Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kozlenka
12. únor 2010

Ral, asi neověřují, když to Saru bez problémů proplatili 😖

lucisa
12. únor 2010

Tak to fakt přesně nevím, jak je to s vrozenou vadou. My jsme ji u holek normálně přiznali, ale je fakt, že tohle pojištění jsme uzavřeli v době, kdy měla mladší dcerka asi půl roku, tzn. po veškerých vyšetřeních v Olmíku. A tím, že ona měla hodnoty hraniční, tak je jen sledována.
Pokud jsem tedy někoho mystifikovala, tak neúmyslně, omlouvám se. Ale možná, že něco existuje i na tohle.... 😒

A nevím, jak je to jinde s cesťáky, ale vím, že v Opavě nám to propláceli, ale pak s tím byl taky nějaký problém, protože pojišťovna to snad nějak zpětně vymáhala na nemocnici, která nás vyslala, tzn. na Opavě, a oni snad uvažovali, že to zarazí, takže teď už je situace asi jiná......

Uvidím, jak to bude, až se prcek narodí. Zatím tam ta dilatace pořád je, 22.2. jedu zase do fakultky do Ovy, tak uvidím, jak je velká, jestli stejná nebo větší nebo se zmenšuje. Každopádně mi dr. Malá říkala, že pokud tam bude, tak si to pohlídá a Olmík by nás asi zase neminul....

morlen
13. únor 2010

Ahoj zdravím Ralelo asi jsme tam byli spolu 4.2. byla operace ,brali nás v 8.00hodin ráno malá Barunka prodělala operaci pyeloplastiku vlevo ted jsme doma s jedním vývodem nefrostomie jedeme tam znovu 1.3. na UZ a vytažení vývodu, zatím se nám daří skvěle operace proběhla v pořádku na JIPce jsou sestřičky opravdu zlaté a na dětském to ujde

morlen
13. únor 2010

tady to je trošku rozepsané at´víte co to obnáší http://www.urol.cz/pdf/Pouceni-pred-operaci-PYE...

ralelo
13. únor 2010

morlen nebyli jsme spolu, Maty byl nemocný a operace se odložila na 18.3.

morlen
13. únor 2010

aha tak tam byla podobná 😵

ralelo
13. únor 2010

no někdo šel určitě místo nás. Už jsme taky mohli být doma nebo minimálně se pomalu balit. Ale co se dá dělat...

saruspec
27. únor 2010

rallelo kdy jdete na tu operaci?

ralelo
28. únor 2010

Saru nástup 17.3. teď tam byla kámoška s roční holčičkou a normálně měli operaci ve čtvrtek a další týden v pátek už byli doma. To byl teda fofr, ale při našem štěstí se zas něco zkomplikuje a my tam zkysnem 😒

saruspec
28. únor 2010

tak to byl fofr asi to neměli tak moc,muj malej byl 6dni na jipce taky jsme měli smulu.Budu držet palečky,už viš do čeho jdeš tak je to na nervy.My jedem 30.3.k šmakalovy na ultrazvuk a pak 5.4.na 2dny na vyšetření a pak operace močovodu.teď jsem mu na 2dny vysadila natibiotika co jich vzal večer v kašičce tak do 10min se kroutil křeče v břiššku řval jak pavian.tak jsem volala doktorce dětské jestli to mužu vysadit tak jo,a byl klid božatka naše vždyt to je hruza od narození berou same antibiotika a jsou to pěkné svinstva.a ty tam budeš jak malej bude na jipce nebo jedeš domu?

ralelo
28. únor 2010

já tam zůstanu, chci za ním chodit, snad mě tam budou pouštět co nejvíc. Hodně záleží na sestře. Jinak kamarádka měla malou na JIP do soboty a hodně rychle se ji čistila moč, takže mohli brzo zrušit hadičky. Byli na stejné operaci jako my(taky na druhé, první měli v říjnu a to si tam pobyli malá měla zánět ledvin po operaci)

kozlenka
1. bře 2010

Saru, fakt si mohla ty antibiotika vysadit? Já je poctivě dávám malému od odperace a příští týden jedem do ambulance dr. Šmakala, tak nám je snad už vypustí!!

saruspec
1. bře 2010

jo mohla ja jsem volala doktorce dětské a ona komunikuje s olomouci sama bych si to nedovolila.dneska mi volala dr.freglová,měli jsme přijet do nemocnice na 2dny 5.4.a to je velikonoční pondělí tak že máme přijet v ˇuterý.

kozlenka
2. bře 2010

Saru, tak jsem se dneska v poradně bavila se svou dětskou a ta mi říkala, že ten Sumetrolim bude brát třeba i dva roky, ale že to prý ty ledviny šetří od všech virů, že lepší brát antibiotika dlouhodobě než prodělat jeden zánět ledvin. Pěkně mě to štve ☹ To je taky nápad, objednat vás na velikonoční pondělí, i když jim je to jedno, pro ně je to pracovní den jako každý jiný.. Saru byla jsi v tom Blesku??

jenny20061
2. bře 2010

Ahoj Holky, jen mám pocit,že Sumetrolim není antibiotikum, ale chemoterapeutikum. Mělo by být šetrnější než antibiotika. Taky ho bereme. Máme reflux 5. stupně. Na konci dubna jdeme na operaci. Nevíte jak dlouho se ještě o operaci bere?

saruspec
2. bře 2010

nebyla v tom Blesku Pražaci to tam nedali asi nejsme V.I.P. my teď bereme antibiotika na močové cesty a máme reflux 5% a pravě toho 6.4.mi řeknou kdy pujdem na tu operaci.už mě to nebaví pořád být v te nemocnici hruza.jo a kozlenko nevěř tomu,že při antibiotikach nemuže dostat zanět ledvin mi jsme brali před druhou operaci Versef a šmakal přišel pak za mnou na pokoj a řikal,že už mně rozjetej zanět tak jsem se ptala jak je to možné když bere antibiotika tak řikal,že to je prevence ale dost se to muže.

jenny20061
2. bře 2010

Tak asi to je antibiotikum ☹

ralelo
3. bře 2010

ahojky
kozlenko jo Maty už má ATB skoro 22 měsíců ☹ , no co se dá dělat... Záněty být můžou, Maty měl 4, ale vždy když mu dali právě slabší sumetrolin(mimochodem, je to jak píše jenny, sumetrolin není přímo ATB, jsou to chemoterapeutika, ale hodně lékárníku tomu říká ATB, je slabší)Takže Maty byl pořád na vercefu, teď není k sehnání tak má Zinat.

jenny to záleží jak na tom bude, jestli bude stačit jedna operace(myslím tím jednoho močovodu)většinou se chodí 3 měsíce po operaci na kontrolu(teď nevím jestli jezdíte do Olomouce, tam to tak je) a tam se rozhodne jestli je ještě brát nebo se to ukončí

Jinak Maty večer trochu kašlal, jedna z mých holek je nemocná, no já doufám že se z toho nic nerozjede a na tu operaci pojedem 😖

saruspec
3. bře 2010

My už dva dny v noci nespíme a svijime se v křečích a plačem k neutišení.Tak jsem volala v 6.30h do Olomouce dr.Freglové jestli mu nemužou dát něco jiného že je to hruza,že se nebudu nečině přihlížet jak se malej trapí.Tak mi řekla at mi děcká předepiše ten sirup sumetrolim.dneska jsem mu nedala a od zitřka mám začit.a dneska usnul bez pláče křeču a svijení se tak doufám,že se dneska vyspím.Bobek malej dneska máme 6měsicu.Ralo držím palečky at se Maty nenekazí a už jdete na tu operaci,protože to čekaní je nejhorší. 😀 My máme antibiotika od narození.ale musí mu nám jich často měnit Matysek ma problemy z těch antibiotik žaludek to nezvláda a právě má ty křeče.nejlepší byl ten Vercef to snašel dobře

ralelo
4. bře 2010

Saru a co bral za ty ATB? Nebral furantoin? To je svinstvo, Maty to bral chvíli a zvracel po něm. Jo vercef byl super, dobře se nabíral. Zinat je hrozně hustý a já ho dávám malému do stříkačky a blbě se nabírá

mili84
4. bře 2010

holky tak my brali atb jenom asi měsíc - jak jsme přešli do péče do Hradce tak nám urolog hned řekl vysadit - že jako prevence ot je blbost. my teda nemáme reflux, tam to pak je něco jinýho. tak jsem byla strašně ráda 😵 ten doktor říkal, že atb jako prevenci bohužel dává ještě spoustu doktorů, ale prý to jen zbytečně zatěžuje organismus... a když není reflux, je to zbytečné.

saruspec
7. bře 2010

mi jsme brali toximazin nebo nějak tak už si to nepamatuji,po tydnu to změnili na ten Vercef a te´d jsme brali taky nějaké to nám dělali v lekarně olomouci a neni na těch ant.název a zravu lek.má manžel v práci ale taky pěkné svinstvo.první 3dny jsme to brali ráno,odpoledne večer,pak 10dnu ráno večer a pak jen večer a to už měl křeče.

ralelo
7. bře 2010

saru jestli to byly vysypávací pastylky tak by to mohl být ten furantoin mi to taky připravovali v lékárně akorát teda v Opavě. On je hrozně těžký na žaludek

lucisa
7. bře 2010

Ahoj, holky, dlouho jsem tady nebyla....

Chtěla jsem jen, že naší Noemi taky dali po operaci Sumetrolim (po odchodu z nemocnice), ale asi po týdnu nám to dětská po konzultaci s nefro změnila. Malá po něm měla alergickou reakci - otékaly ji oči, vypadala jako by měla sennou rýmu nebo šílený zánět spojivek, úplně červené a napuchlé oči....

Dostala tabletky, bohužel si po té době už nevzpomenu jaké a bylo to mnohem lepší. už proto, že ona odmala odmítá jakékoliv léky v kapalném stavu. tabletku jsem trošku rozdrtila, dala na lžičku s kapkou čaje a šup.... Ale je fakt, že ona v té době měla už téměř 9 měsíců... A někdy kolem roku už jsem to ani nedrtila, jen rozpůlila a ona se naučila tabletky jíst v pohodě. Brala je téměř do 3 let...
Pak nějakou dobu nic a pak začala mít velké problémy s čuráním, zjistil se hyperaktivní močák, tak zase začala brát léky na tohle. Mictonetten, později se to změnilo na Mictonorm. Teď ve středu jdeme na kontrolu a sono k dr. Malé, tak jsem zvědavá, jestli nám to už vysadí.

Všem, kteří čekají na operaci držím palečky a těm, co to mají za sebou, už žádnou komplikaci 😉

saruspec
8. bře 2010

asi jo,na těch antibiotikach to není psané.malej už od včerejška ma zase prujem jak hrom bolesti břiška tak jsem zase volala doktorce,tak zase máme dietu,hylak kapky a enterol.to ma všechno ztěch hnusných antibiotik.to břiško ani žaludek si od narození neodpočinulo,pořád bere nějaká svinstva.

kozlenka
8. bře 2010

Saru, moje řeč, taky jsem nešťastná z toho, že od narození do malého cpu nějaké svinstva, průjem je na denním pořádku a to jsem koupila laktobacily pro dospělé, ať mu to tu mikrofloru nějak narovná, ale pochybuju ☹

kozlenka
9. bře 2010

Zrovna jsme se vrátili z kontroly u Dr. Šmakala a jsme čekatelé na další termín operace ☹

saruspec
9. bře 2010

Hm tak žadná dobrá zpráva,doktorka mi řekla at koupím enterol,tak jsem ho koupila a csypala do čaje a pijem celý den no pijem davám mu čaj po lžíčkach protože mi čaj vubec nechce a pišou,že je to aji na uklidnění střevní mikroflory a je klid ani neplaáče že ho bolí břiško kakal jednou a už tuhé.No my jedem 30.3.na ultrazvuk tak jsem zvědavá co nám řekne šmakal.

ralelo
9. bře 2010

Kozlenko a co mu teď budou operovat?

kozlenka
10. bře 2010

Pravou ledvinu ☹ A to mě každý uklidňoval, že tam nemá takovou redukci parenchymu a včera dr. jak to viděl, tak říkal okamžitě operovat, jakmile vypadne první dítě, tak jdeme na řadu. No ale nevím, protože jsme doma všichni nemocní a je jen otázka času, kdy to chytne malý ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru