia
5. pro 2012

@denikulh díky, teďka už je dobře... doufám, že to zlé už je za náma a bude klid 🙂

denikulh
5. pro 2012

no mcug nám dělali před 14 dny a pak řekli že by se mělo rozhodnout v těch 3 letech jenže mě příjde že je to čí dál horší...dávaš malému nějaká probiotika vitamíny nebo tak ?a holky nevíte jak se to řeší když mi končí rodičák v srpnu malá ma jít od září do školky ale dr mi řekla že vzhledem k její situaci a imunitě školku zatím nedoporučuje jenže všechny babičky máme pracující a tak nevím co budu dělat?

jasekd
5. pro 2012

@denikulh to s tim hlidanim je blby 😝 ale treba se situace zlepsi. Muj pujde od zari taky, do prace musim. Dobre veci o imunite ma ve fotblogu treba Luthien.k. Mrkni. Akorat jestli jste na Sumetrolimu, nemela by kysely. Probiotiky rozhodne nic nezkazis, na imunitu je taky dobre omezit co nejvic jednoduche cukry a bilou mouku. Zkus ten Uroval sirup.
@tiburcia jo, vim, nakukovala jsem do fotoblogu 🙂 My zatim dobry, je asi 3 tydny bez ATB. Je furt sama ryma, ale mocovy cesty OK. Snad to tak bude. Posledni UZ vypada dobre (byli jsme na konci listopadu), ale dokud nebudu mit v ruce vysledky MCUG, tak se neraduju predcasne, coz bude tak za rok, za dva...ale jo, vypada to dobre a jsme v klidu 🙂 Budem nosit 4x do roka moc na kontrolu. Mam doma testacni papirky na moc, pro jistotu, zatim horecku nemel, nemusela jsem je zatim pouzit.

tiburcia
5. pro 2012

@denikulh dostává probiotika, na vitamíny je ještě maličký 😉

@jasekd tak to je fajn 🙂 já doufám, že se atb taky brzo zbaví, jen jsem si zvykla, že díky tomu není nemocný, nachlazený tak to pak asi bude mazec 😝

denikulh
5. pro 2012

holky děkuju moc za rady já používám výrobky z aloe vera a i probiotika od nich jsou výborný tak doufám že to bude lepší a lepší navečer bez teploty ted už zase má ale už to není tak strašný buu doufat že tyhle atb zaberou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru